Współfinansowanie publikacji przez Autora
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Współfinansowanie publikacji przez Autora
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 27-05-2009 19:56
Wczoraj wysłałam propozycję publikacji do wydawnictwa Nowae Res. Odpowiedzieli dość szybko, bo dziś po południu, że są wstępnie zainteresowani współpracą, ale musiałabym współfinansować wydanie. Owszem, tantiemy wynoszą 20%, ale czy taki wydanie ma jakiś sens, czy tak traktowani są wszyscy debiutanci, czy jest szansa na trafienie do szerokiego grona czytelników? A może jako debiutant nie mam prawa marudzić, tylko brać, co mi dają?

Czy ktoś z Was współpracował z tym wydawnictwem? Czy macie doświadczenia we współfinansowaniu publikacji? Jak się na to zapatrujecie? Nie ukrywam, że szukam porady, bo nie bardzo wiem, co zrobić w takiej sytuacji.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-05-2009 19:57
Brawo!~:O:p:D

Więcej Ci nie powiem, bo się nie znam. :shy:
Do góry
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-05-2009 20:41
Cytat:
musiałabym współfinansować wydanie. Owszem, tantiemy wynoszą 20%

Skoro współfinansujesz w 20% to i tantiemy = 20%.
Wydaj za swoje, to zarobek wyniesie 100%. Ale i ryzyko, że nikt nie kupi też 100% czyli takie też będą straty. :lol:
Do góry
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 27-05-2009 20:42
Policz sobie. Dam Ci prosty przyklad.

Załóżmy, że wydanie 1 egzemplarza kosztuje 5 zł. Masz współfinansować, więc przyjmę, że po połowie. Zamierzasz wydrukować 100 egzemplarzy.

Zatem Twoje koszty to 2,50 x 100 = 250 zł.

Wydawnictwo ustala cenę na ksiazki na 20 zł. Zatem od kazdego sprzedanego egzemplarza masz 4 zł.

Ile książek musiz sprzedać, zeby Ci sie opłacało? Przynajmniej 63.

63% sprzedanego nakładu, dużo.

A jak wydawnictwo ustali cenę niższą? Przy np. 10 zł masz 2 zl od kazdego egzemlarza i wtapiasz nawet przy 100% sprzedazy nakładu.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 27-05-2009 21:14
Mnie nie chodzi o czystą kalkulację finansową (zresztą wydawnictwo dopłaca więcej niż 50%, redaktor zasugerował, że postara się, aby ta dotacja była jak najwyższa), tylko czy taka współpraca jest dobrym sposobem na debiut, czy coś takiego jest często spotykane na rynku. Może ktoś z Was publikował na podobnych warunkach? I o samo wydawnictwo, czy warto im zaufać. To, co proponują brzmi profesjonalnie, ale jak jest z wykonaniem?



I trochę mnie zdziwiła szybkość odpowiedzi. To chyba niepokojące?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-05-2009 22:11
Mnie też zdziwiła szybkość odpowiedzi, bo chyba rzadko się to zdarza. Powody mogą być różne. A czy wysyłałaś jeszcze do jakichś wydawnictw? Jak one reagowały? Jeśli nie to spróbuj i zobaczysz jaka będzie reakcja gdzie indziej. Będziesz miała porównanie. I dobrze byłoby przejrzeć ofertę wydawnictwa, które zaproponowało Ci współpracę.
Do góry
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-05-2009 22:54
Masz jakąś stronę www tego wydawnictwa czy coś? Chciałbym zobaczyć, bo chyba nie kojarzę żadnej książki tam wydanej i chciałbym zobaczyć jakie książki wydają.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 27-05-2009 23:08
http://novaeres.pl/

To pewnie to (a może nie). Znalazłem w googlach.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-05-2009 23:31
Wygląda bardzo przyjemnie :-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-05-2009 06:56
a jaki to rodzaj literatury? Proza czy poezja? Bo jeśli poezja, to nie wydaje mi się to tak bardzo dziwne. Wielu poetów wydaje swoje dzieła własnym za własny hajs. Poezja się sprzedaje, ale głównie ta Karola Wojtyły i Miłosza :D
Do góry
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 28-05-2009 14:58
Cytat:
A czy wysyłałaś jeszcze do jakichś wydawnictw? Jak one reagowały?

Wysłałam do kilku jednego dnia, ale tamte jeszcze nie odpowiedziały. Właśnie ta szybkość reakcji mnie zadziwiła.
Cytat:
http://novaeres.pl/

dokładnie

Owszem, ładnie wygląda, ale brak informacji na temat sprzedaży.
Cytat:
a jaki to rodzaj literatury?

proza, oczywiście, poezją się tylko czasem bawię. :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 28-05-2009 20:46
Jakiś czas temu wysłałam do tego wydawnictwa cykl opowiadań dla dzieci. Następnego dnia otrzymałam odpowiedź, również z propozycją współfinansowania wydania. Wtedy nie byłam zainteresowana (nie wiem nawet jak to wygląda procentowo, ile trzeba zainwestować). Niestety inne wydawnictwo, które wtedy chciało wydać moje opowiadania, okazało się dość niepoważne i książeczka wydana nie została. Zastanawiam się aby jeszcze raz spróbować z novaeras. Zobaczymy ile będę musiała w to włożyć.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 28-05-2009 20:51
Z doświadczenia wiem że z takimi propozycjami trzeba mocno uważać, często to zwykłe naciąganie naiwnych jest. Najlepiej poświęcić trochę czasu i poszukać w księgarniach książek danego wydawnictwa.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 29-05-2009 11:01
Wierszokleto, ja właśnie szukałam w księgarniach i nie mam pojęcia, co oni wydają. Może jednak wydawnictwo jest młode. Na razie zadziałam zapobiegawczo, zapytam, jaki musiałabym wnieść wkład.

Jane, a na czym polegała nie powaga tamtego wydawnictwa?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 29-05-2009 11:14
Elwira, jeśli już wpadnie Ci w ręce umowa, to przeczytaj każde jej zdanie dwa razy - zwłaszcza te "małym druczkiem" - i przemyśl trzy razy zanim podpiszesz. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Współfinansowanie publikacji przez Autora
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 29-05-2009 11:16
Jeśli chodzi o umowę, mam w rodzinie osobę, która w sierpniu skończyła prawo, więc pójdę po radę. :D Myślałam, że wiecie, co to za wydawnictwo, bo ja się o nim dowiedziałam z reklamy na Waszej stronie.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]