Wasze pierwsze opowiadanie
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-06-2009 00:43
Cytat:
Anub1s napisał/a:
Cytat:
Odebrali mu dowodzenie po tym popisie i... wysłali jako wykładowcę do szkoły oficerskiej

ja się niedawno dowiedziałem, że wybitny profesor mojego wydziału był oficerem politycznym w LWP i attache wojskowym w Moskwie tuż po wojnie ;)


Który?!

:D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:45
odpowiem ci na priv żeby mnie nie ścigali za szkalowanie dobrego imienia uniwersytetu B)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2009 00:45
Cytat:
Anub1s napisał/a:
a tak swoją drogą - ciekawe czyjego imienia jest teraz twoja szkoła? Jana Pawła II? ;)


zabij - nie wiem :no:
ale wcale bym się zdziwił gdyby było tak jak mówisz
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 13-06-2009 20:24
Sagit, może nie powinieneś był tak całkiem negować tego swojego pierwszego razu z piórem. W końcu dzięki całkiem podobnej historii (tyle że może bez psychopaty) prawie półtora wieku temu na wyżyny sławy wzniósł się niejaki Samuel Langhorne Clemens (Mark Twain) :D

A jeśli o mnie chodzi to zacząłem od sf, było tam coś o ufoludach udających manekiny w sklepie (naoglądałem się Fantomasa pewnie :)), potem ich zniknięcia itp. tajemnice. Co prawda byłem jakoś w II czy III kl. podstawówy, czyli jakieś 10 lat, ale nie ma się czym chwalić, bo to był homework, a nie własna inwencja.
Z drugiej jednak strony parę lat później dostałem podobne zadanie, ale z koniecznością użycia neologizmów, no i nie chcę się chwalić, ale wyszło coś prawie jak z LemaB) Akcja działa się na pewno w irlandzkim mieście Cork, zaczęła się tam panoszyć epidemia choroby, której objawem było zielenienie się skóry (jakbym czytał "Poczwarkę" Bradbury'ego, którą przecież połknąłem niecały rok temu), a te neologi, które pamiętam to np. technomachinoskop, supertonosz itp. Dostałem 6 i wątpliwy zaszczyt przeczytania swych wypocin na forum klasy.
Później jednak, z wyjątkiem zapisywania paru znaczących snów, nic chyba nie tworzyłem, przynajmniej w prozie. Ba, opuściłem się w czytaniu aż do 17 urodzin, gdy dostałem słynną tolkienowską trylogię, akurat zresztą wchodzącą na ekrany. Od tamtej pory czytam dość dużo, ale pisaniem na poważnie zająłem się właściwie niedawno, trochę przy okazji, bo jako student filang, dużo muszę tłumaczyć. No i tak jestem tutaj;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Red Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-06-2009 15:13
Konieć podstawówki/początek gimnazjum i opowiadanie o studentce dziennikarstwa pełne zawiłych dialogów, różnych osobowościowo bohaterów, zaskakujących zwrotów akcji i niecenzuralnych scen. xD Muszę przyznać, że pomysł miałam dobry, fabuła była ciekawa, ale całe wykonanie pozostawia wieeele do życzenia.
Ale to w końcu moje pierwsze wypociny, które nawet trzymam w komputerze... Kilka lat minęło, a mój poziom pisania zmienił się znacznie.
Pozytywnie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 25-06-2009 10:55
Od razu powieść!!! heheh.... oczywiście z ogromnymi błędami ortograficznymi, stylistycznymi i co jeszcze istnieje to tam właśnie było.
Jednak moja fantastyka, "Nekromantka Ivas", a obecnie zmienione na "Czarna Dama", to równe sobie dzieło (wciąż poprawiane).... no cóż... napisało się aż 3 tomy, po 176 stron ;) Uwielbiam się męczyć.
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
kersi Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2009 12:43
Heh, opowiadanie. jedno mi się zdarzyło popełnić w piatej klasie podstawówki - na wypracowywaniu klasowym. Tematu sobie całego nie przypomnę, ale wyszedł mi horror. Skrzyżowanie zainspirowane wyspą żywych trupów(cxy czymś podobnym) i komiksem o jakieś świętej. Koleżanka po przeczytaniu brudnopisu powiedziała jak mogłam napisać coś tak strasznego :p. A pani z polskiego jeden jedyny raz była pod wrażeniem i nawet piątkę mi postawiła :D.

Heh do tej pory pamiętam jak w ostatniej chwili poprawiałam opis potwora z pół wilk-pól nieboszczyk, na pól wilk- pól szkielet, bo wydumała sobie ze przecież coś nie może zamienić się w poł nieboszczyka. Poniekąd miała racje :smilewinkgrin:

A potem wpadłam od razu w dłuższą formę i pięcioksiąg zaczęłam :rol:
Ktoś kiedyś powiedział, że fantasy jest jak bajka o śpiącej królewnie, w której Książe umarł na trypra, a Królewnę uratował sprytny gnom-inżynier, smoka zabijając z armaty, a potem spieniężyli grunty i popłynęli na południe inwestować w handel jednorożcami.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-06-2009 21:12
U mnie to była kontynuacja Harrego Pottera :lol: I wygrałem nim konkurs szkolny w 4 klasie:D "Harry Potter i Pocałunek Śmierci" - taki był tytuł. Złowieszczy normalnie. Szaleństwo pełną gębą. Jak to u mnie :D
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-06-2009 22:12
:)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
margitka Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 14-08-2009 18:22
Pierwsze opowiadanie napisałam jak miałam iść do pierwszej klasy podstawówki...
Och, do dziś pamietam, jak odrysowywałam kółka od kremu Nivea, żeby zrobić ilustracje do mojej "książki".
O czym to tam było... A, tak! Kobieta, która miała gadający krzak róży, który czarodziej zmienił w uroczą dziewczynkę, potem pojawiła się latająca mysz, która zabrała bohaterki opowiadania na jakąś planetę i coś tam było o herbatniku...
O rety... Minęły całe wieki!
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Elenath Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 26-08-2009 14:30
tak czytam o tych Waszych 'pierwszych razach' a sama nie mogę sobie przypomnie swojego... mam wrazenie, że było to jakoś w okolicach 6 klasy podstawówki, może na poczatku gimnazjum, ale dokładniej nic nie pamietam...
wiem, że pierwsze wiersze [o pluszowych misiach i smokach... :p] pisałam w 2 - 3 klasie. i cigale je mam. zapisane ołówkiem i dziecinnym pismem na kartce w trzy linie :D ahhh... to byly czasy ;)
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 26-08-2009 15:19
Pamiętam swój pierwszy. Spisany około trzy lata temu i schowany na dnie szuflady (żeby tylko nikt nie widział ;)). Niedawno odnaleziony. Czeka na publikację:). A o czym jest rzecz? O upiornym strychu ;)
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Eldi Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2009 20:03
hym...moje pierwsze opowiadanie? a diabli wiedzą... zawsze w głowie układałam historie, nie przelewając ich na papier...
ale chyba pierwsze spisane to wypracowanie klasowe w 4 klasie podstawówki-baśń o jakiejś krainie i księżniczce chyba ;x nie wiem, nie pamietam... i nawet nie mam pojęcia czy mam to gdzieś w szpargałach czy już przerobiony na papier toaletowy został
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2009 21:00
Ja już nie pamiętam, ale pamiętam:lol:, że nawet na waksy dla historyjek chodziłem
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Drake Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Ponoć nad morzem...
Dodane dnia 26-08-2009 21:34
W podstawówce... Na lekcję muzyki. Pani kazała napisać coś pod wpływem muzyki której słuchamy. U mnie to był Oldfield i nadal jest...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-09-2009 17:13
Hahah...normalnie można z was złożyć antologię 8-10 latków B)


Ja pierwsze opowiadanie ( więcej niż 10 stron ) napisałem w wieku 18 lat.
Czyli dwa lata temu.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 07-09-2009 17:58
Cytat:
Nathien napisał/a:
Pierwsze opowiadanie? To była jakaś praca w podstawówce. Mieliśmy napisać dalszy ciąg do słów "dawno, dawno temu" i jakoś tak się złożyło, że było to moje pierwsze w życiu opowiadanko :)
A jeśli chodzi o coś większego, to fanfik. Zaczęty dawno, dawno temu w odległej galaktyce, a ostatnio reaktywowany i reanimowany. Poprawiam go (i po części piszę od początku). Taka przygoda z ulubionymi bohaterami z dzieciństwa :)


Czy to nie jest przypadkiem to, co piszemy razem? ^^'


Moje pierwsze opowiadanie? Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, które to... Mam bardzo dużo - zaczętych, nieskończonych, dzięcięcych historyjek. Czasami je sobie czytam i się śmieję. Taki mały powrót do dziecięcych marzeń. :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 07-09-2009 18:04
Cytat:
Anaris napisał/a:
Cytat:
Nathien napisał/a:
A jeśli chodzi o coś większego, to fanfik. Zaczęty dawno, dawno temu w odległej galaktyce, a ostatnio reaktywowany i reanimowany. Poprawiam go (i po części piszę od początku). Taka przygoda z ulubionymi bohaterami z dzieciństwa :)


Czy to nie jest przypadkiem to, co piszemy razem? ^^'


Hm.. Nie pamiętam już, o co mi tutaj chodziło xD Ale bardzo możliwe, że o to wspólne :smilewinkgrin:
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 07-09-2009 18:22
Minęły dwa dni, od kiedy napisałaś tamten post, a Ty już nie pamiętasz? Trochę dziwne ^^

:smilewinkgrin:
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 07-09-2009 18:42
Cytat:
Anaris napisał/a:
Minęły dwa dni, od kiedy napisałaś tamten post, a Ty już nie pamiętasz? Trochę dziwne ^^

:smilewinkgrin:


Jakie dwa dni?!
Cytat:
Dodane dnia 09-06-2009


No pomyśl, kuzyneczko, jakie dwa dni? xD

:smilewinkgrin:
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.