Wasze pierwsze opowiadanie
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 12-03-2010 23:30
Hostesso, fajnie miałaś. Ja jestem teraz w 3 gimnazjum i to, co piszemy, to głównie rozprawki, charakterystyki, opisy i tym podobne... :(
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-03-2010 09:29
Jesteś dopiero w trzeciej gimnazjum? Mhm nie wyglądasz.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 13-03-2010 10:10
Cytat:
Anaris napisał/a:
Hostesso, fajnie miałaś. Ja jestem teraz w 3 gimnazjum i to, co piszemy, to głównie rozprawki, charakterystyki, opisy i tym podobne... :(


My w 1,2 i na początku 3 też. A potem zmieniła się nauczycielka, błogosławiona Pani ZUO, i od razu się zmieniło.
Kocham tą kobietę do dziś ;)
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 10-05-2010 19:10
Pierwsze opowiadanie napisałem w podstawówce - nauczyciel kazał opisać starożytny Rzym i jakoś mi się to przerodziło w kilka stron historyjki o człowieku podróżującym w czasie. To była moja pierwsza szóstka z historii... :lol: jedna z nielicznych z tego przedmiotu
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Gandzia Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-05-2010 22:28
Moje pierwsze opowiadanie było o chłopczyku, który dostał na urodziny skrzynkę przenoszącą go do innego świata. Miałam wtedy 8 lat i tworzyłam je na lekcji a więc zeszyt został skonfiskowany i dziś mogę się nabijać jedynie z wspomnień:lol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 04-12-2011 21:35
Taki ciekawy temat, a został zapomniany. Muszę go odświeżyć. ;)
Nie pamiętam swojego pierwszego wiersza, ale pamiętam swój pierwszy wiersz (ba! wciąż go mam). Szczerze- nie wiem ile miałam wtedy lat, pamiętam, że to było zaraz po tym, jak nauczyłam się pisać.

Nie wiem nawet czy to można nazwać wierszem, ale pamiętam, że po napisaniu tych dwóch tekstów byłam z siebie szalenie dumna.

1.
Niebo jest błękitne
Jak błękit błękitny.
Do czerwieni
lepsze jednak mam skojarzenie
bo czerwono
boje moje serce do ciebie

2. "Śmiech"
Śmiech to zdrowie
mawiają dziadkowie.
to nie prawda.
Smiech to nie zdrowie
nie choroba.
Śmiech to skarb potrzebny mi i tobie

..

Kiedyś chyba nawet to zeskanuję i wrzucę, bo te koślawe pismo i byki w co drugiej linijce dodają jednak uroku. ;)
"Dojrzałość – powiada Bokonon – jest gorzkim rozczarowaniem, na które nie ma lekarstwa, chyba że uznamy za jakieś lekarstwo śmiech."
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
niemotylica Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Kuraszew
Dodane dnia 04-12-2011 23:15
Pierwsze opowiadanie napisałam w liceum. Kochałam się bez wzajemności w koledze z klasy. Zmieniłam imię i napisałam "piękne opowiadanie" z tragicznym zakończeniem. Główny bohater na końcu umarł.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 04-12-2011 23:22
niemotylica- mam szczerą nadzieję, że w tym opowiadaniu to Ty go jakąś siekierą rąbnęłaś przez łeb. ;)
"Dojrzałość – powiada Bokonon – jest gorzkim rozczarowaniem, na które nie ma lekarstwa, chyba że uznamy za jakieś lekarstwo śmiech."
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
amasztybrutalu Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2011 18:59
hm rok czy dwa temu napisałam swoje pierwsze i ostatnie opowiadanie,
w formie pamiętników śmiertelnie chorej dziewczynki.
tytuł całości jakby cyklu to 'pamiętnik śmierci', ale to nie jakieś
przemyślenia emo nastolatki.

w skrócie: śmiertelnie chora dziewczynka opisuje swoje przeżycia
w pamiętniku, umiera z winy lekarza, który przejmuje pamiętnik
przelewając na jego strony swoje życie, które coraz bardziej się komplikuje,
gdy lekarz popełnia samobójstwo pamiętnik znika, a wśród ludzi
"krążą plotki o tajemniczym przeklętym pamiętniku i duchu dziewczynki"
(fragment z ostatniej części cyklu pt. 'notka w gazecie';)
"Wiersz musi być o czymś. Nawet o przysłowiowej dupie Maryny może być, ale musi wypływać z niego prawdziwe, szczere uwielbienie do tej dupy." (barteczekm - wrzeszcze.pl)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
CatherineM Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-04-2012 09:51
Moje pierwsze opowiadania (3 lata temu) opierały się na scenach z gier RPG. Później zaczęłam opisywać sny - i coś mi z tego zostało, bo nadal są dla mnie sporą inspiracją;)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
mruczol Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd:
Dodane dnia 17-04-2012 17:06
"Mruczoły". Kocham Mrożka. Próbowałam pisać różne rzeczy, ale "normalności" mi nigdy nie wychodziły :no:. W końcu wyssałam sobie z palca świat w krzywym zwierciadle i poszło... Moja koleżanka, też nauczycielka, zapytała mnie po lekturze, co ja "brałam, żeby mieć taką jazdę" :O. Kto wie? Może kakao Puchatek rzeczywiście potrafi zaszkodzić. ;):smilewinkgrin:;)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 01-07-2012 14:12
Moje pierwsze opowiadanie napisałem, kiedy zacząłem się w to bawić, a więc w 2000 roku o kimś, komu wywróżono gwałtowną śmierć.
Całe życie uciekał przed klątwą, lecz na próżno.
Przeznaczenia nie oszukał...
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
historynKA Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Toruń
Dodane dnia 12-08-2012 10:40
Wszystkie moje opowiadania, które produkowałam w zerówce i w trzech pierwszych klasach szkoły podstawowej (te wszystkie opowieści z podwórka, gdzie mieszkałam... aj..) uważam za denne choć mama jeszcze je trzyma w specjalnej teczce :@ . Uważam, że moje pierwsze opowiadanie, do którego się przyznam, napisałam w klasie piątej.
Była to historia hrabiów, a właściwie jej córki, Sary, która zakochała się w drwalu i polubiła jego siostry. Mama i tata pragnęli wydać ją za Eugeniusza, maminsynka, któremu zależało tylko na posagu dziewczyny. Kiedy mama Eugeniusza, nadopiekuńcza hrabina Rupińska wyśledziła Sarę i ukochanego uknuła spisek, który skończył się zabiciem drwala i jego sióstr i doprowadziła do ślubu. Jednak Sara dostaje napadu szaleństwa i zabija się na grobie ukochanego w sukni ślubnej, namówiona przez ducha praprababki Genowefy, której historia była podobna do historii Sary. Bohaterowie to odkrywają i opowieść kończy się rozmową przybyłych na ślub gości, spaleniem portretu Genowefy i zniszczeniem sztyletu, którym przebiła się Sara i który należał do jej prababki. Jednak ostatnia scena - jasna od blasku księżycowego polanka, wyjące wilki, dowodzi, że klątwa Genowefy się nie skończyła.
Tekst tej liczącej 100 stron opowieści był zapisany koszmarnie pod względem układu i formatowania, ponieważ miałam tylko WordPada, wadliwie chodzącego i Notatnik, przy którym komputer zawsze się zawieszał. :rol: Było dość dobrze napisane, ale realia historyczne XVI wieku nie udały mi się, jak anarchizacja. Opisów też było dość mało i fabuła też trochę była niekiedy bezładna. Jednak pracowałam nad nim cały rok szkolny, bo miał być na konkurs opowiadań miłosnych, który odbywał się w szkole na początku czerwca. Jednak tamta baba była jakaś pokręcona i mimo że była polonistką czytała harlekiny i najbardziej denne romanse :lol:, więc wymagała od uczestników słodziutkich tekstów. Konkurs wygrała koleżanka, która napisała o miłości do jednego z członków jakiegoś tam boysbandu, a mój horror nauczycielka chyba na samym początku wyrzuciła do kosza. Tamto opowiadanie mojej koleżanki było, śmiem twierdzić, gorsze od mojego (nauczycielka czytała głośno na akademii) ale cóż. Ot, taka historia. "Sarę", bo taki był tytuł, przechowuję pieczołowicie w specjalnej teczce. Wydrukowałam, zanim komputer zepsuł się na dobre.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 13-08-2012 14:06
Najpierw pisalam pamietnik.:) Pamieta ktos z was Kalendarz Szalonego Malolata? Kupowalam co roku (od pierwszego wydania) i zapisywalam historie z zycia ;) Moim pierwszym opowiadaniem byla praca domowa z jezyka polskiego, w 1 klasie liceum. Tytul: "Jeden dzien na Olimpie". Dostalam czworke. Uzasadnienie nauczyciela: "Praca jest na piatke ale, ze ty umiesz na szostke, dlatego czworka ;)
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Agatonistka Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Bochnia
Dodane dnia 24-10-2012 19:19
Pierwsze opowiadanie? Gdzieś na przełomie czwartej - piątej klasy. Kilka lat temu na nie natrafiłam i po napadzie śmiechu szybko wyrzuciłam, coby nikt tego nie znalazł :D A o czym? Napisane pod wpływem Władcy Pierścieni, ale nie żaden FF, tylko całkowicie własny pomysł :D A że była drużyna, która szła coś zniszczyć, to tylko detale ;) Ale możecie sobie wyobrazić, jakie miało to być wiekopomne dzieło. Powstała nawet mapa świata, ale nie mam pojęcia co się z nią stało, pewnie podzieliła losy opowiadania :)
Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.
J. W. Goethe

Blog popkulturalny
http://www.balagankontrolowany.pl
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Magia Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 24-10-2012 22:33
W I klasie liceum napisałam opowiadanie o nieszczęśliwej miłości do wysokiego, niebieskookiego bruneta. Zajęło mi połowę 60-kartkowego zeszytu. Koleżanki tak się zaczytywały, że potem żadna się nie przyznała do przygarnięcia zeszytu na stałe :)
W I klasie podstawki zaczęłam pisać teksty piosenek, które dopasowywałam do znanych melodii. Mieszkałam wtedy na wsi. Przez kilka lat stawałam na schodach przed domem i dawałam koncerty sąsiadom :lol:
Zawsze jak gdzieś szedłem, to biegłem.
(Forrest Gump)
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-10-2012 07:44
Pierwsze były opowiadania o zwierzątkach :D Jeszce zanim nauczyłem się pisać dyktowałem takie babci i ona dzielnie to spisywała :D
Samodzielnie pirwszy tekst skończyłem w drugiej klasie podstawówki i to też było o zwierzątkach :D zajmowało cały 60-cio kartkowy zeszyt w linie i byłem z siebie zajebiście dumny :D Niestety, zaginęło :(
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-10-2012 11:56
Napisałem krótką nowelkę albo nie wiem co, o przebojowym księdzu, który okazał się dwoma karłami (brat siedział na ramionach siostry), które uciekły z cyrku.
Do tej pory nie umiem tego dobrze ubrać w słowa.
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 25-10-2012 17:14
W siódmej klasie podstawówki napisałam powieść dla młodzieży. Uważałam ją za tak wspaniałą, że nawet wysłałam do jakiegoś wydawnictwa. Bardzo szybko odesłali z uwagą, że raczej powinnam się skupić na nauce. Po dwóch dniach ciągłego płaczu wrzuciłam moje dzieło do pieca. Dzisiaj nie wiem nawet o czym było, tylko imię głównej bohaterki zostało mi w pamięci: Kinga
Do góry
Autor
RE: Wasze pierwsze opowiadanie
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2012 21:33
!
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]