Aktorzy i Aktorki
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 28-07-2009 14:40
Cytat:
Nikczemna napisał/a:
Troszkę ten twój post Tomaszu pokręcony był :D Mówisz, że Keira nie powinna znajdować się w tak doborowym towarzystwie. Cóż. Mam słabość do tej dziewczyny. Urocza w "To właśnie miłość" i dystyngowana w "Dumie i uprzedzeniu" - tego mi trzeba :)

wszystko właśnie zależy od roli. ja ją widziałam w "domino" i tam była taka nijaka i nie na miejscu.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 28-07-2009 18:05
Johnny Depp, jest to dla mnie najlepszym aktorem. Aktorki jednak nie mam, nie zwracam za często na nie uwagi :)
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
halbe Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Kozienice
Dodane dnia 21-08-2009 12:14
(imię i nazwisko aktora - moja ulubiona postać filmowa)

Jason Statham - *
Johnny Depp - Piraci z Karaibów jako Jack Sparrow
Heath Ledger - Mroczny rycerz (2008) jako Joker
Jessica Alba - *
William Fichtner - Skazany na śmierć jako Agent FBI Alexander Mahone
Wentworth Miller - Skazany na śmierć jako Michael "Fish" Scofield
Viggo Mortensen - Władca Pierścieni jako Aragorn
Keira Knightley - Księżniczka złodziei jako Gwyn oraz Piraci z Karaibów jako Elizabeth Swann
Nicolas Cage - *
Christopher Lee - Władca Pierścieni jako Saruman Biały
Orlando Bloom - Władca Pierścieni jako Legolas
AnnaSophia Robb - Most do Terabithii jako Leslie Burke
Shia LaBeouf - *
Megan Fox - Transformers jako Mikaela Banes
Cameron Diaz - *

* - nie mogłem się zdecydować na jedną ulubioną postać filmową, więc wybrałem wszystkie ;)
Ciemność jest światłością mroku...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2009 15:57
Ja, analogicznie:

Sophie Marceau - Belfegor - upiór Luwru jako Lisa/Belphégor
Sophie Marceau - Wierność jako Clelia
Sophie Marceau - Świat to za mało jako Elektra King
Sophie Marceau - Anna Karenina jako Anna Karenina
Sophie Marceau - Po tamtej stronie chmur jako młoda dziewczyna
Sophie Marceau - Braveheart jako Księżniczka Isabelle
Sophie Marceau - Córka d'Artagnana jako Eloise
Sophie Marceau - Błękitna nuta jako Solange
Sophie Marceau - Moje noce są piękniejsze niż wasze dni jako Blanche
Sophie Marceau - Narwana miłość jako Marie

Na razie tyle, może mi się jeszcze ktoś przypomni później.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2009 13:56
Aktorzy:
Toshiro Mifune
Al Pacino
Dustin Hoffman
Kevin Spacey
Klaus Kinski
Clint Eastwood
Woody Allen
Charlie Chaplin

Są to aktorzy grający różne role, ale wszyscy mają w sobie to coś co ich wyróżnia i czyni jedynymi w swoim rodzaju. Po za tym są niezwykle autentyczni, naturalni i potrafią znakomicie przyciągnąć uwagę widza.

Aktorki:
Audrey Hepburn
Winona Ryder
Nicole Kidman

I tu mogę powiedzieć w zasadzie to samo co przy aktorach.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
vampire14 Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-04-2010 20:53
Aktorzy:
1.Daniel Racliffe
2.Jochny Deep
3.Robert Patinson
4.Cody i Dylan Sprowse
Aktorki:
1.Kristen Stewart
2.Bonnie Wright
3.Debby Rayan
4.Selena Gomez
5.Demi Lovato
6.Agnieszka Dygant:)
_*vampire14*_
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
ox Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 03-04-2010 23:56
Sympatią darzę m. in.:

Jack Nicholson
Sean Penn
Gary Oldman
David Morse
William Moseley
Ralph Fiennes

itp.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-04-2010 02:00
sir Anthony Hopkins
Edward Norton
Johnny Depp
Kevin Spacey
Jeff Bridges

Charlize Theron
Salma Hayek
Scarlett Johansson
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-04-2010 11:53
Cytat:
Troszkę ten twój post Tomaszu pokręcony był Mówisz, że Keira nie powinna znajdować się w tak doborowym towarzystwie.
Co w tym pokręconego? Mam inne zdanie co do jej talenu i tyle. Wg mnie jesr świetna w wygladaniu i w byciu piękną.

Cytat:
A co do Nortona, to muszę nadrobić zaległości z nim związane bo słyszałam wiele dobrego. Jakimś dziwnym trafem oglądałam z nim tylko "Fridę"
Musisz. Polecam "Lęk pierwotny" na początek. Rewelacyjna rola.



Tak Hopkins i Spacey są też rewelacyjnymi aktorami. W sumie też im brak złych ról. Filmy średnie by się znalazły, np "Negocjator" albo "Instynkt", ale panowie dobrze zagrali w tych filmach. Są świetni, bywają wspaniali.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2010 11:59
Cytat:
A co do Nortona, to muszę nadrobić zaległości z nim związane bo słyszałam wiele dobrego. Jakimś dziwnym trafem oglądałam z nim tylko "Fridę"

Nie widziałeś Fight Club'a? Oo Masz rację, musisz nadrobić.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 16:51
MY TOP 10:

- Robert de Niro
- Al Pacino
- Elvis Presley
- Jim Carrey
- Richard Gere
- Dustin Hoffman
- The Beatles
- Sylwek Stallone
- Brat Pitt
- Facet, który grał Jasona Voorheesa (Piątek 13-tego)
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-02-2011 17:36
Cytat:
Zresztą Natalie też potrafi cuda kiedy dać jej szansę.
:D No i udowodniła. Oscar w tym roku będzie.
A Bale Christian jedna z pierwszych ról i od razu, wow! Imperium Słońca Ale nie wszystkie cudowne dzieci robią karierę. Jednak tu jest super. Człowiek, który grał dobrze w Batmanie, Equilibrium, Terminatorze, potrafił zagrać w Mechaniku, American Psycho rewelacyjnie. Dobra rola w 3:10 do Yumy, a teraz co zrobił? No poezja w Fighterze. Dostanie oscara i jeszcze sporo pokaże. Wierzę w tego kolesia.



Aha i jeszcze Prestiż to dobra rola w dobrym filmie. On jest fajny bo potrafi być mięśniakiem, bohaterem, ale też potrafi zagrać ciekawą dramatyczną rolę, a bardziej zeschizowaną :D Jest profesjonalistą.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 19-02-2011 18:00
Witam:)
To i ja dorzucę i swoich ulubieńców:

Panie:
- Barbara Streisand(faworytka, również ze względu na moje uwielbiene do jej głosu i przepięknych piosenek)
- Keira Knightley (m.in. za Księżną, Dumę i uprzedzenie i wiele innych wspaniałych ról)
- Julia Roberts
- Sandra Bullock(również faworytka)
- Rani Mukherjee (z racji mojego zamiłowania światem Bollywood :D), polecam spróbować, nie wszystkie filmy z tego gatunku są roztańczone i rozśpiewane, jakby ktoś chciał mogę podać kilka tytułów.
- Melissa Gilbert ( z sentymentu do dzieciństwa - domek na prerii )
- Shirley MacLaine
na razie to chyba wszystko

Z panów zaś wielbię:
- Keanu Reevsa - m.in. za genialnego Speeda
- Jim Carrey
- Paweł Małaszyński
- Cezary żak
- Ted Neally ( żałuję, że mogłam go zobaczyć tylko w jednej roli - JCHS)
- Jack Nicolson
- Antonio Banderas
- Tom Cruise(świetny aktor tylko chyba totalnie zagubiony człowiek)

no a po za tym wielbię aktorów musicalowych ale to już chyba by trzeba było założyć inny temat:D
Pozdrawiam serdecznie :)



no i zapomniałam o jeszcze jednym panie - Hugh Grant
Pozdrawiam:D
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-02-2011 18:12
Cytat:
Tom Cruise(świetny aktor tylko chyba totalnie zagubiony człowiek)
Widzieliście co zrobiłw Jajach w tropikach ?????!!!! Ja pod koniec filmu dopiero zorientowałem się, że on to on, a charakteryzacja aż tak bardzo go nie zmieniła, jego gra była genialna! A co do zagubienia, dlaczego mówisz, że jest zagubiony?
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 19-02-2011 18:18
Hmm wydaje mi się zagubiony jest w tej swojej religii którą wybrał - albo to ona jego wybrała - nie wiem po prostu mi się wydaje, że czasami jest pod jej wielkim wpływem, również różne można o nim czytać plotki, dlatego więc może i z ich faktu tak o nim myślę. Przede wszystkim cenie go jako aktora, a aktorem jest świetnym - pozdrawiam:)
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Estima Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2011 13:32
Moje typy:

- Jan Englert
- Olaf Lubaszenko
- Jerzy Stuhr
- Maciej Stuhr
- Garcia Bernal
- Clint Eastwood
- Al Pacino

- Anna Geislerova
- Tilda Swinton
- Karolina Gruszka
- Krystyna Janda.
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 20-04-2011 10:07
Aktorki:

- ś.p. Jessica Tandy Smażone zielone pomidory :)
- Shirley MacLaine Czułe słówka
- Charlize Theron Aeon Flux
- Dakota Blue Richards Złoty kompas
- Katee Sackhoff Battlestar Balactica
- Cate Blanchett Władca Pierścieni
- Diane Lane Pod słońcem Toskanii
- Penelope Cruz Volver


Aktorzy:

- Jeremy Irons Lolita
- Gary Oldman Dracula
- Johny Deep Edward Nożycoręki
- Aleksander Skarsgard Generation kill
- Javier Bardem Drżące ciało
- Kevin Spacey K-Pax
- Viggo Mortensen Władca Pierścieni
- Joaquin Phoenix Gladiator

I wielu innych...
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 30-05-2011 21:08
Słuchajcie objawienie, kojarzycie Johna Hurta, Teraz oglądam serial Ja, Klaudisz, Hurt zagrał Kaligulę. Masakra, jest wspaniały. Co za rola. W jednym serialu, zagrał tyle różnych osobowości, i zmian nastroju, że ehhhh Co za koleś. Zresztą to co robią angole w tym filmie, jest zachwycające.

Aha moje przepowiednie się sprawdziły Natalie i Bale dostali statuetki ;)
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
link a Użytkownik
  • Postów: 146
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2011 09:48
Yhm, Kaligula, podobnie zresztą jak cały serial, z plejadą znakomitych aktorów - był świetny.

Emma Thompson, między in. za The Wit, ale właściwie za całokształt - bardzo ją lubię
Giulietta Masina, Susan Sarandon, Tilda Swinton - za niejedno
Judi Dench (niekoniecznie za Bonda) - wiele ról, ale m.in. za starą Iris Murdoch w "Iris", za "Kroniki portowe", "Lawendowe wzgórze" i wiele in.
Kate Winslet - m.in. za rolę młodej Iris Murdoch w "Iris"; za Hannę Schmitz w "Lektorze"
Toni Collette (pierwszy raz zobaczyłam ją w "Historii Liliany" Domaradzkiego, dopiero później w "Weselu Muriel" i in.)
Isabelle Huppert, za niejedno, m.in. za to, że bez charakteryzacji potrafi zmienić twarz z młodej w starą; takie aktorstwo to dziś unikat
Nicole Kidman za Virginię Woolf w "Godzinach"
Vivien Leigh, przede wszystkim za "Tramwaj zwany pożądaniem" - rewelacyjna rola
Glenn Close, za niejedno, m.in. markizę de Merteuil w "Niebezpiecznych związkach" (tam też Malkovich za de Valmonta)
Jessica Lange, za niejedno, ale m.in. za "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy"
Bette Davis, m.in. za "Co się zdarzyło Baby Jane"
Anna Magnani, za Annę Magnani;d
Emily Watson, za niemodną herezję: gra nieraz tak, jakby była przekonana, że w interesującym aktorstwie nie jest ważne, że się myśli, jak się wygląda, tylko ważne, że tak się wygląda, jak się myśli;d


Ian McKellen - za całokształt;d
John Hurt - za całokształt;d
Johnny Depp, w ogóle, ale w szczególe m.in. za Williama Blake'a w "Truposzu", i za Gilberta Grape'a w adaptacji "Co gryzie Gilberta Grape'a", i za Rochestera w "Rozpustniku" i za Sweeneya Todda, i za Jamesa Barrie w "Marzycielu"
Leonardo DiCaprio, za dwie role, które chyba są młodszemu pokoleniu mniej znane: w "Co gryzie Gilberta Grape'a", gdzie partnerował Deppowi i w "Chłopięcym świecie", gdzie grał z De Niro; ewentualnie jeszcze "Pokój Marvina" i za "Drogę do szczęścia", ale niekoniecznie
Jack Nicholson - za wszystko;d, czyli za powagę igraszek;d
Dustin Hoffman, m.in. za "Nocnego kowboja"
Mickey Rourke za tytułową rolę w "Wrestlerze"
Klaus Kinski, za Lopego de Aguirre w "Aguirre, gniew Boży"
Anthony Hopkins, m. in. za "Cienistą dolinę" i "Okruchy dnia"
Gérard Depardieu różne, ale m.in. za "Dantona", o, tak
Wojciech Pszoniak, wiele, ale m.in. za Robespierre'a w "Dantonie" i "Ziemię obiecaną"
Mel Gibson za "Braveheart"
Janusz Gajos; niejedno, w tym role teatralne
Eric Bana za "Mój ojciec i ja"
Tim Roth, za niejedno, ale m.in. za Archibalda Cunninghama w "Rob Royu"
Forest Whitaker, za "Ghost Doga"
Javier Bardem, za różne, ale m.in. za "To nie jest kraj dla starych ludzi" i "W stronę morza"

i wielu innych

Duety:
Liz Taylor/Richard Burton za "Kto się boi Virginii Woolf"
Lilian Gish/Bette Davis za "Sierpniowe wieloryby"

Zespół:D
Ci, którzy wzięli udział w etiudach "Zakochanego Paryża" - kontekstowo cudni;d


Poza tym z jakimś takim smutkiem;d stwierdzam, że zapisywanie teraz listy dało mi pojęcie, jak standardowo mam ustawione filtry pamięci lub jak nadmiar kultury amerykańskiej je skutecznie przestawia - nie wiem. Nieraz mi się jeżyło wszystko ze szczęścia w mniej znanych obrazach kinematografii skandynawskiej, holenderskiej, bałkańskiej, z przyjemnością oglądam filmy kultur innych niż europejska i amerykańska, ale o wiele rzadziej zapamiętuję nazwiska, chociaż bez trudu kojarzę twarze; no i wyliczankę automatem, jak pralka, też zaczęłam od typowych kręgów;d
Ciekawi mnie, czy inni mają podobnie.

Dobrego Wszystkim.



Edit

Liza Minelli, za "Kabaret"
Derek Jacobi, uch, za niejedno, ale m.in. za Love is the Devil. Szkic do portretu Francisa Bacona
Do góry
Autor
RE: Aktorzy i Aktorki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2011 13:07
Miałem nic tu nie pisać, ale skoro powyżej link a podzieliła się ciekawym spostrzeżeniem, to ja też sobie coś spostrzegłem dawno temu i powiem. Otóż.
Świetnie grający aktor, automatycznie zamazuje grą swoją prywatną tożsamość; przestaje być sobą na rzecz granej postaci. Gdy widzę pracę aktora w filmie, to znaczy, że on źle pracuje. Dlatego nie jestem w stanie przywołać ani jednego aktora, który mnie przekonał, bo przekonać może tylko i wyłącznie ukrywając swoje autentyczne nazwisko. Oczywiście trochę przesadzam, ale w 77% tak właśnie mam. Może dlatego nie jestem w stanie zachwycić się filmem z gwiazdorską obsadą. Już sama obsada pozbawia na starcie szansę wywołania iluzji. Pozostaje ciekawość typu "jak oni jedzą". Taki Bruce Willis nie ma szans na ukrycie się w świecie filmu, ale też amerykańska kultura i podejście do showbussinesu nie dąży do osiągnięcia podobnej sztuczki. Nie po to Willisowi zwożą wory złota do zamku, aby nie było go widać w nowej produkcji.

Koniec offtopu.


Edit:

Nie oglądam filmów. Zapomniałem dodać :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]