książki z dziedziny fantastyki.
Autor
książki z dziedziny fantastyki.
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 23-07-2009 22:22
Kochani podajcie jakieś ciekawe tytuły książek fantasy, s-f albo horroru... Nudzę się w pracy, nie mam co czytać, a co gorsze nie wiem co czytać. Nie wyjeżdżać z z S.Kingiem i D. Koontzem:p Znam je na pamięć:) z góry dzięki.
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-07-2009 22:31
Sophie - Guy Burt.
Mi bardzo do gustu przypadło :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Volver Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2009 22:36
wszystko Arkadija i Borysa Strugackich i generalnie radzieckie science fiction
Do góry
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Emanuel Delawarski Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 28-07-2009 13:15
albo wszystkie części "Diuny" Herberta sobie zaserwuj .... to ci czasu na nudę w pracy zbraknie :)
Do góry
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-07-2009 13:44
Neil Gaiman (najlepiej "Nigdziebądź" ) i Douglas Adams :)
Do góry
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 28-07-2009 16:45
Hah... więc coś z moich klimatów si polecę

"Demon" - Daniel Suarez

a jeżeli będziesz się naprawdę nudził, to przeczytaj "Boska Komedia" Dantego - opisy piekła są świetne
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 28-07-2009 19:21
Koontza lubię. :D
J.R.R. Tolkien? :smilewinkgrin:
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 28-07-2009 19:24
Tak Tolkien to klasyk fantastyki :)
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-07-2009 21:49
Cytat:
ginger napisał/a:
Sophie - Guy Burt.
Mi bardzo do gustu przypadło :yes:


fuck... taki tytuł miało mieć moje arcydzieło, które czeka w kolejce za Wędrowcem...



Cytat:
Vulpes napisał/a:
Tak Tolkien to klasyk fantastyki :)


to chyba miało być złośliwe, a przecież to prawda. Fantastyka jest pojęciem bardzo szerokim i fantasy z pewnością się w nim mieści... chyba, że to nie było złośliwe, a ja się czepiam...

p.s. według niektórych teorii najklasyczniejszą fantastyką jest Biblia...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 29-07-2009 11:00
Może pani Rowling?
Przeczytanie wszystkich siedmiu tomów zajmuje około miesiąca, chociaż jak się człowiek spręży ( i nie będzie jadł ani spał) to można to w dwa tygodnie przelecieć... :D ;)
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 29-07-2009 11:12
Trylogia ''Grzesznych Rozkoszy'' Laurell K. Hamilton :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 29-07-2009 11:35
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Cytat:
ginger napisał/a:
Sophie - Guy Burt.
Mi bardzo do gustu przypadło :yes:


fuck... taki tytuł miało mieć moje arcydzieło, które czeka w kolejce za Wędrowcem...



Cytat:
Vulpes napisał/a:
Tak Tolkien to klasyk fantastyki :)


to chyba miało być złośliwe, a przecież to prawda. Fantastyka jest pojęciem bardzo szerokim i fantasy z pewnością się w nim mieści... chyba, że to nie było złośliwe, a ja się czepiam...

p.s. według niektórych teorii najklasyczniejszą fantastyką jest Biblia...

to nie miało być złośliwe, przyznawałem rację, że tolkien jest świetny

a Biblia to książka z kategorii Fantasy - Filozofia
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-07-2009 11:49
a, skoro nie miało być złośliwe, to przepraszam :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 29-07-2009 12:26
nie mam ci tego za złe Bury,
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2009 13:29
Masterton Graham (nie wiem, czy na pewno dobrze napisałam). Tytuły:

Dziecko ciemności - genialne. Dzieje się 20-30 lat po Powstaniu Warszawskim, z kanałów wychodzi dziecko-karaluch, pogrążone w hibernacji od wieków - i morduje Powstańców, którzy przeżyli...
W kanałach ściekowych miasta czai się przerażająca istota o genezie sięgającej trzynastego wieku, przywrócona do życia w czasie Powstania Warszawskiego. Prędzej czy później musi dojść do ostatecznej rozgrywki z potworem...

Ciemna - miałam po tym koszmary ;). Dwójka uczniów ginie, spalona żywcem podczas randki w domku plażowym. Grozę sytuacji podkreśla fakt, że spaliło się jedynie łóżko, na którym leżeli, dom zaś pozostał nietknięty. Na ścianie utrwalił się fotograficzny wizerunek umierających. W mieszkaniu, które Jim wynajmuje od kolegi z pracy, dochodzi do podobnego zdarzenia - w płomieniach staje kotka Jima. Wydaje się że istnieje związek między tym wypadkiem a XIX-wiecznym portretem tajemniczego mężczyzny, dagerotypisty Roberta Vane'a, znajdującym się w mieszkaniu. Jim stara się dowiedzieć czegoś więcej o Vane'ie. Okazuje się, że był on podejrzewany o wzniecanie pożarów, a nawet morderstwa. Tymczasem ktoś dybie na życie Jima, mają miejsce kolejne dziwne zdarzenia...

Ciało i krew - W pobliżu Cedar Rapids w stanie Iowa ojciec ścina sierpem głowy dwójce swych dzieci, George'owi i Lisie, pragnąc uratować je od straszliwego przeznaczenia. Dzieci odziedziczyły bowiem geny tajemniczych istot, pół ludzi, pół roślin, które odwiedzały w średniowieczu rolników w Środkowej Europie, oferując urodzaj w zamian za ich potomstwo. Tych, którzy im odmówili, czekała okrutna śmierć.
Fragment tkanki mózgowej George'a zostaje nielegalnie przewieziony do Instytutu Spelmanna, w którym prowadzone są eksperymenty genetyczne na zwierzętach. Tam naukowcy wszczepiają go Kapitanowi Blackowi, gigantycznej świni o rozmiarach małego samochodu.
Instytut jest oblegany przez grupę ekoterrorystów, zwolenników wprowadzenia zakazu uboju zwierząt i wykorzystywania ich do jakichkolwiek eksperymentów. Uwolniona świnia z zakodowaną psychiką ludzi-roślin sieje śmierć i zniszczenie - wydaje się, ze nic nie może jej powstrzymać...

Anioł Jessiki - Osierocona przez rodziców Jessika zamieszkuje z dziadkami w starym domu. Tragiczne przejścia powodują, że zaczyna wierzyć w pełen magii świat wróżek, stając się w szkole obiektem drwin i prześladowań. Kiedy potrącona spada ze schodów i traci przytomność, po przebudzeniu zaczyna słyszeć głosy błagające o pomoc. Za tapetą z wyblakłymi śladami krwi odkrywa niezwykły świat. Próbując rozwikłać jego zagadkę, wpada w wir wydarzeń. Strzeże jej kamienny anioł.

Czarny anioł - W San Francisco zamordowano w wyjątkowo okrutny sposób pięć rodzin. Zabójca, którego prasa nazwała "Szatanem z mgły", pozostaje nieuchwytny. Prowadzący śledztwo porucznik Larry Foggia kojarzy zbrodnie z działalnością Czarnego Bractwa. Ta zajmująca sie czarną magią grupa już przed dwudziestoma laty usiłowała przywołać z zaświatów upadłego anioła Beliala. Aby go wskrzesić, należało dokonać sześciu rytualnych mordów. Siódma ofiara stanie się pożywieniem dla Beliala, a później jego strawą będą tysiące...



Jak ktoś lubi takie książki, Graham to mój osobisty mistrz. Polecam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 30-07-2009 12:13
Cytat:
Deidre napisał/a:
Może pani Rowling?
Przeczytanie wszystkich siedmiu tomów zajmuje około miesiąca, chociaż jak się człowiek spręży ( i nie będzie jadł ani spał) to można to w dwa tygodnie przelecieć... :D ;)


Uwierz, kiedy pracujesz codziennie po 12.5h przeczytanie tych książek zajmuje Ci trzy dni... Tolkiena czytałam "Silmarilion" i "Władcę pierścieni".

Dzięki za taki odzew - pewnie wybiorę sporo z tego co polecacie:)
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 30-07-2009 18:58
książki Rowling...?
Czytałem (oprócz ostatniego tomu)

szósty przeczytałem w 24 h (ze spaniem jedzeniem i pójściem do kościoła, bo to była niedziela)
a piąty czytałem tydzień (bo mi wciąż przeszkadzano)
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 30-07-2009 19:40
ja znam jaaa ja znam bardzo dobra książka fantasty . " Mój stary i morze":D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2009 15:46
Książki Grahama są psychiczne, absolutnie psychiczne. Ja mogę oglądać wszystko, wszystko przeczytam, ale po jego dziełach miałam gęsią skórkę i spałam przykryta kołdrą po uszy, bo bałam się wystawić choć nos.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: książki z dziedziny fantastyki.
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 31-07-2009 17:54
UUU no linko bardziej mnie zachęcać nie musisz <demoniczny śmiech> :p
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.