Tarot
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Tarot
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2009 15:45
Tarot - stawiacie? wierzycie? I co ogólnie myślicie o tych wszystkich czary-mary?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2009 15:51
Co do wróżenia z kart, moja ciotka ma do tego dar. Mojej siostrze wywróżyła dalekie podróże i poznanie nowego mężczyzny, co było nie do pomyślenia w tamtym czasie, ponieważ siostra i jej facet byli ze sobą już od 7 lat. A jednak to wszystko się sprawdziło... :rol: Sama nie wiem, na co dzień nie wierzę w takie sztuczki, ale może rzeczywiście istnieje coś takiego jak przewidywanie przyszłości?
Do góry
Autor
RE: Tarot
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 31-07-2009 17:59
Mój pra pra dziadek stawiał tarot... Ponoć odziedziczyłam po nim wiele cech i... od roku interesuję się tarotem. Medytuję nad kartami, czasem stawiam.

Czytałam, że karty same wybierają swojego właściciela. "Mój" tarot to Viscontich.
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2009 18:02
Czy ktoś Wam kiedyś wróżył w ten sposób i czy się sprawdziło? A co w przypadkach jak wróżba się nie sprawdza?
Do góry
Autor
RE: Tarot
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 31-07-2009 18:11
nie wierzę w pawdziwość tarota jak się uwierzy w przepowiednie to się spełniają bo dążymy do ich spełnienia mniej lub bardziej ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 31-07-2009 18:20
Ja potrafię wróżyć charaktery ludzi na podstawie ułożenia planet w dniu ich narodzin... Zawsze się sprawdza i wszyscy w to wierzą.:yes:

Mój sekret: wróżę tylko osobom które dobrze znam, :p ich charakter mógłbym dzięki temu opisać nawet patrząc na starą butelkę po piwie! :lol:
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 31-07-2009 18:50
Cytat:
lina_91 napisał/a:
I co ogólnie myślicie o tych wszystkich czary-mary?

cóż - jak mi kiedyś cyganka wywróżyła faceta o imieniu adrian, to ją wyśmiałam bezczelnie.
no i teraz jestem żoną takiego...
:)

kiedyś bawiłam się z kartami, ale w formie zupełnie nieszkodliwej, jak mi się wydaje i raczej nikt w to nie wierzył...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Tarot
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 31-07-2009 18:55
Magia? Nie wierzę w magię, ale czytam o niej wiele (głównie by mieć coś do opowiadań) gdy się nudzę, a nie mam możliwości pisania, to rysuję 'magiczne' znaki w różnych miejscach

raz piorun rąbnął w dom mojego znajomego, obok znaków które rysowałem gdy byłem z nim skłócony :lol: ale nie wierzę, że to moje magiczne wzory rąbnęły mu piorunem w chałupę :p
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 31-07-2009 20:26
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
Czy ktoś Wam kiedyś wróżył w ten sposób i czy się sprawdziło? A co w przypadkach jak wróżba się nie sprawdza?



Jeśli chodzi o mnie to wygląda to tak: Karty mówią o tym, co NAJPRAWDOPODOBNIEJ może się stać, co nie oznacza, żę się wydarzy. Człowiek ma wolną wolę i praktycznie z każdą sekudną zmienia swoje życie.


Z kartami jak z Bogiem - jedni wierzą, inni nie kwestionują, jeszcze inni wyśmiewają.
Niezaprzeczalne jest jednak, że tarot przetrwał wiele stuleci i to nie tylko dlatego, że ma ładne ryciny.
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 31-07-2009 21:41
przeszłość jest już ustaloną
teraźniejszość tworzysz ty
przyszłość jest nieodgadnioną
najdziwniejsze są nią sny...
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2009 22:18
Jakieś dwa lata temu, kiedy byłam ulicznym sprzedawcą cyganka wróżyła mi za gazetę. Cóż, poszłam na całość. M.in powiedziała mi, że spotkam dwóch chłopaków - czarnego i blondyna, z czego czarnego mam sobie wziąć, a blondyna zostawić. Nie sprawdziło się, jak zresztą pozostałe wróżby :)
Za to w zeszłe wakacje koleżanka postawiła mi tarota. Z tego co kojarzę były tam wizje moich przyszłych relacji z kolegą, z którym akurat miałam na pieńku. Trudno powiedzieć, czy się sprawdziło ale śmiem twierdzić, że nie.

Także jak narazie podchodzę z dystansem do takich sztuczek. Ale magia mnie całkiem intryguje.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Tarot
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 01-08-2009 21:37
magia istnieje, jeżeli przyjmiemy jednak że wszystko co pokazują w filmach fantasy (i w większości książek opisują) jest błędnym wymysłem amatorów...

wtedy magia nabiera kształtu i staje się wręcz zdatna do wytłumaczenia w oparciu o prawa fizyki, chemii...
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 01-08-2009 21:42
Jeśli idzie o cyganki i inne wróżki, to najlepiej pytać Valdensa :D zresztą podobnie jak o procenty i wiewiórki...

Natomiast tarot... hmmm, jest wiele rzeczy, które wymykają sie pojmowaniu. Czy to magia, czy nie, tarot należy do tego zbioru. Major i minor arkana, te wszystkie wisielce, papieżyce... niby tylko karty, ale...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 01-08-2009 22:01
To nie są tylko karty, jak reszta magii. O ile w to wierzysz, to uwierzysz....
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-08-2009 00:26
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Tarot - stawiacie? wierzycie? I co ogólnie myślicie o tych wszystkich czary-mary?


Myślę, że z czysto liberalnego punktu widzenia, nie możemy zakazać ludziom w to się bawić. Również przepisy Kodeksu Cywilnego i innych ustaw prawa prywatnego nie zabraniają za pieniądze wykonywania usługi przepowiadania przyszłości - przy oczywistym założeniu, że taka przepowiednia może się nie sprawdzić.

I tylko na tej płaszczyźnie mogę o tym "myśleć". Jakby mi ktoś zaproponował, że mi za pieniądze przepowie przyszłość, to ja bym powiedział, że mu w zamian mogę zagrać na trąbce. Co prawda grać na trąbce nie potrafię, ale skoro można wycyganić ładny grosz?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-08-2009 08:07
Sprawdza się niestety, czyli sprawdzają się rzeczy złe. ile razy bym nie stawiała tarota czy kiedyś zwykłych kart, zzawsze wychodzilo dość podobnie. więc jakim cudem?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-08-2009 09:41
Jeśli chodzi o współczesną naukę, to tarota, wróżki, cyganki itd. najlepiej tłumaczy mi teoria holograficznego wszechświata.

Można o tym poczytać we wielu miejscach sieci albo pooglądać na youtube (zdaje się, że Asti kiedyś coś podawał). A ja podam to:

Duchowość i nauka: holograficzny wszechświat
http://a.bongaruda.pl/biuletyn/.../1232014784/
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-08-2009 10:30
Cytat:
milla napisał/a:
Sprawdza się niestety, czyli sprawdzają się rzeczy złe. ile razy bym nie stawiała tarota czy kiedyś zwykłych kart, zzawsze wychodzilo dość podobnie. więc jakim cudem?


Rachunku prawdopodobieństwa na matematyce nie uczyli, to "humaniści" wierzą w czary-mary? Boże, ta cywilizacja upadnie :/

<fanatyk logiki i zdrowego rozsądku>
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 03-08-2009 11:56
Religia mi zabrania ;-) ale mam znajomych, którzy zaczęli zabawę z kartami, kamieniami runicznymi. Relacje będę trzymać z dala od miłujących empirię, żeby nie wstrząsnąć zbytnio ich światopoglądem :-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Tarot
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2010 15:08
Religia Ci zabrania?
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]