Zdobienie ciała - tatuaże
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 22:33
Cytat:
_VV_ napisał/a:
A ja u kobiet uwielbiam. Zwłaszcza w miejscach, które uwielbiam. :)

Zgadzam się, jeśli jest to instrukcja użycia z piktogramami i strzałkami informacyjnymi.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 22:52
Cytat:
Człowiek stabilny psychicznie, zadowolony z siebie nie czuje potrzeby "zdobienia"
- a malowanie się kobiet? :D
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 22:59
depilacja woskiem też boli i trzeba powtarzać
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 23:01
A wiecie dlaczego kobiety się malują i perfumują?
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 23:03
LRR, na szczęście istnieją też mniej bolesne, a nawet całkowicie bezbolesne metody depilacji. Podobno decydująca w tym wypadku jest długość i gęstość włosa ;)
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 23:07
Cytat:
_VV_ napisał/a:
A wiecie dlaczego kobiety się malują i perfumują?

Pan Bóg stworzył Adama, potem Ewę.
Popatrzył na obojga i stwierdził niezadowolony do Ewy:
- Ty, to się będziesz musiała malować...
Nachylił się aby dokończyć i skonstatował:
- Może się też poperfumuj.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 23:09
Ale jak chcesz postawić na skuteczność to musisz pocierpieć. A wspomniane już wcześniej obcasy? To dopiero człowieka męczy chodzić tak cały dzień jak niektóre kobiety.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2009 23:26
A wyobrażasz sobie stwerdesse, która odmawia noszenia obcasów do mundurku i ubiera baletki bo wygodniej i zdrowiej? :D
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 08:34
Odnośnie tego, jak tatuaż będzie wyglądał za ileś tam lat: a ktoś mi zagwarantuje, że dożyję np. 60tki?

Znam sporo wytatuowanych osób i większość tatuaży jest głęboko przemyślana i dobrze podkreśla charakter danej osoby. Ale ja wywodzę się ze środowiska, w którym tatuaże są normą. Co z tego, że Zaduś stwierdzi, że mam tatuaż, to pewnie jestem kurewką, a jakaś babcia, że na pewno siedziałam w więzieniu. Chciałam mieć, więc go mam, kto mnie zna, ten wie dlaczego, a reszta może sobie myśleć, co chce. Najważniejsze, żeby dobrze to przemyśleć i dobrze sprawdzić studio, w którym się ma zamiar tatuaż zrobić.

Jane, jak wybrałam sobie wzór, to odczekałam rok czasu zanim go zrobiłam, żeby sprawdzić, czy na pewno mi się nie znudzi. Ale samą decyzję o zrobieniu podejmowałam przez kilka lat, żeby nie żałować.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-08-2009 08:42
Cytat:
kmkmk napisał/a:
LRR nie miałam na myśli takiego zdobienia, bo nie wiąże się ono z trwałą zmianą, którą bez wątpienia jest tatuaż. Malowanie oczu, czy ust nie powoduje bólu, co jest normalne przy tatuowaniu, dlatego dla mnie tatuowanie sobie ciała jest dziwne. Czy trzeba cierpieć żeby być piękną? :smilewinkgrin:


Jest coś takiego jak trwały makijaż. Wszczepia się to pod skórę. Obrysowany kontur ust, barwa, kreska nad okiem i co tam sobie zażyczysz. Wstajesz rano i zamiast godzinę tkwić przed lustrem i martwić się przez cały dzień, czy przypadkiem się nie rozmazałaś - szybki przyusznic, kremik i gotowe. Co na to powiesz?

Dodam, że zrobienie sonie takiego makijażu też boli.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 08:49
Cytat:
Elwira napisał/a:
Jest coś takiego jak trwały makijaż. Wszczepia się to pod skórę. Obrysowany kontur ust, barwa, kreska nad okiem i co tam sobie zażyczysz. Wstajesz rano i zamiast godzinę tkwić przed lustrem i martwić się przez cały dzień, czy przypadkiem się nie rozmazałaś - szybki przyusznic, kremik i gotowe. Co na to powiesz?

Dodam, że zrobienie sonie takiego makijażu też boli.


I do tego po kilku latach zaczyna nierównomiernie zanikać. Istnieją też tatuaże robione tą metodą. Niby na kilka lat.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-08-2009 09:54
Słyszałam, że powtórzony po jakimś czasie blaknie w miarę równomiernie, ale to mogła być jedynie opinia pracującej w zakładzie kosmetyczki.

Chodzi o to, że jak makijaż to ludzie się nie burzą, a jak tatuaż, to jest już jakaś dewiacja dla społeczeństwa, a moim zdaniem jeśli człowiekowi tatuaż się podoba i chciałby go mieć, to powinien móc go sobie zrobić i nie być z tej okazji posądzany o zaburzenie osobowości, kompleksy czy co tam jeszcze.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 10:42
A co sądzicie a temat kolczyków? Wiem, że to temat niby o tatuażach, ale i tak rozmawiamy generalnie o zdobieniu ciała. No i często zdarza się, że zwolennicy dużej ilości tatuaży mają też sporo kolczyków. Poza tym porównajmy: dziewczyna ma tatuaż - wg np. Zadysty jest taka czy owaka, dziewczyna ma kolczyki (w uszach) - jest normalna? Czy nie? :D Dlaczego tatuaż traktować gorzej niż kolczykowanie ciała?
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 10:50
Z kolczykami jest o tyle fajniej, że można zawsze je wyjąć, dlatego inaczej się na to patrzy. Chociaż na tunele w uszach albo nosie to nawet ja patrzę z obrzydzeniem...
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 10:51
hmmmmm kolczyki owszem ale to tez zalezy gdzie tzn. jeśli ktos ma ich 1xxxxx0000000000000 tych kolczyków to indywidualna tego człowieka sprawa i wtedy sie nie wypowiadam, aczkolwiek jesli chodzi o mnie to napewno tautaża bym sobie nie zrobił bo mi nie potrzebny. Kolczyk moze byc ale nie np. w pępku czy języku czy jeszcze w jakis innych miejscach ukrytych bardziej. Ja tylko bede kolorował włosy:D:D:D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-08-2009 10:52
Wydaje mi się, że kolczyki ( w uszach) są po prostu tak starą metodą zdobienia ciała w naszej kulturze, że nie wzbudzają już żadnych sensacji.

Gdyby większość z nas upiększało swoje ciało tatuażami, na pewno też teraz nie byłoby tej dyskusji.



Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 10:54
Kolczyki w uszach (nie mówimy o wieczkach do słoików) sa jak najbardziej w porządku. Nie trawię za to kolczyków w nosach, brwiach, języku, ustach, pępkach, sutkach, częściach intymnych itp. Tylko w uszach, tradycyjnie.

Przypomniał mi się kawał:
Czym różni się dziewczyna z miasta od dziewczyny ze wsi?
Dziewczyna z miasta ma w pępku kolczyk, a dziewczyna ze wsi - kleszcza.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 10:54
normalne to jest kwestia przyzwyczajenia. Dlatego bede kolorował:D:D włosy bo to sie rzzadko zdarza:D:D żeby ktos miał niebieskie:D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 11-08-2009 11:21
Niektórzy psychologowie twierdzą, że robienie tatuażu wiąże się z chęcią zadawania sobie bólu, co nie jest normalne. Osobiście uważam, że to nie jest zły pomysł. Tym bardziej, jeśli dany obrazek ma wyrażać jakieś przesłanie. Np. mój przyjaciel ma wytatuowane słowa: "Aikido" na lewym ramieniu i "Bushido" na prawym przedramieniu. Oczywiście po japońsku, bo to ma mu przypominać o zasadach jakimi się w życiu kieruje.
W sumie, nawet osatnio zastanawiałam się nad "wydzierganiem" sobie czegoś, ale nie ot, tak dla samej przyjemności. To byłby obrazek, który przypominałby mi o czymś ważnym. Obawiam się tylko, że osoba, która by się tego podjęła musiałaby być wysoko ubezpieczona, bo bym chyba nie zapanowała nad odruchami obronnymi :smilewinkgrin:
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 11:26
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Zaduś stwierdzi, że mam tatuaż, to pewnie jestem kurewką,

Zaduś nie twierdzi, że jesteś kurewką, ale Zaduś ma takie skojarzenia i dyskomfort przy tkiej kobiecie, do tego stopnia, że jest ona aseksualna.
Zaduś tylko stwierdził, że tatuowanie to są to objawy zaburzeń emocjonalnych.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]