Zdobienie ciała - tatuaże
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:01
Nie piję do ciebie ale... Uderz w stół...
Zawód miłosny, to problem wyjątkowo emocjonalny i dalatego taki przykład podałem. Jestem socjologiem a nie psychologiem i pacjentów z przypadkami tatuażu nie analizowałem.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-08-2009 13:02
Cytat:
Nie utożsamiam tego z problemem emocjonalnym, bo wtedy wszyscy twórcy (w tym pisarze, malarze, muzycy), byliby chorzy.


Gdyby ktoś mi zlecił wskazanie grupy zawodowej, charakteryzującej się zdrowiem psychicznym, to artyści nawet nie przyszliby mi do głowy. Brałbym ich pod uwagę, a nawet od razy wskazał, gdyby zadanie polegało na pokazaniu najbardziej chorej społeczności. :D Ot, dygresja, by nie rzec "offtop". Kontynuujcie drogie dzieci ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:03
Zaduś, to na jakiej podstawie twierdzisz, że pewnie mają problemy emocjonalne?
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-08-2009 13:04
Cytat:
Elwira napisał/a:
Ja bym powiedziała, że tatuaż jest raczej próbą pokazania swej indywidualności, odrębności inności, czasem manifestacją poglądów czy upodobań. Nie utożsamiam tego z problemem emocjonalnym, bo wtedy wszyscy twórcy (w tym pisarze, malarze, muzycy), byliby chorzy.


Tatuaże można podzielić na dwa rodzaje.

1. Te, które mają być po prostu ładne. Mają zdobić kogoś, kto tej ozdoby chce.

2. Te, które coś wyrażają. Pokazują czyjeś poglądy, łączą się z istotnymi wydarzeniami z życia.

Angelina Jolie ma wytatuowane współrzędne geograficzne miejsca, w którym przyszły na świat jej dzieci. Gdyby nie była znaną osoba, pewnie nikt nie wiedziałby co oznacza ciąg cyferek na ramieniu. Dla właścicielki takiego tatuażu, pewnie jest to coś więcej niż tylko modna ozdoba.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:11
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Zaduś, to na jakiej podstawie twierdzisz, że pewnie mają problemy emocjonalne?

Na podstawie skłonności do samookaleczania i oszpecania. To nie jest domeną zdrowego organizmu aby piętnować się BEZ POWODU w imię mody, niedowartościowania, czy braku samoakceptacji (kiedy wejdziesz między wrony...). Właśnie kwestia wyróżnienia się kosztem ewidentnie nieodwracalnym jest tu istotna.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:13
Sorry, Zaduś, ale pleciesz teraz takie same głupoty jak Lunar o seksie.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:15
Cytat:
Angelina Jolie ma wytatuowane współrzędne

Ona nie jest normlna jak każda aktorka. Wszystkie są ekshibicjonistkami - taka specyfika zawodu.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-08-2009 13:20
Zadysta, a nie sądzisz, że może to być zwykły konformizm? Wytatuowane gwiazdy popu, rocka, ekranu robią wrażenie na nastolatkach i... Nie ma w tym niczego chorego, z tego się wyrasta jak z lalek Barbie. Tak myślę. Może nie zawsze stąd biorą się tatuaże, ale strzelałbym, że 90% dziar właśnie taką ma genezę.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:22
Cytat:
Elwira napisał/a:
Ja bym powiedziała, że tatuaż jest raczej próbą pokazania swej indywidualności, odrębności inności, czasem manifestacją poglądów czy upodobań. Nie utożsamiam tego z problemem emocjonalnym, bo wtedy wszyscy twórcy (w tym pisarze, malarze, muzycy), byliby chorzy.


Krowy też się tatuuje, żeby pokazać ich "odrębość". To, co mówisz to jest stek bzdur. Za tatuowaniem stoi najczęściej próżność, a pod tą skryta jest głupota. Bo nie oszukujmy się, po co robimy tatuaż? Po to, żeby był widziany ( i nie o nasz osobisty wzrok tu przede wszystkim chodzi ). A po co ma być widziany? Po to, abyśmy się czuli, że zaistneiliśmy w świecie.
Rozumiem, że jak człowiek reprezentuje sobą niewiele, to taki tatuaż może mu dodać pewności siebie, a nawet określić całe jego mniemanie o sobie. Amen.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:22
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Sorry, Zaduś, ale pleciesz teraz takie same głupoty jak Lunar o seksie.


Bo chcesz mi udowodnić, że jesteś normalniejsza odemnie ? :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:24
Zadysta:
Cytat:
To nie jest domeną zdrowego organizmu aby piętnować się BEZ POWODU w imię mody, niedowartościowania, czy braku samoakceptacji (kiedy wejdziesz między wrony...). Właśnie kwestia wyróżnienia się kosztem ewidentnie nieodwracalnym jest tu istotna.


:yes:
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:28
Cytat:
Zadysta napisał/a:
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Sorry, Zaduś, ale pleciesz teraz takie same głupoty jak Lunar o seksie.


Bo chcesz mi udowodnić, że jesteś normalniejsza odemnie ? :smilewinkgrin:


Może i nie jestem normalniejsza, ale mogę się zasłonić tym, że jestem jeszcze młoda, a Ty jesteś stary i gupi :bigrazz:

Do redakcji: powyższe zdanie to żart, nie miałam zamiaru nikogo obrażać
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 13:33
Cytat:
valdens napisał/a:
Zadysta, a nie sądzisz, że może to być zwykły konformizm? Wytatuowane gwiazdy popu, rocka, ekranu robią wrażenie na nastolatkach i... Nie ma w tym niczego chorego, z tego się wyrasta jak z lalek Barbie. Tak myślę. Może nie zawsze stąd biorą się tatuaże, ale strzelałbym, że 90% dziar właśnie taką ma genezę.


Tu się z tobą zgodzę w 100%
Moda robi swoje.
Cygan dla towarzystwa też dał się powiesić.:smilewinkgrin:
Ale czy cygan był normalny ?



Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Może i nie jestem normalniejsza, ale mogę się zasłonić tym, że jestem jeszcze młoda, a Ty jesteś stary i gupi :bigrazz:

Do redakcji: powyższe zdanie to żart, nie miałam zamiaru nikogo obrażać


Się nie obrażam, Kotuś :smilewinkgrin: I tak Cię lubię mimo tych tatuowanych dewiacji.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-08-2009 16:13
Cytat:
kmkmk napisał/a:
Za tatuowaniem stoi najczęściej próżność, a pod tą skryta jest głupota. Bo nie oszukujmy się, po co robimy tatuaż? Po to, żeby był widziany ( i nie o nasz osobisty wzrok tu przede wszystkim chodzi ). A po co ma być widziany? Po to, abyśmy się czuli, że zaistneiliśmy w świecie.
Rozumiem, że jak człowiek reprezentuje sobą niewiele, to taki tatuaż może mu dodać pewności siebie, a nawet określić całe jego mniemanie o sobie. Amen.


Parafrazując:

Za robieniem makijażu stoi najczęściej próżność, a pod tą skryta jest głupota. Bo nie oszukujmy się, po co robimy makijaż? Po to, żeby był widziany ( i nie o nasz osobisty wzrok tu przede wszystkim chodzi ). A po co ma być widziany? Po to, abyśmy się czuli, że zaistneiliśmy w świecie.
Rozumiem, że jak człowiek reprezentuje sobą niewiele, to taki makijaż może mu dodać pewności siebie, a nawet określić całe jego mniemanie o sobie. Amen.

Ale nie przejmuj się, bo przecież zaiste pleciesz głupoty.:smilewinkgrin:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 16:41
Cytat:
Elwira napisał/a:
Parafrazując:

Za robieniem makijażu stoi najczęściej próżność, a pod tą skryta jest głupota. Bo nie oszukujmy się, po co robimy makijaż? Po to, żeby był widziany ( i nie o nasz osobisty wzrok tu przede wszystkim chodzi ). A po co ma być widziany? Po to, abyśmy się czuli, że zaistneiliśmy w świecie.
Rozumiem, że jak człowiek reprezentuje sobą niewiele, to taki makijaż może mu dodać pewności siebie, a nawet określić całe jego mniemanie o sobie. Amen.

Ale nie przejmuj się, bo przecież zaiste pleciesz głupoty.:smilewinkgrin:


Makijaż tuszuje niedoskonałości urody.
Wyjdź bez makijażu na ulicę, to się przekonasz jakie masz samopoczucie.
A zrób sobie zamiast różu na policzkach tatuaż,
to zapewne będziesz je miała jeszcze lepsze.
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 16:42
Żeby móc poprowadzić z Tobą jakikolwiek dialog Droga Elwiro, to najpierw wymagane by było, abyś rozumiała, że makijaż i tatuaż to NIE JEST TO SAMO:smilewinkgrin:
Ale dobrze kombinujesz z tym makijażem :)
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-08-2009 16:46
Cytat:
Elwira napisał/a:
[quote]kmkmk napisał/a:
Za tatuowaniem stoi najczęściej próżność, a pod tą skryta jest głupota. Bo nie oszukujmy się, po co robimy tatuaż? Po to, żeby był widziany ( i nie o nasz osobisty wzrok tu przede wszystkim chodzi ). A po co ma być widziany? Po to, abyśmy się czuli, że zaistneiliśmy w świecie.
Rozumiem, że jak człowiek reprezentuje sobą niewiele, to taki tatuaż może mu dodać pewności siebie, a nawet określić całe jego mniemanie o sobie. Amen.


Bzdura! Tatuaż akurat często pozostają zupełnie nie widoczny. Robiony jet w miejscach, do których ( większa publiczność) wstępu nie ma.

Tak jak mówi Elwira. Makijaż jest zdecydowanie bardziej widoczny, a więc idąc twoim tokiem myślenia, jedynie nieumalowane kobiety mają poczucie własnej wartości?
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2009 16:50
JaneE to po co w takim razie robić sobie tatuaż, skoro ma być niewidoczny? Może dla przyjemności bólu?:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 11-08-2009 17:03
Cytat:
kmkmk napisał/a:
JaneE to po co w takim razie robić sobie tatuaż, skoro ma być niewidoczny? Może dla przyjemności bólu?:smilewinkgrin:


Wierz mi znam rzeczy, które bolą zdecydowanie bardziej, a mimo to nie wzbudzają takich kontrowersji.

Ból nie jest dla mnie ani powodem ani przeszkodą :-)

Tatuaż robię, bo zupełnie po prostu, bez żadnych dorabianych ideologii podobają mi się tatuaże.

To wszystko. :smilewinkgrin:
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdobienie ciała - tatuaże
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-08-2009 17:15
Cytat:
Makijaż tuszuje niedoskonałości urody.
Wyjdź bez makijażu na ulicę, to się przekonasz jakie masz samopoczucie.
A zrób sobie zamiast różu na policzkach tatuaż,
to zapewne będziesz je miała jeszcze lepsze.


Ale jak ktoś z próżności, żeby ładnie wyglądać robi sobie makijaż - jest ok, a jak toś dla ozdoby zrobi sobie tatuaż - ma problemy psychiczne. Może zatem wszystkie kobiety je mają?
Cytat:
a więc idąc twoim tokiem myślenia, jedynie nieumalowane kobiety mają poczucie własnej wartości?

i są zdrowe psychicznie.


Cytat:
makijaż i tatuaż to NIE JEST TO SAMO


Oczywiście, że nie, ale i jedno i drugie robi się dla siebie, dla swojego dobrego samopoczucia dla własnej chęci. Dotwarzam, można zrobić w salonie trwały makijaż, będzie niezmywalny, jak tatuaż. Dobra, zmyje się, chyba po 4 latach (pewności nie mam). Czy to znaczy, że kobieta, która sobie coś takiego zafunduje nic sobą nie reprezentuje. Ostatecznie i tatuaż i makijaż robimy żeby się ozdobić, więc z próżności (wedle Twoich słów), dlatego pozwoliłam sobie je sparafrazować. To samo, prawda?



Usunięcie brzydkiego znamienia też boli. Depilacja - boli, operacja plastyczna...
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.