Szukam pomocy wydawniczej
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Szukam pomocy wydawniczej
justa99 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: toruń
Dodane dnia 19-08-2009 10:43
Szukam pomocy wydawnczej. Chcialabym wydawać ksiażki, mam mnóstwo pomysłow. Ksiazki są z dziedzieny ezoteryki duchowej.
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-08-2009 10:49
We Wrocławiu jest wydawnictwo Astrum, oni chyba zajmują się taką tematyką. Mozesz poszukac jakiś informacji na www.astrum.wroc.pl
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
justa99 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: toruń
Dodane dnia 19-08-2009 11:07
Dzieki bardzo wyslalam wiadomosc do tego wydawnictwa.
Jednakze szukam dalej. Nie wiadomo czy wogole odpowiedzą.
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-08-2009 11:32
Cytat:
Nie wiadomo czy wogole odpowiedzą.


tak w ogóle to pewnie odpowiedzą, bo swego czasu i tutaj szukali naiwnych, nawet rozsyłali ludziom jedno i to samo pw, że interesują się ich pracami ;D
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
justa99 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: toruń
Dodane dnia 19-08-2009 11:40
Jestem cierpliwa, kiedys wyslalam wiadomosc do 50 wydawnictw - odpowiedzialy 2 ktore zaproponowały wydanie e-booka.
Jednakze szukam klasycznego wydania.
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
botaurus Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 19-08-2009 13:48
A ja Ci powiem, żebyś im nie ufała. Mi to nawet w nie wysłali! Niemili ludzie!

A w dzisiejszych czasach jest tylu majstrów od ezoteryki, że ho ho - konkurencję możesz mieć przednią (naturalnie - ilościowo).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
justa99 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: toruń
Dodane dnia 19-08-2009 14:23
Jesli cos jest dobre to samo sie obroni.
Jestem cierpliwa i bede szukac dalej.
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-08-2009 14:42
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś wydała książki w dobrym wydawnictwie za swoje pieniądze i odzyskała je ze sprzedaży nakładu. Skoro są dobre, nie będziesz miała z tym problemu. Wydawnictwa nie inwestują w nieznanych twórców, chociażby mieli złote pomysły.

Kiedy będziesz znana i poczytna, w tedy możesz liczyć na to, że ktoś w Ciebie zainwestuje.

Cierpliwość nie ma nic do rzeczy :)

W wydawnictwach są realiści i ludzie od ekonomii a nie duchowej ezoteryki.

Masz jeszcze jedną możliwość, wydać się przez wydawnictwa, które zajmują się tylko wydawaniem, ezoteryki, ale tam sama opłacasz wydanie książki.

Z resztą dziwne, że nikt Ci nie odpisał, wydawnictwo jak czuje, że może na kimś zarobić nie odpuszcza tematu, wiem z autopsji.

Pozdrawiam i na marginesie, razi mnie, kiedy w serwisie literackim, nie używasz polskich znaków i robisz błędy.
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
justa99 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: toruń
Dodane dnia 19-08-2009 16:32
Gdyby to bylo takie proste i gdybym miala srodki to juz dawno wydalabym kilkanascie pozycji. Ale niestetey nie mam.
Jesli jest dobra dystrybucja i reklama to ksiazka szybko sie sprzeda.
Wiec szukam dalej...
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 19-08-2009 22:07
Justa99 spróbuj w wydawnictwie My Book.


Do Little Red Rose . Ciekawe to, co napisałaś wyżej. Może my na PP stworzymy listę oficyn godnych zaufania i naciągaczy, aby się przed takimi bronić.
Sok
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
justa99 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: toruń
Dodane dnia 19-08-2009 22:18
Tam juz pisalam :mad: Nie zabardzo są zaintresowani.
Wiec szukam dalej....
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-08-2009 23:05
Cytat:
Może my na PP stworzymy listę oficyn godnych zaufania i naciągaczy, aby się przed takimi bronić.
- nie głupi pomysł :) w sumie na amerykańskim serwisie widziałam dzisiaj coś podobnego tzn. listę konkursów poetyckich, które polecają, a które są wg nich nic nie warte, albo podejrzane (w Polsce w porównaniu do USA mamy 2 konkursy na krzyż). Co prawda Tobie chodzi o wydawnictwa, a nie konkursy, ale pomysł sprowadza się do tego samego. Jak w Ameryce mogą, to my chyba też :D
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 20-08-2009 10:37
http://www.unibook.com/unibook/.../publishwizard

W Unibook-u próbowałaś?

Jeżeli to co piszą jest zgodne z prawdą, to możesz wydać książkę za naprawdę niewielką cenę.


Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
justa99 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: toruń
Dodane dnia 20-08-2009 12:38
Wlasnie napisalam do Unibooka. Na razie wszyscy na urlopach.:(
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2009 14:24
A może powinnaś poszukać wśród wydawców, którzy specjalizują się w tego typu tematyce? Choć ja się tym nie interesuję (ezoteryką), to nie mogę nic podać, ale pewnie są takie, które głównie wydają takie książki.
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 26-08-2009 21:36
Machina wydawnicza chyba zgrzyta w nieprzystających do siebie trybach, bo autor pragnie pisać zgodnie z najwyższymi kryteriami artystycznymi (no, na ile się uda), wydawca chce zarobić, to woli wydawać komercję, a trzeci w tym układzie: czytelnik narzeka, że nie ma na naszym rynku dobrych książek a głównie czytadła. Te czytadła też mają swą rację bytu - w podróży, dla odpoczynku, ale to landrynki, które nie zastąpią całej diety.
Sok
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2009 21:59
Po części się z Tobą Sokol zgadzam, ale spójrz na to też oczami takiego wydawcy - on chce przede wszystkim na wydaniu książki zarobić. A kiedy zarobi? Gdy wyda uznanego autora, albo nawet takiego, który dopiero zaczyna, ale jest na topie, bądź się o nim mówi/pisze, albo coś, co wie, że ludzie będą kupować, bo się przyda (np. książki kucharskie). Wydawnictwa to nie PCK :) Kierują nimi ludzie, którzy liczą na zyski, bo z tego żyją, wydanie czegoś, co się nie opłaca, albo podejmowanie ryzyka w przypadku, kiedy się okaże, że młodym poetą nikt nie jest jednak zainteresowany to nie ich konik. Oczywiście to takie generalizowanie wielkie. W zasadzie wśród wydawnictw można by rozróżnić kilka ich "rodzai", takie które są skłonne zainwestować w artystę oraz takie, które wydają głównie za pokryciem kosztów przez autora.
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 26-08-2009 22:26
Tak sobie myślę, czy napisanie czegoś, aż do bólu komercyjnego rozwiązałoby problem?

Czy gdyby np. "Zmierzch" został napisany w Polsce, przez nikomu nie znanego pisarza, ktoś zaryzykowałby wydanie takiej książki?
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 21-09-2009 21:23
Ano właśnie!!!! Usunięty (wiem, ze jak usunięty, to Go nie ma, ale wypowiedź została) -i wiem, że wydawca chce zarobić i nie zaryzykuje kogoś ambitnego a mało znanego, ale w takim razie o kim będą się uczyć na lekcjach polskiego nasze dzieci, wnuki? O literaturze komercyjnej? A czy warto takową czytać?
Ja jestem poza tym. Czyli pośrodku. Nie celuję za wysoko, ale też nie przepadam za czytadłami. Chcę po prostu powiedzieć coś od siebie innym i tyle. I podobnych najchętniej czytam. A dużo czytam i brakuje mi dobrej polskiej literatury współczesnej jak i księgarń, które w ostatnich latach zostały polikwidowane.
Sok
Do góry
Autor
RE: Szukam pomocy wydawniczej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2009 21:32
Cytat:
Sokol napisał/a:
Usunięty - wiem, ze wydawca chce zarobić i nie zaryzykuje kogoś ambitnego(...)


Sokol, a wiesz, że "usunięty" to nie nazwa użytkownika, tylko oznaczenie, że to konto zostało usunięte z PP? :)
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.