Do jakiego wydawnictwa?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-10-2009 13:15
Cytat:
Oczywiście brzmiał on negatywnie, ale że "pomysł fajny, tylko z powodu dużej ilości błędów stylistycznych..." (itp, itd.) nie są zainteresowani.
Sprzedaj komuś pomysł i nie to ci napisze :)



Cytat:
Ludzie - konkursy to rzecz dobra - ale opowiadania w gazetach nie powstają na zamówienie. One tam są bo ktoś je wysłał. I świeża krew zawsze się przydaje pod warunkiem przekroczenie pewnego progu jakościowego tekstu.

Nie ma sensu czekac na konkurs - tylko trzeba szturomwac redakcje.
No. Tylko najgorsze, jest to, że aby coś wysłać to trzeba być pewny, że to jest najlepszym na co cię stać, a ciężko dojść do takiego wniosku :D Cóż do odważnych świat należy, ale porażki nie są przyjemne ;/



A może to o to chodzi, że nie chcieli ryzykować wydania powieści, kogoś nieznanego, bo mogli by stracić czas i pieniądze? Może musieli to jakoś wytłumaczyć? To realna możłiwość?
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-10-2009 15:07
Wpisz w google "wydaj książkę" i szukaj, prawie każde wydawnictwo ma dział : "dla autorów" . Oczywiście musisz się dokładnie zorientować jaka jest linia wydawnictwa, co jest najchętniej wydawane, jak podchodzą do debiutantów itd..

Pozdrowienia i powodzenia
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 23-10-2009 12:02
Cytat:
[b]TomaszObluda napisał/a:
Sprzedaj komuś pomysł i nie to ci napisze :)



heh... chcieliby, abym sprzedała ;) po moim trupie! Choćbym umierała pod mostem nie sprzedam swojej "duszy diabłu"
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 23-10-2009 12:43
Sonia, Twoja postawa jest imponująca :) Tak trzymaj.

Sprzedawanie pomysłów komuś z nazwiskami jest głupotą. Dlaczego na rynek mają wchodzić Autorzy, którzy są już znani, ale nie mają weny. Powiedzmy temu stanowcze nie! Książka debiutanta napisana z pomysłem i fasonem powinna mieć takie same prawa, jak ta podmarkowana nazwiskiem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 23-10-2009 12:50
A może otwórzmy swoje własne wydawnictwo :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Konrad Staszewski Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 23-10-2009 13:02

Witajcie.

Polecę wam coś.

To wydawnictwa, w których wydałem:

ebooki za darmo: http://www.knowacz.pl

ebook do kupienia za pieniądze (już nie darmowy): http://www.e-bookowo.pl

książka drukowana, ale za własne pieniądze: http://www.blackunicorn.pl

Co do własnych wydawnictw. Moja koleżnka z Warszawy prowadziła własne wydawnictwo i nie jest to łatwa działalność.

Teraz zakładam z nią, i kilkoma znajomymi, stowarzyszenie z siedzibą w Warszawie - może będzie łatwiej działać.

Pozdrawiam,

Konrad Staszewski.
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2010 02:38
Hmmm... ale to, co polecasz Konrad, to albo e-booki których niestety - zbyt wiele osób nie czyta, zwłaszcza nieznanych autorów, albo wydawnictwo, gdzie trzeba sporo zapłacić, by wydali ci kilka egzemplarzy, które można rozdać wśród znajomych.
Myślę, jeśli ktoś podchodzi do tego poważniei marzy mu się kariera pisarza, to jednak nie tędy droga.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 28-11-2010 10:18
Zgodzę się, że konkursy są najlepszym rozwiązaniem, aby się wybić. Mojej znajomej udało się przedostać i w najbliższym czasie ma pojawić się jej książka, jednak przeszła długą drogę. Udaje się to nielicznym no chyba, że ma się nazwisko lub dobre chody i to czasem nie pomaga.Portale literackie też częściowo dają taką możliwość, gdyż ludzie z wydawnictwa czytają teksty początkujących, więc warto próbować.:yes:
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
niemotylica Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Kuraszew
Dodane dnia 28-11-2010 18:57
przecież na portalu miga baner www.radwan.pl. Spróbujcie tam.
Ja napisałam do nich i nawet mi przysłali umowę wydawniczą w PDF ale niestety nie mam ponad 1000 zł, które się wpłaca jednorazowo jako kaucję zwrotną w trzech transzach. Myślę też, że mam za mało wierszy na tomik. Chociaż w sumie są tej pisaniny cztery zeszyty to jednak trzeba coś wybrać, a w jednym tomiku wiersze z okresu lat nastu, dwudziestu kilku i teraz osoby po trzydziestce jakoś mi to nie pasuje. :)
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-02-2011 11:06
Czy mówi wam coś nazwa wydawnictwa Printex?? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2011 11:12
Ciekawe, czy w RADWANIE przepada tylko wadium, kiedy nie sprzeda się tych 300 książek, czy też każą je odkupić po tej cenie, którą podają w umowie (50%) - czyli pytanie brzmi:
- Czy delikwent traci wadium + musi jeszcze zakupić swoje niesprzedane książki?
Wie ktoś coś bliżej na ten temat?
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 13-02-2011 11:12
Mnie mówi. Rozpoczęłam z nim współpracę. Dlatego wolałabym nie na forum.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2011 11:15
Elwiro, mówisz o Radwianie?
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 13-02-2011 11:22
O Printexie.

Co do Radwanu, to mam jakieś dziwne obiekcje, jeśli mogę w ogóle mieć, bo tylko sobie poczytałam o nich, a nie próbowałam się kontaktować.

Bo dla mnie to jest zwyczajnie owijanie w bibułkę, zamiast nazywania po imieniu współfinansowania. Powiem więcej, oni tak naprawdę chcę, żeby autor sam sobie książkę sprzedał, sam zrobił promocję, a oni ewentualnie, jak się uda, na tym zarobią. Chyba nawet nie muszą drukować więcej, ponad to, co ma sprzedać autor. Jak będzie konieczność, można to zrobić w każdej chwili.

Do góry
Numer GG
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-02-2011 11:24
Cytat:
Czy delikwent traci wadium + musi jeszcze zakupić swoje niesprzedane książki
Mi się wydaje to dość logiczne. Chyba raczej nie zarabiają na autorach, tzn na autorach zarabiają, ale nie na sprzedaży. No, ale kto teraz inaczej robi, to zwykły biznes książki, jabłka, spinacze do papieru, produkt musi się sprzedać.
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2011 11:27
Zgadza się. Te wszystkie wydawnictwa PRINT ON DEMAND to jedno wielkie oszustwo. Zarabiają najczęściej TYLKO RAZ, na opłacie, jaką ponosi autor, a dalej książka tkwi w jakiejś wirtualnej księgarni internetowej o obrasta mchem (plik, rzecz jasna). Brak zupełnie promocji. O autorze nikt nigdy się nie dowie, chociaż wielu debiutantów pisze obecnie wyborne rzeczy.
Coś o tym wiem. I im trzeba podawać rękę, a starych, wyjałowionych rzemieślników słowa nieco przystopować.
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-02-2011 12:09
Cytat:
I im trzeba podawać rękę, a starych, wyjałowionych rzemieślników słowa nieco przystopować.
I kto ma to robić? Bo nikt za darmo tego nie zrobi. To jest problem owych debiutantów, wszystko w ich rękach, niestety. W naszych znaczy.
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2011 15:02
Starzy wyjadacze, najczęściej już lecący ostatkiem twórczych sił muszą być zastąpieni nową zmianą młodych talentów, ale jest pewna bariera, a nawet kilka: koneksje, układy i układziki, oraz, co najgorsze, trzeba obecnie prawie wszędzie płacić za wydanie swych dzieł, a nie każdego na to stać.
Sądzę, że to właśnie to płacenie utrąca na starcie kupę wartościowych autorów. Ale taki kraj, takie realia...
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 23-07-2012 15:42
Ja teraz wydałam książkę w "Warszawskiej Firmie Wydawniczej", (pt; Miasto Nieśmiertelnych) Jedynym haczykiem w umowie były pieniądze, czyli po prostu trzeba było za to wszystko zapłacić. Jednak to oni zajmują się promocją, korektą, okładką. Niestety mój debiut nie mógł wyjść normalnie, bo jak zawsze wszystko musiało się spier*****lić, czyli drukneli tekst bez uwzględnionych moich poprawek. 2 wydanie ma zostać już poprawione i na ich koszt bo tekst jaki im przesłałam do druku, musiał gdzieś im się w komputerze zawieruszyć. Trochę nie jestem zadowolona z pracy korektora, który zmienił mi kontekst zdań w niektórych rozdziałach, i tak poprawiał, że nie zauważył literówek i to druknięto :confused: A tak przecież nie powinno być. To samo dotyczy Pana od składu, który mylił tekst dialogowy z opisem i tych kilka błędów udało mi się wyłapać. Niestety nie wszystko. (Nienawidzę błędów) Jednak pomimo tego, jestem ze współpracy z nimi zadowolona i polecam to wydawnictwo, jeżeli ktoś może wydać na swoją książkę pieniążki. Radzę tylko uważnie przeczytać tekst, jaki ma iść do druku, bo widocznie zaufanie do ludzi, pracujących nad naszymi powieściami to mało. Trudno patrzeć wszystkim na ręce, ale myślę, że doświadczeni pisarze mający za sobą drukniętych z kilka powieści wiedzą w czym sęk. Ja tylko chcę pomóc debiutantom.
Okładkę zaprojektowałam sama, tak więc i w tej sprawie, jeżeli ktoś chce może osiągnąć z nimi porozumienie.

http://www.gandalf.com.pl/b/.../miasto-niesmiertelnych/

Jeżeli ktoś chce ze mną jeszcze o nich porozmawiać, czy czegoś się poradzić, piszcie na maila: czarnalisica@poczta.fm.
Nie jestem wielką pisarką i raczej zaczynam swoją przygodę z publikacją moich wypocin, ale nie ma to jak spełniać własne marzenia. Serdecznie wam tego życzę!
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Do jakiego wydawnictwa?
tomeczek Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 27-06-2013 23:32
Lubię czytać książki mało znanych pisarzy. Wydawnictwo na pewno się jakieś znajdzie. Jeśli tylko książka zostanie wydana polecę ją na moim sprawdzonym serwisie http://www.coczytac.pl/.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]