Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2010 10:55
Cytat:
mogę tu zawalczyć z obłudą.


Tomaszu Obłudo - przyjmujesz wyzwanie? :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-01-2010 12:32
Cytat:
czytamy, wracamy do konkretnego wersu itp
Co znaczy MYto jakaś organizacja?
Cytat:
Pozdrawiam wszystkich i z pewnością to nie mój ostatni rekord jeśli tylko tak mogę tu zawalczyć z obłudą. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam.
Eeee :confused:

hihihi teraz jest turniej piłki nożnej o puchar króla w Tajlandii, tam też mówią w niezrozumiałym dla mnie języku.

A tak poważnie można mieć czasem ogromną polewę z konfliktów na PP. Jest po prostu śmiesznie. Ale to zrozumiałem, wszyscy się z kogoś urodzili, więc są dziećmi, czasem trzeba się jak dzieci zachowywać.

Nie przyjmuję wyzwania, bo nie było do mnie ;)

Aha chciałbym powiedzieć, że jest kółko wzajemnej adoracji. I nie udawajmy, że jest inaczej bo to śmieszne. Jednak i tak jest lepiej niż na innych portalach. Poza tym przecież, nie jesteśmy debilami prawda? I wiemy, że jak ktoś kogoś lubi, to będzie inaczej go oceniał, niż nieznajomą osobę, co? Czy może jesteśmy komsmitami i nie zdajemy sobie z tego sprawy?
W takim przypadku, może jednak wyświechtane jak jedwabna chustka do nosa, określenie "kółko wzajemnej adoracj" jest nieodpowiednie. Lepiej było by mówić, życzliwość koleżeńska, i naturalne dla normalnych ludzi zachowanie.
Do góry
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
oksana meyla Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2010 13:23
Tomek-nie kółko wzajemnej adoracji a towarzystwo pochlebstwa wzajemnego;) No w końcu ktoś to powiedział na głos oprócz mnie....światełko nadziei (nie w tunelu;) ) Dla mnie również nie ma nic złego w tym, że istnieje tylko niech może czasem do podziemia zejdzie...Pozdro
Oksana Meyla
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-01-2010 13:34
Dlaczego? Ja osobiście staram się być jak najbardziej uczciwy w swoich komentarzach, ale mimo to zdaję sobie sprawę, że osobiste upodobania grają ważną rolę. To tak, jak miałbym recenzować komuś książkę Gaimana, no trudno mi powiedzieć obiektywnie jaka jest, bo jestem odrobinę zafascynowany owym autorem. Tu na pp nikim nie jestem zafascynowany, ale jak kogoś znam i lubię, mogę wbrew chęciom i rozsądkowi być odrobinę stronniczy. I zapewne działa to w drugą stronę, jeśli kogoś nie lubimy, trudno nam oceniać bez emocji. Ja staram się takich osób nie komentować, bo wydaję mi się, że każda moja negatywna opinia względem utworu wynika z osobistych uprzedzeń.

Reasumując, nie da się uniknąć subiektywizmu. I o ile są pewne skrajne wypadki, gdzie ktoś z czystym(a może brudnym) sumieniem, pod słabym utworem rzuca pęki róż, a pod dobrym pluje jadem, to znaczna większość, w moim mniemaniu jest na tyle uczciwa na ile to możliwe. Wg mnie nie ma co histeryzować. Trzeba robić swoje, mieć dystans do wszelkich komentarzy pod swoimi utworami, a pod czyimiś utworami zajmować się przede wszystkim własnymi komentarzami.

Wiem, że nie zawszę robię tak jak radzę wam koleżanki i koledzy, ale mam tego świadomość i się staram. Dziękuję za uwagę.

Skromnie powiem, że wg mnie jestem rekordzistą pokojowych wypowiedzi, którymi staram się łagodzić niepotrzebne konflikty.

Ale ze mnie egocentryczny palant co ;)
Do góry
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-01-2010 14:20
Uczciwość? Właśnie... :bigrazz:

Można się lubić i mimo wszystko być uczciwym.
Ponieważ większość publikujących rozumie, że jest tutaj po to, by nauczyć się jak najwięcej. I wtedy uczciwy komentarz jakiejkolwiek osoby, tym bardziej tej, jak to mówicie, z "kółka wzajemnej adoracji" jest przyjmowany w dobrej wierze, tak jak w dobrej wierze był dany.
Łatwiej przyjąć krytykę kogoś znanego i życzliwego, prawda? ;)

Jeżeli się lubimy, to mamy do siebie zaufanie. I chcemy sobie pomóc.

Moi przyjaciele na portalu wiedzą, że wypunktuję ich do ostatniego przecinka i to bez żadnej taryfy ulgowej. I że przyczepię się do wszystkiego, do czego tylko są podstawy.
Tak się składa, że nie mam nieprzyjaciół (chyba, że o tym nie wiem), więc wszystkich traktuję "po równo", a być może tych bardziej mi znanych nawet bardziej niż "po równo". :D

Więc zanim znowu ktokolwiek wyjedzie z czymś w rodzaju Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, niech się najpierw zastanowi, co mówi i o czym.
Jak to Tomasz słusznie zauważył, należy rozróżniać i doceniać koleżeństwo i zwyczajną ludzką życzliwość i nie mylić jej z "adoracją". ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-01-2010 14:29
Cytat:
Łatwiej przyjąć krytykę kogoś znanego i życzliwego, prawda?
Łatwiej, bo skoro ktoś kto mnie lubi, krytykuje, musi być na prawdę źle i zakładam, że jest szczery w krytykowaniu, w chwaleniu nie do końca.

Cytat:
Jeżeli się lubimy, to mamy do siebie zaufanie.
No to złe podejście. Bardziej się ufa tym, których się lubi, ale nie należy ufać zbytnio takim pochlebstwom, uczucia zaburzają percepcję, a lubienie jest uczuciem. Prawda?

Cytat:
Tak się składa, że nie mam nieprzyjaciół
Wow co za pewność siebie. Szczęśliwi, którzy wierzą, w to. Ja z doświadczenie, wszędzie doszukuję się nieprzyjaciół.

Cytat:
Więc zanim znowu ktokolwiek wyjedzie z czymś w rodzaju Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, niech się najpierw zastanowi, co mówi i o czym.
:smilewinkgrin: Ogólnie mało kto, zastanawia się nad tym co mówi, to takie ludzkie przecież.

Ale ogólnie słuszna wypowiedź. I mój apel, bądźmy egoistami, martwmy się przede wszystkim o siebie. Komentujmy z myślą o sobie i zachowujmy się tak, jak byśmy chcieli aby inni się zachowywali. Ja tak robię i jestem zadowolony.
Do góry
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
oksana meyla Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2010 14:57
Jeszcze raz prostuję-towarzystwo pochlebstwa wzajemnego. Mila-twe słowa poruszyły mnie do głębi. Jakże głupi byłem wskazując zjawisko, którego przecież nie ma. Wrócę tu kiedyś w zresocjalizowanej i zjadliwej poglądowo dla ciebie postaci. Pozdrawiam.
Oksana Meyla
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 17-01-2010 15:15
to może ja się wypowiem?;)
dla jasności - spędzam tu dużo (za dużo;)) czasu, czytam większość komentarzy, nie zauważyłam żeby tworzyły się na portalu jakiekolwiek TWA; jeśli mam wątpliwości czy komentarz jest szczery i nie motywowany sympatią (bo przecież niektórzy znają się "bliżej" ), to wklejam odpowiedni punkt z regulaminu (2.6.3 Prosi się o szczere słowa i o kierowanie się poziomem utworu, a nie sympatią czy antypatią do twórcy.); ale takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko; właśnie TWA zniechęciły mnie do publikowania na niektórych portalach, dlatego cieszę się, że PP jest inny;
a jeśli chodzi o mój tekst (bo to do niego chyba aluzja), to oświadczam:
nie jestem w żadnym stopniu spokrewniona z żadną osobą, która mój wiersz skomentowała:smilewinkgrin:, nie są to też osoby, które znam poza portalem, a tak w ogóle, to staram się nie utrzymywać tu z nikim bliższych kontaktów, bo wiem, że w takich wypadkach trudniej o obiektywizm;
tyle ode mnie:)
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 17-01-2010 15:39
No to stwórzmy konkurs na największą głupotę potralową. :lol:Wystartuję... Ale pewnie też nie wygram... Jakoś nie mieszczę się w żadnej kategorii... No, chyba, że to będzie podgryzanie, albo podkopywanie, ale pazurki też mi się już stępiły...
Chociaż... gdyby zsumować wszystkie oceny jakie dałem, to może miałbym szanse być w pierwszej dziesiątce...;)
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-01-2010 15:59
Arkady napisał:

Cytat:
Chociaż... gdyby zsumować wszystkie oceny jakie dałem, to może miałbym szanse być w pierwszej dziesiątce...smiley


W pierwszej dziesiątce "pochlebców"? :lol:

TomaszObluda napisał, cytując mnie:


Cytat:
"Tak się składa, że nie mam nieprzyjaciół"
Wow co za pewność siebie. Szczęśliwi, którzy wierzą, w to. Ja z doświadczenie, wszędzie doszukuję się nieprzyjaciół.


Tomaszu - pełne zdanie brzmiało:

Cytat:
Tak się składa, że nie mam nieprzyjaciół (chyba, że o tym nie
wiem)


To chyba różnica, nie uważasz? :lol:

Oksana Meyla - jesteś od niedawna na portalu. Myślę, że jak pobędziesz dłużej i lepiej poznasz ludzi, zrewidujesz swoje niektóre opinie. ;)
Może też zrozumiesz, że inteligentni ludzie, a jest tu ich bardzo dużo, wiedzą, że pochlebstwo nie popłaca na dłuższą metę i niczego w sumie nie daje.

I na tym kończę swoje wypowiedzi na ten temat.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 05-02-2010 17:04
wracam na PP, patrzę, odbył się kolejny konkurs na najbardziej dowcipną wypowiedź miesiąca, patrzę na wynik końcowy i oczom nie wierzę :bigeek: padł rekord rekordów!!! 13 głosów, tego jeszcze nie było :rip: Alleluja con i Oke Mani, jesteście niezwykłe, nie wiem jak to osiągnęłyście ale to było wielkie :D

oto obecna lista:

12. Największa liczba oddanych głosów na dowcipną wypowiedź miesiąca:

1 miejsce - 13 głosów:
Wypowiedź - styczeń 2010
Temat - shoutbox
Andy - ...durna baba to w zasadzie tautologia...
Wypowiedź - w takim razie "mądry facet" to oksymoron [Laugh]
Autor - Alleluja con
Zgłaszający - Oke Mani

2 miejsce: 11 głosów
Wypowiedź 1 - luty 2009:
Temat - Teorie ewolucji
A. Pilipiuk - a MOŻE teraz rozważymy ile diabłów mieści sie na końcu szpilki?
Wypowiedź - zależy jakiej szpilki: szpilka wyciągnięta z wody święconej nie zawiera diabłów. ale wymoczona w krwi dziewic zawiera diabłów dwa razy więcej niż szpilka, która leży w pomieszczeniu bez świętego obrazka. ta która leży w pomieszczeni ze śwętym obrazkiem zawiera o 16 diabłów więcej niż opłukana święconą wodą, zaś szpilki w domu niewiernego zawierają 3 krotnie więcej diabłów niż te z pokoju bez obrazka, a w tych z pokoju bez obrazka jest diabłów o 4 więcej niż na ty z pokoju z obrazkiem [Laugh]
Autor - Kot w butach
Zgłaszający - SzalonaJulka

wypowiedź 2 - marzec 2009:
Temat - Może nie tylko dla kobiet...
LunarBird - mam zwyczaj mieć naiwną nadzieję, że przynajmniej jeden ze słuchaczy nie jest wieprzem
Wypowiedź: Chrum? [Laugh]
Autor: Asti
Zgłaszający - SzalonaJulka

3 miejsce: 10 głosów:
Wypowiedź - grudzień 2009
Temat - opowiadanie "Heroina" Sabine - komentarze
Wypowiedź - jego - dotyczy dotyku -> bez sensu
jego - moim - mojego - moje - moje - jego - jego = zaimkoza ostro punktuje
swoimi - moje - jego = zaimkoza kopie leżącą
mnie - mój - moje - mnie - moich - zaimkoza prowadzi na punkty 3:0
jego - jego - mój - jego - moje - to - nokaut!
Czytała Krystyna Czubówna.
Jedyny fragment, który przykuł moja uwagę:
"Biały twór naszego podniecenia, wylewa się z mojego ciała."
Chciałbym to zobaczyć [Smile-Wink-Grin] [Laugh]
Autor - Jack the Nipper
Zgłaszający - JaneE

coraz wyższe progi żeby być rekordzistą w tej kategorii :D wypowiedzi które przestały nosić miano rekordów, zgodnie z niepisaną tradycją, prezentuję poniżej :p

Wypowiedź 1 - maj 2009:
Temat - Optymizm jako "ogłupiacz"?
Ginger - Patrzę na świat przez różowe okulary przez dwieście czterdzieści osiem dni w roku i jestem szczęśliwa. I już smiley
Soczewica - skąd ta granica 248 dni?
Wypowiedź - Pewnie odjęła poniedziałki i menstruacje. [Laugh]
Autor - Valdens
Zgłaszający - GdanszczAnka

Wypowiedź 2 - maj 2009:
Temat - opowiadanie "Kosząc trawnik, wpadnę w furię i zabiję kogoś podkaszarką" - Andy Rutherford - ""Pamiętacie jeszcze przełom wieków?" (fragment)
Wypowiedź - Pewnie, że pamiętamy, portal-pisarski był jeszcze telegrafową grupą dyskusyjną, a Valdens szmuglował zsiadłe mleko z Austro-Węgier [Laugh]
Autor - pw, czyli PeWunio
Zgłaszający - Gabstone

Wypowiedź 3 - wrzesień 2009:
Temat - nasza-klasa
Wypowiedź - Tak sobie pomyslalem z rana ze nasi dziadkowie walczyli o wolna Polskę, nasi rodzice z 'komunizmem' a moje pokolenie za priorytet ma walke o usuniecie sledzika [Laugh]
Autor - Tentyp
Zgłaszający - SzalonaJulka
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-02-2010 17:47
Zapiszę, zapiszę, zacny Jakubuniu Kronikarzu... :D

No i nie znikaj tak na drugi raz, bo nie ma kto dobytku pilnować. :lol:
Ja coś tam niecoś muszę przecież napisać od czasu do czasu, pościnać konkurencję, dowalić poetom, pofiglować w Altance, dowcipów pilnować - sam widzisz, jaka jestem zajęta. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 04-03-2010 15:06
a na pierwszej stronie rekord nr 12 nieuaktualniony i to z poważnym opóźnieniem... :rol: :smilewinkgrin: czekam na ten moment kiedy znajdziesz na to czas droga Milu :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-03-2010 15:19
Drogi Jakubuniu - Zacny Kronikarzu... :D

Zgłaszam uaktualnienie Kroniki. ;)

W wolnej chwili przeglądnę także pozostałe rekordy, bo zapewne niektóre z nich także trzeba poprawić - chociażby te, dotyczące liczby czytań czy komentarzy.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-03-2010 18:19
i widzę że niechcący rekord z 3 miejsc urósł do 5 :D a to by znaczyło że muszę przejrzeć ostatnie 3 miesiące czy jakieś wypowiedzi wtedy nie zasłużyły żeby również tam być :p dlatego zgłaszam prośbę o decyzję Dyrektora Rekordów w tej sprawie, powiększamy ten rekord do 5 miejsc i mam szukać uaktualnień czy kasujemy miejsca 4 i 5? :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-03-2010 20:04
Jakubuniu - myślę, że trzy pierwsze miejsca wystarczą - samo podium. :D

W końcu to kwintesencja, no nie? ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 10-03-2010 09:01
w takim razie 4 i 5 miejsce trzeba usunąć z listy rekordów bo się tam pojawiły :D ostatnia rzecz o którą proszę w tym miesiącu w tym temacie :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-03-2010 11:24
Jeżeli nie zgłaszasz zastrzeżeń co do zamieszczania tylko trzech pierwszych miejsc, to oczywiście usunę. :D

I jeżeli nikt inny też nie zgłasza. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 10-03-2010 16:28
Tak Milciu zgadza się:smilewinkgrin: Oceny z wierszy to mam raczej bardzo mierne, więc gdzieś muszę się podciągnąć z ocenami...
Po prostu przyjąłem taktykę, że jeżeli nie rozumiem, albo mam coś głupiego napisać, nie piszę wcale w myśl zasady: Jeżeli o kimś (czymś) nie możesz powiedzieć również czegoś dobrego, nie mów wcale...;)
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Rekordy portalowe - kronika ciekawostek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-03-2010 09:13
Proponuję rubrykę ''Najwięcej przesłanych tekstów''. Nikt chyba nie przebije Tulipanówki, która ma tych tekstów...

123!
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]