Agata Christie znów wydaje zza grobu
"Nie znam innego zajęcia, które tak bardzo wzbudza we mnie chęć mordu" - zwykła mówić Agata Christie o zmywaniu naczyń. Twierdziła, że podczas tej czynności przychodziły jej do głowy najlepsze pomysły na książki. A. Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych i pomimo tego, iż zmarła w 1976 roku, a ostatnia jej książka, która ukazała się pośmiertnie została wydana w 1997 roku („While the Lights Last and Other Stories”) to jutro, czyli 18.04.06 będzie miała miejsce Polska premiera wydawnicza (wyd. Prószyński i S-ka) jej kryminału-sensacyjnego pt. „4.50 z Paddington” w tłumaczeniu Tomasza Cioski.

Jane Marple, dama o bystrym umyśle i z pasją detektywa amatora, angażuje się w wyjaśnienie sprawy, która bez jej udziału najprawdopodobniej nigdy nie wyszłaby na jaw. Nikt bowiem nie wierzy pewnej starszej pani (fantazjuje!), opowiadającej o morderstwie (mężczyzna udusił kobietę!) popełnionym w pociągu. Mimo zastrzeżeń do wiarygodności relacji - pani McGillicuddy widziała zdarzenie, podróżując innym pociągiem - śledztwo dla porządku zaczyna się i szybko kończy: nie znaleziono ciała ofiary ani żadnych śladów zbrodni. Zostaje ono jednak wkrótce wznowione, a obiektem szczególnego zainteresowania staje się ekscentryczna rodzina Crackenthorpów. Panna Marple naprowadza stróżów prawa na tropy warte jej zdaniem sprawdzenia. Sprawa jest zawiła, śledczy raz po raz trafiają w ślepy zaułek. Wygląda na to, że mają do czynienia z wyjątkowo przebiegłym mordercą...

Informacje zaczerpnięte z: www.vivid.pl
Wiktor Orzel · 17:46 15.04.2006 · 13 ·
Komentarze
Tyler Durden dnia 15.04.2006 18:04
Też dziś zacznę "Zły wybór" Gilstrapa.B)
Tyler Durden dnia 15.04.2006 18:17
Znowu się nie rozpisywałem, bo dawno czytałem. Tej książki według mnie nie może tu zabraknąć.;)
Tyler Durden dnia 16.04.2006 19:18
Ciekawe kto to przeczytał...:|
Usunięty dnia 16.04.2006 19:25
komentarz, czy "Zły wybór"?
Tyler Durden dnia 16.04.2006 19:34
Newsa ;):p Nikt nie komentuje. Chodziaż komentarz i książkę pewnie niewiele osób widziało :p
Wiktor Orzel dnia 16.04.2006 20:21
stary to jest pierwszy news gdzie są komentarze :p
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 11:40
kto podmienił newsa? Wczesniej było o norwegach :O
Tyler Durden dnia 18.04.2006 12:58
Też się zastanawiam:|
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 14:19
dziwna sprawa..nastepnym razem, niech ten ktoś pisze nowego zamiast podmieniać obecne!
Usunięty dnia 18.04.2006 20:35
wielkie sorry! to był mój pierwszy raz i widocznie niezbyt udany:p nastepnym razem mi wyjdzie, ale to troche skomplikowane jest jak dla mnie prostaczka. jeszcze raz sorry
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 21:06
wybaczam ci synu :p
Tyler Durden dnia 18.04.2006 23:04
Dziwnie wyszedłeś na tym zdjęciu.
Usunięty dnia 19.04.2006 17:23
nie miejsce na to, lecz zapytam: lepiej?
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
pociengiel
25/03/2019 08:53
Dzięki. »
Madawydar
25/03/2019 08:14
Dobre. Takiej akcji rzeczywiście w filmach nie widziałem.… »
ajw
25/03/2019 08:00
Jak niedospany, niedośniony do końca sen.. A mogłoby być tak… »
ajw
25/03/2019 07:55
Ładny obrazek. Wręcz poczułam słodycz zapachów i ciepło tego… »
ajw
25/03/2019 07:50
Świetnie napisany, mądry, refleksyjny. Nic dodać, nic ująć.… »
Tomek i Agatka
24/03/2019 23:31
Och, jak dawno mnie tutaj nie było. Zolu, Kamyczku,… »
Zola111
24/03/2019 22:30
Szalonko, Florianie Konradzie, dziękuję bardzo.… »
Florian Konrad
24/03/2019 20:53
podoba mi siię »
Kobra
24/03/2019 19:06
Świetnie. :) »
pociengiel
24/03/2019 18:53
Serdeczne dzięki - pomyślę. »
Gramofon
24/03/2019 18:38
Ładny obrazek, łatwo czytelny. Tylko ta oblepa obleci… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:57
Zolu, chyba lekka zbieżność doświadczeń nas dopadła - stąd… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:55
Haha, a ja chyba pierwszy raz u Ciebie w pełni widzę ten… »
pociengiel
24/03/2019 14:27
no nie mam aż tyle czasu na tłumaczenia. Ochota odeszła… »
allaska
24/03/2019 14:11
ruiny zamku niestrawione przez zieleń przetarta… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 24/03/2019 11:16
  • Nie mam pojęcia. Nie moja kategoria. Nie będę ani narzekał, ani pisał złośliwych komentarzy zakończonych "pozdrawiam". Jak koniecznie potrzebujesz sensu, podciągnij to może do emocjonalnego... czegoś.
  • RChomik
  • 24/03/2019 07:41
  • StalowyKruk no ale taki "przystanek na żądanie", o co w nim chodzi?
  • Zola111
  • 24/03/2019 02:14
  • I jak Wam się pisze doZaśrodkowania#30? [link]
  • StalowyKruk
  • 23/03/2019 23:04
  • Wiesz, myślę, że to zależy od punktu widzenia. Z mojego mógłbym zapytać: "Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza?" ;)
  • RChomik
  • 23/03/2019 22:02
  • Mam pytanie. Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza z górnej półki?
  • mike17
  • 23/03/2019 21:46
  • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie w prozie MUZO WENY 7, gdzie wystarczy napisać miniaturkę na 5000 znaków. Trudne? Chyba nie. Więc piszcie, bo sława czeka i nagrody :)
  • Kushi
  • 22/03/2019 19:35
  • A na dobry wieczór... [link] miłego Kochani :)
Ostatnio widziani
Gości online:10
Najnowszy:oznakujb2
Wspierają nas