Agata Christie znów wydaje zza grobu
"Nie znam innego zajęcia, które tak bardzo wzbudza we mnie chęć mordu" - zwykła mówić Agata Christie o zmywaniu naczyń. Twierdziła, że podczas tej czynności przychodziły jej do głowy najlepsze pomysły na książki. A. Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 języków obcych i pomimo tego, iż zmarła w 1976 roku, a ostatnia jej książka, która ukazała się pośmiertnie została wydana w 1997 roku („While the Lights Last and Other Stories”) to jutro, czyli 18.04.06 będzie miała miejsce Polska premiera wydawnicza (wyd. Prószyński i S-ka) jej kryminału-sensacyjnego pt. „4.50 z Paddington” w tłumaczeniu Tomasza Cioski.

Jane Marple, dama o bystrym umyśle i z pasją detektywa amatora, angażuje się w wyjaśnienie sprawy, która bez jej udziału najprawdopodobniej nigdy nie wyszłaby na jaw. Nikt bowiem nie wierzy pewnej starszej pani (fantazjuje!), opowiadającej o morderstwie (mężczyzna udusił kobietę!) popełnionym w pociągu. Mimo zastrzeżeń do wiarygodności relacji - pani McGillicuddy widziała zdarzenie, podróżując innym pociągiem - śledztwo dla porządku zaczyna się i szybko kończy: nie znaleziono ciała ofiary ani żadnych śladów zbrodni. Zostaje ono jednak wkrótce wznowione, a obiektem szczególnego zainteresowania staje się ekscentryczna rodzina Crackenthorpów. Panna Marple naprowadza stróżów prawa na tropy warte jej zdaniem sprawdzenia. Sprawa jest zawiła, śledczy raz po raz trafiają w ślepy zaułek. Wygląda na to, że mają do czynienia z wyjątkowo przebiegłym mordercą...

Informacje zaczerpnięte z: www.vivid.pl
Wiktor Orzel · 17:46 15.04.2006 · 13 ·
Komentarze
Tyler Durden dnia 15.04.2006 18:04
Też dziś zacznę "Zły wybór" Gilstrapa.B)
Tyler Durden dnia 15.04.2006 18:17
Znowu się nie rozpisywałem, bo dawno czytałem. Tej książki według mnie nie może tu zabraknąć.;)
Tyler Durden dnia 16.04.2006 19:18
Ciekawe kto to przeczytał...:|
Usunięty dnia 16.04.2006 19:25
komentarz, czy "Zły wybór"?
Tyler Durden dnia 16.04.2006 19:34
Newsa ;):p Nikt nie komentuje. Chodziaż komentarz i książkę pewnie niewiele osób widziało :p
Wiktor Orzel dnia 16.04.2006 20:21
stary to jest pierwszy news gdzie są komentarze :p
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 11:40
kto podmienił newsa? Wczesniej było o norwegach :O
Tyler Durden dnia 18.04.2006 12:58
Też się zastanawiam:|
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 14:19
dziwna sprawa..nastepnym razem, niech ten ktoś pisze nowego zamiast podmieniać obecne!
Usunięty dnia 18.04.2006 20:35
wielkie sorry! to był mój pierwszy raz i widocznie niezbyt udany:p nastepnym razem mi wyjdzie, ale to troche skomplikowane jest jak dla mnie prostaczka. jeszcze raz sorry
Wiktor Orzel dnia 18.04.2006 21:06
wybaczam ci synu :p
Tyler Durden dnia 18.04.2006 23:04
Dziwnie wyszedłeś na tym zdjęciu.
Usunięty dnia 19.04.2006 17:23
nie miejsce na to, lecz zapytam: lepiej?
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:27
Najnowszy:budowa2a5542lzc
Wspierają nas