Pierwsze dzieło Owena Kinga

„Jesteśmy w tym wszyscy razem” to pierwsza literacka próba syna Mistrza Grozy Stephena Kinga.

Zbiór zawiera jedną, tytułową nowelę oraz cztery opowiadania. W każdym z tekstów Owen King dowodzi talentu, który dopiero się rozwija, ale już pokazuje możliwości zarówno warsztatowe jak i kreacyjne młodego pisarza.

Klimat prozy Owena Kinga bliski jest powieściom ojca - małe miasteczka w stanie Maine, wielkie domy w Bangor, ekscentryczne postaci. Młody autor przejawia ogromny talent w obserwacji obyczajowej: zachowań i postaw zarówno w kwestii politycznych preferencjiOwen King Jesteśmy w tym wszyscy razem Amerykanów, jak i przeżyć dziecka w rozbitej rodzinie. Najbardziej interesują go wybory, których musimy dokonywać pozostając w konflikcie z otoczeniem lub po prostu z samymi sobą. Do tego jest tu spora dawka absurdalnego humoru.

Książka ukazała się, poza USA, w Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W Polsce w księgarniach pojawi się 18 lipca 2006, wydana nakładem Prószyńskiego i S-ki. Już teraz widać, jaki wpływ ma ojciec na syna. Niestety człowiek piszący cały czas makabryczne powieści grozy musi w jakiś sposób przekazywać to innym. Mimo wszystko ludzie mówiący, że to tylko "książka" mylą się, bo pisząc cokolwiek utożsamiamy się z bohaterem a czasami nawet sami przerażamy się tym co wykreowała nasza wyobraźnia. Ciekaw jestem, w jakim świecie żyje King. Zastanawiam się czy można być normalnym człowiekiem, którego myśli są uwarunkowane na jednych falach.

źródło: czytelnia.onet.pl /własne

Wiktor Orzel · 15:45 08.07.2006 · 5 ·
Komentarze
Tyler Durden dnia 09.07.2006 10:23
Słyszałem już o książce i rzeczywiście mnie zainteresowała, ale raczej w najbliższej przyszłości się za nią nie wezmę.
Usunięty dnia 29.07.2006 14:22
ta... będzie się lansował nazwiskiem... ma szczęście. nie musi sobie marki wyrabiać. ma tak cholernie silne plecy... z drugiej strony kazdy bedzie go teraz do ojca porownywal. na przyklad ja. przeczytam ta książke. zobaczymy z kim moze sie rownac ten on.
Wiktor Orzel dnia 29.07.2006 15:34
podobałą się ?
Usunięty dnia 29.07.2006 19:12
co takiego? przeczytaj uwarznie: "przeczytam ta książke" ;)
Wiktor Orzel dnia 29.07.2006 21:51
oops....nie doczytałem :shy:
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kobra
24/03/2019 19:06
Świetnie. :) »
pociengiel
24/03/2019 18:53
Serdeczne dzięki - pomyślę. »
Gramofon
24/03/2019 18:38
Ładny obrazek, łatwo czytelny. Tylko ta oblepa obleci… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:57
Zolu, chyba lekka zbieżność doświadczeń nas dopadła - stąd… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:55
Haha, a ja chyba pierwszy raz u Ciebie w pełni widzę ten… »
pociengiel
24/03/2019 14:27
no nie mam aż tyle czasu na tłumaczenia. Ochota odeszła… »
allaska
24/03/2019 14:11
ruiny zamku niestrawione przez zieleń przetarta… »
Wiolin
24/03/2019 10:32
Witaj K z bliska. Ja widziałbym ten wiersz tak: czte­ry… »
Wiolin
24/03/2019 09:48
Serdecznie dziękuję komentującym... »
pociengiel
24/03/2019 08:03
Daleki jestem od oblania się wstydem, łzami tudzież… »
szalonaromantyczna511
23/03/2019 23:38
Ja też nie rozumiem, trochę jakbyś napisał losowe rzeczy.… »
pociengiel
23/03/2019 23:11
Nie. Nawet za opłatą, wielką jak tsunami. »
RChomik
23/03/2019 22:00
Dobra. Może jestem głupi czy coś. Ale czy ktoś mógłby mi… »
szalonaromantyczna511
23/03/2019 21:57
Świetnie piszesz, aż miło czytać »
Yaro
23/03/2019 18:37
Dziękuję bardzo . Miło słyszeć takie słowa. ,piszę od… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 24/03/2019 11:16
  • Nie mam pojęcia. Nie moja kategoria. Nie będę ani narzekał, ani pisał złośliwych komentarzy zakończonych "pozdrawiam". Jak koniecznie potrzebujesz sensu, podciągnij to może do emocjonalnego... czegoś.
  • RChomik
  • 24/03/2019 07:41
  • StalowyKruk no ale taki "przystanek na żądanie", o co w nim chodzi?
  • Zola111
  • 24/03/2019 02:14
  • I jak Wam się pisze doZaśrodkowania#30? [link]
  • StalowyKruk
  • 23/03/2019 23:04
  • Wiesz, myślę, że to zależy od punktu widzenia. Z mojego mógłbym zapytać: "Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza?" ;)
  • RChomik
  • 23/03/2019 22:02
  • Mam pytanie. Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza z górnej półki?
  • mike17
  • 23/03/2019 21:46
  • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie w prozie MUZO WENY 7, gdzie wystarczy napisać miniaturkę na 5000 znaków. Trudne? Chyba nie. Więc piszcie, bo sława czeka i nagrody :)
  • Kushi
  • 22/03/2019 19:35
  • A na dobry wieczór... [link] miłego Kochani :)
  • Zola111
  • 22/03/2019 01:05
  • Czyżby poetom zacięła się pisawka? [link]
  • Kushi