Złoty Lew dla Davida Lyncha
Dzisiaj w Wenecji David Lynch zostanie uhonorowany Złotym Lwem za całokształt twórczości. Zostanie też wyemitowany najnowszy film tego znakomitego reżysera "Inland Empire", który był kręcony w Los Angeles i Łodzi. Obraz nie będzie brał udziału w konkursie, ale jest najbardziej oczekiwany na festiwalu w Wenecji. W jednej z ról możemy zobaczyć Karolinę Gruszkę i Krzysztofa Majchrzaka.

"Pasjonuje mnie konsekwentna realizacja pomysłów, które w mojej głowie biją się o palmę pierwszeństwa. Przeniesienie ich na ekran w tej wersji, którą noszę w sobie, to rzecz najważniejsza w każdym z moich filmów" wyjaśnia widzom. I dodaje: "Kocham filmy pełne niedopowiedzeń. Dlatego nie cierpię mówić o swoich filmach- ich interpretacja jest bowiem bardzo subiektywna".
Pewnie dlatego powstają specjalne strony internetowe, mające na celu poznanie tajemnic ukrytych w filmach Davida Lyncha. Wielu do dziś zadaje sobie pytanie: "Kto zabił Laurę Palmer?" (wątek z miasteczka Twin Peaks), "o co chodziło w "Mulholland Drive" czy w "Zagubionej autostradzie".
Jest to niebanalny reżyser, którego filmy poruszają niemal każdego widza. Zadebiutował w 1976 roku surrealistycznym horrorem "Eraserhead". David Lynch nie kręci tylko "chorych" filmów. Potrafił zadziwić krytyków poruszającym obrazem "Człowiek słoń" czy filmem o przemijaniu "Straight Story".
Nowa produkcja "Inland Empire" jest tym bardziej ważna dla Polaków, gdyż główna akcja dzieje się w Łodzi, mieście, które zachwyciło reżysera. Jedno jest pewne: kolejny film Lyncha na pewno długo będzie przedmiotem zagorzałych dyskusji wielbicieli kina.
paniscus · 16:46 06.09.2006 · 3 ·
Komentarze
Wiktor Orzel dnia 06.09.2006 16:48
mam nadzieję, że news jest autorski bo nie widzę żadnych źródeł z których korzystałeś, bądź redagowałeś tekst.
paniscus dnia 06.09.2006 18:26
o faktycznie nie napisałem źródła. moje przeoczenie:shy:
źródłem były wiadomości w telewizji i gazeta Dziennik z dnia 6.IX.2006 rok.
to już się nie powtórzy.:D

A tak poza tym polecam filmy tego reżysera. Widziałem prawie wszystkie jego filmy. Naprawdę kręci chore filmy, ale od których nie można się oderwać i jeszcze przez pewien okres przeżywa się tamte sceny. Nie mogę się doczekać "Inland Empire".
Słyszałem, że ma lecieć miasteczko Twin Peaks w TV, jak będzie to polecam. Ostatnio był w TVP1 "Blue Velvet" podpisany jako Thriller erotyczny, paranoja:lol:.

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za nie podanie źródła:confused:.
Wiktor Orzel dnia 06.09.2006 20:09
spoko..nie w tym sensie, pisałeś z głowy więc nie mam rzadnych zastzreżeń :p
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Dobra Cobra
15/07/2019 23:12
Madawydar, Jak celnie się domyslasz to tylko opowiesc.… »
Marek Adam Grabowski
15/07/2019 22:25
Chodziło mi o to, czemu zabił i co łączyło go z tą… »
PrzemeK155J
15/07/2019 20:39
Pod koniec chciałem nieco wspomnieć o naszym trybie życia,… »
StalowyKruk
15/07/2019 18:04
Dziękuję. Pracuję nad rozdziałem drugim, ale jak zwykle… »
22227
15/07/2019 17:57
Ciekawy tekst, tylko z tym mózgiem to o wiele bardziej… »
DanielKurowski1
15/07/2019 16:11
Komentarz dopiero po miesiącu, ale sesja nie wybacza.… »
czarnanna
15/07/2019 15:36
Bardzo dziękuję za odkurzenie mojego tekstu, Antoni :) Od… »
czarnanna
15/07/2019 15:31
Cieszę się, że rymowanka wpadła Ci w oko/ucho :D Lubię… »
wiosna
15/07/2019 15:14
I jeszcze rymy wewnętrzne:) Lubię czasem się tak pobawić,… »
wiosna
15/07/2019 15:02
Ładnie o wiośnie:) »
wiosna
15/07/2019 14:53
E tam. Na pewno nie jesteś gruboskórny ;) Za to ja, mimo… »
wiosna
15/07/2019 14:48
Dziękuję za wspólną podróż:) Pozdrawiam z uśmiechem:) »
wiosna
15/07/2019 14:46
To dla mnie wielki komplement. Dziękuję i pozdrawiam:) »
wiosna
15/07/2019 14:44
Hubercie dziękuję za wzruszenie i również pozdrawiam:) »
wiosna
15/07/2019 14:40
Dzięki za wizytę Marku:) A mógłbyś zdradzić które to… »
ShoutBox
  • mike17
  • 15/07/2019 15:55
  • Przelotem w stolicy, na dobre wrócę pod koniec sierpnia. Pozdrawiam Was i życzę dobrych, udanych tekstów, no i wakacji rzecz jasna :)
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:53
  • Miłej niedzieli! Leniwej lub aktywnej (co kto woli) :D
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:46
  • Naturalnie, Antoni!
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:28
  • I mam nadzieję, że pochwalisz się efektami?
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:03
  • No, tego jeszcze nie grali :) Super mi miło! Tylko uważaj, bo sporo w tej mojej muzyce jest niepokoju, czy wręcz krzyku, jak w niektórych. Choć uważam, że tylko kilka jest naprawdę dobrych.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:59
  • Super!!! Bardzo mi się podobają serio, chyba będę do nich malować :D
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 22:56
  • Albo zupełnie moje, albo te z opisem Projekt to z zespołem sprzed lat.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:50
  • Ale to te wszystkie utwory są Twoje?!
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:41
  • Antoni, bardzo intrygująca ta Twoja kompozycja. Gratuluję :)
  • Dobra Cobra
  • 12/07/2019 13:01
  • I dzięki życzeniem Vanillivi wypoczywala dobrze. Bo gdyby ich nie było....
Ostatnio widziani
Gości online:14
Najnowszy:coralieb5a
Wspierają nas