Grono redaktorskie uszczuplone
Dnia dzisiejszego grono redaktorów opuścił Mauricjo. Decyzją administratorów portalu pisarskiego został odsunięty z grupy redaktorskiej, za nieuzasadnione decyzje, które wpłynęły negatywnie na postrzeganie naszej strony. Decyzja jest nieodwołana i ostateczna.

Sagit & Marcin.
Wiktor Orzel · 19:20 03.07.2007 · 18 ·
Komentarze
eVe dnia 05.07.2007 12:32
hmmm...decyzja może być co najwyżej nieodwołaLna,to tak w ramach nieścisłości..
przykro mi,ze rejestruje sie do waszego portalu,zeby wyrazic moje glebokie niezadowolenie z waszej decyzji. od prawie roku jestem tu stalym gosciem i to tylko dlatego,ze mauricjo publikuje swa tworczosc wlasnie tutaj. widac latwo zignorowac jego dorobek na czesc tzw "negatywnego postrzegania".poza tym smiem twierdzic,ze ta strona nie jest "Wasza", tylko wszystkich gosci i uzytkownikow tu przebywajacych. Szkoda,ze nie dodaliscie w waszej wspanialej notatce,ze odkad mauricjo zamiescil "intimissimi" to cieszycie sie niezwykla poczytalnoscia i popularnoscia. moze faktycznie spelnil wa role w propagowaniu i podnoszeniu standardow tego serwisu,wiec byloby grzecznie z jego strony pokornie zebrac swoje zabawki i wrocic na wlasne podworko?!
moim zdaniem okazaliscie zupelny brak szacunku dla niego samego i jego czytelnikow Drodzy Redaktorzy. i prawde powiedziawszy nie zdziwie sie, jesli w tym momencie zostane zablokowana...przypominam tylko,ze pomimo czwartej rzeczypospolitej nadal mamy demokracje Panowie i Panie.
Dziekuje uprzejmie.
Usunięty dnia 05.07.2007 12:35
co to się tu osatntio wyprawia :uhoh:
Kabuki dnia 05.07.2007 12:52
Miałam się nie wtrącać, ale wcisnę mojego nochala w tę sprawę.W końcu tez jestem uzytkowniczką, to mogę coś zasugerować.

Jeśli chodzi o "postępek" Mauricja to również jestem zdania, ze troszkę to było niefair, lecz można to zrozumieć i usprawiedliwić choć częściowo. Przez nerwy i w emocjach ,ludzie robia wiele bez przemyslenia i na gorąco. Dopiero pózniej sie zastanawiają. Nigdy wam się to nie zdarzyło? Mi wiele razy...dałam tego popis nawet na tym portalu, czego dzis szczerze żałuję. No ale stało się.

Sądzę, że funkcja administratora to nie wyróżnienie, a poświecenie ze strony tej osoby. A zdegradowano Go wlaściwie bez słowa ostrzeżenia, czy wytłumaczenia. Wydaje mi się, że powinniście najpierw przeprowadzić rozmowe z Maurycym, a nie potraktować jak szczeniaka.

Śmiem podejrzewać, że włożył tu wiele starań i serducha, więc należałoby chyba sie coś wiecej niż tylko oschła, biurokratyczna notka pożegnalna.

Bardzo lubię ten Portal ,lubię użytkowników a to głównie przez atmosferę jaka tu panuje...wydaje sie być rodzinna. :)
Dlatego sugeruję podjecie wspólnej "rodzinnej " decyzji.
Sagit, Marcin może jakieś głosowanie? :p Może zapytacie, nas uzytkownikow rownież o zdanie w tej sprawie?

Z poważaniem Kabuki

P.S. Wiem ,że to tylko wirtualny świat, ale spójrzcie że jednak poświecamy mu jakąś część czasu(rzeczywistego) i kawałeczek naszego życia, więc potraktujmy sprawę (wprost)proporcjonalnie :)
Wiktor Orzel dnia 05.07.2007 13:44
eVe - szanuję twoje zdanie, ale nie mam zamiaru publicznie roztrząsać wszystkiego w tym komentarzu. Niestety mauricjo w stosunku do nas również zachował się nie fair, za co został ukarany. Ja jako administrator nie mogę dopuszczać aby ktoś sobie usuwał użytkowników bez podania przyczyny, czy jakiejkolwiek informacji, bo robi się prywata. Mauricja szanuję a decyzję podjąłem z niemałym trudem, niestety była ona jak się nam wydaje słuszna.
eVe dnia 05.07.2007 14:07
smiem twierdzic, ze prywata zaczyna sie, kiedy nie zamierzasz tlumaczyc calej sytuacji i narzucasz ton "ja,wielki administrator-wy, naiwne i glupie szaraczki". nie zamierzam podwazac twego autorytetu, ale wybacz-sam przyznales,ze podjales decyzje jako samodzielna jednostka(patrz komentarz wyzej).i z jednej strony piszesz "ja podjalem decyzje,ja nie zamierzam sie tlumaczyc itp" a dalej,ze "decyzja wydaje sie NAM sluszna". czy wogole istnieje roznica pomiedzy twoim "ja" a twoim "my"?

Fidel Castro powiedzial kiedys,ze nie nalezy bac sie silnych ludzi. Obawiac sie nalezy slabych,bo oni chca wladzy i zrobia wszystko,zeby ja utrzymac....
Wiktor Orzel dnia 05.07.2007 15:03
Podjęliśmy taką decyzję z wraz z Marcinem. Niestety mauricjo nie za bardzo kwapił się aby przybliżyć nam zaistniałą sytuację tylko działał na własną rękę. Przecież ja mu nie zabraniam pisać, nadal może publikować, pisać newsy, itp itd, tylko po prostu nie ma już władzy, którą się posłużył do bynajmniej niewłaściwych celów.

Na tym portalu zawsze zawiązywała się miła więź między użytkownikami, a my administratorzy nigdy nie wywyższaliśmy się ponad innymi, więc daruj sobie te daleko idące dywagacje. Rozumiem, że mauricjo jest dla Ciebie autorytetem nie do podważenia, ale tutaj się pomylił i niestety za ten błąd zapłacił.
eVe dnia 05.07.2007 16:55
ajajaj,tupnij nozka i daruj sobie te osobiste wycieczki w kierunku moich autorytetow. troche szacunku moj drogi Wielki Administratorze.a problem z mauricjo moze wyjasnij bezposrednio z nim?..taka mala sugestia od szarego uzytkownika.
Jagiello dnia 05.07.2007 17:23
gorzej niż dzieci. nie ma Maurycego w gronie adminów i tyle. o czym tu gadać. Sagitarius zrobił sobie portal więc może nim rządzić. Regulamin jest.
Wiktor Orzel dnia 05.07.2007 18:09
Cytat:
4. Inne.
4.1. Administratorzy nie mają obowiązku tłumaczenia swoich działań przed użytkownikami, jednak mają obowiązek to zrobić na żądanie Super Administratora.


Więc nie rozumiem poco cała ta sprawa. Sprawa z maurycym była poruszana a on zamiast z nami pogadać usunął użytkownika. Kto tu jest nie w porządku ?

Odnośnie regulaminu. Mauricjo złamał prawa autorskie nie usuwając zdjęć i posługując się danymi osobowymi, do których praw nie miał.
Wiktor Orzel dnia 05.07.2007 18:14
Arachnea - przykro mi, ale nie byliśmy na tyle pomysłowi aby wpaść, że ktoś i to jeszcze z redaktorów będzie łamał prawa autorskie. Niedługo pojawią się poprawki w regulaminie. (żeby nie było, że teraz dopisałem)
valdens dnia 05.07.2007 21:33
Pomysł Kabuki jest niezły. Uważam, że w poważnych instytucjach odbyłoby się głosowanie, ale skoro decyzja jest nieodwołalna, to nie ma o czym dyskutować. Jestem daleki od kwestionowania słuszności decyzji adminów, bo gdyby takie zachowania zaczęłyby być tolerowane, powiałoby grozą - szczera krytyka byłaby ryzykiem, zostałyby same "ochy" i "achy".
Mauricjo na komentarze Scholaris, mógł przecież odpowiedzieć swoim komentarzem, następną częścią, wierszem... Miał do wyboru 100 klawiszy, a wybrał [delete]. Not fair.
A wracając do wersji z głosowaniem - jaką metodą głosowania wybralibyśmy metodę głosowania? :D
Wiktor Orzel dnia 05.07.2007 21:53
Kabuki: swoją decyzję przesłałem Maurycemu w rozbudowanej formie pisząc co i dlaczego.

Jednak skoro tak nalegacie, przemyślę tą sprawę jeszcze raz.
Kabuki dnia 05.07.2007 22:04
Fajowo ... i to sie nazywa sprawiedliwy admin ;)
MarcinD dnia 07.07.2007 10:16
Eve, i inni. Otóż, kto jak kto, ale właśnie Mauricjo rozpoczął prywatę. Wszelkie poważne decyzje, takie, jak zbanowanie czy tym bardziej usunięcie użytkownika powinno być zgłoszone wszystkim administratorom. Z mojego punktu widzenia wyglądało to tak, że Mauricjo najpierw zbanował a potem usunął konto jednego z użytkowników. Ani ja, ani Sagitarius NIC NIE WIEDZIELIŚMY o tym. O całej sprawie dowiedziałem się już PO tym wszystkim. Nie sądzę, by tak to należało zrobić; być może ten użytkownik rzeczywiście powinien był zostać skasowany - ale, jak wspomniałem, wszystko na Portalu wydarzyło się za naszymi plecami. Nie chcę się wywyższać z racji tego, że jestem Superadminem. Ale rany, zanim zamknąłem jeden głupi temat na forum, skontaktowałem się w tej sprawie z Sagitariusem. Redakcja jest CAŁOŚCIĄ i powinna podejmować decyzję banowania i kasowania RAZEM. Nie może być tak, że jeden z administratorów zaczyna sobie działać na własną rękę i kasować użytkowników. Oczywiście, doceniam Mauricja jako pisarza, zdaję sobie sprawę, że jego teksty były i są na bardzo wysokim poziomie i na pewno również dzięki niemu zyskaliśmy kilku userów, którzy chcieli czytać jego teksty. Ale to automatycznie nie zwalnia jego, ani KAŻDEGO z administratorów z obowiązku WSPÓŁPRACY z pozostałymi członkami Redakcji. Ja z Sagitariusem dowiedzieliśmy o skasowaniu konta w momencie, gdy ten użytkownik skontaktował się z nami przez GG. Mauricjo nie wysłał mi i Sagitariusowi ANI JEDNEJ wiadomości prywatnej z informacją, a dopiero opowiedział na nasze pytania. Tak się nie robi i póki będę Superadministratorem, będę piętnował wszelkie przejawy wyłamywania się przed szereg. Redakcja jest całością i tak poważne decyzje podejmuje RAZEM. Dziękuję i uważam, że temat jest zamknięty.

PS. Troszkę drażnią mnie oskarżenia, że robiliśmy to wszystko za plecami. Po pierwsze (co być może troszkę wynika z naszego ego :p ) rzeczywiście administracja nie musi tłumaczyć się przed userami, chociaż oczywiście nie zamierzamy tutaj wprowadzać żadnych rządów dyktatury. Po drugie - zanim doszło do usunięcia Mauricja z grona Redaktorów, wymieniliśmy (my, czyli ja i Sagitarius) kilka PW. Więc proszę nie pisać, że Mauricjo został skasowany "od tak". Poza tym, sprawa wyglądała tak, że Scholaris została zbanowana. Ja ją odblokowałem i wysłałem PW do Mauricja z pytaniem dlaczego i za co. On w odpowiedzi konto Scholaris skasował, nie wysyłając mi żadnej wiadomości. I wszystko.
Wiktor Orzel dnia 07.07.2007 18:32
Myślę, że mimo wszystko możemy mu dać jeszcze jedną szansę.
MarcinD dnia 07.07.2007 19:12
Po prostu, chodzi o to, by takie problemy i decyzje zgłaszać wszystkim administratorom, żeby potem było wiadomo, dlaczego "jakiś" user ma problemy ze "złośliwym" administratorem - mam nadzieję, że rozumiecie. Cała redakcja musi znać obie strony medalu, a nie tylko to, co usłyszy od jednej ze stron, bo druga działa na własną rękę. I myślę, że ten temat może już zostać zakończony.
Jagiello dnia 07.07.2007 19:44
dla mnie jest to zbyt poważny temat by go tak sobie zostawić. rozważmy to wszystko jeszcze raz.
Jagiello dnia 12.07.2007 21:16
i tak wszystko się skończyło jak w bajce. wszyscy zdrowi i szczęśliwi i żyli długo :p
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
robert_augustyn
21/04/2018 11:22
Dziękuję bardzo. Joszko cały jest magiczny, a każdy jego… »
faith
21/04/2018 10:38
Darconie, nie ujęłabym tego trafniej i zwięźlej. Dzięki za… »
Greg Malecha
21/04/2018 07:20
introwerko, nie musisz się wstydzić, ja też się nie wstydzę… »
AntoniGrycuk
20/04/2018 23:33
Ciężko mi się wypowiedzieć, bo to w końcu dla dzieci i… »
introwerka
20/04/2018 23:18
Może i widać, w pewnej takiej naiwności/postulatywności… »
Zola111
20/04/2018 22:30
Pięknie jest: Krótko, refleksyjnie, metaforycznie. I bardzo… »
Zola111
20/04/2018 22:25
Juvenilia Introwerki! Brawo, Poetko. Wrażliwość, niezależnie… »
Kazjuno
20/04/2018 22:11
Mam w Łodzi kuzynkę - jest wykładowcą na tamtejszej ASP i… »
Greg Malecha
20/04/2018 22:08
widać w tym wierszu wiek autorki, dobrze że dodałaś ile… »
Darcon
20/04/2018 20:18
Jako poetycki laik, nie znam się, ale się wypowiem. :)»
introwerka
20/04/2018 19:52
ja tu widzę wyraz skromności poety, ale po takich… »
faith
20/04/2018 19:52
Kazjuno, masz oczywiście rację, że przesłanie wiersza jest… »
introwerka
20/04/2018 19:39
Wiolinie, dziękuję serdecznie za zaglądnięcie i ciepłe… »
Bernierdh
20/04/2018 19:39
Pięknie dziękuję :) »
alos
20/04/2018 16:39
A mi się ten wiersz skojarzył z Che Guevarą i… »
ShoutBox
 • Zola111
 • 18/04/2018 00:24
 • jak tam ramy nowego Zaśrodkowania? Podobają się?
 • introwerka
 • 17/04/2018 11:24
 • Mój nick to introwerka ;)
 • Szysza
 • 17/04/2018 11:21
 • introwertka, dziękuję bardzo.
 • introwerka
 • 17/04/2018 11:08
 • Szyszo, wchodzisz w panel "Moje artykuły" pod napisem "Witaj [Twój nick]" po prawej stronie, tam przy każdym artykule masz opcje " Edytuj / Usuń".
 • Szysza
 • 17/04/2018 10:40
 • kochani jak usuwa się zamieszczony tekst?
 • Zola111
 • 16/04/2018 23:33
 • jskslg - nie! Pojedyncze frazy, zazwyczaj pointę, jednak całych własnych wierszy - nie. Innych autorów - owszem, i to wiele.
 • jskslg
 • 16/04/2018 22:32
 • pamiętacie na pamięć wasze teksty?
 • ajw
 • 16/04/2018 14:03
 • Rzeczywiście, brzmi prawie jak Jaromir :)
Ostatnio widziani
Gości online:16
Najnowszy:Krejcies7t
Wspierają nas