Coś mi tu śmierdzi.
Niedawno serwisy internetowe oraz zwykłe gazety podały interesującą wiadomość.
Jeśli "dobrze" pójdzie to już niedługo na ekrany kin całego świata wejdzie nowy film Mela Gibsona! Były aktor kilka lat temu odnalazł w sobie reżyserskie powołanie i postanowił nakręcić "religijny" film. Udało się. "Pasja" - obraz przedstawiający KATolicką wersję śmierci Jezusa Chrystusa okazał się mega-kasowym przebojem.
Drugi film Gibsona poza tytułem ("Apocalypto"smiley miał niewiele wspólnego z religią. Może właśnie dlatego, zarobił mniej.


Reżyser postanowił wrócić do katolicyzmu. Nic dziwnego, to dzięki niemu przecież trzy lata wcześniej, spłynęło na niego wiele "łask".
W 2004 roku zobaczyłem katowanego Jezusa, teraz zobaczę prałata Henryka Jankowskiego. "Pasja" nie podobała mi się, ale nie zaprzeczę, że był to film wyjątkowy, wręcz fenomenalny. Amerykański reżyser przekonał wtedy pół świata, że brzydkie jest ładne, a nudne - ciekawe. Czegoś takiego wcześniej nie widziałem. Czy z filmem o księdzu będzie podobnie? Czy przekona mnie, że czarne jest białe? Zobaczymy.

Pełnej obsady aktorskiej nie znam jeszcze. Wiadomo tylko, że główną rolę odegra sam prałat. Któż nadawałby się lepiej? Przecież jeszcze żyje.
Co do scenariusza - ma być to biografia Polskiego duchownego. "Biografia?" - zapytacie - "Biografia i to wszystko!? Nuda." Nie, moi drodzy.
Wielebny Jankowski, a już na pewno Mel Gibson, doskonale wiedzą, że nic tak nie ożywia filmu jak - trupy. I wiele na to wskazuje, że będzie ich wiele!

Skąd to wiem? Nietrudno się domyślić czytając gazety:

"W szesnastu największych polskich miastach powstanie sieć klubo-kawiarni prowadzonych przez instytut, w których będzie można napić się wina z butelek z wizerunkiem księdza prałata i być obsłużonym przez piękne kelnerki legitymujące się zaświadczeniem od swojego proboszcza."

"Kelnerki w klubokawiarniach ks. Jankowskiego też będą wyjątkowe. - Brzydkie nie mają szans. - prałat był wczoraj bardzo kategoryczny."

"Legendarny kapelan "Solidarności" będzie najprawdopodobniej pierwszym duchownym na świecie, którego podobizna znajdzie się na kosmetykach. Podobnie jak w przypadku gwiazd show-biznesu, Davida Beckhama czy Naomi Campbell, podstawowym produktem linii HJ będą perfumy."

Wystarczy połączyć fakty i już wiadomo o czym będzie film. Oczywiście zakrawa to o plagiat "Pachnidła", ale tam oglądałem zwykłego wieśniaka, a tu zagrać ma postać niezwykła. "Prawie robi wielką różnicę."

Dziewice całej Polski drżyjcie. (Zwłaszcza jeśli ksiądz proboszcz wie o Waszej cnocie.)
valdens · 07:14 07.07.2007 · 17 ·
Komentarze
pw dnia 07.07.2007 14:40
dawno nie czytałem newsa z tak dużą dozą subiektywnych odczuć :)
Jagiello dnia 07.07.2007 17:44
"Dziewice całej Polski drżyjcie. (Zwłaszcza jeśli ksiądz proboszcz wie o Waszej cnocie.)" - moim zdaniem niepotrzebny to atak na cały kler. mogę się zgodzić, że zdecydowana większość kleru nie może mieć u mnie szacunku, ale nie uogólniajmy bo to krzywdzi. na temat Jankowskiego nie chcę się wypowiadać ponieważ jestem do niego zbyt negatywnie nastawiony by go nie osądzać - a osądzać nie mam prawa :p
dobrze, że poruszyłeś ten temat. ja jeszcze gdzieś słyszałem, że pomnik chcą mu postawić, a on się w ogóle nie sprzeciwia bo twierdzi, że zasługuje by stać koło JPII. kurde i osądzam :/
Natalia Julia Nowak dnia 08.07.2007 14:15
Jak mawiają członkowie RRM: "Alleluja i do przodu!" :lol:
gabstone dnia 10.07.2007 12:56
Jagiello twierdzisz,że to niepotrzebny atak na kler?Spójrz tylko na to co kler robi w Polsce .Może Tobie podoba się co robi ze swoimi słuchaczami np.ojciec dyrektor,ale mi niestety nie zwłaszca w świetle ostatnich wydarzeń.Ale tu już nie będę tego komentować, poczekam na następny artykuł Valdensa,bo widzę,że jako jeden z niewielu ma odwagę,zeby o tym pisać.Pozdrawiam
pw dnia 10.07.2007 13:03
przecież Jagiello to jest naczelny antyklerykał tego portalu, zagorzały i zdeklarowany Niepolak, mason z całą pewnością. Ja myślę, że Jagiello dokonał więcej sabotażowych ataków na RM i JE o. Dyrektora niż Zośka na okupanta.
Zobacz na Jego "Znieczulicę Narodową" - w IV RP takich ludzi określa się mianem samobójców. Gabstone! Ja bym uważał z Jagiellem na Twoim miejscu, bo mu są takie rzeczy nie straszne, że...
Usunięty dnia 10.07.2007 13:04
a ja stanę w obronie Jagielly bo jak powiedział - niepotrzebny atak na CAŁY kler (...) WIĘKSZOŚĆ kleru nie może mieć u mnie szacunku - więc nie widzę powodu by oskarżać Jagiellę o sympatyzowanie z Ojcem Dyrektorem. I absolutnie się z nim zgadzam, że nie można uogólniać - sama znam księży lepszych i gorszych.
gabstone dnia 10.07.2007 13:27
Ok samobójca?Ale jednak ostrożny."Znieczulicy.." nie czytałam ,więc wypowiadać się nie mogę,to jest moja ocena do jego komentarza,nic więcej.I jeszcze jedno,nikogo nie oskarżam o sympatyzowanie z ojcem dyrektorem,bo dla każdego myślącego Polaka to obelga.
Jagiello dnia 10.07.2007 14:05
oj Pw :) cieszę się, że mam takich czytelników bo już się miałem bronić , ale mnie uprzedziłeś :p
myślę, że w komentarzu napisałem jasno, co potem potwierdziła i z czym się zgodziła LRR :)
pw dnia 10.07.2007 14:35
Jagiello, umowa jest taka - bronimy się i wykańczamy wszystkich przeciwników, a jak już zostaniemy sami to stoczymy szlachetny pojedynek. Ja - gotów na poświęcenie idealista, chrześcijanin niczym Jerzy i dzielny patriota jak Zawisza Czarny vs. Ty - postępowiec, emigrant, prawie nudysta ze sztandarem "peace & love" i na bank jakimś spiskiem antykatolickim w kieszeni.

"Spójrz tylko na to co kler robi w Polsce" - jakbym czytał blog czołowej, polskiej leninistki Yo! Anny S.
Jagiello dnia 10.07.2007 19:08
tak myślę, że jest to dobry pomysł, ale jedno muszę zanegować:

"i na bank jakimś spiskiem antykatolickim w kieszeni."

żadnego spisku nie ma, bo uważam, że proces wychowania np dziecka jest skuteczniejszy jeśli go postraszyć jakąś religią (moc sprawcza religii). tak więc antykler tak, ale nie antykatolik.

Ale myślę, że tak - możemy zawrzeć umowę :) i jak to mówią członkowie RRM "alleluja i do przodu" ;)
pw dnia 10.07.2007 20:41
ok, w takim razie pakt został zawarty - każdy atak na Szanownego Kolegę Jagiello oznacza atak na moją osobę, a więc bezwzględną likwidację wroga i analogicznie sprawa ma się w przypadku ataku na moją skromną osobę. Z całą stanowczością zarzekamy realizacje postanowień mimo całej rozbieżności światopoglądowej między stronami.
Ja zawieram pakt z diabłem, Jagiello Święte Przymierze ;)

a wiarę od religii oczywiście trzeba oddzielić, bo to są dwie zupełnie inne kwestie.
gabstone dnia 11.07.2007 12:38
No dobrze panowie:)Uznanie mnie za komunistkę to już lekka przesada:)Więc przeczytałam parę artykułów Jagielly,wiem już jaki ma pogląd na polski kościół.Mój komentarz jednak nie dotyczył jego poglądów,lecz wypowiedzi bezpośrednio pod tym artykułem.Jeżeli chcecie znać moje zdanie,to uważam,że polski koścół ma po prostu niewiele wspólnego z czrześcijaństwem, zaznaczam,prawdziwym,pierwotnym chrześcijaństwem,więc nie dziwcie się,że ja,jako czrześcijanka,a niekoniecznie katoliczka neguje zachowanie polskiego kleru.A a propos RRM to,jak słusznie zauważył mój znajomy, twór noszący wszelkie znamiona sekty,w ktorej niewiele jest religii,za to mnóstwo polityki.I to by było na tyle.Pozdrawiam
Usunięty dnia 11.07.2007 12:46
Na szczęście polski kler to nie tylko barwna postać T. Rydzyka, istnieją jeszcze wyjątki, zasmuca tylko fakt, że to, co powinno być normą jest właśnie traktowane jak wyjątek.
Jagiello dnia 11.07.2007 13:01
i aby nie popaść w uogólnianie należy "pamiętać dobre, a zapominać złe".

a uznanie RRM za sekty też jest trudno moim zdaniem gdyż zatarta jest granica pomiędzy wyznaniem a sektą. RM nie neguje katolicyzmu, a nawet z nim współgra. Ich problem polega na tym, że są nietolerancyjni. Oraz nad wyraz kochają Rydzyka - takie zjawiska można znaleźć w wielu wyznaniach.
Ja jestem na Rydzyka i na większość kleru wkurzony za te kłamstwa i nieumiejętność przyznania się do winy, jednocześnie wymagając to od swoich wiernych, tylko po to by ich uzależnić od siebie. ponownie podpisuję się pod komentem LRR
pw dnia 12.07.2007 20:39
no wiecie, dobra jest zawsze więcej niż zła, tylko że zło jest znacznie bardziej widoczne i jeszcze nagłaśniane, stąd np. pedofilska paranoja, że nawet ojciec się boi córeczkę pocałować, albo wziąć na kolana...
zresztą takie tematy są pełne stereotypów i uogólnień dodając jeszcze obecną sytuację w Polsce wszelkie rozmowy raczej nie mają sensu
valdens dnia 12.07.2007 20:42
Widzę, że z ks.Jankowskiego zeszło na o.Rydzyka rykoszetem :lol:
Jagiello dnia 12.07.2007 21:09
jeden *huj :p żarcik
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
SzalonaJulka
16/07/2019 12:52
alos, dziękuję. Celnie rozszyfrowane. Tak, chyba o to mi… »
Hubert Z
16/07/2019 08:14
Cieszę mnie, że się podoba. »
Hubert Z
16/07/2019 08:13
Dzięki wiosno. Pozdrowionka »
Dobra Cobra
15/07/2019 23:12
Madawydar, Jak celnie się domyslasz to tylko opowiesc.… »
Marek Adam Grabowski
15/07/2019 22:25
Chodziło mi o to, czemu zabił i co łączyło go z tą… »
PrzemeK155J
15/07/2019 20:39
Pod koniec chciałem nieco wspomnieć o naszym trybie życia,… »
StalowyKruk
15/07/2019 18:04
Dziękuję. Pracuję nad rozdziałem drugim, ale jak zwykle… »
22227
15/07/2019 17:57
Ciekawy tekst, tylko z tym mózgiem to o wiele bardziej… »
DanielKurowski1
15/07/2019 16:11
Komentarz dopiero po miesiącu, ale sesja nie wybacza.… »
czarnanna
15/07/2019 15:36
Bardzo dziękuję za odkurzenie mojego tekstu, Antoni :) Od… »
czarnanna
15/07/2019 15:31
Cieszę się, że rymowanka wpadła Ci w oko/ucho :D Lubię… »
wiosna
15/07/2019 15:14
I jeszcze rymy wewnętrzne:) Lubię czasem się tak pobawić,… »
wiosna
15/07/2019 15:02
Ładnie o wiośnie:) »
wiosna
15/07/2019 14:53
E tam. Na pewno nie jesteś gruboskórny ;) Za to ja, mimo… »
wiosna
15/07/2019 14:48
Dziękuję za wspólną podróż:) Pozdrawiam z uśmiechem:) »
ShoutBox
  • mike17
  • 15/07/2019 15:55
  • Przelotem w stolicy, na dobre wrócę pod koniec sierpnia. Pozdrawiam Was i życzę dobrych, udanych tekstów, no i wakacji rzecz jasna :)
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:53
  • Miłej niedzieli! Leniwej lub aktywnej (co kto woli) :D
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:46
  • Naturalnie, Antoni!
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:28
  • I mam nadzieję, że pochwalisz się efektami?
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:03
  • No, tego jeszcze nie grali :) Super mi miło! Tylko uważaj, bo sporo w tej mojej muzyce jest niepokoju, czy wręcz krzyku, jak w niektórych. Choć uważam, że tylko kilka jest naprawdę dobrych.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:59
  • Super!!! Bardzo mi się podobają serio, chyba będę do nich malować :D
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 22:56
  • Albo zupełnie moje, albo te z opisem Projekt to z zespołem sprzed lat.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:50
  • Ale to te wszystkie utwory są Twoje?!
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:41
  • Antoni, bardzo intrygująca ta Twoja kompozycja. Gratuluję :)
  • Dobra Cobra
  • 12/07/2019 13:01
  • I dzięki życzeniem Vanillivi wypoczywala dobrze. Bo gdyby ich nie było....
Ostatnio widziani
Gości online:21
Najnowszy:dxborqkim46
Wspierają nas