Wajda rozpoczyna zdjęcia do nowego filmu


Bohaterką opowiadania Iwaszkiewicza "Tatarak" jest doktorowa Marta, kobieta po przejściach, borykająca się z małżeńską nudą i żyjąca wspomnieniami. Przypadek sprawi, że Marta przypomni sobie, czym jest miłość, a nawet - fizyczna fascynacja. Niestety, przygoda będzie miała dramatyczny finał. Opowiadanie Iwaszkiewicza zaadaptowała na potrzeby filmu Olga Tokarczuk.

Pierwszy klaps na planie "Tataraku" padnie 12 sierpnia w Grudziądzu. Oprócz Jandy, przed kamerami staną Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jan Englert, rozchwytywany ostatnio Lesław Żurek i amerykański aktor polskiego pochodzenia Paweł Szajda (wystapił między innymi w filmie "Pod słońcem Toskanii"). Autorem zdjęć będzie Paweł Edelman.

Zdjęcia potrwają do końca września. Po "Brzezinie" i "Pannach z Wilka" będzie to już trzecie spotkanie Wajdy z prozą Iwaszkiewicza. "Po filmie politycznym, takim jak >Katyń<, rozstałem się raz na zawsze z przeszłością. Teraz wracam do tematów, które - wydaje mi się - są odwieczne" - powiedział 82-letni reżyser.
Afternoon · 21:13 09.08.2008 · 1 ·
Komentarze
valdens dnia 20.08.2008 14:05
Ja myślę, że ten pan mógłby przejść już na emertyturkę, a wtedy z kapusty, która przestałaby wsiąkać w jego produkcje, młodzi skręciliby lepsze filmy.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Marek Adam Grabowski
16/07/2019 19:25
Tematyka nie dla mnie, ale doceniam wysoki poziom twojego… »
Miladora
16/07/2019 18:21
Umknął mi Twój wiersz, a nie powinien, więc dobrze, że Alos… »
SzalonaJulka
16/07/2019 12:52
alos, dziękuję. Celnie rozszyfrowane. Tak, chyba o to mi… »
Hubert Z
16/07/2019 08:14
Cieszę mnie, że się podoba. »
Hubert Z
16/07/2019 08:13
Dzięki wiosno. Pozdrowionka »
Dobra Cobra
15/07/2019 23:12
Madawydar, Jak celnie się domyslasz to tylko opowiesc.… »
Marek Adam Grabowski
15/07/2019 22:25
Chodziło mi o to, czemu zabił i co łączyło go z tą… »
PrzemeK155J
15/07/2019 20:39
Pod koniec chciałem nieco wspomnieć o naszym trybie życia,… »
StalowyKruk
15/07/2019 18:04
Dziękuję. Pracuję nad rozdziałem drugim, ale jak zwykle… »
22227
15/07/2019 17:57
Ciekawy tekst, tylko z tym mózgiem to o wiele bardziej… »
DanielKurowski1
15/07/2019 16:11
Komentarz dopiero po miesiącu, ale sesja nie wybacza.… »
czarnanna
15/07/2019 15:36
Bardzo dziękuję za odkurzenie mojego tekstu, Antoni :) Od… »
czarnanna
15/07/2019 15:31
Cieszę się, że rymowanka wpadła Ci w oko/ucho :D Lubię… »
wiosna
15/07/2019 15:14
I jeszcze rymy wewnętrzne:) Lubię czasem się tak pobawić,… »
wiosna
15/07/2019 15:02
Ładnie o wiośnie:) »
ShoutBox
  • czarnanna
  • 16/07/2019 23:44
  • Hej Michale przelatujący stolicę :D wakacyjne pozdrowienia!
  • mike17
  • 15/07/2019 15:55
  • Przelotem w stolicy, na dobre wrócę pod koniec sierpnia. Pozdrawiam Was i życzę dobrych, udanych tekstów, no i wakacji rzecz jasna :)
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:53
  • Miłej niedzieli! Leniwej lub aktywnej (co kto woli) :D
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:46
  • Naturalnie, Antoni!
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:28
  • I mam nadzieję, że pochwalisz się efektami?
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:03
  • No, tego jeszcze nie grali :) Super mi miło! Tylko uważaj, bo sporo w tej mojej muzyce jest niepokoju, czy wręcz krzyku, jak w niektórych. Choć uważam, że tylko kilka jest naprawdę dobrych.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:59
  • Super!!! Bardzo mi się podobają serio, chyba będę do nich malować :D
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 22:56
  • Albo zupełnie moje, albo te z opisem Projekt to z zespołem sprzed lat.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:50
  • Ale to te wszystkie utwory są Twoje?!
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:41
  • Antoni, bardzo intrygująca ta Twoja kompozycja. Gratuluję :)
Ostatnio widziani
Gości online:11
Najnowszy:Evankose70
Wspierają nas