Kozirynek nr VI
Kozirynek VI

Temat przewodni: HERBERT


Oświadczenie posła ziemi radzyńskiej na Sejm RP Jerzego Rębka w sprawie 540-letniego dziedzictwa miasta Radzynia Podlaskiego


Felietony

Janusz Korwin-Mikke: Wieszcz a poeta


Joanna Zakrzewska Bajkowa Sodoma i Gomora, czyli chore interpretacje dorosłych

Damian Sitkiewicz: Wychowanie

Włodzimierz Kowalik: Spleen, czyli o posiadaniu czegoś w niczym

Adam Wielomski: Mistowi to złodzieje!


Na cenzurowanym

Zagrzmiało teatrem w Radzyniu Podlaskim (J. Szymański)
Towarzystwo prawie z kosmosu (J. Szymański)
Tajemnica intrygująca niczym stepowy horyzont (M. Kargul)
Naśmierciny Krzysztofa T. Dąbrowskiego (M. Bober)
Wojciech Brzoska przez Judasza
Po własnych śladach Marcina Włodarskiego
Ekstremizmy Ewy Furgał
Szymon Bira i światła umieranie
Pensum Adama Wiedemana
Piotr Goszczycki przed kurtyną świtu
Do drzwi puka wiatr (K. Graczyk)


Eseje

Rafał Szczerbakiewicz: Gdzie jest sztuka? Herbert wobec banału przedmiotów w lirykach ostatnich

Rafał Jaworski: Katakumbia i swołoczyzm

Artur Rogalski: Herbert w archiwum

Mariusz Kargul: Czy dawni Słowianie mieli poczucie humoru?


Nota biograficzna

Joanna Kowalik: Ignacy Potocki


Opowiadania

Robert Konca: Posag Lusi

Jerzy Reuter: Gołębie

Anna Nogaj: Dotyk dający carte blanche

Robert Olewiński: Estetyki


CHIMERA (wiecznie żywa)

Tadeusz Miciński: Minotaur


Reportaż

Dominik Łaciak Szczekają cerbery w ukraińskim piekle


Miniatury

Marek Brand: Świętochłony

Malvina Pająk: Z pamiętnika Pana B.

Joanna Zakrzewska: Poczekalnia

Maria Kryńska-Szostak: Środa. Walizki. Wróżka prawdę ci powie.

Robert Rusik: Pociąg do...


Powieść

Andrzej Wielecki: Przeciwko wszystkim. Cz. 5


Komiks

Dorota Zaręba: Piskliwy instynkt


In memoriam

Ryszard Kormacki: Niezmordowany trubadur. Rzecz o Tadeuszu Cugowie-Kwiatkowskim


Wyniki konkursu "Chichot Chimery 2008"


Wydawnictwa nadesłane


Wiersze

Dominika Barabas, Bożena Barda, Magdalena Błaszczak, Arleta Cłapa, Jadwiga Grabarz, Paweł Hajduk, Izabela Iwańczuk, Piotr Kaczorowski, Izabela Koczkodaj, Robert Konca, Ryszard Kornacki, Paweł Kosiorek, Damian Kowal, Joachim Kowalski, Marcin Krakowiak, Maria Kryńska-Szostak, Przemysław Kuliński, Krzysztof Kwoczko, Zdzisław T. Łączkowski, Anna Nogaj, Benedykt Olszewski, Z. Marek Piechocki, Marzena Podkościelna, Artur Rogalski, Agata Salwa, Leszek Sokołowski, Adam Świć, Piotr Tomczak, Artur Ziontek


Zdjęcia

Joanna Bukowska, Bogumiła Jarecka, Piotr Kaczorowski, Izabela Koczkodaj, Mirosław Koczkodaj, Przemysław Krupski, Anna Lemiecha, Tomasz Młynarczyk, Paweł Żochowski, Bartłomiej Żyłka


www.kozirynek.com



valdens · 12:13 03.12.2008 · 57 ·
Komentarze
valdens dnia 03.12.2008 13:07
Gratuluję Wam, PP-ludzie :yes: Chciałbym Was jakoś wyróżnić (choćby czcionką), ale nie znam Was po nazwiskach. A Wy znacie swoje nazwiska? ;) Proszę o te informacje. Czekam.
linkin dnia 03.12.2008 13:31
jeee. tez jestem. kosiorek :)
Usunięty dnia 03.12.2008 13:35
ja to załatwię valdens :D pp-owcy są pogrubioną czcionką, jak kogoś pominęłam, to grzmieć, naprawię :D
valdens dnia 03.12.2008 13:37
świetnie :yes:
zapomin dnia 03.12.2008 13:43
dodam że piekna okładka jest
Usunięty dnia 03.12.2008 13:46
i macie od razu z objaśnieniami :D

Joanna Zakrzewska - nasza urocza milla
Bożena Barda - niemniej urocza malpica
Dominik Łaciak - decKster czy raczej - redaktor L'esprance :)
Paweł Hajduk - młody zdolny tego portalu czyli pawelh
Paweł Kosiorek - kolejny Pawełek /mam sentyment do tego imienia/ ukrywający się pod nickiem linkin
Damian Kowal - Volver, którego muszę opieprzyć, że rzadko u nas bywa
Joachim Kowalski - bliżej znany jako Joachim :)
Marcin Krakowiak - albo po prostu - andro
valdens dnia 03.12.2008 13:53
Cytat:
dodam że piekna okładka jest


Tak, to jest bardzo dobre foto. Chwilę myślałem, zanim zaskoczyłem, co to jest. Bardzo dobra okładka.
Usunięty dnia 03.12.2008 14:17
ojacie, siebie też widzę :)
dziękuję
valdens dnia 03.12.2008 14:23
Skoro tak, to Little coś przegapiła. Powiedz, gdzie się ukrywasz, to Cię pogrubię.
Usunięty dnia 03.12.2008 14:32
poprawione ;)
pawelh dnia 03.12.2008 15:14
lubię tą gazetkę. dzięki littel za ocenę
.
milla dnia 03.12.2008 15:18
Dzięki, Róża. Teraz wiadomo kto jest kto:)
Usunięty dnia 03.12.2008 15:23
Zrobię Wam jeszcze większy czad :D klikniecie w swoje nazwiska w newsie :)
milla dnia 03.12.2008 15:31
BArdzo ładnie, pannp Jadziu:)
Usunięty dnia 03.12.2008 15:37
o bosze, teraz to już się zarumieniłam :)
Usunięty dnia 03.12.2008 15:38
teraz macie full wypas, wyczes i co jeszcze chcecie :D
valdens dnia 03.12.2008 15:48
Tak, teraz jest wypas. (Mam nadzieję, że temat następnego numeru bardziej podejdzie naszym prozaikom i u góry będzie tak czerwono jak na dole)
Usunięty dnia 03.12.2008 16:49
Little, ja Ciebie tez chciałabym widzieć wyczerwienioną i wylinkowaną. jak wszyscy to wszyscy, jak muszkieterowie ;)
linkin dnia 03.12.2008 17:28
lansik ;d
Gabriela dnia 03.12.2008 21:19
Mój numer autorski jeszcze nie dotarł :( Podobno za pielgrzyma robi tym razem ;)
valdens dnia 03.12.2008 21:23
Gabriela, zapomnieliśmy Ciebie odznaczyć?
Arkady dnia 03.12.2008 21:24
Gratuluję... Valdes świetnie to zrobiłeś... teraz jeszcze tylko napisz jak ich poczytać... gdzie to można dostać... bo dziś nic nie kojarzęB)
Gabriela dnia 03.12.2008 21:38
Valdens ;) nie potrzebuję odznaczeń ;) ale dzięki za chęci.
Volver dnia 03.12.2008 22:18
:D radość niesamowita wrze w moim serduszku, że ktoś docenił moje wypociny na tyle, że zostaną gdzieś opublikowane:D
będę pojawiał się częściej;)
Usunięty dnia 04.12.2008 00:54
A mnie nie ma. A chciałam być. Mnie nie doceniają.
Gratuluję Wam B)
milla dnia 04.12.2008 14:11
A dla:bigeek:czego Grabarzówny nie ma na czerwono? A propos Koziego. Gdzieś się doczytałam ,ze podobno kwartlanik będize można kupić w Empiku
Usunięty dnia 04.12.2008 14:35
no właśnie o to samo pytałam, czemu Little nie jest wyczerwieniona i wylinkowana, ale Little milczy ;)
valdens dnia 04.12.2008 14:43
zaraz ją wyczerwienię. pewnie sama siebie się wstydzi ;)
Usunięty dnia 04.12.2008 14:45
akurat Little nie ma się czego wstydzić :) dzięki, Valdens
Usunięty dnia 04.12.2008 14:48
Potwierdzam obecność Koziegorynku w Empiku (w Poznaniu), sztuk 13 :)
Usunięty dnia 04.12.2008 15:08
w takim razie muszę sprawdzić czy bytomskie empiki też posiadają Kozirynek :)
Usunięty dnia 04.12.2008 17:02
malpica, mnie i tak wszędzie tu pełno, ale dzięki :)

świetna sprawa, że i teraz w Empikach jest Kozi :)
Usunięty dnia 04.12.2008 18:24
nie tylko Ciebie tu wszędzie pełno ;P a jak wszyscy na czerwono to wszyscy, żadnych wyjątków :D
valdens dnia 04.12.2008 18:45
Coraz więcej książek PP-ludzi w Empikach. Bardzo mnie to cieszy. :D Jestem szalenie dumny, kiedy widzę Wasze gęby na półkach. :yes:
Vanillivi dnia 04.12.2008 23:32
LOL jakie towarzystwo... Autorzy PP obok Korwina Mikke i Wielomskiego... Zjazd prawicy czy co? ten poseł Pis, czyli też prawica... jakieś mocno upolitycznione to pisemko, aż zaskoczona jestem...
A wasze teksty chętnie poczytam. Popatrzę może w empiku, jak będę miała czas...
milla dnia 05.12.2008 07:12
A jakbyś ktoś tak podał autorów i tytuły, to byłoby miło. Ja wiem tylko o książce Róży
stary krab dnia 05.12.2008 08:02
To fakt. Też odniosłem wrażenie, że kwartalnik ma wyraźnie prawicowe inklinacje, konserwatywne, a nawet purytańskie.
Trzeba jednak przyznać, że redagowany jest nowocześnie, prezentuje się estetycznie i można w nim spotkać nie tylko znajomych autorów, ale także ciekawą prozę i sporo dobrych wierszy.
Usunięty dnia 05.12.2008 09:45
Cytat:
Autorzy PP obok Korwina Mikke i Wielomskiego...


no konserwa ze mnie jak nic :D
linkin dnia 05.12.2008 21:17
ja dostałem dzisiaj kozirynek :)
Usunięty dnia 05.12.2008 21:39
Ale Ci zazdroszczę linkinku :shy:
linkin dnia 05.12.2008 22:07
Ja sobie też, ale jeszcze nie wiem czego.
Usunięty dnia 05.12.2008 22:31
ciekawe kiedy do mnie dojdzie :) w Krakowie w Empiku niestety nie widziałam
linkin dnia 06.12.2008 11:26
Bo pewnie wykupili już. (; Ja w sumie nawet nie zamawiałem, ale i tak przyszedł.
milla dnia 06.12.2008 14:32
U mnie też ni ma jeszcze koziego
pawelh dnia 06.12.2008 17:00
u mnie jeszcze nie ma. nie mogę się doczekać. ;)
Usunięty dnia 06.12.2008 22:27
sprawdzałam w empiku, ale niestety, nie ma. w skrzynce jeszcze też nie :)
Don Centauro dnia 06.12.2008 22:59
Ja też jestem w Kozimrynku:) Dostałem egz. autorski akurat na Mikołaja:) Mój tekst - miniaturka "Pociąg do..."
Pozdrawiam:)
valdens dnia 06.12.2008 23:06
Dobrze, że mówisz. Zaraz Cię "wyczerwienię" :yes:
Usunięty dnia 07.12.2008 13:11
fajna okładka :)
Volver dnia 08.12.2008 23:00
gdzie jest mój egzemplarz, hm?! :p
linkin dnia 09.12.2008 19:04
przeczytałem na blogu pewnej poetki że kozirynek będzie
" Tylko w megastorach i we wszystkich salonach w woj. lubelskim."
Volver dnia 10.12.2008 00:25
:p
to ciekawe. Legnica w lubelskim nie jest, ale egzemplarz już mi się pyszni na biurku. ale zajebiście wygląda moja trzynasta strona :D
Usunięty dnia 10.12.2008 15:17
jest jest :D nareszcie mam :) dziękuję bardzo
Usunięty dnia 10.12.2008 15:22
A ja nie mam :(
Usunięty dnia 10.12.2008 15:32
a to może jutro dotrze do Cię :)
Joachim dnia 11.12.2008 06:59
do mnie doszedł wczoraj :)
Usunięty dnia 19.12.2008 09:26
Dotarł już, niestety we wstanie wskazującym na brak szacunku Poczty Polskiej wobec kultury :)

Ale kupiłam sobie też w Empiku w Krakowie, dobrze, że zaczęli taką sprzedaż
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Nuria
25/08/2019 22:16
Zaimków osobowych tyle, że można obdzielić z trzy utwory.… »
Lilah
25/08/2019 21:10
To świetnie, Mike. :) »
Opheliac
25/08/2019 21:04
Kreseczka, głównie Podoba mi się Olaboga City,… »
Opheliac
25/08/2019 20:57
Wodniczko, dziękuję za obecność i "odkopanie" ;) »
AntoniGrycuk
25/08/2019 20:28
Jolu, napisałem ten tekst po przeczytaniu tekstu… »
Kazjuno
25/08/2019 19:28
Narracja niezmiernie ciekawa. Pełno znakomitych porównań i… »
Marek Adam Grabowski
25/08/2019 19:25
Witaj na tym portalu. Na poprzednim nie czytałem demona,… »
Carvedilol
25/08/2019 18:43
Kazjuno Jolu dzięki za przeczytanie i komentarze… »
mike17
25/08/2019 18:22
Całkiem to fajne, Zdzisławie, z humorem i pewnym morałem.… »
Decand
25/08/2019 18:12
Kazjuno - za odczyt dziękuję, za komentarz również.… »
Decand
25/08/2019 18:09
Madawydar - bardzo dziękuję za odczyt i tak pozytywny… »
Kazjuno
25/08/2019 18:09
Zapomniałem o ocenie. Ale, Upsss... i nie mam możliwości… »
JOLA S.
25/08/2019 18:05
Odnajduję w tym tekście znajomy zapach. Czytając, pragnęłam… »
Kazjuno
25/08/2019 18:04
Na mój gust dużo tu poetyckiej prozy pomieszanej z… »
mike17
25/08/2019 18:03
Niebawem trzy nowe miniatury miłosne :) »
ShoutBox
  • Carvedilol
  • 25/08/2019 18:44
  • Vanillivi, dzięki i ode mnie za wrzucenie tekstu
  • AntoniGrycuk
  • 25/08/2019 16:10
  • Vanilivi, ja też dziękuję za dodanie tekstu po krótkiej przerwie.
  • Kazjuno
  • 25/08/2019 13:36
  • Dzięki Vanilivi
  • Vanillivi
  • 25/08/2019 13:29
  • Przepraszam wszystkich za problemy z publikacją.
  • Vanillivi
  • 25/08/2019 13:28
  • Wrzuciłam jeszcze kilka waszych tekstów, tych które najdłużej zalegały, korzystając z tego, że Wiktor nie zabrał mi jeszcze uprawnień. Mam nadzieję, że sytuacja się niebawem wyklaruje.
  • Kazjuno
  • 25/08/2019 11:51
  • Jednak Antoni Grycuk masz rację! Moja koleżanka rzeczywiście zasuwa w prozie. Trzeba JEJ dać ochłonąć. Chyba ledwo dyszy przygnieciona stertą makulatury, oczywiście też mojej...
  • Kazjuno
  • 25/08/2019 11:27
  • Komentujemy tylko ja z Tobą i jeszcze kilka miłych pań i łaskawych facetów. Reszta milczy; A Feith to moja dobra znajoma, ale od POETÓW. Mnie by na pewno opublikowała. Jednak cisza online. Przykre...
  • AntoniGrycuk
  • 25/08/2019 10:33
  • Ze specjalną, niekoniecznie związaną, dedykacją: [link]
  • AntoniGrycuk
  • 25/08/2019 08:57
  • Kazjuno, jest jedna Pani redaktor od prozy, Faith się zowie. Ale widzę, że ten portal umiera. Nie tylko ten. W ciągu 2 lat mojej bytności ilość komentarzy pod prozą spadła drastycznie.
  • Kazjuno
  • 25/08/2019 07:21
  • Szkoda, nie mamy redaktor od prozy. Nie mam nic do poetów, ale CI mają wykwalifikowaną trójkę. Nie dziwię się Vanilivi, że nie podołała. Ech, co za niesprawiedliwość...
Ostatnio widziani
Gości online:13
Najnowszy:Wojciech
Wspierają nas