Kozirynek nr VI
Kozirynek VI

Temat przewodni: HERBERT


Oświadczenie posła ziemi radzyńskiej na Sejm RP Jerzego Rębka w sprawie 540-letniego dziedzictwa miasta Radzynia Podlaskiego


Felietony

Janusz Korwin-Mikke: Wieszcz a poeta


Joanna Zakrzewska Bajkowa Sodoma i Gomora, czyli chore interpretacje dorosłych

Damian Sitkiewicz: Wychowanie

Włodzimierz Kowalik: Spleen, czyli o posiadaniu czegoś w niczym

Adam Wielomski: Mistowi to złodzieje!


Na cenzurowanym

Zagrzmiało teatrem w Radzyniu Podlaskim (J. Szymański)
Towarzystwo prawie z kosmosu (J. Szymański)
Tajemnica intrygująca niczym stepowy horyzont (M. Kargul)
Naśmierciny Krzysztofa T. Dąbrowskiego (M. Bober)
Wojciech Brzoska przez Judasza
Po własnych śladach Marcina Włodarskiego
Ekstremizmy Ewy Furgał
Szymon Bira i światła umieranie
Pensum Adama Wiedemana
Piotr Goszczycki przed kurtyną świtu
Do drzwi puka wiatr (K. Graczyk)


Eseje

Rafał Szczerbakiewicz: Gdzie jest sztuka? Herbert wobec banału przedmiotów w lirykach ostatnich

Rafał Jaworski: Katakumbia i swołoczyzm

Artur Rogalski: Herbert w archiwum

Mariusz Kargul: Czy dawni Słowianie mieli poczucie humoru?


Nota biograficzna

Joanna Kowalik: Ignacy Potocki


Opowiadania

Robert Konca: Posag Lusi

Jerzy Reuter: Gołębie

Anna Nogaj: Dotyk dający carte blanche

Robert Olewiński: Estetyki


CHIMERA (wiecznie żywa)

Tadeusz Miciński: Minotaur


Reportaż

Dominik Łaciak Szczekają cerbery w ukraińskim piekle


Miniatury

Marek Brand: Świętochłony

Malvina Pająk: Z pamiętnika Pana B.

Joanna Zakrzewska: Poczekalnia

Maria Kryńska-Szostak: Środa. Walizki. Wróżka prawdę ci powie.

Robert Rusik: Pociąg do...


Powieść

Andrzej Wielecki: Przeciwko wszystkim. Cz. 5


Komiks

Dorota Zaręba: Piskliwy instynkt


In memoriam

Ryszard Kormacki: Niezmordowany trubadur. Rzecz o Tadeuszu Cugowie-Kwiatkowskim


Wyniki konkursu "Chichot Chimery 2008"


Wydawnictwa nadesłane


Wiersze

Dominika Barabas, Bożena Barda, Magdalena Błaszczak, Arleta Cłapa, Jadwiga Grabarz, Paweł Hajduk, Izabela Iwańczuk, Piotr Kaczorowski, Izabela Koczkodaj, Robert Konca, Ryszard Kornacki, Paweł Kosiorek, Damian Kowal, Joachim Kowalski, Marcin Krakowiak, Maria Kryńska-Szostak, Przemysław Kuliński, Krzysztof Kwoczko, Zdzisław T. Łączkowski, Anna Nogaj, Benedykt Olszewski, Z. Marek Piechocki, Marzena Podkościelna, Artur Rogalski, Agata Salwa, Leszek Sokołowski, Adam Świć, Piotr Tomczak, Artur Ziontek


Zdjęcia

Joanna Bukowska, Bogumiła Jarecka, Piotr Kaczorowski, Izabela Koczkodaj, Mirosław Koczkodaj, Przemysław Krupski, Anna Lemiecha, Tomasz Młynarczyk, Paweł Żochowski, Bartłomiej Żyłka


www.kozirynek.com



valdens · 12:13 03.12.2008 · 57 ·
Komentarze
valdens dnia 03.12.2008 13:07
Gratuluję Wam, PP-ludzie :yes: Chciałbym Was jakoś wyróżnić (choćby czcionką), ale nie znam Was po nazwiskach. A Wy znacie swoje nazwiska? ;) Proszę o te informacje. Czekam.
linkin dnia 03.12.2008 13:31
jeee. tez jestem. kosiorek :)
Usunięty dnia 03.12.2008 13:35
ja to załatwię valdens :D pp-owcy są pogrubioną czcionką, jak kogoś pominęłam, to grzmieć, naprawię :D
valdens dnia 03.12.2008 13:37
świetnie :yes:
zapomin dnia 03.12.2008 13:43
dodam że piekna okładka jest
Usunięty dnia 03.12.2008 13:46
i macie od razu z objaśnieniami :D

Joanna Zakrzewska - nasza urocza milla
Bożena Barda - niemniej urocza malpica
Dominik Łaciak - decKster czy raczej - redaktor L'esprance :)
Paweł Hajduk - młody zdolny tego portalu czyli pawelh
Paweł Kosiorek - kolejny Pawełek /mam sentyment do tego imienia/ ukrywający się pod nickiem linkin
Damian Kowal - Volver, którego muszę opieprzyć, że rzadko u nas bywa
Joachim Kowalski - bliżej znany jako Joachim :)
Marcin Krakowiak - albo po prostu - andro
valdens dnia 03.12.2008 13:53
Cytat:
dodam że piekna okładka jest


Tak, to jest bardzo dobre foto. Chwilę myślałem, zanim zaskoczyłem, co to jest. Bardzo dobra okładka.
Usunięty dnia 03.12.2008 14:17
ojacie, siebie też widzę :)
dziękuję
valdens dnia 03.12.2008 14:23
Skoro tak, to Little coś przegapiła. Powiedz, gdzie się ukrywasz, to Cię pogrubię.
Usunięty dnia 03.12.2008 14:32
poprawione ;)
pawelh dnia 03.12.2008 15:14
lubię tą gazetkę. dzięki littel za ocenę
.
milla dnia 03.12.2008 15:18
Dzięki, Róża. Teraz wiadomo kto jest kto:)
Usunięty dnia 03.12.2008 15:23
Zrobię Wam jeszcze większy czad :D klikniecie w swoje nazwiska w newsie :)
milla dnia 03.12.2008 15:31
BArdzo ładnie, pannp Jadziu:)
Usunięty dnia 03.12.2008 15:37
o bosze, teraz to już się zarumieniłam :)
Usunięty dnia 03.12.2008 15:38
teraz macie full wypas, wyczes i co jeszcze chcecie :D
valdens dnia 03.12.2008 15:48
Tak, teraz jest wypas. (Mam nadzieję, że temat następnego numeru bardziej podejdzie naszym prozaikom i u góry będzie tak czerwono jak na dole)
Usunięty dnia 03.12.2008 16:49
Little, ja Ciebie tez chciałabym widzieć wyczerwienioną i wylinkowaną. jak wszyscy to wszyscy, jak muszkieterowie ;)
linkin dnia 03.12.2008 17:28
lansik ;d
Gabriela dnia 03.12.2008 21:19
Mój numer autorski jeszcze nie dotarł :( Podobno za pielgrzyma robi tym razem ;)
valdens dnia 03.12.2008 21:23
Gabriela, zapomnieliśmy Ciebie odznaczyć?
Arkady dnia 03.12.2008 21:24
Gratuluję... Valdes świetnie to zrobiłeś... teraz jeszcze tylko napisz jak ich poczytać... gdzie to można dostać... bo dziś nic nie kojarzęB)
Gabriela dnia 03.12.2008 21:38
Valdens ;) nie potrzebuję odznaczeń ;) ale dzięki za chęci.
Volver dnia 03.12.2008 22:18
:D radość niesamowita wrze w moim serduszku, że ktoś docenił moje wypociny na tyle, że zostaną gdzieś opublikowane:D
będę pojawiał się częściej;)
Usunięty dnia 04.12.2008 00:54
A mnie nie ma. A chciałam być. Mnie nie doceniają.
Gratuluję Wam B)
milla dnia 04.12.2008 14:11
A dla:bigeek:czego Grabarzówny nie ma na czerwono? A propos Koziego. Gdzieś się doczytałam ,ze podobno kwartlanik będize można kupić w Empiku
Usunięty dnia 04.12.2008 14:35
no właśnie o to samo pytałam, czemu Little nie jest wyczerwieniona i wylinkowana, ale Little milczy ;)
valdens dnia 04.12.2008 14:43
zaraz ją wyczerwienię. pewnie sama siebie się wstydzi ;)
Usunięty dnia 04.12.2008 14:45
akurat Little nie ma się czego wstydzić :) dzięki, Valdens
Usunięty dnia 04.12.2008 14:48
Potwierdzam obecność Koziegorynku w Empiku (w Poznaniu), sztuk 13 :)
Usunięty dnia 04.12.2008 15:08
w takim razie muszę sprawdzić czy bytomskie empiki też posiadają Kozirynek :)
Usunięty dnia 04.12.2008 17:02
malpica, mnie i tak wszędzie tu pełno, ale dzięki :)

świetna sprawa, że i teraz w Empikach jest Kozi :)
Usunięty dnia 04.12.2008 18:24
nie tylko Ciebie tu wszędzie pełno ;P a jak wszyscy na czerwono to wszyscy, żadnych wyjątków :D
valdens dnia 04.12.2008 18:45
Coraz więcej książek PP-ludzi w Empikach. Bardzo mnie to cieszy. :D Jestem szalenie dumny, kiedy widzę Wasze gęby na półkach. :yes:
Vanillivi dnia 04.12.2008 23:32
LOL jakie towarzystwo... Autorzy PP obok Korwina Mikke i Wielomskiego... Zjazd prawicy czy co? ten poseł Pis, czyli też prawica... jakieś mocno upolitycznione to pisemko, aż zaskoczona jestem...
A wasze teksty chętnie poczytam. Popatrzę może w empiku, jak będę miała czas...
milla dnia 05.12.2008 07:12
A jakbyś ktoś tak podał autorów i tytuły, to byłoby miło. Ja wiem tylko o książce Róży
stary krab dnia 05.12.2008 08:02
To fakt. Też odniosłem wrażenie, że kwartalnik ma wyraźnie prawicowe inklinacje, konserwatywne, a nawet purytańskie.
Trzeba jednak przyznać, że redagowany jest nowocześnie, prezentuje się estetycznie i można w nim spotkać nie tylko znajomych autorów, ale także ciekawą prozę i sporo dobrych wierszy.
Usunięty dnia 05.12.2008 09:45
Cytat:
Autorzy PP obok Korwina Mikke i Wielomskiego...


no konserwa ze mnie jak nic :D
linkin dnia 05.12.2008 21:17
ja dostałem dzisiaj kozirynek :)
Usunięty dnia 05.12.2008 21:39
Ale Ci zazdroszczę linkinku :shy:
linkin dnia 05.12.2008 22:07
Ja sobie też, ale jeszcze nie wiem czego.
Usunięty dnia 05.12.2008 22:31
ciekawe kiedy do mnie dojdzie :) w Krakowie w Empiku niestety nie widziałam
linkin dnia 06.12.2008 11:26
Bo pewnie wykupili już. (; Ja w sumie nawet nie zamawiałem, ale i tak przyszedł.
milla dnia 06.12.2008 14:32
U mnie też ni ma jeszcze koziego
pawelh dnia 06.12.2008 17:00
u mnie jeszcze nie ma. nie mogę się doczekać. ;)
Usunięty dnia 06.12.2008 22:27
sprawdzałam w empiku, ale niestety, nie ma. w skrzynce jeszcze też nie :)
Don Centauro dnia 06.12.2008 22:59
Ja też jestem w Kozimrynku:) Dostałem egz. autorski akurat na Mikołaja:) Mój tekst - miniaturka "Pociąg do..."
Pozdrawiam:)
valdens dnia 06.12.2008 23:06
Dobrze, że mówisz. Zaraz Cię "wyczerwienię" :yes:
Usunięty dnia 07.12.2008 13:11
fajna okładka :)
Volver dnia 08.12.2008 23:00
gdzie jest mój egzemplarz, hm?! :p
linkin dnia 09.12.2008 19:04
przeczytałem na blogu pewnej poetki że kozirynek będzie
" Tylko w megastorach i we wszystkich salonach w woj. lubelskim."
Volver dnia 10.12.2008 00:25
:p
to ciekawe. Legnica w lubelskim nie jest, ale egzemplarz już mi się pyszni na biurku. ale zajebiście wygląda moja trzynasta strona :D
Usunięty dnia 10.12.2008 15:17
jest jest :D nareszcie mam :) dziękuję bardzo
Usunięty dnia 10.12.2008 15:22
A ja nie mam :(
Usunięty dnia 10.12.2008 15:32
a to może jutro dotrze do Cię :)
Joachim dnia 11.12.2008 06:59
do mnie doszedł wczoraj :)
Usunięty dnia 19.12.2008 09:26
Dotarł już, niestety we wstanie wskazującym na brak szacunku Poczty Polskiej wobec kultury :)

Ale kupiłam sobie też w Empiku w Krakowie, dobrze, że zaczęli taką sprzedaż
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Tjereszkowa
22/09/2017 09:05
O matulu... o mało bym go nie przegapiła... przepiękny,… »
Tjereszkowa
22/09/2017 08:52
Jaga, ja mam podobnie. Kieruję się w życiu zapachem,… »
hopeless
22/09/2017 08:49
Zola111 - Dziękuję za wizytę i refleksję. Pozdrawiam… »
violka
22/09/2017 08:23
skroplami, sama bym lepiej nie ujęła ;) Dziękuję za link do… »
Infernus
22/09/2017 01:22
Krótko i mocno! Ból, krew, dezorientacja: tutaj nie chciałem… »
Zola111
22/09/2017 00:22
Bardzo piękny wiersz, Hope. Jest tu melancholia ale i… »
Miladora
21/09/2017 23:57
Dziękuję serdecznie, Dysfunkcjo, za tak miły odbiór wiersza.… »
skroplami
21/09/2017 23:52
Autorko. S-f w tekście? Gdzie? Przecież to czasy rzymskie,… »
Miladora
21/09/2017 23:51
Bo to rzeczywiście świetny sposób. :) Czy jesteś jednak… »
Dysfunkcja
21/09/2017 23:30
Jaki wspaniały zabieg! Połączenie jesiennej liryczności z… »
hopeless
21/09/2017 23:11
Miladora - Dzięki:) Pozdrawiam serdecznie. Dobrej nocy:) »
Miladora
21/09/2017 23:04
Moją już jest. :) A co do wiersza - TAK! Teraz jest… »
mike17
21/09/2017 22:50
A moim wierszem było "Mimozami jesień się zaczyna"… »
Jaga
21/09/2017 22:28
Zmysłowo, intrygująco, podniecająco ;) Świetnie napisana… »
hopeless
21/09/2017 22:26
Miladora - ha ha ha:))) masz rację: zmieniłem:))) Jeszcze… »
ShoutBox
  • Infernus
  • 22/09/2017 00:54
  • Być może nie wszyscy Użytkownicy mają świadomość poruszonego tematu. Zapraszam: [link]
  • Esy Floresy
  • 21/09/2017 20:47
  • Faktycznie, za mało znaków ma okienko ;) Tutaj info: [link]
  • Tjereszkowa
  • 21/09/2017 20:41
  • Nie działa mi ten link... Jaki konkurs?
  • Esy Floresy
  • 21/09/2017 19:42
  • Został już tylko jeden dzień, kto podejmie wyzwanie i rzutem na taśmę, weźmie jeszcze udział? :) [link]
  • chawendyk
  • 20/09/2017 22:43
  • thx, trzeba za te pisanie się brać poważniej:) ale że mnie zarchiwizowali to już przeszedłem do historii:) mam nadzieję że nazwiska nie zapomnieli wpisać :):):)
  • Silvus
  • 20/09/2017 22:40
  • O, o, pięknie, Chaw.
  • Jaga
  • 20/09/2017 22:35
  • Super! :) Gratuluję!
  • chawendyk
  • 20/09/2017 22:28
  • ha, pierwszy sukces:) mój tekst "Powstanie 1944" jest w czytelni Muzeum Powstania Warszawskiego :)..może ktoś tam sobie poczyta:)
Ostatnio widziani
Gości online:40
Najnowszy:Metzeres1g
Wspierają nas