Osobowość ćmy - Katarzyna Grochola
Katarzyna Grochola - Osobowość ćmy

Ośmioro przyjaciół. Niby znają się jak łyse konie. Niby... Bo cierpią, błądzą, potykają się i upadają, zanim po omacku dojdą do najoczywistszej prawdy: w życiu liczy się tylko miłość i tylko ona pozwala dokonywać właściwych wyborów. Wszystko inne zawodzi.

Katarzyna Grochola - autorka bestsellerowej serii o Judycie, a także dwóch innych powieści, tomów opowiadań i rozmów. Urodziła się w 1957 roku w Krotoszynie. Obecnie mieszka w Milanówku pod Warszawą. Zanim zajęła się dziennikarstwem, a ostatecznie literaturą, była m.in. salową, korektorką, aktorką, dyrektorem składu celnego, a nawet - konsultantką w biurze matrymonialnym.

Źródło: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/


425927.jpg
lina_91 · 11:49 23.03.2009 · 11 ·
Komentarze
Usunięty dnia 23.03.2009 11:57
W 2005 roku czytałam książki Grocholi i nie powiem, żeby zrobiły na mnie jakiekolwiek wrażenie. A były to "Nigdy w życiu", "Serce na temblaku" i "Ja wam pokażę". Niewiele się to różniło jeżeli chodzi o styl od "Dziennika Bridget Jones" Helen Fielding, który przeczytałam niedługo po nich. Jest to z pewnością lektura dla niewymagającego czytelnika, a chcącego jakoś zapełnić swój wolny czas.
lina_91 dnia 23.03.2009 12:01
Wiem. Ja Grocholi i tak nie czytam, ale sa ludzie, co ja lubia. A mnie sie nudzi, to szukam jakis newsow ciekawych.
Usunięty dnia 23.03.2009 12:06
Dziwi mnie, że WL o Grocholi pisze :D a gdzie ty to wygrzebałaś? :) bo szukałam i ślepam
Usunięty dnia 23.03.2009 12:10
lin, a o tym konkursie qfant to już gdzieś chyba u nas pisało :) a a propos linka to widać WL też musi z czegoś żyć bo innego wytłumaczenia nie widzę :) no ale jakby ktoś chciał to jest nowe wydanie :)
lina_91 dnia 23.03.2009 12:14
To, ze do niej filmy kreca, nie znaczy, ze jest dobra, a jedynie ze pisze komercyjnie. To nie zaszczyt.

A Ty piszesz z serca :)
Usunięty dnia 23.03.2009 12:15
Może się wtrącę, ale lina Grocholi nie czytała (jak wynika z wypowiedzi) więc nie ma porównania, a jeśli nie czytała to też nie może wiedzieć, że nie lubi (no bo niby dlaczego?).
lina_91 dnia 23.03.2009 14:39
Napisalam, ze nie CZYTAM, a nie ze nigdy nie CZYTALAM. Kiedys pobowalam. I nie spodobalo mi sie, wiec teraz nie czytam. Czy tu wszyscy musza mnie traktowac jak kretynke?
Usunięty dnia 24.03.2009 11:10
Dlaczego tak lina uważasz? :/ To, że inaczej zrozumiałam Twoją wypowiedź, to raczej nieporozumienie wynikające z mojej błędnej interpretacji.
ginger dnia 24.03.2009 11:30
A ja lubię Grocholę :D Pisze lekko, łatwo, można się uśmiechnąć i odpocząć przy jej książkach. Czasem potrzeba przerwy od lektur trudniejszych ;)
lina_91 dnia 24.03.2009 13:31
Bo mam dola i nic mi nie wychodzi. Nic osobistego.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Decand
17/08/2019 23:53
Nuira - błądzić jest rzeczą ludzką. Przy czym chętnie… »
domofon
17/08/2019 20:13
Jola S. , chyba się dzisiaj upiję. Wielkie dzięki Pulsar,… »
Pulsar
17/08/2019 18:12
Dostosuję się. Nie nadam, na nikogo w życiu nie nadałem.… »
Bartek Otremba
17/08/2019 18:10
Niestety nie mogę zmienić tytułowego pytania :) Dodałem… »
pociengiel
17/08/2019 17:56
Ile razy to robiłeś własnym sumptem? Zwykle pozostaję… »
Pulsar
17/08/2019 17:34
Dla mnie rozpiska , czyli wersyfikacja fatalna. źle się… »
Pulsar
17/08/2019 17:27
" Pola " Muńka . Jeśli o tego samego biega… »
Pulsar
17/08/2019 17:18
Dużo tracimy przesypiając różne sytuacje, c później są nie… »
pociengiel
17/08/2019 17:12
Dla mnie Munkiem. »
Pulsar
17/08/2019 17:05
Znowu Pan Bóg w poezji »
Pulsar
17/08/2019 16:56
kim jest Marcin Sztelak? »
JOLA S.
17/08/2019 12:59
Al, na świecie jest dużo religii, proszę Pani. Gdyby była… »
Dobra Cobra
17/08/2019 12:42
Słodka rzecz, jakże trafnie opisująca rzeczywistość. Choć w… »
al-szamanka
17/08/2019 12:31
Eeech, jestem niepocieszona, wyszło coś dziwnego, a przecież… »
JOLA S.
17/08/2019 11:50
Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy. A kim była postać,… »
ShoutBox
  • mike17
  • 15/08/2019 20:25
  • Pozdrówki z wakacji :)
  • czarnanna
  • 15/08/2019 10:14
  • To teraz ja. Zaslyszane podczas pobytu w szpitalu: Błogosławieni ci, którzy wierzą w wypis tego samego dnia
  • Decand
  • 13/08/2019 19:20
  • Niektórzy wierzą też, że maksymalny czas tekstu w poczekalni wynosi pięć dni. Trzeba powoli, małymi kroczkami, jak nauka o nieistniejącym Mikołaju
  • Dobra Cobra
  • 13/08/2019 15:03
  • Niektórzy znow wierzą, że jak zostawisz 40 komentarzy różnym osobom to te 40 osób wróci do ciebie i da tobie takze 40 komentów
  • Dobra Cobra
  • 12/08/2019 18:38
  • Najprostsza rzecz to załatwić sobie klakierów ;)
  • Joefrind1
  • 11/08/2019 00:51
  • Nikt nie komentuje mojego wiersza :(
  • Joefrind1
  • 10/08/2019 20:52
  • A to przepraszam, juz nie przeszkadzam
  • Dobra Cobra
  • 10/08/2019 19:20
  • Prozaicy piszą kolejne wersy, poeci kolejne rymy spisują. Nikt nie ma czasu ma oglądanie pogody, gdy Ojczyzna w potrzebie.
  • Joefrind1
  • 10/08/2019 16:25
  • Ale dzisiaj fajna pogoda
Ostatnio widziani
Gości online:24
Najnowszy:Lawyeres7
Wspierają nas