Osobowość ćmy - Katarzyna Grochola
Katarzyna Grochola - Osobowość ćmy

Ośmioro przyjaciół. Niby znają się jak łyse konie. Niby... Bo cierpią, błądzą, potykają się i upadają, zanim po omacku dojdą do najoczywistszej prawdy: w życiu liczy się tylko miłość i tylko ona pozwala dokonywać właściwych wyborów. Wszystko inne zawodzi.

Katarzyna Grochola - autorka bestsellerowej serii o Judycie, a także dwóch innych powieści, tomów opowiadań i rozmów. Urodziła się w 1957 roku w Krotoszynie. Obecnie mieszka w Milanówku pod Warszawą. Zanim zajęła się dziennikarstwem, a ostatecznie literaturą, była m.in. salową, korektorką, aktorką, dyrektorem składu celnego, a nawet - konsultantką w biurze matrymonialnym.

Źródło: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/


425927.jpg
lina_91 · 11:49 23.03.2009 · 11 ·
Komentarze
Usunięty dnia 23.03.2009 11:57
W 2005 roku czytałam książki Grocholi i nie powiem, żeby zrobiły na mnie jakiekolwiek wrażenie. A były to "Nigdy w życiu", "Serce na temblaku" i "Ja wam pokażę". Niewiele się to różniło jeżeli chodzi o styl od "Dziennika Bridget Jones" Helen Fielding, który przeczytałam niedługo po nich. Jest to z pewnością lektura dla niewymagającego czytelnika, a chcącego jakoś zapełnić swój wolny czas.
lina_91 dnia 23.03.2009 12:01
Wiem. Ja Grocholi i tak nie czytam, ale sa ludzie, co ja lubia. A mnie sie nudzi, to szukam jakis newsow ciekawych.
Usunięty dnia 23.03.2009 12:06
Dziwi mnie, że WL o Grocholi pisze :D a gdzie ty to wygrzebałaś? :) bo szukałam i ślepam
Usunięty dnia 23.03.2009 12:10
lin, a o tym konkursie qfant to już gdzieś chyba u nas pisało :) a a propos linka to widać WL też musi z czegoś żyć bo innego wytłumaczenia nie widzę :) no ale jakby ktoś chciał to jest nowe wydanie :)
lina_91 dnia 23.03.2009 12:14
To, ze do niej filmy kreca, nie znaczy, ze jest dobra, a jedynie ze pisze komercyjnie. To nie zaszczyt.

A Ty piszesz z serca :)
Usunięty dnia 23.03.2009 12:15
Może się wtrącę, ale lina Grocholi nie czytała (jak wynika z wypowiedzi) więc nie ma porównania, a jeśli nie czytała to też nie może wiedzieć, że nie lubi (no bo niby dlaczego?).
lina_91 dnia 23.03.2009 14:39
Napisalam, ze nie CZYTAM, a nie ze nigdy nie CZYTALAM. Kiedys pobowalam. I nie spodobalo mi sie, wiec teraz nie czytam. Czy tu wszyscy musza mnie traktowac jak kretynke?
Usunięty dnia 24.03.2009 11:10
Dlaczego tak lina uważasz? :/ To, że inaczej zrozumiałam Twoją wypowiedź, to raczej nieporozumienie wynikające z mojej błędnej interpretacji.
ginger dnia 24.03.2009 11:30
A ja lubię Grocholę :D Pisze lekko, łatwo, można się uśmiechnąć i odpocząć przy jej książkach. Czasem potrzeba przerwy od lektur trudniejszych ;)
lina_91 dnia 24.03.2009 13:31
Bo mam dola i nic mi nie wychodzi. Nic osobistego.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Skuul
22/01/2019 13:54
Świetny tekst, czytało się z przyjemnością i szybko. Wszyscy… »
mike17
22/01/2019 13:18
Niewidzialna, smutny to wiersz, ale nie każda miłość kończy… »
Skuul
22/01/2019 12:31
Zgadzam się klimat spoko, aż mnie w plecach kuje teraz.… »
Blanche
22/01/2019 07:50
Heh. Nie lubię odnosić się krytycznie do wierszy - chociaż… »
pociengiel
22/01/2019 07:46
Dzięki. Niech i tak będzie. »
Blanche
22/01/2019 07:44
Trzeba się ogarnąć, jak nie ta to inna. "Miłość to… »
Blanche
22/01/2019 07:42
Niestety... wirtualny ogród zapomnienia bywa baaardzo… »
Blanche
22/01/2019 07:40
Treść może i zacna, ale panuje tu taki chaos, że nie pozwala… »
Blanche
22/01/2019 07:38
Fajnie o uczuciach i relacjach - dziadek - wnuczka. A to… »
Blanche
22/01/2019 07:36
Świetny utwór o ... PIS-ie? :) »
Blanche
22/01/2019 07:12
Dzięki wielkie. »
OWSIANKO
22/01/2019 00:41
amaranta tekst bardzo dobry, więc pisz, bo warto. W prozie… »
natalia99
21/01/2019 23:53
@Vanillivi Jeśli Cię to interesuje to mam 20 lat. W życiu… »
Zola111
21/01/2019 23:47
Alosie, bo pani od polskiego była zawsze autorytetem,… »
Noescritura
21/01/2019 23:18
Szkoda, że elektronika wchodzi na salony poezji, ale co… »
ShoutBox
  • czarnanna
  • 22/01/2019 07:29
  • Miłego przebudzenia. To się nazywa dobrze komuś życzyć : ) do zobaczenia pod tekstami!
  • mike17
  • 21/01/2019 22:34
  • Kolorowych snów i miłego przebudzenia :)
  • pociengiel
  • 21/01/2019 10:06
  • Moja babcia aż spod Krosna z teleranka coś wyrosła. Zamiast zbierać się do piachu, wchodzi na tych cienkich gachów, na każdego niemal posła.
  • Niczyja
  • 21/01/2019 00:03
  • I tym ciepłym gestem mówię dobranoc :) [link]
  • Esy Floresy
  • 20/01/2019 22:14
  • Dzięki, Kushi i wzajemnie :)
  • Kushi
  • 20/01/2019 22:12
  • Styczeń prawie się już kończy, ale wszystkiego dobrego w Nowym Roku kochani:), Weny i mnóstwa nowych, dobrych tekstów :):)
  • mike17
  • 20/01/2019 14:19
  • Nie tylko ducha, bo i w naturze dziś spokój, harmonia i nieśmiało wyglądające słoneczko. Miłej niedzieli wszystkim :)
  • czarnanna
  • 20/01/2019 13:53
  • Niejedna sobota zazdrości dziś niedzieli takiej pogody ducha : )
Ostatnio widziani
Gości online:18
Najnowszy:azuvic
Wspierają nas