Nowa kategoria: Bajki
Z uwagi na dużą ilość bajek napływającą do nas ostatnimi czasy, postanowiliśmy stworzyć dla nich oddzielną kategorię. Teraz zostaną zebrane w jednym miejscu, nie trzeba będzie ich szukać po wszystkich działach.

Wszystkich Autorów, którzy do tej pory nadesłali bajki (poza konkursowymi) prosimy o przeniesienie ich do tego działu.

Dziękujemy i czekamy na Wasze nowe bajkopisanie :)
ginger · 11:47 11.06.2009 · 11 ·
Komentarze
Usunięty dnia 11.06.2009 12:41
A czy wrzucamy tam tylko bajki prozą czy poetyckie też?
Elwira dnia 11.06.2009 12:59
Taka bajka prozą, to się chyba też baśń nazywa :)
ginger dnia 11.06.2009 13:52
Tylko prozą :yes:
Scheina dnia 11.06.2009 16:19
Więc do tej kategorii ładować można także baśnie?
ginger dnia 11.06.2009 16:23
Ano można :yes:

Byłoby to nawet wskazane :D
zapomin dnia 12.06.2009 15:28
bajki to co innego niż baśnie, ale rozumiem ze chodzi o potoczne znaczenie tego słowa
koriat dnia 12.06.2009 20:36
To może by ten dział ejdnak nazwac "baśnie"?
bajka jest króciutka rymowana, ma morał i w ogóle stopy metryczne. B)
Elwira dnia 12.06.2009 21:45
Koriat, ale jest jeszcze coś takiego, jak bajka narracyjna o cechach stricte epickich.
Baśń zakłada eleganty fantastyczne. Co w takim razie zrobić z bajkami prozą, z morałem, ale bez elementów fantasy?
Coby osiągnąć kompromis, kategorię można nazwać"Bajka, baśń, legenda" :D
Scheina dnia 12.06.2009 23:43
To chyba najlepsze rozwiązanie :) Jestem za.
Elwira dnia 13.06.2009 12:20
A w ogóle, to przepraszam, że się tak wymądrzam, jakbym się na tym znała. :)
ginger dnia 15.06.2009 11:29
Hmm... Jak napisałam wyżej - ostatnio pojawiło się sporo bajek, więc uznaliśmy, że przydałaby się dla nich odrębna kategoria. Ponieważ dział pojawił się w prozie, chodzi o bajki nierymowane.
Tak Zapomin, wiem, że bajka to co innego niż baśń - ale chodzi ogólnie o wszystkie bajko- i baśniopodobne stwory, którymi chcecie się dzielić :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
MarcinD
17/11/2017 22:15
Cóż, można mieć gorszy moment ;-). Zabrakło dodatku… »
MasterYoda
17/11/2017 22:10
I co że tekst stary haha. Czyta się przyjemnie, szybko i… »
Alen Dagam
17/11/2017 21:57
Kochana szamanka. Dziękuję. Czytałam tekst przed… »
Alen Dagam
17/11/2017 21:51
Dziękuję ślicznie, panowie. Przemyślę sobie wszystko,… »
JOLA S.
17/11/2017 21:43
Michale, dzięki. :) Bardzo gęsty, wzruszający tekst,… »
al-szamanka
17/11/2017 21:43
Tadeuszu, teraz sam możesz podarować Isi stokrotki. »
Niczyja
17/11/2017 21:25
Mi też się podobało. Coś jeszcze potrafię czuć. »
Melock
17/11/2017 21:25
Jeśli to byłby index, czy coś na wzór spisu treści to… »
Lilah
17/11/2017 21:23
Pięknie napisane, delikatnie, wzruszająco. Dzięki, Michale,… »
Melock
17/11/2017 21:17
Hahahaha, znakomite, masz człowieku dystans do siebie. Na… »
Gaston Bachelard
17/11/2017 21:15
Nie wiem o co próbujesz mnie zapytać, Szanowny Panie… »
hopeless
17/11/2017 21:02
Gaston Bachelard tak naprawdę każde pokolenie ma swoją… »
Jacek Londyn
17/11/2017 20:54
"I co ja teraz mam zrobić?" Myślę, że jeszcze… »
Gaston Bachelard
17/11/2017 20:45
Moje Pokolenie pojechało by po takiej bandzie. A może nawet… »
Jacek Londyn
17/11/2017 20:44
Pewnie jest tak, że lubisz opisywaną w tym tekście okolicę.… »
ShoutBox
  • mike17
  • 17/11/2017 21:43
  • Z Tadeuszem byliśmy bardzo blisko, i teraz, kiedy Go zabrakło, coś w duszy płacze. Wracam do Jego wierszy, do Jego spuścizny. I uśmiecham się, że dane mi było mieć takiego Przyjaciela.
  • Alen Dagam
  • 17/11/2017 21:23
  • Oj, przysnęło mnie się. Dzień dobry wieczór ponownie. Przemycam raz jeszcze naszą forumową burzę mózgów - raj dla giętkich języków. Zapraszamy do pomocy! [link]
  • al-szamanka
  • 17/11/2017 21:18
  • Michale, dziękuję, że przypomniałeś tę miniaturę - popłakałam się. Isia na pewno dostała stokrotki... na pewno!
  • mike17
  • 17/11/2017 20:03
  • Chciałbym polecić piękną i wzruszającą miniaturę Tadeusza : [link]
  • mike17
  • 17/11/2017 18:43
  • Ostatnie dni GŁOSOWANIA zapraszają i wzywają do obywatelskiego obowiązku - głosujcie, a poznamy zwycięzcę : [link]
  • SanaiStark
  • 17/11/2017 18:15
  • A na wieczór podsyłam taki oto śliczny utworek: [link]
  • BeNeK
  • 17/11/2017 17:48
  • A ja w taki już zimny wieczór zapraszam na grzańca :D i honorowa kolejka dla @Alen ;)
  • Alen Dagam
  • 17/11/2017 17:04
  • Dobry wieczór, ludziki, w piąteczek. Zapraszamy do dyskusji o nowej stronie, jej nazwie i nowych kategoriach na PP! Zaintrygowani? [link]
  • Silvus