Nowa kategoria: Bajki
Z uwagi na dużą ilość bajek napływającą do nas ostatnimi czasy, postanowiliśmy stworzyć dla nich oddzielną kategorię. Teraz zostaną zebrane w jednym miejscu, nie trzeba będzie ich szukać po wszystkich działach.

Wszystkich Autorów, którzy do tej pory nadesłali bajki (poza konkursowymi) prosimy o przeniesienie ich do tego działu.

Dziękujemy i czekamy na Wasze nowe bajkopisanie :)
ginger · 11:47 11.06.2009 · 11 ·
Komentarze
Usunięty dnia 11.06.2009 12:41
A czy wrzucamy tam tylko bajki prozą czy poetyckie też?
Elwira dnia 11.06.2009 12:59
Taka bajka prozą, to się chyba też baśń nazywa :)
ginger dnia 11.06.2009 13:52
Tylko prozą :yes:
Scheina dnia 11.06.2009 16:19
Więc do tej kategorii ładować można także baśnie?
ginger dnia 11.06.2009 16:23
Ano można :yes:

Byłoby to nawet wskazane :D
zapomin dnia 12.06.2009 15:28
bajki to co innego niż baśnie, ale rozumiem ze chodzi o potoczne znaczenie tego słowa
koriat dnia 12.06.2009 20:36
To może by ten dział ejdnak nazwac "baśnie"?
bajka jest króciutka rymowana, ma morał i w ogóle stopy metryczne. B)
Elwira dnia 12.06.2009 21:45
Koriat, ale jest jeszcze coś takiego, jak bajka narracyjna o cechach stricte epickich.
Baśń zakłada eleganty fantastyczne. Co w takim razie zrobić z bajkami prozą, z morałem, ale bez elementów fantasy?
Coby osiągnąć kompromis, kategorię można nazwać"Bajka, baśń, legenda" :D
Scheina dnia 12.06.2009 23:43
To chyba najlepsze rozwiązanie :) Jestem za.
Elwira dnia 13.06.2009 12:20
A w ogóle, to przepraszam, że się tak wymądrzam, jakbym się na tym znała. :)
ginger dnia 15.06.2009 11:29
Hmm... Jak napisałam wyżej - ostatnio pojawiło się sporo bajek, więc uznaliśmy, że przydałaby się dla nich odrębna kategoria. Ponieważ dział pojawił się w prozie, chodzi o bajki nierymowane.
Tak Zapomin, wiem, że bajka to co innego niż baśń - ale chodzi ogólnie o wszystkie bajko- i baśniopodobne stwory, którymi chcecie się dzielić :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jesienny syn
18/06/2018 20:24
viktoria12, pierwotna wersja dodana, a ten niezręczny wers… »
Jesienny syn
18/06/2018 20:09
Czy do faryzeuszy nie mam racji? Nie sądzę, raczej znajdą… »
mike17
18/06/2018 19:49
Aldonko, znasz mnie na tyle, że wiesz, że takie teksty… »
Esy Floresy
18/06/2018 18:49
Abi, żałuję, że wcięło poprzedni komentarz, nie wiem co… »
Decand
18/06/2018 18:46
Oj Fuksiarz... W ogóle to dzień dobry. Zacznę od tego, że… »
Abi-syn
18/06/2018 17:31
komentarz wcięło, nie pierwszy raz, poprzedni był dosadny,… »
Fuksiarz
18/06/2018 15:33
Dziękuję bardzo za krytykę. Jak najbardziej zgadzam się,… »
al-szamanka
18/06/2018 12:55
Wreszcie zdecydowałam się przeczytać całość. Zabierałam się… »
Hubert Z
18/06/2018 11:15
Witaj Fuksiarzu. Wiersz nie jest zbyt dobry ;) , (sam… »
viktoria12
18/06/2018 09:59
Wklej pierwotną wersję. Nie gra za bardzo. Ale… »
viktoria12
18/06/2018 09:41
Najpiękniejsze są te słowa; z jerozolimskiego realu, z… »
Carvedilol
18/06/2018 09:25
Dzięki al-szamanko No tak Dr Jekyll i Mr Hyde - nie da się… »
Kazjuno
18/06/2018 07:34
Bardzo się ucieszyłem Mike z Twojego komentarza. Odpiszę… »
introwerka
17/06/2018 23:13
Bardzo odczuwalne, dla mnie zwłaszcza mgielna słodycz,… »
introwerka
17/06/2018 22:41
Ajw, jest mi ogromnie miło, cieszy bardzo Twoja opinia -… »
ShoutBox
  • jskslg
  • 19/06/2018 01:19
  • umarł dzisiaj jeden z większych talentów naszych czasów xxx
  • AntoniGrycuk
  • 18/06/2018 20:10
  • A jak ja widzę kogoś w sandałach i skarpetach, to od razu darzę go małą sympatią. Też mi PROBLEM - jak się ubrać...
  • jskslg
  • 18/06/2018 19:17
  • noszenie koszuli z krótkim rękawkiem, która nie jest hawajska jest gorsze niż skarpety i sandały
  • Decand
  • 18/06/2018 18:49
  • Dzięki wspaniałym motywatorze @allaska "zjebka" poszła. Enjoy
  • allaska
  • 18/06/2018 15:44
  • niż gniotami świecić na górnej, bo to kompletnie nie rozwija, wręcz uwstecznia, lepsza fuksiarzu szczera dobra zjebka niż zachwyt nad gniotem,tu życzliwych nie brakuje,jak poprosisz to ktoś skomentuje
  • allaska
  • 18/06/2018 15:41
  • Później i tak się wszystko wyrówna, bo chcąc przejrzeć dzieła danego Autora nie wiadomo która to była półka, ciesz się fuksiarzu z dobrej krytyki, lepiej na dolną wylądować, to uczy pokory, niż
  • Krzysztof Konrad
  • 18/06/2018 14:13
  • Mój tekst został kiedyś przeniesiony z dolnej na górną. Więc tak, jest to możliwe.
  • viktoria12
  • 18/06/2018 08:54
  • A, Fuksiarzu, napisałeś coś i znalazło się na dolnej?
  • viktoria12
  • 18/06/2018 08:52
  • Było jednego razu tak, że przewędrował z dolnej na górną. Autor wziął sugestie do serca, zajął się poprawkami, czym ucieszył czytaczy i dostał nagrodę. Z górnej lepiej widać.
  • Silvus
  • 17/06/2018 22:15
  • @Fuksiarzu, ja się jeszcze nie spotkałem z tym, żeby tekst przemieszczał się z półki na półkę. Ale utwory debiutantów (o ile nim jesteś) zazwyczaj są na dolnej, o ile się orientuję.
Ostatnio widziani
Gości online:15
Najnowszy:Steinse5
Wspierają nas