Nowa kategoria: Bajki
Z uwagi na dużą ilość bajek napływającą do nas ostatnimi czasy, postanowiliśmy stworzyć dla nich oddzielną kategorię. Teraz zostaną zebrane w jednym miejscu, nie trzeba będzie ich szukać po wszystkich działach.

Wszystkich Autorów, którzy do tej pory nadesłali bajki (poza konkursowymi) prosimy o przeniesienie ich do tego działu.

Dziękujemy i czekamy na Wasze nowe bajkopisanie :)
ginger · 11:47 11.06.2009 · 11 ·
Komentarze
Usunięty dnia 11.06.2009 12:41
A czy wrzucamy tam tylko bajki prozą czy poetyckie też?
Elwira dnia 11.06.2009 12:59
Taka bajka prozą, to się chyba też baśń nazywa :)
ginger dnia 11.06.2009 13:52
Tylko prozą :yes:
Scheina dnia 11.06.2009 16:19
Więc do tej kategorii ładować można także baśnie?
ginger dnia 11.06.2009 16:23
Ano można :yes:

Byłoby to nawet wskazane :D
zapomin dnia 12.06.2009 15:28
bajki to co innego niż baśnie, ale rozumiem ze chodzi o potoczne znaczenie tego słowa
koriat dnia 12.06.2009 20:36
To może by ten dział ejdnak nazwac "baśnie"?
bajka jest króciutka rymowana, ma morał i w ogóle stopy metryczne. B)
Elwira dnia 12.06.2009 21:45
Koriat, ale jest jeszcze coś takiego, jak bajka narracyjna o cechach stricte epickich.
Baśń zakłada eleganty fantastyczne. Co w takim razie zrobić z bajkami prozą, z morałem, ale bez elementów fantasy?
Coby osiągnąć kompromis, kategorię można nazwać"Bajka, baśń, legenda" :D
Scheina dnia 12.06.2009 23:43
To chyba najlepsze rozwiązanie :) Jestem za.
Elwira dnia 13.06.2009 12:20
A w ogóle, to przepraszam, że się tak wymądrzam, jakbym się na tym znała. :)
ginger dnia 15.06.2009 11:29
Hmm... Jak napisałam wyżej - ostatnio pojawiło się sporo bajek, więc uznaliśmy, że przydałaby się dla nich odrębna kategoria. Ponieważ dział pojawił się w prozie, chodzi o bajki nierymowane.
Tak Zapomin, wiem, że bajka to co innego niż baśń - ale chodzi ogólnie o wszystkie bajko- i baśniopodobne stwory, którymi chcecie się dzielić :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Miladora
30/05/2017 14:54
Niestety - sheCat ma sporo racji. Wiersz - jak dla mnie -… »
WieslawFalkowskifalko
30/05/2017 14:35
Dziękuję, Miladora, za wnikliwą analizę. Pozdrawiam. »
Ania Ostrowska
30/05/2017 14:17
Podtrzymuję swoją opinię wobec wiersza, a ordynarnych… »
sheCat
30/05/2017 13:53
Bardzo mi przypadła do gustu ta interpretacja. Rytm wiersza… »
sheCat
30/05/2017 13:48
dziś chciałbym przebierać w smakach by pełni nie pomylić z… »
sheCat
30/05/2017 13:42
Zakrawa na żart publikacja tegoż ;) jak również :) a… »
introwerka
30/05/2017 12:28
Milu, dziękuję serdecznie za wczytanie się w wiersz… »
Miladora
30/05/2017 12:09
Całkiem, całkiem, Falko. Chociaż trochę przegadałeś wiersz… »
Tjereszkowa
30/05/2017 11:54
Bemik, dziękuję za powęszenie w mojej miniaturce. :) »
Miladora
30/05/2017 11:40
Pięknie wplotłaś w końcówce nawiązanie do tytułu - musiałam… »
skroplami
30/05/2017 11:25
Piszesz sf w swoim własnym, jak każdy autor oczywiście,… »
Ania Ostrowska
30/05/2017 09:55
Czyta się ten wiersz z zadyszką, a końcowe… »
bemik
30/05/2017 08:31
Bardzo intrygujące opowiadanie. I pięknie erotyczne. Troszkę… »
bemik
30/05/2017 08:26
Nie rozśmieszyło, ale wydaje mi się, że nie miało takiego… »
Grain
30/05/2017 08:03
Ja krytycznie, aczkolwiek niezłośliwie w założeniu. Chwała… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 29/05/2017 20:04
  • [link] do końca głosowania pozostały 4 dni :)
  • mike17
  • 29/05/2017 18:07
  • W sumie dla młodego chłopaka taka lektura mogła być nie lada wstrząsem. I była. Odkryłem rzeczy, o jakich mi się nie śniło. Byłem oczarowany. Zaczarowany i marzyłem, by życie spełniło moje marzenia :)
  • mike17
  • 29/05/2017 18:04
  • Pamiętam, że jak czytałem w 1988 roku tę kniżkę to mnie ostro rajcowało - choć już miewałem znajomości z dziewczynami spojrzałem na to z innej perspektywy, ale reszta jest już tylko tajemnicą :)
  • Krzysztof Konrad
  • 29/05/2017 15:01
  • Ale chwilami sama kieruje się troszeczkę zaściankowymi mądrościami, często narzucając, co kobiety powinny robić. Trochę jak wyrocznia. No nie wiem.
  • Krzysztof Konrad
  • 29/05/2017 15:00
  • Doczytałem Wisłocką. Wcześniej byłem - i jestem - zafascynowany, ale teraz trochę mniej. Pani Michalina rzekomo walczyła częściowo z takim szowinistycznym spojrzeniem na kobietę z dawnych lat
  • mike17