Nowa kategoria: Bajki
Z uwagi na dużą ilość bajek napływającą do nas ostatnimi czasy, postanowiliśmy stworzyć dla nich oddzielną kategorię. Teraz zostaną zebrane w jednym miejscu, nie trzeba będzie ich szukać po wszystkich działach.

Wszystkich Autorów, którzy do tej pory nadesłali bajki (poza konkursowymi) prosimy o przeniesienie ich do tego działu.

Dziękujemy i czekamy na Wasze nowe bajkopisanie :)
ginger · 11:47 11.06.2009 · 11 ·
Komentarze
Usunięty dnia 11.06.2009 12:41
A czy wrzucamy tam tylko bajki prozą czy poetyckie też?
Elwira dnia 11.06.2009 12:59
Taka bajka prozą, to się chyba też baśń nazywa :)
ginger dnia 11.06.2009 13:52
Tylko prozą :yes:
Scheina dnia 11.06.2009 16:19
Więc do tej kategorii ładować można także baśnie?
ginger dnia 11.06.2009 16:23
Ano można :yes:

Byłoby to nawet wskazane :D
zapomin dnia 12.06.2009 15:28
bajki to co innego niż baśnie, ale rozumiem ze chodzi o potoczne znaczenie tego słowa
koriat dnia 12.06.2009 20:36
To może by ten dział ejdnak nazwac "baśnie"?
bajka jest króciutka rymowana, ma morał i w ogóle stopy metryczne. B)
Elwira dnia 12.06.2009 21:45
Koriat, ale jest jeszcze coś takiego, jak bajka narracyjna o cechach stricte epickich.
Baśń zakłada eleganty fantastyczne. Co w takim razie zrobić z bajkami prozą, z morałem, ale bez elementów fantasy?
Coby osiągnąć kompromis, kategorię można nazwać"Bajka, baśń, legenda" :D
Scheina dnia 12.06.2009 23:43
To chyba najlepsze rozwiązanie :) Jestem za.
Elwira dnia 13.06.2009 12:20
A w ogóle, to przepraszam, że się tak wymądrzam, jakbym się na tym znała. :)
ginger dnia 15.06.2009 11:29
Hmm... Jak napisałam wyżej - ostatnio pojawiło się sporo bajek, więc uznaliśmy, że przydałaby się dla nich odrębna kategoria. Ponieważ dział pojawił się w prozie, chodzi o bajki nierymowane.
Tak Zapomin, wiem, że bajka to co innego niż baśń - ale chodzi ogólnie o wszystkie bajko- i baśniopodobne stwory, którymi chcecie się dzielić :)
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
GreenTeaFan
24/09/2017 00:05
Zacznę od wyjątkowo ważnej dla Ciebie sprawy interpunkcji.… »
Infernus
24/09/2017 00:05
Przez chwilę poczułem się pijany :) napisałeś luźno i… »
Miladora
23/09/2017 23:51
Cała przyjemność po mojej stronie, Kamysiu. :) Uściski.… »
Miladora
23/09/2017 23:48
Niezła opowieść, Hope. I brzmi tak prawdziwie, że zrobiło… »
Esy Floresy
23/09/2017 23:38
Purpur, rzadko bywam w prozie, żeby nie powiedzieć, że… »
Tomasz Kucina
23/09/2017 23:38
Dziękuję, wielka motywacja, asumpt do pracy. Najbardziej… »
kamyczek
23/09/2017 23:04
- ok, Ty tu rządzisz. - jesteś moim niedoścignionym wzorem,… »
Miladora
23/09/2017 23:02
Pomysłowy tytuł z pralką i włoską flagą, a pod nim… »
Miladora
23/09/2017 22:41
Też się nad tym zastanawiałam. :) I trochę mi zeszło,… »
JOLA S.
23/09/2017 22:12
Drogi skroplami, dziękuję za ten mam nadzieję nie ostatni,… »
Miladora
23/09/2017 22:09
Bo lepiej brzmiałoby - stado kawek, które wciąż drą się,… »
Miladora
23/09/2017 22:02
Dziękuję, Tetu - miło Cię zobaczyć ponownie pod wierszem.… »
Miladora
23/09/2017 21:58
Bo byłam jeszcze wtedy piękna i młoda, Lil. ;))) Dzięki,… »
Miladora
23/09/2017 21:50
W pewnym sensie można by tak to odbierać, ale przecież nie… »
skroplami
23/09/2017 20:52
Był sobie kwiat, wyrósł drugi, trzeci, kolejny, jest bukiet… »
ShoutBox
  • introwerka
  • 24/09/2017 01:29
  • Oo, strepsils też dobry ;p To cieszę się bardzo, że tak to odbierasz, i tak trzymaj! :) Na dobranoc dla wszystkich nie mogących się zaaklimatyzować: [link] :)
  • Infernus
  • 24/09/2017 01:24
  • Cholineks nein, to z niemiecka, strepsils - ja :) chamstwo można wyczuć od razu, ale póki co nie spotkałem się z tym... opinie jak najbardziej okazały się przydatne...
  • introwerka
  • 24/09/2017 01:22
  • Dzięki serdeczne, Silve. Już mi trochę lepiej.
  • Silvus
  • 24/09/2017 01:16
  • @Werko, zdrowia.
  • introwerka
  • 24/09/2017 01:00
  • życie :) Warto tak potraktować nawet najbardziej "upierdliwą" w naszym odczuciu krytykę, tzn. uczyć się z niej, o ile oczywiście nie przekracza granic chamstwa itp. ;)
  • introwerka
  • 24/09/2017 00:56
  • Dzięki - właśnie się kuruję cholineksem :) Ale serio, myślę, że coś może być w metaforze zimnego prysznicu, czy, powiedzmy, z angielska, takiego showeru, deszczyku, który schładza upał, ale też niesie
  • Infernus
  • 24/09/2017 00:49
  • Miód i ciepła kołdra Ci zostaje :) po pierwszej publikacji pomyslalem, że wszedłem pod zimny... sory już nie przypominam :)
  • introwerka
  • 24/09/2017 00:25
  • Mam grypę, więc trudno mi sobie wyobrazić zimny prysznic w pozytywnym znaczeniu, ale wytężam wyobraźnię i ... chyba wiem, o co Ci chodzi ;)
  • Infernus
  • 24/09/2017 00:20
  • Nie pocieszylas mnie :) za to portal jest jak zimny prysznic - w pozytywnym tego słowa znaczeniu...
  • introwerka
  • 23/09/2017 23:38
  • Infernus - na to nie licz, Poczekalnia jest jak walizka albo dziecko - co włożysz, to wyjmiesz ;)
Ostatnio widziani
Gości online:39
Najnowszy:Moe
Wspierają nas