Powstaje pierwszy numer Pisma Portalowego!
Nadeszła wielka chwila - i oto, już niedługo, ukaże się pierwszy numer Pisma Portalowego!

Hasłem przewodnim numeru będzie cytat z Na pastwę Aniołów Jonathana Carrolla: Czy nauczyć się umierać znaczy to samo co nauczyć się przestać żyć?

W związku z tym ogłaszamy nabór tekstów, które w jakiś sposób nawiązywałyby do tego tematu. Wszystkich, którzy uważają swoje teksty za dobre, bardzo dobre lub po prostu zachwycające, prosimy o pw - do malpicy poezja, do ginger proza, fotografie i wszystko niesklasyfikowane.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 20.10.!


Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie; wspólnymi siłami stworzymy coś nowego i wartego uwagi.
ginger · 01:00 09.10.2009 · 27 ·
Komentarze
linkin dnia 29.09.2009 21:01
Krejzole :)
Usunięty dnia 29.09.2009 21:28
Niektórzy mają mojego maila :) Kto nie ma, dobijać się na pw B)
Usunięty dnia 30.09.2009 11:06
o ^^ to mam ładny cytat już!
Afternoon dnia 30.09.2009 21:44
eeee... czy nie sądzicie, że to hasło jest trochę wydumane? Takie pseudofilozofowanie moim zdaniem. Nie oceniam przy tym pisarza, bo Carolla nigdy nie czytałem, ale sam cytat, wyrwany z kontekstu, niekiedy staje się błazeństwem, kuriozum, albo czczym gadaniem. I takie gadanie jest chyba w tym wypadku. Nie lepiej podporządkowywać numer jakimś problemom natury literackiej na przykład? Ja wiem, ciężko będzie tu znaleźć coś o dekonstrukcji, czy coś, no ale jednak. W każdym razie cieszę się, że wreszcie owo pismo ruszyło. :)
ginger dnia 30.09.2009 22:42
Afterku, jeśli masz jakieś konstruktywne, ciekawe pomysły - wszyscy jesteśmy otwarci i tylko czekamy na Twoją i innych inicjatywę :)
Samuel Niemirowski dnia 30.09.2009 22:43
po pierwsze - cytat nie jest wyrwany z kontekstu, bo od początku do końca przedstawia ciekawą myśl

po drugie - rozumiem, że oznacza to, że teksty mają oscylować wokół tematyki śmierci?

po trzecie - jakieś zdjęcie by się znalazło :-))

A kiedy zobaczymy projekt okładki, jakiś design tego itd... ?!
ginger dnia 01.10.2009 09:15
Zdjęcia mile widziane - nie tylko okładkowe :)

Jak się zrobi, to się pokaże ;)
Elwira dnia 01.10.2009 09:48
Mnie też się wydaje, że cytat jest ciekawy, a, co najważniejsze, wtapia się w listopadowo-jesienny klimat. Poza tym, nie wiem, czy ktoś pisze opowiadania o problemach natury literackiej...
Proponuję, żebyście nie krytykowali całości przed obejrzeniem rezultatów, bo (tak mi się wydaje), temat i cytat nie został wzięty z powietrza, tylko przez kogoś mądrego wyszukany i przemyślany.
Samuel Niemirowski dnia 01.10.2009 12:12
A mogą być już rzeczy opublikowane na portalu? Czy chcemy wszystko nowe?
ginger dnia 01.10.2009 13:16
Mogą być rzeczy opublikowane na PP :) Chcemy wszystkiego :smilewinkgrin:
Usunięty dnia 01.10.2009 20:00
proszę mi tu tematu nie zmieniać, bo już napisałam :p
ginger dnia 02.10.2009 09:21
Temat zostanie. Spokojna głowa :D
Vanillivi dnia 02.10.2009 23:21
Ja też mam wrażenie, że temat jest taki trochę za bardzo wydumany i pseudofilozoficzny, ale to nie przesądza o porażce pisma. Jeśli znajdą się dobre teksty (a takich na pp nie brakuje) to może wyjść coś naprawdę fajnego i za to trzymam kciuki.
evivvalarte dnia 02.10.2009 23:58
noooo podoba sie podoba a ciul tam ze pseudofilozoficzny , ladnie brzmi mozna ladnie sklepac tekst do tego:) hmmmm pomysli sie :)
Miladora dnia 03.10.2009 20:14
No, no, mnie się podoba ta myśl przewodnia... ;)
Chyba zacznę porządnie główkować... :D
Usunięty dnia 05.10.2009 16:51
Uwaga uwaga! :)
W związku z tym, że do mnie zaczęły już napływać teksty na pw, chciałam prosić, żebyście na pw łapali tylko kontakt ze mną (mail, gg podam na pw). Tekst + notka + zdjęcie na maila.
Miladora dnia 09.10.2009 19:36
Jestem pełna nadziei, bo posłałam Imbirkowi tekst i nie odesłała mi go pocztą zwrotną, więc może się załapię... :D
Kto jeszcze coś posłał, żebym nie była takim Robinsonem na bezludnej portalowej wyspie? :lol:
Elwira dnia 09.10.2009 20:03
Miladoro, ja wysłałam :) Na razie też krzyków żadnych nie było, ale to może być cisza przed burzą. :lol:
Samuel Niemirowski dnia 10.10.2009 01:04
Mam pytanie: właściwie co to ma być za pismo? Drukowane? I jak będzie z dystrybucją i takimi tam?
mumens dnia 10.10.2009 02:48
Też wysłałem, więc może przyjdzie dużo tekstów i złoży się coś ciekawego z najlepszych:) Raczej będzie to darmowe pismo internetowe ala Qfant, ale oczywiście mogę się mylić.
ginger dnia 10.10.2009 14:19
Nie mylisz się, Mumens. Nie stać nas na drukowanie, zobaczymy, czy w pdfie ktoś będzie chciał to czytać ;)
JaneE dnia 12.10.2009 12:10
Też wysłałam. Zobaczymy, co z tego wyniknie :)
Lorelay dnia 16.10.2009 23:22
Ja wysłałam :)
Elwira dnia 17.10.2009 21:33
Robi się ciekawa ekipka. :) Fajnie. Już nie mogę się tego PPpisma doczekać.
Szuirad dnia 19.10.2009 18:24
Hej
też coś pchnąłem.
sirmicho dnia 20.10.2009 14:47
ja również
JaneE dnia 20.10.2009 16:31
Ciekawe kiedy dowiemy się kogo przyjmą :) Dziś ostatni dzień wysyłania tekstów.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jacek Podgorski
27/03/2017 23:32
Kiedy wracam do tego tekstu, zawsze nachodzi mnie podobna… »
Jacek Podgorski
27/03/2017 23:31
Niezmiernie mi miło :) »
kamyczek
27/03/2017 23:28
Witaj, byłam już pod tym wierszem, ale „chroniczny brak… »
Zingara
27/03/2017 23:22
gabi dziękuję za miły komentarz :) »
Izabea Bocian
27/03/2017 22:33
Szkoda. »
Izabea Bocian
27/03/2017 22:29
no i gitara. Kupuję wszystko. »
Grain
27/03/2017 21:46
Pomyślę kusicielko. Serdeczne dzięki. »
gabi
27/03/2017 21:42
Ciekawy tekst, ale warto się pokusić o inna… »
gabi
27/03/2017 21:35
Aleksandrze - Zaręczam Ci, że opinie nieraz „brałam na… »
gabi
27/03/2017 21:31
Niezwykle urokliwy i malowniczy wiersz (zwłaszcza druga… »
GregoryJ
27/03/2017 20:32
Witaj ponownie Aronio. Gregory Peck powiadasz. Nie wiem, czy… »
aleksander81
27/03/2017 20:07
Hej, Gabi - jasne, że gdy przypatruję się własnym tworom, to… »
skroplami
27/03/2017 19:03
Alfred Kubin "Po tamtej stronie" w wersji mikro… »
trawa1965
27/03/2017 18:57
Do tego wiersza mam najbardziej krytyczny stosunek ze… »
introwerka
27/03/2017 18:33
Gabi, cieszę się, że zaglądasz, tym bardziej, że wskutek… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 27/03/2017 23:40
  • Głosujcie na wiersze w Zaśrodkowaniu. Jest w czym wybrać, proszę mi wierzyć :)
  • Aronia23
  • 27/03/2017 23:11
  • W tym miejscu, w którym wysiadłam z pocią, aby kupić wsch. marki. Tam była granica, ale nie można było wysiadać. Awantura ,ło, matko. A ja tam pracowałam na polach, zbierałam pory. Sniły się w nocyPA
  • Aronia23
  • 27/03/2017 23:01
  • Marka stała b. wysoko. Pamiętam zarobki mojej mamy 36 tyś. zł. A marka zach. koszt. 4 tyś. Tato mówił, że kiedy zużyło się pastę do oddania było to opak. - zużytej, dopiero mogłeś opakow. n. pasty.
  • Aronia23
  • 27/03/2017 22:51
  • miki, takie określenia? Wszem i wobec! Och, nie. Czyli z butami nie tylko ja miałam problem, to śmieszne było. A kiedyś jechałam pociągiem z Niemiec zach. Miałam bilet tylko do ostatniego miasta zacho
  • mike17
  • 27/03/2017 22:36
  • Miejmy nadzieję, że Albin się solidnie wysrał.
  • Gramofon
  • 27/03/2017 21:07
  • też kiedyś miałem w szkole jeden trampek swój a drugi brata o 3 numery większy :p
  • Aronia23
  • 27/03/2017 18:36
  • [link] No jajca były, buty na kartki. Raz wzięłam do szkoły but mojej siostry a drugi. Były takie same, różniły się numerami. A papieru też nie było. Albin S. Dno
  • mike17
  • 27/03/2017 18:30
  • Widziałem kiedyś foto Albina Siwaka przepasanego papierem toaletowym z napisem - MAM JESZCZE KUPĘ DO ZROBIENIA :)
  • Aronia23
  • 27/03/2017 18:19
  • Ernesto Che Guevara, ten nie żył zbyt długo. Kiedyś śmiano się z środka antykoncepcyjnego. Na ścianie napisać "I ty możesz urodzić Albina Siwaka'a ZARAZ PIOSNKE ZAPODAM.
Ostatnio widziani
Gości online:25
Najnowszy:julittasokolows