Powstaje pierwszy numer Pisma Portalowego!
Nadeszła wielka chwila - i oto, już niedługo, ukaże się pierwszy numer Pisma Portalowego!

Hasłem przewodnim numeru będzie cytat z Na pastwę Aniołów Jonathana Carrolla: Czy nauczyć się umierać znaczy to samo co nauczyć się przestać żyć?

W związku z tym ogłaszamy nabór tekstów, które w jakiś sposób nawiązywałyby do tego tematu. Wszystkich, którzy uważają swoje teksty za dobre, bardzo dobre lub po prostu zachwycające, prosimy o pw - do malpicy poezja, do ginger proza, fotografie i wszystko niesklasyfikowane.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 20.10.!


Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie; wspólnymi siłami stworzymy coś nowego i wartego uwagi.
ginger · 01:00 09.10.2009 · 27 ·
Komentarze
linkin dnia 29.09.2009 21:01
Krejzole :)
Usunięty dnia 29.09.2009 21:28
Niektórzy mają mojego maila :) Kto nie ma, dobijać się na pw B)
Usunięty dnia 30.09.2009 11:06
o ^^ to mam ładny cytat już!
Afternoon dnia 30.09.2009 21:44
eeee... czy nie sądzicie, że to hasło jest trochę wydumane? Takie pseudofilozofowanie moim zdaniem. Nie oceniam przy tym pisarza, bo Carolla nigdy nie czytałem, ale sam cytat, wyrwany z kontekstu, niekiedy staje się błazeństwem, kuriozum, albo czczym gadaniem. I takie gadanie jest chyba w tym wypadku. Nie lepiej podporządkowywać numer jakimś problemom natury literackiej na przykład? Ja wiem, ciężko będzie tu znaleźć coś o dekonstrukcji, czy coś, no ale jednak. W każdym razie cieszę się, że wreszcie owo pismo ruszyło. :)
ginger dnia 30.09.2009 22:42
Afterku, jeśli masz jakieś konstruktywne, ciekawe pomysły - wszyscy jesteśmy otwarci i tylko czekamy na Twoją i innych inicjatywę :)
Samuel Niemirowski dnia 30.09.2009 22:43
po pierwsze - cytat nie jest wyrwany z kontekstu, bo od początku do końca przedstawia ciekawą myśl

po drugie - rozumiem, że oznacza to, że teksty mają oscylować wokół tematyki śmierci?

po trzecie - jakieś zdjęcie by się znalazło :-))

A kiedy zobaczymy projekt okładki, jakiś design tego itd... ?!
ginger dnia 01.10.2009 09:15
Zdjęcia mile widziane - nie tylko okładkowe :)

Jak się zrobi, to się pokaże ;)
Elwira dnia 01.10.2009 09:48
Mnie też się wydaje, że cytat jest ciekawy, a, co najważniejsze, wtapia się w listopadowo-jesienny klimat. Poza tym, nie wiem, czy ktoś pisze opowiadania o problemach natury literackiej...
Proponuję, żebyście nie krytykowali całości przed obejrzeniem rezultatów, bo (tak mi się wydaje), temat i cytat nie został wzięty z powietrza, tylko przez kogoś mądrego wyszukany i przemyślany.
Samuel Niemirowski dnia 01.10.2009 12:12
A mogą być już rzeczy opublikowane na portalu? Czy chcemy wszystko nowe?
ginger dnia 01.10.2009 13:16
Mogą być rzeczy opublikowane na PP :) Chcemy wszystkiego :smilewinkgrin:
Usunięty dnia 01.10.2009 20:00
proszę mi tu tematu nie zmieniać, bo już napisałam :p
ginger dnia 02.10.2009 09:21
Temat zostanie. Spokojna głowa :D
Vanillivi dnia 02.10.2009 23:21
Ja też mam wrażenie, że temat jest taki trochę za bardzo wydumany i pseudofilozoficzny, ale to nie przesądza o porażce pisma. Jeśli znajdą się dobre teksty (a takich na pp nie brakuje) to może wyjść coś naprawdę fajnego i za to trzymam kciuki.
evivvalarte dnia 02.10.2009 23:58
noooo podoba sie podoba a ciul tam ze pseudofilozoficzny , ladnie brzmi mozna ladnie sklepac tekst do tego:) hmmmm pomysli sie :)
Miladora dnia 03.10.2009 20:14
No, no, mnie się podoba ta myśl przewodnia... ;)
Chyba zacznę porządnie główkować... :D
Usunięty dnia 05.10.2009 16:51
Uwaga uwaga! :)
W związku z tym, że do mnie zaczęły już napływać teksty na pw, chciałam prosić, żebyście na pw łapali tylko kontakt ze mną (mail, gg podam na pw). Tekst + notka + zdjęcie na maila.
Miladora dnia 09.10.2009 19:36
Jestem pełna nadziei, bo posłałam Imbirkowi tekst i nie odesłała mi go pocztą zwrotną, więc może się załapię... :D
Kto jeszcze coś posłał, żebym nie była takim Robinsonem na bezludnej portalowej wyspie? :lol:
Elwira dnia 09.10.2009 20:03
Miladoro, ja wysłałam :) Na razie też krzyków żadnych nie było, ale to może być cisza przed burzą. :lol:
Samuel Niemirowski dnia 10.10.2009 01:04
Mam pytanie: właściwie co to ma być za pismo? Drukowane? I jak będzie z dystrybucją i takimi tam?
mumens dnia 10.10.2009 02:48
Też wysłałem, więc może przyjdzie dużo tekstów i złoży się coś ciekawego z najlepszych:) Raczej będzie to darmowe pismo internetowe ala Qfant, ale oczywiście mogę się mylić.
ginger dnia 10.10.2009 14:19
Nie mylisz się, Mumens. Nie stać nas na drukowanie, zobaczymy, czy w pdfie ktoś będzie chciał to czytać ;)
JaneE dnia 12.10.2009 12:10
Też wysłałam. Zobaczymy, co z tego wyniknie :)
Lorelay dnia 16.10.2009 23:22
Ja wysłałam :)
Elwira dnia 17.10.2009 21:33
Robi się ciekawa ekipka. :) Fajnie. Już nie mogę się tego PPpisma doczekać.
Szuirad dnia 19.10.2009 18:24
Hej
też coś pchnąłem.
sirmicho dnia 20.10.2009 14:47
ja również
JaneE dnia 20.10.2009 16:31
Ciekawe kiedy dowiemy się kogo przyjmą :) Dziś ostatni dzień wysyłania tekstów.
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Procesja
21/02/2017 23:53
Jago, nie wiesz nawet jak mi dodałaś skrzydeł swoim… »
mike17
21/02/2017 22:54
Witaj,Jago, pod tym tekstem o ludzkich wyborach :) Nie były… »
Aronia23
21/02/2017 22:50
Dziękuję, Skroplami. Tych znanych postaci tyle wymieniłam,… »
Dobra Cobra
21/02/2017 22:23
Życie w związku przerasta coraz większą ilosc ludzi.… »
faith
21/02/2017 22:18
Witaj, Krzysztofie, z uwagą przeczytałam Twoje opowiadanie… »
Dobra Cobra
21/02/2017 22:11
Prawdziwy menszczyzna zna słowo: nie. euterpe,… »
Jaga
21/02/2017 22:10
Piękny, poetycki i poruszający tekst! Bardzo się wzruszyłam.… »
Dobra Cobra
21/02/2017 22:03
Tylko mogę przyklasnąć, gdy czytam, iż chciałabys stawac na… »
Antabuss
21/02/2017 21:55
dzięki za uwagi i odzew. pozdrawiam ciepło :) »
Jaga
21/02/2017 21:45
Mike, bardzo miło mnie zaskoczyłeś tym, iż pamiętasz mój… »
Gorgiasz
21/02/2017 21:43
al-szamanka, bardzo dziękuję. »
mike17
21/02/2017 21:38
Witaj, Piotrze, w tej krainie dziwnych uczuć :) Nie lubię… »
Pallas
21/02/2017 21:15
Ciekawy teks jak zawsze. Podoba mi się to przeplatanie z… »
Jaga
21/02/2017 21:10
DoCo, mam Cię w ulubionych, więc czytałam, czytam i czytać… »
Agreolik
21/02/2017 20:55
Droga Aronio, dziękuję za twój wpis. Nie sądziłam, że mój… »
ShoutBox
  • Dobra Cobra
  • 21/02/2017 22:05
  • Tak, Trawa kultywuje niezwykły rodzaj prozy.
  • Jaga
  • 21/02/2017 21:03
  • Aronio, pozdrów proszę Trawę również ode mnie. Choroba to paskudna sprawa. Po wielu przemyśleniach doszłam do wniosku, że to pozytywnie zakręcony człowiek.
  • mike17
  • 21/02/2017 20:21
  • Królowie w ostatniej odsłonie : [link]
  • Bellona
  • 21/02/2017 13:40
  • Mikus mnie ucieszył ze znów coś napisał, zabieram sie do czytania.
  • Aronia23
  • 21/02/2017 13:19
  • Utiuszo, dziękuję w Jego imieniu. Na pewno będzie Mu miło. Pozdrawiam.
  • Ustiusza
  • 21/02/2017 08:12
  • Przykre to, Aronio. :((( Życz mu ode mnie powrotu do zdrowia.
  • Aronia23
  • 20/02/2017 21:10
  • faith, pytasz o Trawę. Ja nie wiem, co z nim. Ale wiem b. smutną rzecz. Powiem, bo to kolega. Apis Taur - Tomek, jest b. chory. Smutno mi.
  • Aronia23
  • 20/02/2017 20:56
  • [link] A to jest to, co kocham najbardziej. faith. Góry. Dziękuję za piękną piosenkę.
Ostatnio widziani
Gości online:35
Najnowszy:polkertmansa