Powstaje pierwszy numer Pisma Portalowego!
Nadeszła wielka chwila - i oto, już niedługo, ukaże się pierwszy numer Pisma Portalowego!

Hasłem przewodnim numeru będzie cytat z Na pastwę Aniołów Jonathana Carrolla: Czy nauczyć się umierać znaczy to samo co nauczyć się przestać żyć?

W związku z tym ogłaszamy nabór tekstów, które w jakiś sposób nawiązywałyby do tego tematu. Wszystkich, którzy uważają swoje teksty za dobre, bardzo dobre lub po prostu zachwycające, prosimy o pw - do malpicy poezja, do ginger proza, fotografie i wszystko niesklasyfikowane.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 20.10.!


Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie; wspólnymi siłami stworzymy coś nowego i wartego uwagi.
ginger · 01:00 09.10.2009 · 27 ·
Komentarze
linkin dnia 29.09.2009 21:01
Krejzole :)
Usunięty dnia 29.09.2009 21:28
Niektórzy mają mojego maila :) Kto nie ma, dobijać się na pw B)
Usunięty dnia 30.09.2009 11:06
o ^^ to mam ładny cytat już!
Afternoon dnia 30.09.2009 21:44
eeee... czy nie sądzicie, że to hasło jest trochę wydumane? Takie pseudofilozofowanie moim zdaniem. Nie oceniam przy tym pisarza, bo Carolla nigdy nie czytałem, ale sam cytat, wyrwany z kontekstu, niekiedy staje się błazeństwem, kuriozum, albo czczym gadaniem. I takie gadanie jest chyba w tym wypadku. Nie lepiej podporządkowywać numer jakimś problemom natury literackiej na przykład? Ja wiem, ciężko będzie tu znaleźć coś o dekonstrukcji, czy coś, no ale jednak. W każdym razie cieszę się, że wreszcie owo pismo ruszyło. :)
ginger dnia 30.09.2009 22:42
Afterku, jeśli masz jakieś konstruktywne, ciekawe pomysły - wszyscy jesteśmy otwarci i tylko czekamy na Twoją i innych inicjatywę :)
Samuel Niemirowski dnia 30.09.2009 22:43
po pierwsze - cytat nie jest wyrwany z kontekstu, bo od początku do końca przedstawia ciekawą myśl

po drugie - rozumiem, że oznacza to, że teksty mają oscylować wokół tematyki śmierci?

po trzecie - jakieś zdjęcie by się znalazło :-))

A kiedy zobaczymy projekt okładki, jakiś design tego itd... ?!
ginger dnia 01.10.2009 09:15
Zdjęcia mile widziane - nie tylko okładkowe :)

Jak się zrobi, to się pokaże ;)
Elwira dnia 01.10.2009 09:48
Mnie też się wydaje, że cytat jest ciekawy, a, co najważniejsze, wtapia się w listopadowo-jesienny klimat. Poza tym, nie wiem, czy ktoś pisze opowiadania o problemach natury literackiej...
Proponuję, żebyście nie krytykowali całości przed obejrzeniem rezultatów, bo (tak mi się wydaje), temat i cytat nie został wzięty z powietrza, tylko przez kogoś mądrego wyszukany i przemyślany.
Samuel Niemirowski dnia 01.10.2009 12:12
A mogą być już rzeczy opublikowane na portalu? Czy chcemy wszystko nowe?
ginger dnia 01.10.2009 13:16
Mogą być rzeczy opublikowane na PP :) Chcemy wszystkiego :smilewinkgrin:
Usunięty dnia 01.10.2009 20:00
proszę mi tu tematu nie zmieniać, bo już napisałam :p
ginger dnia 02.10.2009 09:21
Temat zostanie. Spokojna głowa :D
Vanillivi dnia 02.10.2009 23:21
Ja też mam wrażenie, że temat jest taki trochę za bardzo wydumany i pseudofilozoficzny, ale to nie przesądza o porażce pisma. Jeśli znajdą się dobre teksty (a takich na pp nie brakuje) to może wyjść coś naprawdę fajnego i za to trzymam kciuki.
evivvalarte dnia 02.10.2009 23:58
noooo podoba sie podoba a ciul tam ze pseudofilozoficzny , ladnie brzmi mozna ladnie sklepac tekst do tego:) hmmmm pomysli sie :)
Miladora dnia 03.10.2009 20:14
No, no, mnie się podoba ta myśl przewodnia... ;)
Chyba zacznę porządnie główkować... :D
Usunięty dnia 05.10.2009 16:51
Uwaga uwaga! :)
W związku z tym, że do mnie zaczęły już napływać teksty na pw, chciałam prosić, żebyście na pw łapali tylko kontakt ze mną (mail, gg podam na pw). Tekst + notka + zdjęcie na maila.
Miladora dnia 09.10.2009 19:36
Jestem pełna nadziei, bo posłałam Imbirkowi tekst i nie odesłała mi go pocztą zwrotną, więc może się załapię... :D
Kto jeszcze coś posłał, żebym nie była takim Robinsonem na bezludnej portalowej wyspie? :lol:
Elwira dnia 09.10.2009 20:03
Miladoro, ja wysłałam :) Na razie też krzyków żadnych nie było, ale to może być cisza przed burzą. :lol:
Samuel Niemirowski dnia 10.10.2009 01:04
Mam pytanie: właściwie co to ma być za pismo? Drukowane? I jak będzie z dystrybucją i takimi tam?
mumens dnia 10.10.2009 02:48
Też wysłałem, więc może przyjdzie dużo tekstów i złoży się coś ciekawego z najlepszych:) Raczej będzie to darmowe pismo internetowe ala Qfant, ale oczywiście mogę się mylić.
ginger dnia 10.10.2009 14:19
Nie mylisz się, Mumens. Nie stać nas na drukowanie, zobaczymy, czy w pdfie ktoś będzie chciał to czytać ;)
JaneE dnia 12.10.2009 12:10
Też wysłałam. Zobaczymy, co z tego wyniknie :)
Lorelay dnia 16.10.2009 23:22
Ja wysłałam :)
Elwira dnia 17.10.2009 21:33
Robi się ciekawa ekipka. :) Fajnie. Już nie mogę się tego PPpisma doczekać.
Szuirad dnia 19.10.2009 18:24
Hej
też coś pchnąłem.
sirmicho dnia 20.10.2009 14:47
ja również
JaneE dnia 20.10.2009 16:31
Ciekawe kiedy dowiemy się kogo przyjmą :) Dziś ostatni dzień wysyłania tekstów.
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Pola Kaj
20/08/2017 01:20
Wersja poprawiona. Miladoro, starałam dostosować się do… »
Pola Kaj
20/08/2017 00:21
Silvus... amarantowe pudełko na ulubioną kolekcję płyt...… »
Florian Konrad
19/08/2017 23:50
to o Łyszkiewiczu :) »
Niczyja
19/08/2017 23:38
To moj drugi Twoj wiersz, Lilah, na rubiezy:) Idealnie… »
Lilah
19/08/2017 21:55
Interesujący wiersz, gago. I nawet rym zauważyłam: ścian -… »
Pola Kaj
19/08/2017 21:22
Wiersz ładnie się zaczyna. niech wyjdę ze snu w… »
rafal_domagalski
19/08/2017 21:11
Dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam! »
chawendyk
19/08/2017 20:41
Teraz warto zastanowić się i opisać do kogo to trafia/ i… »
Silvus
19/08/2017 20:40
Rozumiem. Przepraszam. Nie byłem świadom, że nie lubisz… »
MarcinD
19/08/2017 20:25
Nie martw się, to tylko tymczasowo ;-). »
Brudnopis
19/08/2017 20:16
Felieton mówi o pragnieniu bardziej poukładanym niż do tej… »
JaDziekuje
19/08/2017 19:32
Twój tekst poprawił mi humor. Jestem szczęściarzem, który… »
Zola111
19/08/2017 18:30
Silvae, po co? Nieważne. Jako autor opowiadam o typie… »
ghost--writer
19/08/2017 18:03
:) »
Silvus
19/08/2017 18:01
Zolu, ale po co mam jej wmawiać? Czy chodzi o to, że… »
ShoutBox
  • Miladora
  • 20/08/2017 01:31
  • miłego wszystkim, którzy nie śpią :)
  • chawendyk
  • 19/08/2017 18:55
  • Janusz Głowacki zmarł ///cytat genialny "Bo coś takiego jest nad Wisłą, że bardzo lubimy kogoś podrzucać do góry, a potem upuścić i wdeptać w ziemię, ale po ludzku, tak żeby włosy wystawały (...)"
  • mike17
  • 19/08/2017 18:27
  • Pięknie się różnić to powiedzieć komuś: "Słuchaj, nie podzielam twoich poglądów, ale nie przekreślam Cię jako człowieka".
  • mike17
  • 19/08/2017 18:22
  • Pięknie się różnić to nie gadać ze sobą NA SIŁĘ, a pozostać przy swoich racjach, miast kąsać się po kostkach i myśleć, że ktoś kogoś przekona - ani ja Ciebie, ani Ty tym bardziej mnie :)
  • Ekszyn Dupacycki
  • 19/08/2017 18:11
  • czyli do jakiego faktu odnosi się Twoje określenie pięknie się różnić?
  • mike17
  • 19/08/2017 18:04
  • Niczym nie szafuję - po prostu nazywam fakty. Lubię merytoryczne, spokojne dysputy, ale Ty raczej prezentujesz dość agresywną retorykę, więc we wspólnym rozmawianiu się raczej nie spotkamy...
  • Ekszyn Dupacycki
  • 19/08/2017 17:58
  • Mike17, szafujesz określeniami jakbyś był ich stwórcą. Pięknie się różnić, to wymieniać się przemyślnymi argumentami, spierać się na najwyższym poziomie, a nie powiedzieć, że się to robi :)
Ostatnio widziani
Gości online:39
Najnowszy:ertysadoro7
Wspierają nas