Powstaje pierwszy numer Pisma Portalowego!
Nadeszła wielka chwila - i oto, już niedługo, ukaże się pierwszy numer Pisma Portalowego!

Hasłem przewodnim numeru będzie cytat z Na pastwę Aniołów Jonathana Carrolla: Czy nauczyć się umierać znaczy to samo co nauczyć się przestać żyć?

W związku z tym ogłaszamy nabór tekstów, które w jakiś sposób nawiązywałyby do tego tematu. Wszystkich, którzy uważają swoje teksty za dobre, bardzo dobre lub po prostu zachwycające, prosimy o pw - do malpicy poezja, do ginger proza, fotografie i wszystko niesklasyfikowane.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 20.10.!


Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie; wspólnymi siłami stworzymy coś nowego i wartego uwagi.
ginger · 01:00 09.10.2009 · 27 ·
Komentarze
linkin dnia 29.09.2009 21:01
Krejzole :)
Usunięty dnia 29.09.2009 21:28
Niektórzy mają mojego maila :) Kto nie ma, dobijać się na pw B)
Usunięty dnia 30.09.2009 11:06
o ^^ to mam ładny cytat już!
Afternoon dnia 30.09.2009 21:44
eeee... czy nie sądzicie, że to hasło jest trochę wydumane? Takie pseudofilozofowanie moim zdaniem. Nie oceniam przy tym pisarza, bo Carolla nigdy nie czytałem, ale sam cytat, wyrwany z kontekstu, niekiedy staje się błazeństwem, kuriozum, albo czczym gadaniem. I takie gadanie jest chyba w tym wypadku. Nie lepiej podporządkowywać numer jakimś problemom natury literackiej na przykład? Ja wiem, ciężko będzie tu znaleźć coś o dekonstrukcji, czy coś, no ale jednak. W każdym razie cieszę się, że wreszcie owo pismo ruszyło. :)
ginger dnia 30.09.2009 22:42
Afterku, jeśli masz jakieś konstruktywne, ciekawe pomysły - wszyscy jesteśmy otwarci i tylko czekamy na Twoją i innych inicjatywę :)
Samuel Niemirowski dnia 30.09.2009 22:43
po pierwsze - cytat nie jest wyrwany z kontekstu, bo od początku do końca przedstawia ciekawą myśl

po drugie - rozumiem, że oznacza to, że teksty mają oscylować wokół tematyki śmierci?

po trzecie - jakieś zdjęcie by się znalazło :-))

A kiedy zobaczymy projekt okładki, jakiś design tego itd... ?!
ginger dnia 01.10.2009 09:15
Zdjęcia mile widziane - nie tylko okładkowe :)

Jak się zrobi, to się pokaże ;)
Elwira dnia 01.10.2009 09:48
Mnie też się wydaje, że cytat jest ciekawy, a, co najważniejsze, wtapia się w listopadowo-jesienny klimat. Poza tym, nie wiem, czy ktoś pisze opowiadania o problemach natury literackiej...
Proponuję, żebyście nie krytykowali całości przed obejrzeniem rezultatów, bo (tak mi się wydaje), temat i cytat nie został wzięty z powietrza, tylko przez kogoś mądrego wyszukany i przemyślany.
Samuel Niemirowski dnia 01.10.2009 12:12
A mogą być już rzeczy opublikowane na portalu? Czy chcemy wszystko nowe?
ginger dnia 01.10.2009 13:16
Mogą być rzeczy opublikowane na PP :) Chcemy wszystkiego :smilewinkgrin:
Usunięty dnia 01.10.2009 20:00
proszę mi tu tematu nie zmieniać, bo już napisałam :p
ginger dnia 02.10.2009 09:21
Temat zostanie. Spokojna głowa :D
Vanillivi dnia 02.10.2009 23:21
Ja też mam wrażenie, że temat jest taki trochę za bardzo wydumany i pseudofilozoficzny, ale to nie przesądza o porażce pisma. Jeśli znajdą się dobre teksty (a takich na pp nie brakuje) to może wyjść coś naprawdę fajnego i za to trzymam kciuki.
evivvalarte dnia 02.10.2009 23:58
noooo podoba sie podoba a ciul tam ze pseudofilozoficzny , ladnie brzmi mozna ladnie sklepac tekst do tego:) hmmmm pomysli sie :)
Miladora dnia 03.10.2009 20:14
No, no, mnie się podoba ta myśl przewodnia... ;)
Chyba zacznę porządnie główkować... :D
Usunięty dnia 05.10.2009 16:51
Uwaga uwaga! :)
W związku z tym, że do mnie zaczęły już napływać teksty na pw, chciałam prosić, żebyście na pw łapali tylko kontakt ze mną (mail, gg podam na pw). Tekst + notka + zdjęcie na maila.
Miladora dnia 09.10.2009 19:36
Jestem pełna nadziei, bo posłałam Imbirkowi tekst i nie odesłała mi go pocztą zwrotną, więc może się załapię... :D
Kto jeszcze coś posłał, żebym nie była takim Robinsonem na bezludnej portalowej wyspie? :lol:
Elwira dnia 09.10.2009 20:03
Miladoro, ja wysłałam :) Na razie też krzyków żadnych nie było, ale to może być cisza przed burzą. :lol:
Samuel Niemirowski dnia 10.10.2009 01:04
Mam pytanie: właściwie co to ma być za pismo? Drukowane? I jak będzie z dystrybucją i takimi tam?
mumens dnia 10.10.2009 02:48
Też wysłałem, więc może przyjdzie dużo tekstów i złoży się coś ciekawego z najlepszych:) Raczej będzie to darmowe pismo internetowe ala Qfant, ale oczywiście mogę się mylić.
ginger dnia 10.10.2009 14:19
Nie mylisz się, Mumens. Nie stać nas na drukowanie, zobaczymy, czy w pdfie ktoś będzie chciał to czytać ;)
JaneE dnia 12.10.2009 12:10
Też wysłałam. Zobaczymy, co z tego wyniknie :)
Lorelay dnia 16.10.2009 23:22
Ja wysłałam :)
Elwira dnia 17.10.2009 21:33
Robi się ciekawa ekipka. :) Fajnie. Już nie mogę się tego PPpisma doczekać.
Szuirad dnia 19.10.2009 18:24
Hej
też coś pchnąłem.
sirmicho dnia 20.10.2009 14:47
ja również
JaneE dnia 20.10.2009 16:31
Ciekawe kiedy dowiemy się kogo przyjmą :) Dziś ostatni dzień wysyłania tekstów.
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
hopeless
28/06/2017 22:32
Niczyja - Dziękuję:) wiktoria - No, no... dzięki za… »
Ania_Basnik
28/06/2017 22:15
Wiersz jest świetnie napisany, tylko przeszkadza mi… »
Ania_Basnik
28/06/2017 22:06
Jolu S. bardzo Ci dziękuję za te piękne słowa :) pozdrawiam… »
oldakowski2013
28/06/2017 21:46
Jestem na Mazurach, mam kłopoty z internetem (pisałem już o… »
purpur
28/06/2017 18:22
Zaglądnąłem już wczoraj, w powyższe, ale jakoś zapomniałem… »
Ekszyn Dupacycki
28/06/2017 16:24
Nie przejmuj się. Jeśli są same negatywne opinie, to zawsze… »
Gymea
28/06/2017 15:21
Ekszyn – mój przyjacielu* Karcę siebie sama i bije głową w… »
Lilah
28/06/2017 15:07
Bardzo dziękuję, Zolu. Miło, że pochwalasz moje wybory.… »
wiktoria
28/06/2017 13:26
Zolu, pesymizm nie istnieje bez optymizmu i optymizm bez… »
kamyczek
28/06/2017 13:16
Zgadzam się z poprzedniczkami, Apisie - świetny tytuł no i… »
introwerka
28/06/2017 12:16
Aniu, dziękuję za bardzo piękne "rozpracowanie"… »
Ania Ostrowska
28/06/2017 11:57
Tak też myślałam :) "wieża z kości słonecznej"… »
introwerka
28/06/2017 11:36
Aniu, miło bardzo Cię gościć :) Dziękuję za bardzo… »
Miladora
28/06/2017 10:24
Cóż, zgadzam się z Ekszynem. Tekst wymaga stylistycznego… »
Vanillivi
28/06/2017 09:48
Widać tu ciekawy potencjał, ale niestety, wkradło się… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 29/06/2017 01:15
  • Głosowanie trwa! Zaśrodkowanie#25 czeka.
  • Zola111
  • 27/06/2017 23:04
  • Czy już wszyscy oddali głosy na wiersze w Zaśrodkowaniu? Nie wszyscy! Czekam.
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 21:54
  • Ja wiem, że jest świetna. Tyle, że dla mnie to oszustwo - tlumaczyć książkę w połowie, nie zamieszczając o tym żadnej informacji. Dostałem ją w prezencie, ale wiem, że sama w sobie nie jest tania.
  • JOLA S.
  • 27/06/2017 21:45
  • Krzysztofie, mam całość po polsku, tyle, że to audiobook. Znakomita rzecz, kiedyś ją też polecałam na PP
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 20:50
  • Dawno nie czułem się tak oszukany. Szkoda, bo pozycja jest naprawdę dobra. Jednak co z tego, skoro nie umiem angielskiego w takim stopniu, by dalej chłonąć z niej wiedzę.
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 20:49
  • No ludzie. Kupiłem poradnik dotyczący pisania pt "Piękny styl" autorstwa Stevena Pinkera. Do połowy po polsku, od połowy do samego końca po angielsku. To jest jakaś śmieszna kpina. Odradzam.
  • Maru
  • 27/06/2017 18:56
  • Od wczoraj nie słucham niczego innego. ^^ [link]
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 16:33
  • Jest takie jedno miejsce w sieci, gdzie po dodaniu słabego wiersza spada na ciebie kilkadziesiąt bluzg. Tacy ci poeci dobroduszni i wrażliwi :)
  • allaska
  • 27/06/2017 16:24
  • Krzysztofie :) gdyby można było zalajkować Twój ostatni wpis na SB, polubiłabym :) Tak niektórzy mieli gehennę, Norwid, Milczewski-Bruno, Stachura, Poświatowska z chorobą serca, sporo ich było
Ostatnio widziani
Gości online:46
Najnowszy:Alsheimeraq4l