Powstaje pierwszy numer Pisma Portalowego!
Nadeszła wielka chwila - i oto, już niedługo, ukaże się pierwszy numer Pisma Portalowego!

Hasłem przewodnim numeru będzie cytat z Na pastwę Aniołów Jonathana Carrolla: Czy nauczyć się umierać znaczy to samo co nauczyć się przestać żyć?

W związku z tym ogłaszamy nabór tekstów, które w jakiś sposób nawiązywałyby do tego tematu. Wszystkich, którzy uważają swoje teksty za dobre, bardzo dobre lub po prostu zachwycające, prosimy o pw - do malpicy poezja, do ginger proza, fotografie i wszystko niesklasyfikowane.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 20.10.!


Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie; wspólnymi siłami stworzymy coś nowego i wartego uwagi.
ginger · 01:00 09.10.2009 · 27 ·
Komentarze
linkin dnia 29.09.2009 21:01
Krejzole :)
Usunięty dnia 29.09.2009 21:28
Niektórzy mają mojego maila :) Kto nie ma, dobijać się na pw B)
Usunięty dnia 30.09.2009 11:06
o ^^ to mam ładny cytat już!
Afternoon dnia 30.09.2009 21:44
eeee... czy nie sądzicie, że to hasło jest trochę wydumane? Takie pseudofilozofowanie moim zdaniem. Nie oceniam przy tym pisarza, bo Carolla nigdy nie czytałem, ale sam cytat, wyrwany z kontekstu, niekiedy staje się błazeństwem, kuriozum, albo czczym gadaniem. I takie gadanie jest chyba w tym wypadku. Nie lepiej podporządkowywać numer jakimś problemom natury literackiej na przykład? Ja wiem, ciężko będzie tu znaleźć coś o dekonstrukcji, czy coś, no ale jednak. W każdym razie cieszę się, że wreszcie owo pismo ruszyło. :)
ginger dnia 30.09.2009 22:42
Afterku, jeśli masz jakieś konstruktywne, ciekawe pomysły - wszyscy jesteśmy otwarci i tylko czekamy na Twoją i innych inicjatywę :)
Samuel Niemirowski dnia 30.09.2009 22:43
po pierwsze - cytat nie jest wyrwany z kontekstu, bo od początku do końca przedstawia ciekawą myśl

po drugie - rozumiem, że oznacza to, że teksty mają oscylować wokół tematyki śmierci?

po trzecie - jakieś zdjęcie by się znalazło :-))

A kiedy zobaczymy projekt okładki, jakiś design tego itd... ?!
ginger dnia 01.10.2009 09:15
Zdjęcia mile widziane - nie tylko okładkowe :)

Jak się zrobi, to się pokaże ;)
Elwira dnia 01.10.2009 09:48
Mnie też się wydaje, że cytat jest ciekawy, a, co najważniejsze, wtapia się w listopadowo-jesienny klimat. Poza tym, nie wiem, czy ktoś pisze opowiadania o problemach natury literackiej...
Proponuję, żebyście nie krytykowali całości przed obejrzeniem rezultatów, bo (tak mi się wydaje), temat i cytat nie został wzięty z powietrza, tylko przez kogoś mądrego wyszukany i przemyślany.
Samuel Niemirowski dnia 01.10.2009 12:12
A mogą być już rzeczy opublikowane na portalu? Czy chcemy wszystko nowe?
ginger dnia 01.10.2009 13:16
Mogą być rzeczy opublikowane na PP :) Chcemy wszystkiego :smilewinkgrin:
Usunięty dnia 01.10.2009 20:00
proszę mi tu tematu nie zmieniać, bo już napisałam :p
ginger dnia 02.10.2009 09:21
Temat zostanie. Spokojna głowa :D
Vanillivi dnia 02.10.2009 23:21
Ja też mam wrażenie, że temat jest taki trochę za bardzo wydumany i pseudofilozoficzny, ale to nie przesądza o porażce pisma. Jeśli znajdą się dobre teksty (a takich na pp nie brakuje) to może wyjść coś naprawdę fajnego i za to trzymam kciuki.
evivvalarte dnia 02.10.2009 23:58
noooo podoba sie podoba a ciul tam ze pseudofilozoficzny , ladnie brzmi mozna ladnie sklepac tekst do tego:) hmmmm pomysli sie :)
Miladora dnia 03.10.2009 20:14
No, no, mnie się podoba ta myśl przewodnia... ;)
Chyba zacznę porządnie główkować... :D
Usunięty dnia 05.10.2009 16:51
Uwaga uwaga! :)
W związku z tym, że do mnie zaczęły już napływać teksty na pw, chciałam prosić, żebyście na pw łapali tylko kontakt ze mną (mail, gg podam na pw). Tekst + notka + zdjęcie na maila.
Miladora dnia 09.10.2009 19:36
Jestem pełna nadziei, bo posłałam Imbirkowi tekst i nie odesłała mi go pocztą zwrotną, więc może się załapię... :D
Kto jeszcze coś posłał, żebym nie była takim Robinsonem na bezludnej portalowej wyspie? :lol:
Elwira dnia 09.10.2009 20:03
Miladoro, ja wysłałam :) Na razie też krzyków żadnych nie było, ale to może być cisza przed burzą. :lol:
Samuel Niemirowski dnia 10.10.2009 01:04
Mam pytanie: właściwie co to ma być za pismo? Drukowane? I jak będzie z dystrybucją i takimi tam?
mumens dnia 10.10.2009 02:48
Też wysłałem, więc może przyjdzie dużo tekstów i złoży się coś ciekawego z najlepszych:) Raczej będzie to darmowe pismo internetowe ala Qfant, ale oczywiście mogę się mylić.
ginger dnia 10.10.2009 14:19
Nie mylisz się, Mumens. Nie stać nas na drukowanie, zobaczymy, czy w pdfie ktoś będzie chciał to czytać ;)
JaneE dnia 12.10.2009 12:10
Też wysłałam. Zobaczymy, co z tego wyniknie :)
Lorelay dnia 16.10.2009 23:22
Ja wysłałam :)
Elwira dnia 17.10.2009 21:33
Robi się ciekawa ekipka. :) Fajnie. Już nie mogę się tego PPpisma doczekać.
Szuirad dnia 19.10.2009 18:24
Hej
też coś pchnąłem.
sirmicho dnia 20.10.2009 14:47
ja również
JaneE dnia 20.10.2009 16:31
Ciekawe kiedy dowiemy się kogo przyjmą :) Dziś ostatni dzień wysyłania tekstów.
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
kamyczek
19/10/2017 23:38
Serdeczności, Allasko. Dziękuję, Gastonie, za mniam i am.… »
ElaM
19/10/2017 22:51
Wiersz dobry, lecz przeszkadza wybiórcza interpunkcja.… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 22:04
Raczej żywot człowieka malującego. Ale bardzo dziękuję… »
domofon
19/10/2017 22:00
ElaM, jak miło. Dzięki braparb, wielkie dzięki za… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:55
Jeszcze tutaj - ram pam pam. Violka - już był u Niej ja on… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:45
A ja tam nigdy bym jej nie zamienił na nic innego. Taki… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:27
Nie czaruję bo od tego zmarszczek można dostać. Napisałem… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:20
Chm. Kiwa oczywiście na Christophera Marlowe, czyli na… »
Zola111
19/10/2017 21:17
Gastonie, co do cytatu: Twój też jest piękny. Wszech -… »
liathia
19/10/2017 21:13
Introwerka i Nalka, bardzo Wam dziękuję za słowa pod… »
gaga26111
19/10/2017 21:09
Cudo. Nie wiem nawet która fraza mi bardziej leży przy… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:07
Oj, jeszcze... Takie deszcz wydeszczył puste doliny.… »
gaga26111
19/10/2017 21:06
Nie spodziewałam się u ciebie takiego tekstu. Dość oderwany… »
allaska
19/10/2017 21:06
Oryginalny, ciekawy tekst :) zdarzenia z okresu PRLu dobrze… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:05
Tutaj to Pani podryfowała... Całkiem całkiem. Dobrze - to… »
ShoutBox
  • mike17
  • 19/10/2017 20:20
  • By poznać bliżej zasady gry, zapraszam tutaj : [link]
  • mike17
  • 19/10/2017 20:19
  • Konkurs czeka i wzywa z daleka! Czyli zapraszam serdecznie wszystkich śmiałków pióra do udziału w MUZO WENACH 5, a więc zabawie w prozie, gdzie musimy napisać miniaturę na 5000 słów i tyle. Łatwe?
  • allaska
  • 18/10/2017 13:08
  • jak miło czasem poczytać coś po polsku ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 22:20
  • Mądre, a w jakim sensie? Ja uważam, że są zwyczajne. Dla każdego. I każdy może wejść w tę tematykę i ją całym sobą poczuć. Bo czym jest napisanie utworu? Kontaktem z piosenką i daniem czegoś z siebie.
  • Silvus
  • 17/10/2017 21:54
  • Właśnie @Krzysiowi chodziło raczej o to, że Twoje utwory, @Mike, są mądre, a więc nie sztuka napisać do takich mądry tekst.
  • Esy Floresy
  • 17/10/2017 21:47
  • Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 19:30
  • Czas na napisanie utworu masz do 31 października. Czy moje utwory są popową papką. Raczej nie sądzę. Ale fajnie się do nich pisze i w to bezwzględnie nie wątpię, zatem ready, steady, go!
  • Krzysztof Konrad
  • 17/10/2017 19:00
  • A do kiedy jest czas na dodanie tekstu? Mógłbyś czasem dać jakąs popowa papkę. Nie sztuka napisać coś do mądrej piosenki, a prostego chłamu ^^
  • mike17
  • 17/10/2017 17:59
  • Siemanko, Krzysiek :) Fajnie, że się pojawiasz. Wbijaj do mojego konkursu w prozie MUZO WENY 5, gdzie możesz dać czadu jako prozaik i pokazać, na co cię stać, a konkurs jest dość łatwy :)
Ostatnio widziani
Gości online:48
Najnowszy:Mulcahyaq6
Wspierają nas