Nowy numer Szafy!
A w nim także całkiem spora reprezentacja portalu pisarskiego. Zapraszamy do lektury! (Pogrubione nazwiska to użytkownicy PP :)

W numerze:

POEZJA:
Johannes Bobrowski, Agata Chmiel, Michał Cyfra,
Marcin Czeczko, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Franjo Frančič,
Ewa Maria Gomez, Karol Graczyk, Bogusława Jęcek,
Sławomir Hornik, Karol Maliszewski, Ewelina Nakielska,
Patryk Pieczarka, Małgorzata Południak, Michał Piętniewicz,
Daniel Paweł Sikorski, Artur Wodarski,
Kamil Wojciechowski, Tadeusz Zawadowski

PROZA:
Maciej Dęboróg-Bylczyński, Damian Cielepa, Marcin Czeczko, Mateusz Dawiec, Jacek Durski, Mirosław Gabryś, Janusz Kordek,
Maciej Krzyżyński, Sylwia Strączewska - Kubryńska, Anna Łabudzińska, Mirosław Majewski, Michał Piętniewicz, Mirosław Pisarkiewicz, Radomiła Birkenmajer - Walczy, Jurata Bogna Serafińska, Joanna Zakrzewska, Błażej Żywiczyński

s Z A F a P r e s e n t s :
:: LITERACKA NAGRODA ANGELUSA ::

:: Grupa poetycka"sprężyna"(Piła) ::
- wiersze o SZAFIE

FOTOGRAFIA-GRAFIKA-MALARSTWO:
Anna Bodnar, BWA 39 bienalie malarstwa, Adam Federowicz,
FOTOODLOT 2009, Marek Gruber, Jadwiga Hajduk,
Magda Hueckel, Łukasz Jasik, Rafał Karcz,
Karolina Kułakowska, Gabriela Morawetz,
Marcin Pająk, Tomasz Paczkowski, Patrycja Pawęzowska,
Artur Wyszecki, Tomasz Zając


TEATR i FILM:
Andrzej Maria Marczewski & Rafał Zięba
- Witkacy

KRYTYKA LITERACKA:

Arkadiusz Frania
- Jurata Bogna Serafińska Behemoty

Mirosław Pisarkiewicz
- Anna Nogaj Szeptem za Tobą

Izabela Fietkiewicz-Paszek
- Irena Barbier Plus – Que Parfait
- Karol Graczyk Łowy

Krzysztof Graboń
- Stanisław Srokowski Ukraiński kochanek
- Tomasz Sobieraj Dom nadzoru

Zbigniew Kresowaty
- Jerzy Stasiewicz Zapach mej ziemi

MULTIMEDIA:

Dezerter
- Ostatnia Chwila
IAMX
- This Will Make You Love Again
Łukasz Jasik
- Surreal
- Photos
Post Regiment
- Czarzały
Muse
- Resistance
Włochaty
- Animals

WYNIK KONKURSY:
Ogrodu Ciszy
Sagitarius · 18:31 30.11.2009 · 19 ·
Komentarze
Miladora dnia 30.11.2009 19:24
Przepraszam bardzo - a nasz Damianek Cielepa to pies? :D
Proszę zrobić go "na grubo"! :lol:
Millcia i Damianek - gratulacje i buziaki!
A także Ty, Bracie Arturze, masz dużego buziaka od Twojej prześladowczyni, a zarazem wiernej fanki.

Patryk - jaki masz nick, bo się pogubiłam? :D
Gratuluję, a buziaka dostaniesz, gdy się przyznasz, bo w ciemno nie lubię rozdawać... ;)
Elwira dnia 30.11.2009 19:28
Patryk to evivvalarte ;) Ja też gratuluję ;)
alleluja con dnia 30.11.2009 22:37
Gratulacje :D

msh - wiedziałam, że tak będzie :)
milla dnia 01.12.2009 08:37
Gratki, kochani;)
msh dnia 01.12.2009 08:39
dziękuję wszystkim! pozdrawiam serdecznie. msh
Jerzy dnia 01.12.2009 08:55
Jeżeli ktoś chce zaproponować swoją prozę, zgłaszać się na PW
sirmicho dnia 01.12.2009 18:26
Gratulacje:)
evivvalarte dnia 01.12.2009 18:53
Tak Patryk ten fajny to ja:) heh:) Gratulacje wszystkim:) a i dziekuje:) ha:) Miladora:) czekam na buziaka:) i Ja Tobie tez:)
Miladora dnia 01.12.2009 19:40
Duży buziak dla Ciebie, Evvivek! :D
Z gratulacjami ponownymi.
Poke Kieszonka dnia 02.12.2009 19:15
Ja również dołączam się z gratulacjami:) i oczywiście buziaki dla wszystkich naszych twórców portalowych niech im się wiedzie jak najlepiej:)
botaurus dnia 03.12.2009 10:50
A mnie to nie pogrubili - Maciej Krzyżyński

Może to dlatego, że ktoś pomylił moje imię...
Elwira dnia 03.12.2009 11:14
Botaurus, poprawiłam i pogrubiłam. A przy okazji, w ramach rekompensaty, gratulacje tylko dla Ciebie :)
botaurus dnia 03.12.2009 11:19
Dzięki! :D

Fajnie by było, jakby redakcja portalu zareagowała podobnie szybko, bo tam tez jest ten błąd (mail poszedł wczoraj).
Elwira dnia 03.12.2009 11:27
Za redakcję Szafy nie odpowiadam. Nic więcej nie mogę zrobić.

Napisz do Jerzego.
botaurus dnia 03.12.2009 11:37
W porządku, wszystko w porządku :)

Do nikogo żalu nie mam.
sirmicho dnia 03.12.2009 14:24
A co Ty masz na tej koszulce napisane? Zbieram na mocz? WTF?
Jakint dnia 03.12.2009 15:44
Post Regiment też się nieco wykolebał.
Usunięty dnia 04.12.2009 00:37
Ja też gratuluję :)

Nie znamy wszystkich z imienia i nazwiska, więc krzyczcie, jeśli jeszcze ktoś nie został pogrubiony.
botaurus dnia 06.12.2009 23:01
MOST - Sirmicho. Most.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Miladora
30/05/2017 14:54
Niestety - sheCat ma sporo racji. Wiersz - jak dla mnie -… »
WieslawFalkowskifalko
30/05/2017 14:35
Dziękuję, Miladora, za wnikliwą analizę. Pozdrawiam. »
Ania Ostrowska
30/05/2017 14:17
Podtrzymuję swoją opinię wobec wiersza, a ordynarnych… »
sheCat
30/05/2017 13:53
Bardzo mi przypadła do gustu ta interpretacja. Rytm wiersza… »
sheCat
30/05/2017 13:48
dziś chciałbym przebierać w smakach by pełni nie pomylić z… »
sheCat
30/05/2017 13:42
Zakrawa na żart publikacja tegoż ;) jak również :) a… »
introwerka
30/05/2017 12:28
Milu, dziękuję serdecznie za wczytanie się w wiersz… »
Miladora
30/05/2017 12:09
Całkiem, całkiem, Falko. Chociaż trochę przegadałeś wiersz… »
Tjereszkowa
30/05/2017 11:54
Bemik, dziękuję za powęszenie w mojej miniaturce. :) »
Miladora
30/05/2017 11:40
Pięknie wplotłaś w końcówce nawiązanie do tytułu - musiałam… »
skroplami
30/05/2017 11:25
Piszesz sf w swoim własnym, jak każdy autor oczywiście,… »
Ania Ostrowska
30/05/2017 09:55
Czyta się ten wiersz z zadyszką, a końcowe… »
bemik
30/05/2017 08:31
Bardzo intrygujące opowiadanie. I pięknie erotyczne. Troszkę… »
bemik
30/05/2017 08:26
Nie rozśmieszyło, ale wydaje mi się, że nie miało takiego… »
Grain
30/05/2017 08:03
Ja krytycznie, aczkolwiek niezłośliwie w założeniu. Chwała… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 29/05/2017 20:04
  • [link] do końca głosowania pozostały 4 dni :)
  • mike17
  • 29/05/2017 18:07
  • W sumie dla młodego chłopaka taka lektura mogła być nie lada wstrząsem. I była. Odkryłem rzeczy, o jakich mi się nie śniło. Byłem oczarowany. Zaczarowany i marzyłem, by życie spełniło moje marzenia :)
  • mike17
  • 29/05/2017 18:04
  • Pamiętam, że jak czytałem w 1988 roku tę kniżkę to mnie ostro rajcowało - choć już miewałem znajomości z dziewczynami spojrzałem na to z innej perspektywy, ale reszta jest już tylko tajemnicą :)
  • Krzysztof Konrad
  • 29/05/2017 15:01
  • Ale chwilami sama kieruje się troszeczkę zaściankowymi mądrościami, często narzucając, co kobiety powinny robić. Trochę jak wyrocznia. No nie wiem.
  • Krzysztof Konrad
  • 29/05/2017 15:00
  • Doczytałem Wisłocką. Wcześniej byłem - i jestem - zafascynowany, ale teraz trochę mniej. Pani Michalina rzekomo walczyła częściowo z takim szowinistycznym spojrzeniem na kobietę z dawnych lat
  • mike17