Ciotka, my i reszta świata
ciotka.jpg
Miło nam poinformować, iż kolejna użytkowniczka portalu wydaje książkę. Tym razem jest to Miladora. Jak czytamy na stronie wydawnictwa Mila; "Ciotka, my i reszta świata" to książka opisująca piętnaście różnych przygód piątki spokrewnionych i zaprzyjaźnionych ze sobą dzieci. Tytułowa Ciotka, pisarka pracująca w domu, jest rodzinną "wysiadywaczką" oraz matką Pociotka (stąd ten przydomek) i Laluni. Pozostała trójka nastolatków to Brat, Siostra i Kuzynek.

Ciotka bierze udział w zdarzeniach, choć najczęściej, bujając w obłokach, zupełnie ich nie zauważa.

Zdarzeń tych zresztą nie można wytłumaczyć w sposób racjonalny, gdyż są jakby z pogranicza realizmu i magii - coś się dzieje, lecz nie wiadomo właściwie dlaczego, coś, co nie jest tak do końca dopowiedziane, chociaż w pewien sposób logiczne.

Gratulujemy!

Źródło: http://www.wydawnictwomila.pl/zapowiedzi.html
Wiktor Orzel · 18:23 12.03.2010 · 52 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 12.03.2010 18:50
Poza oczywistymi gratulacjami. To ja chcę wiedzieć kiedy? Może dlatego, że liznęłam fragmentu i muszę się dowiedzieć, co dalej. Po prostu muszę, bo mnie ciekawość zeżre.:D
Elwira dnia 12.03.2010 19:28
Okładka wygląda zachęcająco. Powtórzę zatem pytanie Esy. Kiedy?
Wiktor Orzel dnia 12.03.2010 19:55
Konkretna data wydania jeszcze nie jest znana z tego co się orientuje :)
lina_91 dnia 12.03.2010 20:22
Ojej, zanim mnie zazdrość zeżre, serdecznie gratuluję :*
Samuel Niemirowski dnia 12.03.2010 20:51
Miladora, kiedy pijemy!? :D
JaneE dnia 12.03.2010 20:55
Wcale mnie ta informacja nie zaskoczyła:).... kto jak kto, ale Mialdora już dawno powinna coś wydać.

Oczywiście gratuluję i strasznie zazdroszczę :yes:
Elwira dnia 12.03.2010 21:16
Mnie też nie zaskoczyła, bo wiem, że będzie od jakiegoś czasu, więc czekam cierpliwie. Teraz przynajmniej znam jakieś konkrety ;)
AnonimowyGrzybiarz dnia 12.03.2010 21:26
GRATULACJE! :)
Usunięty dnia 12.03.2010 21:30
Gratuluję! Tak się cieszę chętnie kupię egzemplarz i proszę o autograf kiedy przyjadę do Ciebie Autorko!!
creep dnia 12.03.2010 21:31
o ya - i jeszcze opracowanie graficzne: Bohdan Butenko - nieźle...

gra - tu - la - cje!
Miladora dnia 12.03.2010 23:14
Dziękuję serdecznie, Kochani. :D
Skoro jest zapowiedź, to już lada dzień. Na pewno poinformuję, gdy się ukaże. I wreszcie się dowiem, jak to jest trzymać w rękach własną książkę. ;)
Ci, którzy czytali moje humoreski, nie będą zdziwieni treścią. :D

A tych, którzy zechcą wypić ze mną kielicha za to wydarzenie - zapraszam do Big Bulla w Krakowie. :D Na balangę...
Termin do uzgodnienia. ;)
evivvalarte dnia 12.03.2010 23:30
no ja tez gratuluje:) brawo :)
SzalonaJulka dnia 13.03.2010 00:04
Miluś, wiesz, że cały czas trzymam kciuki, więc nic już na ten temat, natomiast proponuję półoficjalną pp promocję książki w Big Bullu i pierwsza wpisuję się na listę :) co Ty na to?
Miladora dnia 13.03.2010 02:31
No to robimy listę balangi autorskiej w Big Bullu w Rynku krakowskim. :D
Wszystkich chętnych zapraszam i stawiam piwo. :D
Czas - po ukazaniu się książki - można sobie wymyślić nawet dedykację.
Termin zostanie podany.
SzalonaJulka i Niemirowski to już pewniacy. Kto następny? :D
Esy Floresy dnia 13.03.2010 02:57
Zaraz, zaraz jak to wymyślić sobie dedykację? O nie, nie ma lekko. Ja chcę taką od Autorki.:D
Poke Kieszonka dnia 13.03.2010 04:42
:)Och moja Pani Radości wiesz jak ja się z tego Twojego osiągnięcia cieszę:)zresztą znasz już doskonale moje zdanie na ten temat, a balangę zaliczę po czwartych urodzinach portalu:)oj co to będzie za bal;)A teraz oficjalnie Ci gratuluję:) i zapewniam Twoja książka nie będzie potrzebowała recenzji;)
Yamna dnia 13.03.2010 09:22
No to ja na okazję wydania nawet z moimi funduszami pogadam, bo jak zwykle oscylują około zera. Ale już kilka razy mi udowodniły, że cuda się zdarzają.

Gratuluję serdecznie.
alleluja con dnia 13.03.2010 10:38
Ja chcę, ja! :D

Miluś, cieszę się razem z Tobą i gratuluję z całego serducha :)
Miladora dnia 13.03.2010 14:04
Dziękuję Wam, Kochani... :D

Jak już będę miała co rozdawać i wymyślę odpowiednie dedykacje, to podam termin balangi autorskiej. :D
Wszyscy chętni mogą się już uważać za wstępnie zaproszonych. ;)
sirmicho dnia 13.03.2010 14:09
Aż nie mogę uwierzyć, że Twój debiut wydawniczy ma miejsce dopiero teraz. Moje gratulacje.
JaneE dnia 13.03.2010 16:28
Ja też się piszę na tą Krakowską balangę :-)
Elwira dnia 13.03.2010 20:58
Ja też chcę dedykację... ale nie wiem, czy dam radę przybyć na balangę...:mad:
Izolda dnia 13.03.2010 23:08
Dla mnie krzesło grzej, bo masz dużo zaległych uścisków.:D
Miladora dnia 13.03.2010 23:33
Do licha, to ja już chyba zacznę targować się z właścicielem pubu o cenę piwa! :D
W końcu zrobimy prawdziwy mini zlot i pewnie nawet Ojciec Dyrektor się zjawi, bo teraz za krakusa już robi. :D

Sirmisiu - ja niestety późno zaczęłam, bo nie miałam komputera i nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak portal pisarski. ;)

Izuś - a spróbuj, Góralico, nie przybyć!

A jak ktoś nie przybędzie to będę rozsyłać puszki z piwem i dedykacją. :D
Usunięty dnia 14.03.2010 00:07
Będę jej wypatrywać w empiku i już się nie mogę doczekać :) Gratulacje, Mila.
Miladora dnia 14.03.2010 01:08
Dziękuję, Małpeczko... :D
Lubisz piwo?
To zapraszam, bo miałyśmy się już dawno temu spotkać. ;)
milla dnia 14.03.2010 11:01
Miła, weisz, że najszczersze Tobie gratulację. jak też bym chętnie oblałą. czym? nieważne, byle tylko w najbliższym czasie hehehe
Miladora dnia 14.03.2010 12:40
Millcia - przecież ja na Ciebie cały czas czekam... ;)
Usunięty dnia 14.03.2010 12:55
Lubię piwo i owszem, ale czy w końcu wypijemy je razem, zależy od terminu ;)
hostessa dnia 14.03.2010 20:02
Gratulacje!! :)
SzalonaJulka dnia 14.03.2010 22:13
Cytat:
Do licha, to ja już chyba zacznę targować się z właścicielem pubu o cenę piwa! :D

melduję, że powiadomiony i że domaga się od "Mirarody" egzemplarza z dedykacją... ;)
Miladora dnia 14.03.2010 23:04
Cholerny Andrzejek - po tylu balangach nadal mój nick przekręca... :lol:

Ale jesteśmy kwita, bo na ostatniej, o trzeciej w nocy, mówiłam do niego "Mareczku". :D
Pewnie mi się z Owsianko pomylił. :lol:
Usunięty dnia 15.03.2010 08:30
Mila, genialnie, fantastycznie, po prostu super! Serdecznie gratuluję i już zaczynam się oblizywać, bo i tytuł, i zapowiedź brzmią smakowicie. No i kolejny raz cieszę się, że jestem krakowianką. ;)
lina_91 dnia 15.03.2010 11:55
Zazdrosc to paskudna cecha, ale ja Ci tak serdecznie zazdroszcze ;). Szkoda, ze w Krakowie sie nie pojawie, do Polski zawitam pewnie dopiero po wakacjach... :(
Miladora dnia 15.03.2010 12:53
Dziękuję, Dziewczyny... :D

Linko - nie masz czego zazdrościć. Jeszcze wszystko przed Tobą. Ja straciłam mnóstwo lat, zanim zrozumiałam, że chcę pisać i znalazłam na to czas. Gdybym w Twoim wieku już pisała i to tak dobrze jak Ty, dzisiaj miałabym na koncie Bóg wie ile książek. ;)
Powodzenia

Ipi - do licha, teraz się ujawniasz, że jesteś krakowianką? :D
Zapraszam.
Usunięty dnia 15.03.2010 22:06
Gratulacje. Spóźnione, ale jednak :D
Usunięty dnia 15.03.2010 22:59
Gratulacje! No i Butenko? No, no, no, nieźle:))
Miladora dnia 15.03.2010 23:07
Dziękuję, Panowie... :D
martuszka dnia 16.03.2010 15:38
Miladoro, gratuluję najserdeczniej i cieszę się niezmiernie. Teraz chcę - jak najszybciej - nabyć Twoje dzieło, a następnie znależć sposób na uzyskanie dedykacji Autorki.:yes:
Hyper dnia 16.03.2010 16:39
No, Ciotka: jep, jep , huraaaa! Gratuluję i czekam grzecznie na książeczkę. :) A potem na drugą, taką dla dorosłych. A potem na pracę zbiorową towarzystwa RYBA i spółka. Z tego spółkowania w końcu coś powinno wyjść :smilewinkgrin:
Miladora dnia 16.03.2010 17:30
Dziękuję, Hosstesko (przepraszam, że mi wcześniej umknęłaś) i Martuszko - dedykacja to nie problem - po prostu mogę książki wysyłać do chętnych, ponieważ jakąś część będę miała do własnej dystrybucji. ;)

Hypcia - RYBĘ na pewno wydamy, jak ilustracje będą gotowe.
A ze spółkowania faktycznie najczęściej coś wychodzi... :D
Arkady dnia 17.03.2010 01:32
Gratuluję Milciu... I przewrotnir zapytam, czy o kreciku w opowiadaniach nie zapomnisz...:D
SzalonaJulka dnia 17.03.2010 09:00
Cytat:
Hypcia - RYBĘ na pewno wydamy, jak ilustracje będą gotowe.
A ze spółkowania faktycznie najczęściej coś wychodzi... smiley

Hypcia, nie daj się wkręcić. Ilustracje czekają od dawna :shy:
Szuirad dnia 17.03.2010 09:15
Gratulacje!!
Oby się rozeszła jaknajszybciej i na jednym dodruku się nie skończyło:smilewinkgrin: !
Pozdrawiam
Miladora dnia 17.03.2010 12:43
Dziękuję, Kochani - Kreciku i Wielki Szu. :D

Szalunia - no to się trzeba zabrać za RYBĘ! :D
wierszokleta dnia 19.03.2010 19:55
Moje gratulację. Jak się tylko książka ukaże zaraz zakupie.
Miladora dnia 19.03.2010 20:40
Dziękuję, Wierszuś - miło mi. :D
Klatek Kluczowy dnia 20.03.2010 01:17
Gratuluję - trochę późno, ale szcezrze.
:)
Miladora dnia 20.03.2010 10:38
Dziękuję, Klateczku - ja późno zaczęłam... ;)
Narvana dnia 20.03.2010 11:00
U lala pogratulować. Też na pewno zakupię :)
Narvana dnia 20.03.2010 11:02
Mam nadzieję, że nie skończysz z twórczością na portalu?
Miladora dnia 20.03.2010 13:44
Dziękuję, Narvanko... :D
Na pewno nie skończę, skoro właściwie dopiero zaczynam. ;)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
RChomik
17/06/2019 12:48
Myślę że to powinno być w górnej półce no nic nie rozumiem… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 09:22
Wiosna, dziękuję za kilka ciepłych słów. A pomyśl, jak byś… »
Kazjuno
17/06/2019 09:15
d.urbanska Bardzo sympatyczny tekst. Rzekłbym, wzruszający.… »
Marek Adam Grabowski
17/06/2019 09:09
Dzięki. Błąd poprawie. Pozdrawiam »
wiosna
17/06/2019 08:51
Ująć temat w stu słowach tak, aby zainteresował czytelnika,… »
wiosna
17/06/2019 08:45
nieochrzczone napisałabym razem albo zmieniła szyk nie jest… »
wiosna
17/06/2019 08:35
Tekst, działający na wyobraźnię i wrażliwość. Podpisuję… »
Madawydar
17/06/2019 05:45
Trzyma czytelnika w napięciu od samego początku poprzez… »
Kazjuno
16/06/2019 23:30
Otóż Peteronie. Podobnie jak Marek Grabowski jestem zdania,… »
Madawydar
16/06/2019 21:14
Dzięki. »
mike17
16/06/2019 18:19
Pięknie, Kasiu, jak to zwykle u Ciebie :) Jak słowa cicho… »
Artur Dubis
16/06/2019 18:15
Dziękuję, cieszę się, że wierszydło się spodobało :) »
Kushi
16/06/2019 17:17
Witaj :) Lubie takie wiersze, cicho, nostalgicznie płynące… »
Zdzislaw
16/06/2019 15:46
Wodniczko, miło, że się podobało :) Wyślę jeszcze... hmm...… »
Dobra Cobra
16/06/2019 14:30
Baw się pisaniem , bo najważniejszy jest pomysł. Wykonanie… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
  • mike17
  • 10/06/2019 20:33
  • Aldonko, to ode mnie dla Ciebie : [link]
Ostatnio widziani
Gości online:30
Najnowszy:ulopymuc
Wspierają nas