Życzenia
Przemiłym portalowym ludkom życzę – radosnych, słonecznych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych!

Radośnie

na śnieżnej bieli obrusów
zapachy pierwszych dni wiosny
wśród drobnych liści borowin
przycupnął zając radosny

znów czerstwą szatę odnowił
niewielki z ciasta baranek
nad losem świata się głowi
zdziwiony krasą pisanek

i żółtym licem żonkili
co uśmiech dają od rana
jak mazur z buźką w wanilii
i baba w lukier odziana

promykiem mikrym wiosennym
świat cały chcemy nakarmić
gdzieś znika bura codzienność
gdy Alleluja śpiewamy
gabi · 10:21 02.04.2010 · 17 ·
Komentarze
Szuirad dnia 02.04.2010 10:54
Zarazem radośnie ale i z nutka zadumy - podoba mi się.

Wszystkim PP-ortalowcom czasu Radości i Zadumy, gdzies między tradycjami odnalezienia innych ludzi, zwlaszcza tych z Rodziny i Bliskich
Wszystkiego Dobrego
sirmicho dnia 02.04.2010 11:22
Wszystkiego najlepszego.
Izolda dnia 02.04.2010 11:47
Pięknie Gabi. Ode mnie: przeżycia choć jednego skromnego Wielkanocnego wydarzenia, które zapadnie w pamięć.
Miladora dnia 02.04.2010 12:15
Wszystkim Wszystkiego Najlepszego. :D

I niech Zajączek Wielkanocny przyniesie Wam dużo szczęścia. ;)
JaneE dnia 02.04.2010 14:08
Przede wszystkim wiosennego nastroju, bez względu na pogodę za oknem :)
Esy Floresy dnia 02.04.2010 14:15
Życzę Wszystkim,

wiosennej pogody, radosnej atmosfery i mokrych koszulek. :D
Gandzia dnia 02.04.2010 14:56
Życzę wszystkim użytkownikom portalu radosnych i pełnych szczęśliwych chwil Świąt Wielkanocnych:)
Usunięty dnia 02.04.2010 18:29
Spokojnych Świąt i mokrego poniedziałku. :shy:
Elwira dnia 02.04.2010 19:24
Dużo miłych chwil z bliskimi, dużo ciepła w sercach i dużo słońca. No, i żebyście te święta przeżyli, a nie przeżuli :) Wielkiej Radości ze Zmartywchwstania każdemu życzę.
Usunięty dnia 02.04.2010 20:10
Wszystkiego najlepszego, zdrowych i spokojnych Świąt :)
Euridice dnia 02.04.2010 20:21
Ja również życzę Przede wszystkim rodzinnych, spokojnych i z szerokim uśmiechem Świąt. :)
bosski_diabel dnia 02.04.2010 21:18
Zajączkowe życzenia...śle bosski_diabel wszystkim znajomym i nieznajomym. Alleluja :)
Niech wszystkim dopisze zdrowie i szcczęście :)
Yamna dnia 02.04.2010 22:43
Najlepszego, najrodzinniejszego i w ogóle naj:)
Usunięty dnia 03.04.2010 11:08
życzę wam szczerych i prawdziwych komentarzy, które pomogą wam w rozwijaniu talentu pisarskiego.:yes:
Scheina dnia 03.04.2010 12:26
A ode mnie

_▒▒____________▒
_▒▒▒__________▒▒
▒▒░▒________▒░▒
▒▒░▒▒_____▒▒░▒
▒▒░░▒____▒▒░ ▒
▒░░░▒___▒▒░░▒
▒░░░▒__▒▒░░▒
▒░░ ▒__▒░▒▒░▒
▒▒░▒__▒▒▒░▒▒
_▒░░░░░░░░▒▒
__▒▒░░░░░░░▒▒
__▒▒░░░░░░░ ▒
__▒░(◒░░░░░(◒ ▒▒▒▒
_▒░░░░░░░░░ ▒░░░░▒
_▒░░░░;░░░;░░▒░░░░░▒
_▒▒░░░;█ █;░▒▒░░░░░░▒
▒░▒▒░░""█"░▒▒░░░░░░░▒_▒
▒░░░▒░░░░▒░░░░▒░░░▒ ▒░
▒▒░░░▒▒▒▒░░░░▒░░░▒▒░▒
▒░░░░░░░░░░░▒▒░░░░▒░▒
▒▒░░░░░░░▒░▒▒░░░░░▒░▒
_▒▒░▒▒░░░▒░▒░░░░░░▒░▒
__▒▒░▒▒░░▒░ ▒░░░░░▒░▒
__▒▒░░▒░░▒░░▒░░░░░▒▒
__▒▒░▒▒░▒░░░ ▒░▒▒░░▒
_▒░░░▒░▒░▒░░▒▒▒▒▒▒
▒▒░▒░▒▒&&▒▒▒▒▒▒

Zajączek :)
Niech wam przyniesie szczęście, miłość, zdrowie, powodzenie... no i oczywiście, prezenty. :)
Poke Kieszonka dnia 04.04.2010 04:12
:)Gabuniu to piękne życzenia, ja też się pod nimi podpisuję i wszystkim Wam kochani życzę radości, radości , radości............:):):)
Usunięty dnia 04.04.2010 11:13
Zdrowych i spokojnych, kochani :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jacek Podgorski
27/03/2017 23:32
Kiedy wracam do tego tekstu, zawsze nachodzi mnie podobna… »
Jacek Podgorski
27/03/2017 23:31
Niezmiernie mi miło :) »
kamyczek
27/03/2017 23:28
Witaj, byłam już pod tym wierszem, ale „chroniczny brak… »
Zingara
27/03/2017 23:22
gabi dziękuję za miły komentarz :) »
Izabea Bocian
27/03/2017 22:33
Szkoda. »
Izabea Bocian
27/03/2017 22:29
no i gitara. Kupuję wszystko. »
Grain
27/03/2017 21:46
Pomyślę kusicielko. Serdeczne dzięki. »
gabi
27/03/2017 21:42
Ciekawy tekst, ale warto się pokusić o inna… »
gabi
27/03/2017 21:35
Aleksandrze - Zaręczam Ci, że opinie nieraz „brałam na… »
gabi
27/03/2017 21:31
Niezwykle urokliwy i malowniczy wiersz (zwłaszcza druga… »
GregoryJ
27/03/2017 20:32
Witaj ponownie Aronio. Gregory Peck powiadasz. Nie wiem, czy… »
aleksander81
27/03/2017 20:07
Hej, Gabi - jasne, że gdy przypatruję się własnym tworom, to… »
skroplami
27/03/2017 19:03
Alfred Kubin "Po tamtej stronie" w wersji mikro… »
trawa1965
27/03/2017 18:57
Do tego wiersza mam najbardziej krytyczny stosunek ze… »
introwerka
27/03/2017 18:33
Gabi, cieszę się, że zaglądasz, tym bardziej, że wskutek… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 27/03/2017 23:40
  • Głosujcie na wiersze w Zaśrodkowaniu. Jest w czym wybrać, proszę mi wierzyć :)
  • Aronia23
  • 27/03/2017 23:11
  • W tym miejscu, w którym wysiadłam z pocią, aby kupić wsch. marki. Tam była granica, ale nie można było wysiadać. Awantura ,ło, matko. A ja tam pracowałam na polach, zbierałam pory. Sniły się w nocyPA
  • Aronia23
  • 27/03/2017 23:01
  • Marka stała b. wysoko. Pamiętam zarobki mojej mamy 36 tyś. zł. A marka zach. koszt. 4 tyś. Tato mówił, że kiedy zużyło się pastę do oddania było to opak. - zużytej, dopiero mogłeś opakow. n. pasty.
  • Aronia23
  • 27/03/2017 22:51
  • miki, takie określenia? Wszem i wobec! Och, nie. Czyli z butami nie tylko ja miałam problem, to śmieszne było. A kiedyś jechałam pociągiem z Niemiec zach. Miałam bilet tylko do ostatniego miasta zacho
  • mike17
  • 27/03/2017 22:36
  • Miejmy nadzieję, że Albin się solidnie wysrał.
  • Gramofon
  • 27/03/2017 21:07
  • też kiedyś miałem w szkole jeden trampek swój a drugi brata o 3 numery większy :p
  • Aronia23
  • 27/03/2017 18:36
  • [link] No jajca były, buty na kartki. Raz wzięłam do szkoły but mojej siostry a drugi. Były takie same, różniły się numerami. A papieru też nie było. Albin S. Dno
  • mike17
  • 27/03/2017 18:30
  • Widziałem kiedyś foto Albina Siwaka przepasanego papierem toaletowym z napisem - MAM JESZCZE KUPĘ DO ZROBIENIA :)
  • Aronia23
  • 27/03/2017 18:19
  • Ernesto Che Guevara, ten nie żył zbyt długo. Kiedyś śmiano się z środka antykoncepcyjnego. Na ścianie napisać "I ty możesz urodzić Albina Siwaka'a ZARAZ PIOSNKE ZAPODAM.
Ostatnio widziani
Gości online:24
Najnowszy:julittasokolows