Nowa kategoria - Poradnik użytkownika
Dzisiaj została utworzona nowa kategoria artykułów - Poradnik użytkownika. Teksty, które się w niej znajdą mają mieć charakter teoretyczny, być ściśle związane z warsztatem pisarskim bądź odpowiadać na stałe pytania nowych użytkowników lub starych bywalców.
Proszę zatem nie umieszczać w tym dziale porad kuchennych, przepisów kulinarnych ani sposobów na leczenie grypy. ;)
Możecie zgłaszać jakie tematy Was interesują i co chcielibyście przeczytać w takowym poradniku. Może znajdzie się ktoś, kto nam pomoże zgłębić zagadnienie.
Elwira · 20:03 18.04.2010 · 10 ·
Komentarze
AnonimowyGrzybiarz dnia 18.04.2010 21:17
O.
Miladora dnia 19.04.2010 02:40
A gdzie zgłaszamy? W tym nowym dziale? :)
Czy jest pod "Zgłoś tekst", czy w jakimś innym miejscu?
Usunięty dnia 19.04.2010 06:14
Yhy, i kto w to będzie zaglądał? Musi być chyba drukowanymi literami na stronie głównej.
Elwira dnia 19.04.2010 09:17
Poradnik można zgłaszać tak jak tekst pod kategorią "Poradnik użytkownika".
Jeśli pojawią się naprawdę wartościowe i przydatne w pisaniu teksty, pomyślimy o umieszczeniu bezpośredniego do działu linku na stronie głównej.
Jeszcze jedno. Poradniki nie są widoczne publicznie, bo w założeniu mają służyć nam i nie wchodzą do najlepiej ocenianych, oceny będą odgórnie wyłączane, zostaną komentarze. Będę natomiast postulować, żeby miały stałe miejsce na stronie głównej.

Tematy na poradniki można zgłaszać tutaj lub na PW do Redaktorów.
Miladora dnia 19.04.2010 11:28
No to mam temat.

Dla wszystkich, mających zwyczaj odsądzania od czci i wiary tych komentujących, którzy zamiast chwalić ich tekst, pozwalają sobie na wypunktowywanie błędów - "Dlaczego dbałość o poprawny język, dobry styl i przestrzeganie zasad interpunkcji jest ważne przy publikacji utworów i czy pomaga w kształtowaniu warsztatu pisarskiego".
Polter13 dnia 19.04.2010 17:16
To dość prosty temat, czasem pomaga w tym przycisk F7. Miło widziane byłyby też porady dla bardziej zaawansowanych, którzy nie są na etapie, gdzie postawić przecinek czy przez jakie h pisać wahadło. Może kiedyś, w przypływie altruizmu, napiszę coś.
Ale pomysł świetny, dziw, że wcześniej to nie powstało. Na pewno niejednemu się przyda :)

/ Przypływ altruizmu już nastąpił. Ciekawe czy mój tekst będzie się nadawał do przyjęcie? Temat: Jak prowadzić dialogi?
Elwira dnia 19.04.2010 19:14
Przypływy altruizmu mile widziane :) Ostrzegam jednak, że wszelkie próby sprzedania własnych teorii interpunkcyjnych czy ortograficznych będą odrzucane. Są sprawy z którymi się nie dyskutuje.
Usunięty dnia 19.04.2010 22:26
W takim razie polecam ten wątek
Esy Floresy dnia 20.04.2010 02:45
Bardzo ciekawy pomysł i mam nadzieję, że nie będzie dotyczył tylko prozy. :p
Elwira dnia 20.04.2010 10:55
Poradniki poetyckie również są mile widziane. Postarajcie się jednak, żeby pisane przez Was poradniki stały na wysokim poziomie merytorycznym i technicznym. Nie wypisujcie rzeczy wyssanych z palca.

Nie chodzi też o kopiowanie tekstów już wydanych, to można polecić do przeczytania, a samemu stworzyć na podstawie krótką i rzeczową notkę, pomocną w pisaniu.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jacek Podgorski
27/03/2017 23:32
Kiedy wracam do tego tekstu, zawsze nachodzi mnie podobna… »
Jacek Podgorski
27/03/2017 23:31
Niezmiernie mi miło :) »
kamyczek
27/03/2017 23:28
Witaj, byłam już pod tym wierszem, ale „chroniczny brak… »
Zingara
27/03/2017 23:22
gabi dziękuję za miły komentarz :) »
Izabea Bocian
27/03/2017 22:33
Szkoda. »
Izabea Bocian
27/03/2017 22:29
no i gitara. Kupuję wszystko. »
Grain
27/03/2017 21:46
Pomyślę kusicielko. Serdeczne dzięki. »
gabi
27/03/2017 21:42
Ciekawy tekst, ale warto się pokusić o inna… »
gabi
27/03/2017 21:35
Aleksandrze - Zaręczam Ci, że opinie nieraz „brałam na… »
gabi
27/03/2017 21:31
Niezwykle urokliwy i malowniczy wiersz (zwłaszcza druga… »
GregoryJ
27/03/2017 20:32
Witaj ponownie Aronio. Gregory Peck powiadasz. Nie wiem, czy… »
aleksander81
27/03/2017 20:07
Hej, Gabi - jasne, że gdy przypatruję się własnym tworom, to… »
skroplami
27/03/2017 19:03
Alfred Kubin "Po tamtej stronie" w wersji mikro… »
trawa1965
27/03/2017 18:57
Do tego wiersza mam najbardziej krytyczny stosunek ze… »
introwerka
27/03/2017 18:33
Gabi, cieszę się, że zaglądasz, tym bardziej, że wskutek… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 27/03/2017 23:40
  • Głosujcie na wiersze w Zaśrodkowaniu. Jest w czym wybrać, proszę mi wierzyć :)
  • Aronia23
  • 27/03/2017 23:11
  • W tym miejscu, w którym wysiadłam z pocią, aby kupić wsch. marki. Tam była granica, ale nie można było wysiadać. Awantura ,ło, matko. A ja tam pracowałam na polach, zbierałam pory. Sniły się w nocyPA
  • Aronia23
  • 27/03/2017 23:01
  • Marka stała b. wysoko. Pamiętam zarobki mojej mamy 36 tyś. zł. A marka zach. koszt. 4 tyś. Tato mówił, że kiedy zużyło się pastę do oddania było to opak. - zużytej, dopiero mogłeś opakow. n. pasty.
  • Aronia23
  • 27/03/2017 22:51
  • miki, takie określenia? Wszem i wobec! Och, nie. Czyli z butami nie tylko ja miałam problem, to śmieszne było. A kiedyś jechałam pociągiem z Niemiec zach. Miałam bilet tylko do ostatniego miasta zacho
  • mike17
  • 27/03/2017 22:36
  • Miejmy nadzieję, że Albin się solidnie wysrał.
  • Gramofon
  • 27/03/2017 21:07
  • też kiedyś miałem w szkole jeden trampek swój a drugi brata o 3 numery większy :p
  • Aronia23
  • 27/03/2017 18:36
  • [link] No jajca były, buty na kartki. Raz wzięłam do szkoły but mojej siostry a drugi. Były takie same, różniły się numerami. A papieru też nie było. Albin S. Dno
  • mike17
  • 27/03/2017 18:30
  • Widziałem kiedyś foto Albina Siwaka przepasanego papierem toaletowym z napisem - MAM JESZCZE KUPĘ DO ZROBIENIA :)
  • Aronia23
  • 27/03/2017 18:19
  • Ernesto Che Guevara, ten nie żył zbyt długo. Kiedyś śmiano się z środka antykoncepcyjnego. Na ścianie napisać "I ty możesz urodzić Albina Siwaka'a ZARAZ PIOSNKE ZAPODAM.
Ostatnio widziani
Gości online:32
Najnowszy:julittasokolows