Nowa kategoria - Poradnik użytkownika
Dzisiaj została utworzona nowa kategoria artykułów - Poradnik użytkownika. Teksty, które się w niej znajdą mają mieć charakter teoretyczny, być ściśle związane z warsztatem pisarskim bądź odpowiadać na stałe pytania nowych użytkowników lub starych bywalców.
Proszę zatem nie umieszczać w tym dziale porad kuchennych, przepisów kulinarnych ani sposobów na leczenie grypy. ;)
Możecie zgłaszać jakie tematy Was interesują i co chcielibyście przeczytać w takowym poradniku. Może znajdzie się ktoś, kto nam pomoże zgłębić zagadnienie.
Elwira · 20:03 18.04.2010 · 10 ·
Komentarze
AnonimowyGrzybiarz dnia 18.04.2010 21:17
O.
Miladora dnia 19.04.2010 02:40
A gdzie zgłaszamy? W tym nowym dziale? :)
Czy jest pod "Zgłoś tekst", czy w jakimś innym miejscu?
Usunięty dnia 19.04.2010 06:14
Yhy, i kto w to będzie zaglądał? Musi być chyba drukowanymi literami na stronie głównej.
Elwira dnia 19.04.2010 09:17
Poradnik można zgłaszać tak jak tekst pod kategorią "Poradnik użytkownika".
Jeśli pojawią się naprawdę wartościowe i przydatne w pisaniu teksty, pomyślimy o umieszczeniu bezpośredniego do działu linku na stronie głównej.
Jeszcze jedno. Poradniki nie są widoczne publicznie, bo w założeniu mają służyć nam i nie wchodzą do najlepiej ocenianych, oceny będą odgórnie wyłączane, zostaną komentarze. Będę natomiast postulować, żeby miały stałe miejsce na stronie głównej.

Tematy na poradniki można zgłaszać tutaj lub na PW do Redaktorów.
Miladora dnia 19.04.2010 11:28
No to mam temat.

Dla wszystkich, mających zwyczaj odsądzania od czci i wiary tych komentujących, którzy zamiast chwalić ich tekst, pozwalają sobie na wypunktowywanie błędów - "Dlaczego dbałość o poprawny język, dobry styl i przestrzeganie zasad interpunkcji jest ważne przy publikacji utworów i czy pomaga w kształtowaniu warsztatu pisarskiego".
Polter13 dnia 19.04.2010 17:16
To dość prosty temat, czasem pomaga w tym przycisk F7. Miło widziane byłyby też porady dla bardziej zaawansowanych, którzy nie są na etapie, gdzie postawić przecinek czy przez jakie h pisać wahadło. Może kiedyś, w przypływie altruizmu, napiszę coś.
Ale pomysł świetny, dziw, że wcześniej to nie powstało. Na pewno niejednemu się przyda :)

/ Przypływ altruizmu już nastąpił. Ciekawe czy mój tekst będzie się nadawał do przyjęcie? Temat: Jak prowadzić dialogi?
Elwira dnia 19.04.2010 19:14
Przypływy altruizmu mile widziane :) Ostrzegam jednak, że wszelkie próby sprzedania własnych teorii interpunkcyjnych czy ortograficznych będą odrzucane. Są sprawy z którymi się nie dyskutuje.
Usunięty dnia 19.04.2010 22:26
W takim razie polecam ten wątek
Esy Floresy dnia 20.04.2010 02:45
Bardzo ciekawy pomysł i mam nadzieję, że nie będzie dotyczył tylko prozy. :p
Elwira dnia 20.04.2010 10:55
Poradniki poetyckie również są mile widziane. Postarajcie się jednak, żeby pisane przez Was poradniki stały na wysokim poziomie merytorycznym i technicznym. Nie wypisujcie rzeczy wyssanych z palca.

Nie chodzi też o kopiowanie tekstów już wydanych, to można polecić do przeczytania, a samemu stworzyć na podstawie krótką i rzeczową notkę, pomocną w pisaniu.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
RafalSulikovski
19/08/2019 07:10
:) :) :) »
Kushi
18/08/2019 19:30
Wiolinku Czarodzieju, wiesz, że jesteś jednym z nielicznych… »
Kushi
18/08/2019 19:24
Hej Besko... pierwsza zwrotka jak najbardziej na tak,… »
Decand
17/08/2019 23:53
Nuira - błądzić jest rzeczą ludzką. Przy czym chętnie… »
domofon
17/08/2019 20:13
Jola S. , chyba się dzisiaj upiję. Wielkie dzięki Pulsar,… »
Pulsar
17/08/2019 18:12
Dostosuję się. Nie nadam, na nikogo w życiu nie nadałem.… »
Bartek Otremba
17/08/2019 18:10
Niestety nie mogę zmienić tytułowego pytania :) Dodałem… »
pociengiel
17/08/2019 17:56
Ile razy to robiłeś własnym sumptem? Zwykle pozostaję… »
Pulsar
17/08/2019 17:34
Dla mnie rozpiska , czyli wersyfikacja fatalna. źle się… »
Pulsar
17/08/2019 17:27
" Pola " Muńka . Jeśli o tego samego biega… »
Pulsar
17/08/2019 17:18
Dużo tracimy przesypiając różne sytuacje, c później są nie… »
pociengiel
17/08/2019 17:12
Dla mnie Munkiem. »
Pulsar
17/08/2019 17:05
Znowu Pan Bóg w poezji »
Pulsar
17/08/2019 16:56
kim jest Marcin Sztelak? »
JOLA S.
17/08/2019 12:59
Al, na świecie jest dużo religii, proszę Pani. Gdyby była… »
ShoutBox
  • Dobra Cobra
  • 18/08/2019 11:24
  • [link] Pełna wersja pięknej opowieści Ponad czasem w wydaniu dźwiękowym. Interpretuje głosowo najlepszy z polskich aktorów - Jarosław Boberek, znany z wielu ról.
  • mike17
  • 15/08/2019 20:25
  • Pozdrówki z wakacji :)
  • czarnanna
  • 15/08/2019 10:14
  • To teraz ja. Zaslyszane podczas pobytu w szpitalu: Błogosławieni ci, którzy wierzą w wypis tego samego dnia
  • Decand
  • 13/08/2019 19:20
  • Niektórzy wierzą też, że maksymalny czas tekstu w poczekalni wynosi pięć dni. Trzeba powoli, małymi kroczkami, jak nauka o nieistniejącym Mikołaju
  • Dobra Cobra
  • 13/08/2019 15:03
  • Niektórzy znow wierzą, że jak zostawisz 40 komentarzy różnym osobom to te 40 osób wróci do ciebie i da tobie takze 40 komentów
  • Dobra Cobra
  • 12/08/2019 18:38
  • Najprostsza rzecz to załatwić sobie klakierów ;)
  • Joefrind1
  • 11/08/2019 00:51
  • Nikt nie komentuje mojego wiersza :(
  • Joefrind1
  • 10/08/2019 20:52
  • A to przepraszam, juz nie przeszkadzam
  • Dobra Cobra
  • 10/08/2019 19:20
  • Prozaicy piszą kolejne wersy, poeci kolejne rymy spisują. Nikt nie ma czasu ma oglądanie pogody, gdy Ojczyzna w potrzebie.
  • Joefrind1
  • 10/08/2019 16:25
  • Ale dzisiaj fajna pogoda
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:8milae641ro2
Wspierają nas