Nowa kategoria - Poradnik użytkownika
Dzisiaj została utworzona nowa kategoria artykułów - Poradnik użytkownika. Teksty, które się w niej znajdą mają mieć charakter teoretyczny, być ściśle związane z warsztatem pisarskim bądź odpowiadać na stałe pytania nowych użytkowników lub starych bywalców.
Proszę zatem nie umieszczać w tym dziale porad kuchennych, przepisów kulinarnych ani sposobów na leczenie grypy. ;)
Możecie zgłaszać jakie tematy Was interesują i co chcielibyście przeczytać w takowym poradniku. Może znajdzie się ktoś, kto nam pomoże zgłębić zagadnienie.
Elwira · 20:03 18.04.2010 · 10 ·
Komentarze
AnonimowyGrzybiarz dnia 18.04.2010 21:17
O.
Miladora dnia 19.04.2010 02:40
A gdzie zgłaszamy? W tym nowym dziale? :)
Czy jest pod "Zgłoś tekst", czy w jakimś innym miejscu?
Usunięty dnia 19.04.2010 06:14
Yhy, i kto w to będzie zaglądał? Musi być chyba drukowanymi literami na stronie głównej.
Elwira dnia 19.04.2010 09:17
Poradnik można zgłaszać tak jak tekst pod kategorią "Poradnik użytkownika".
Jeśli pojawią się naprawdę wartościowe i przydatne w pisaniu teksty, pomyślimy o umieszczeniu bezpośredniego do działu linku na stronie głównej.
Jeszcze jedno. Poradniki nie są widoczne publicznie, bo w założeniu mają służyć nam i nie wchodzą do najlepiej ocenianych, oceny będą odgórnie wyłączane, zostaną komentarze. Będę natomiast postulować, żeby miały stałe miejsce na stronie głównej.

Tematy na poradniki można zgłaszać tutaj lub na PW do Redaktorów.
Miladora dnia 19.04.2010 11:28
No to mam temat.

Dla wszystkich, mających zwyczaj odsądzania od czci i wiary tych komentujących, którzy zamiast chwalić ich tekst, pozwalają sobie na wypunktowywanie błędów - "Dlaczego dbałość o poprawny język, dobry styl i przestrzeganie zasad interpunkcji jest ważne przy publikacji utworów i czy pomaga w kształtowaniu warsztatu pisarskiego".
Polter13 dnia 19.04.2010 17:16
To dość prosty temat, czasem pomaga w tym przycisk F7. Miło widziane byłyby też porady dla bardziej zaawansowanych, którzy nie są na etapie, gdzie postawić przecinek czy przez jakie h pisać wahadło. Może kiedyś, w przypływie altruizmu, napiszę coś.
Ale pomysł świetny, dziw, że wcześniej to nie powstało. Na pewno niejednemu się przyda :)

/ Przypływ altruizmu już nastąpił. Ciekawe czy mój tekst będzie się nadawał do przyjęcie? Temat: Jak prowadzić dialogi?
Elwira dnia 19.04.2010 19:14
Przypływy altruizmu mile widziane :) Ostrzegam jednak, że wszelkie próby sprzedania własnych teorii interpunkcyjnych czy ortograficznych będą odrzucane. Są sprawy z którymi się nie dyskutuje.
Usunięty dnia 19.04.2010 22:26
W takim razie polecam ten wątek
Esy Floresy dnia 20.04.2010 02:45
Bardzo ciekawy pomysł i mam nadzieję, że nie będzie dotyczył tylko prozy. :p
Elwira dnia 20.04.2010 10:55
Poradniki poetyckie również są mile widziane. Postarajcie się jednak, żeby pisane przez Was poradniki stały na wysokim poziomie merytorycznym i technicznym. Nie wypisujcie rzeczy wyssanych z palca.

Nie chodzi też o kopiowanie tekstów już wydanych, to można polecić do przeczytania, a samemu stworzyć na podstawie krótką i rzeczową notkę, pomocną w pisaniu.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
falsyfikat
15/12/2017 00:10
w sumie ocena redakcji mi wystarczy, dziękuję. »
falsyfikat
15/12/2017 00:06
trudna sprawa z tym tłumaczeniem, owszem, delikatnie… »
Dobra Cobra
14/12/2017 22:58
Jest myśl, rozwój akcji, punkt szczytowy, rozwiązania akcji… »
Dobra Cobra
14/12/2017 22:50
Albowiem gdyż lubię czasami zacząć tak lyrycznie, by potem… »
maak
14/12/2017 22:42
Trudno nie lubić tych Twoich zagadek. Trzeba je czytać po… »
maak
14/12/2017 22:16
Dobry wieczór Dziękuję wszystkim za odwiedziny i za… »
Gaston Bachelard
14/12/2017 21:17
Głównie żabojadowa poezja mnie nakręca, i klasyczna, u nas… »
Leszek Sobeczko
14/12/2017 20:57
bardzom ciekaw którym się tak poszczęściło, ja toże czytam… »
Gaston Bachelard
14/12/2017 20:46
Przenigdy (to o komentarzu powyżej). Dla tego tekstu daję… »
Gaston Bachelard
14/12/2017 20:29
Ten zapis posiada sens i coś, co kusi na dumankę. Dla mnie… »
mike17
14/12/2017 20:17
Całkiem niezłe to haiku. Choć tłumaczenie nieco odbiega od… »
Gaston Bachelard
14/12/2017 20:01
Perspektywa mazaków na kamykach jaskini Lascaux jest… »
Gaston Bachelard
14/12/2017 19:49
Zauważyłem, że próbujesz się pokazać nie tylko na PP. Wiem.… »
Skuul
14/12/2017 19:02
Szybkie zwięzłe, spodobało mi się, więc dzięki za chęć… »
Gramofon
14/12/2017 18:55
Świetne! »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 14/12/2017 16:13
  • Pasztet trzeba robic i bigos mieszać
  • Zola111
  • 14/12/2017 16:06
  • Piszmy do Zaśrodkowania#27.
  • mike17
  • 13/12/2017 18:51
  • Świąteczny Elvis wiecznie żywy :) Niektóre kawałki nie podlegają prawom czasu i przestrzeni : [link]
  • Alen Dagam
  • 13/12/2017 17:56
  • Tak sobie czytam te Wasze wirtajki, jak tylko się pojawiają na portalu i coraz częściej mam łzy w oczach że wzruszenia. Autorzy, jesteście wspaniali! Dziękuję za to, że Wam się chce! <3
  • JOLA S.
  • 12/12/2017 21:26
  • Grzeczna i cierpliwa.CMOK.:)
  • Esy Floresy
  • 12/12/2017 21:20
  • Grzeczna - to pojęcie względne ;)
  • JOLA S.
  • 12/12/2017 15:56
  • Już jestem grzeczna.CMOK:)
  • Miladora
  • 12/12/2017 15:17
  • Dziewczyny - nie rozdwoję się, wszystko po kolei. :)
Ostatnio widziani
Gości online:24
Najnowszy:xaknyom
Wspierają nas