Nowa kategoria - Poradnik użytkownika
Dzisiaj została utworzona nowa kategoria artykułów - Poradnik użytkownika. Teksty, które się w niej znajdą mają mieć charakter teoretyczny, być ściśle związane z warsztatem pisarskim bądź odpowiadać na stałe pytania nowych użytkowników lub starych bywalców.
Proszę zatem nie umieszczać w tym dziale porad kuchennych, przepisów kulinarnych ani sposobów na leczenie grypy. ;)
Możecie zgłaszać jakie tematy Was interesują i co chcielibyście przeczytać w takowym poradniku. Może znajdzie się ktoś, kto nam pomoże zgłębić zagadnienie.
Elwira · 20:03 18.04.2010 · 10 ·
Komentarze
AnonimowyGrzybiarz dnia 18.04.2010 21:17
O.
Miladora dnia 19.04.2010 02:40
A gdzie zgłaszamy? W tym nowym dziale? :)
Czy jest pod "Zgłoś tekst", czy w jakimś innym miejscu?
Usunięty dnia 19.04.2010 06:14
Yhy, i kto w to będzie zaglądał? Musi być chyba drukowanymi literami na stronie głównej.
Elwira dnia 19.04.2010 09:17
Poradnik można zgłaszać tak jak tekst pod kategorią "Poradnik użytkownika".
Jeśli pojawią się naprawdę wartościowe i przydatne w pisaniu teksty, pomyślimy o umieszczeniu bezpośredniego do działu linku na stronie głównej.
Jeszcze jedno. Poradniki nie są widoczne publicznie, bo w założeniu mają służyć nam i nie wchodzą do najlepiej ocenianych, oceny będą odgórnie wyłączane, zostaną komentarze. Będę natomiast postulować, żeby miały stałe miejsce na stronie głównej.

Tematy na poradniki można zgłaszać tutaj lub na PW do Redaktorów.
Miladora dnia 19.04.2010 11:28
No to mam temat.

Dla wszystkich, mających zwyczaj odsądzania od czci i wiary tych komentujących, którzy zamiast chwalić ich tekst, pozwalają sobie na wypunktowywanie błędów - "Dlaczego dbałość o poprawny język, dobry styl i przestrzeganie zasad interpunkcji jest ważne przy publikacji utworów i czy pomaga w kształtowaniu warsztatu pisarskiego".
Polter13 dnia 19.04.2010 17:16
To dość prosty temat, czasem pomaga w tym przycisk F7. Miło widziane byłyby też porady dla bardziej zaawansowanych, którzy nie są na etapie, gdzie postawić przecinek czy przez jakie h pisać wahadło. Może kiedyś, w przypływie altruizmu, napiszę coś.
Ale pomysł świetny, dziw, że wcześniej to nie powstało. Na pewno niejednemu się przyda :)

/ Przypływ altruizmu już nastąpił. Ciekawe czy mój tekst będzie się nadawał do przyjęcie? Temat: Jak prowadzić dialogi?
Elwira dnia 19.04.2010 19:14
Przypływy altruizmu mile widziane :) Ostrzegam jednak, że wszelkie próby sprzedania własnych teorii interpunkcyjnych czy ortograficznych będą odrzucane. Są sprawy z którymi się nie dyskutuje.
Usunięty dnia 19.04.2010 22:26
W takim razie polecam ten wątek
Esy Floresy dnia 20.04.2010 02:45
Bardzo ciekawy pomysł i mam nadzieję, że nie będzie dotyczył tylko prozy. :p
Elwira dnia 20.04.2010 10:55
Poradniki poetyckie również są mile widziane. Postarajcie się jednak, żeby pisane przez Was poradniki stały na wysokim poziomie merytorycznym i technicznym. Nie wypisujcie rzeczy wyssanych z palca.

Nie chodzi też o kopiowanie tekstów już wydanych, to można polecić do przeczytania, a samemu stworzyć na podstawie krótką i rzeczową notkę, pomocną w pisaniu.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
retro
24/05/2017 07:39
Spokojny, refleksyjny, delikatny. Dzielnie jest być… »
Ania Ostrowska
24/05/2017 06:15
Wiolinie, tytuł może pełnić w wierszu różne funkcje, może… »
skinnywords
24/05/2017 06:08
Dzięki za uwagi. Do wizji macierzyństwa trudno mi się… »
Bernierdh
24/05/2017 02:23
Dzięki piękne, purpurze, i również pozdrawiam :) »
kamyczek
23/05/2017 23:52
CHAPEAU BAS - piękna sestyna, Miladoro. Pozdrawiam. :) »
Wiolin
23/05/2017 22:57
Witaj Allasko. No cóż, podziękuję jeno, bo mi nie… »
Miladora
23/05/2017 22:45
Przepraszam, że wyrażam swoje zdanie, ale to nie jest wiersz… »
ajw
23/05/2017 22:40
Aniu, Milu, Opheliac - bardzo dziękuję za sugestie. Na pewno… »
Procesja
23/05/2017 22:38
Bardzo ciekawy tekst. Skojarzył mi się symboliką z Día de… »
Miladora
23/05/2017 22:13
Wbrew pozorom szept wcale nie musi być delikatny czy… »
Wiolinowe Basnie
23/05/2017 21:59
Miladoro Twoja podpowiedź, co do zwrotu akcji jest kusząca.… »
Miladora
23/05/2017 21:49
Napisałam wcześniej odnośnie mi/mnie, ale ktoś, nie wiem… »
allaska
23/05/2017 20:53
Aniu, już samo "przeszukujesz moje wnętrze"… »
Ania Ostrowska
23/05/2017 19:59
allasko, nie wiem jak Ty, ale ja czasem wydaję tchnienia :)»
allaska
23/05/2017 18:25
Ania, nie wiem czy to aż tak poetycki język - mam na myśli… »
ShoutBox
  • Bernierdh
  • 24/05/2017 02:26
  • Śmierć Wodeckiego mną wstrząsnęła - choć niestety spodziewałem się jej po informacji o jego udarze. Dobrze mówisz Mike - wraz z nim, odeszła cząstka nas samych. Wielki człowiek, o wiele za wcześnie.
  • mike17
  • 23/05/2017 16:05
  • Dla mnie Wodecki to prawie całe moje życie - od zawsze był, miał fantastyczne przeboje, klasę, kiedyś, na Mazurach miałem okazję z nim pogadać. Jeśli tacy odchodzą, coś w nas także umiera.
  • Krzysztof Konrad
  • 23/05/2017 16:04
  • Jeszcze Roger? Wczoraj zamach w Manchesterze. Co się dzieje na tym świecie?
  • Krzysztof Konrad
  • 23/05/2017 15:59
  • Rzadko kiedy tak bardzo dotyka mnie śmierć. Może dlatego, że wiele razy ją widziałem. Ale śmierć Pana Zbigniewa sprawiła, że coś ze mnie uleciało. Jego bycie było dla mnie oczywiste- jak kolejny dzień
  • mike17
  • 23/05/2017 15:58
  • Nie żyje Roger Moore, najlepszy Bond w historii.
  • mike17
  • 23/05/2017 12:32
  • Jeszcze w marcu siedziałem obok Wodeckiego w Urzędzie Gminy - tryskał humorem i energią. Bardzo go lubiłem i będzie mi go brakowało.
  • Krzysztof Konrad
  • 22/05/2017 20:57
  • Pan Zbigniew będzie teraz śpiewał aniołom. Wielka strata.
Ostatnio widziani
Gości online:34
Najnowszy:rcsircofwnfrz