Nowa kategoria - Poradnik użytkownika
Dzisiaj została utworzona nowa kategoria artykułów - Poradnik użytkownika. Teksty, które się w niej znajdą mają mieć charakter teoretyczny, być ściśle związane z warsztatem pisarskim bądź odpowiadać na stałe pytania nowych użytkowników lub starych bywalców.
Proszę zatem nie umieszczać w tym dziale porad kuchennych, przepisów kulinarnych ani sposobów na leczenie grypy. ;)
Możecie zgłaszać jakie tematy Was interesują i co chcielibyście przeczytać w takowym poradniku. Może znajdzie się ktoś, kto nam pomoże zgłębić zagadnienie.
Elwira · 20:03 18.04.2010 · 10 ·
Komentarze
AnonimowyGrzybiarz dnia 18.04.2010 21:17
O.
Miladora dnia 19.04.2010 02:40
A gdzie zgłaszamy? W tym nowym dziale? :)
Czy jest pod "Zgłoś tekst", czy w jakimś innym miejscu?
Usunięty dnia 19.04.2010 06:14
Yhy, i kto w to będzie zaglądał? Musi być chyba drukowanymi literami na stronie głównej.
Elwira dnia 19.04.2010 09:17
Poradnik można zgłaszać tak jak tekst pod kategorią "Poradnik użytkownika".
Jeśli pojawią się naprawdę wartościowe i przydatne w pisaniu teksty, pomyślimy o umieszczeniu bezpośredniego do działu linku na stronie głównej.
Jeszcze jedno. Poradniki nie są widoczne publicznie, bo w założeniu mają służyć nam i nie wchodzą do najlepiej ocenianych, oceny będą odgórnie wyłączane, zostaną komentarze. Będę natomiast postulować, żeby miały stałe miejsce na stronie głównej.

Tematy na poradniki można zgłaszać tutaj lub na PW do Redaktorów.
Miladora dnia 19.04.2010 11:28
No to mam temat.

Dla wszystkich, mających zwyczaj odsądzania od czci i wiary tych komentujących, którzy zamiast chwalić ich tekst, pozwalają sobie na wypunktowywanie błędów - "Dlaczego dbałość o poprawny język, dobry styl i przestrzeganie zasad interpunkcji jest ważne przy publikacji utworów i czy pomaga w kształtowaniu warsztatu pisarskiego".
Polter13 dnia 19.04.2010 17:16
To dość prosty temat, czasem pomaga w tym przycisk F7. Miło widziane byłyby też porady dla bardziej zaawansowanych, którzy nie są na etapie, gdzie postawić przecinek czy przez jakie h pisać wahadło. Może kiedyś, w przypływie altruizmu, napiszę coś.
Ale pomysł świetny, dziw, że wcześniej to nie powstało. Na pewno niejednemu się przyda :)

/ Przypływ altruizmu już nastąpił. Ciekawe czy mój tekst będzie się nadawał do przyjęcie? Temat: Jak prowadzić dialogi?
Elwira dnia 19.04.2010 19:14
Przypływy altruizmu mile widziane :) Ostrzegam jednak, że wszelkie próby sprzedania własnych teorii interpunkcyjnych czy ortograficznych będą odrzucane. Są sprawy z którymi się nie dyskutuje.
Usunięty dnia 19.04.2010 22:26
W takim razie polecam ten wątek
Esy Floresy dnia 20.04.2010 02:45
Bardzo ciekawy pomysł i mam nadzieję, że nie będzie dotyczył tylko prozy. :p
Elwira dnia 20.04.2010 10:55
Poradniki poetyckie również są mile widziane. Postarajcie się jednak, żeby pisane przez Was poradniki stały na wysokim poziomie merytorycznym i technicznym. Nie wypisujcie rzeczy wyssanych z palca.

Nie chodzi też o kopiowanie tekstów już wydanych, to można polecić do przeczytania, a samemu stworzyć na podstawie krótką i rzeczową notkę, pomocną w pisaniu.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
21/05/2018 00:58
Dzięki Mike za tak wspaniały komentarz. To aż niewiarygodne… »
Darcon
20/05/2018 20:48
Dzięki za uwagi, GregoryJ. Tak, wiedźmy nie wszystkim… »
Zola111
20/05/2018 20:31
Lilu, dziękuję Ci bardzo. Pozdrawiam, wdzięcznie się… »
Lilah
20/05/2018 20:09
Przejmujący wiersz, Zolu, i tak pięknie napisany. Łza kręci… »
Lilah
20/05/2018 20:05
Witaj, Julko! Miło Cię znowu czytać. Twój wiersz bardzo mi… »
Florian Konrad
20/05/2018 18:41
za to ty znaczysz wiele, trollu »
mike17
20/05/2018 15:47
Kaz, podoba mi się jak Twoja opowieść prze do przodu jak… »
mike17
20/05/2018 14:21
Kaz chciałem Ci to samo powiedzieć - kontakt z Tobą to coś… »
Darcon
20/05/2018 09:47
Rozumiem przekaz, ale tekst jest zbyt naiwny. Chłopak, który… »
Darcon
20/05/2018 09:35
Krótkie i treściwe, są ciekawe spostrzeżenia, wnioski i… »
Kazjuno
20/05/2018 09:02
Rozmowa z Tobą Mike, to wzniosłe doznanie. Pozostaje mi się… »
allaska
20/05/2018 07:46
Miło mi, że dobra poetka zostawiła ślad pod wierszem.… »
SzalonaJulka
20/05/2018 02:47
O! Trafiło w gust i tematem, i sposobem ujęcia sprawy.… »
SzalonaJulka
20/05/2018 02:35
Bardzo dawno nie było mnie na pp, wszystko trafiało do… »
Niczyja
20/05/2018 01:49
Jak ładnie mnie witasz, Jago :) Dziękuję ślicznie za Twój… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 19/05/2018 22:59
  • Głosujcie na wiersze Zaśrodkowania#28, proszę.
  • Zola111
  • 17/05/2018 21:13
  • A tak, Gramofonie. Przyznam, że jestem bardzo zadowolona z frekwencji wierszy w Zaśrodkowaniu#28.
  • Carvedilol
  • 17/05/2018 19:07
  • Jakby co, dajcie znać na PW, prześlę mailem.
  • Carvedilol
  • 17/05/2018 19:05
  • Uwaga - kryptoreklama!napisałem opowiadanie kryminalne, które zamierzam zgłosić na konkurs, dlatego póki co, nie mogę go umieścić na PP Czy jest ktoś chętny na przeczytanie i wyrażenie opinii?
  • Gramofon
  • 16/05/2018 22:11
  • Tak się bałaś, a jest więcej wierszy niż w poprzedniej edycji :D
  • Zola111
  • 16/05/2018 21:41
  • Teksty Zaśrodkowania#28 są już w głosowaniu! :)
  • Gramofon
  • 16/05/2018 21:12
  • dobry wieczór :p
  • Zola111
  • 15/05/2018 22:00
  • Ostatnie 2 godziny! Zaśrodkowanie czeka!
  • Zola111
  • 15/05/2018 21:02
  • Ostatnie 3 godziny i zamykamy Zaśrodkowanie!
Ostatnio widziani
Gości online:7
Najnowszy:Foutees5
Wspierają nas