Ciotka, my i reszta świata. Już w księgarniach!
Nakładem wydawnictwa Mila ukazała się nowa książka Radomiły Birkenmajer-Walczy "Ciotka, my i reszta świata". Jest to pełna humoru książka opisująca piętnaście różnych przygód piątki spokrewnionych i zaprzyjaźnionych ze sobą dzieci. Tytułowa Ciotka, pisarka pracująca w domu, jest rodzinną "wysiadywaczką" oraz matką Pociotka (stąd ten przydomek) i Laluni. Pozostała trójka nastolatków to Brat, Siostra i Kuzynek.

Ciotka bierze udział w zdarzeniach, choć najczęściej, bujając w obłokach, zupełnie ich nie zauważa. Tych zabawnych zdarzeń nie można wytłumaczyć w sposób racjonalny, gdyż są jakby z pogranicza realizmu i magii - coś się dzieje, lecz nie wiadomo właściwie dlaczego, coś, co nie jest tak do końca dopowiedziane, chociaż w pewien sposób logiczne.

Przypominamy, że autorką książki jest Miladora. Gratulujemy publikacji i zachęcamy użytkowników do kupna książki!
Wiktor Orzel · 21:35 02.06.2010 · 32 ·
Komentarze
Darksio dnia 02.06.2010 22:04
Gratuluję Miladorko. Obracać się wśród takich osób jak Ty, to dla mnie zaszczyt. Zawsze uważałem, że literatura dziecięca jest najważniejsza ponieważ zaszczepiając u najmłodszych zamiłowanie do słowa pisanego daje się im coś co jest nie do przecenienia - wrażliwość. Sam zaczynałem od sławnej serii "Poczytaj mi mamo" i... zaowocowało miłością do książek. Szacunek dla Ciebie.
Miladora dnia 02.06.2010 22:08
Dziękuję, Sagitek. :D Dziękuję, Darksiu. :D

Natomiast wszystkich, którzy będą mieć do czynienia z Ciotką i jej dzieciakami, przepraszam za chochlika drukarskiego ze strony 12-tej, wers pierwszy od góry, i proszę o jego skreślenie. :D
Jestem przekonana, że to Magnus namieszał, wklejając dodatkowe "się". Tak to jest przy zabawie z trollami. :D

Czytelników proszę zatem o pobłażliwość. ;)
Samuel Niemirowski dnia 02.06.2010 22:45
Rozchodzi się jak ciepłe bułeczki :))) No... ja sam wziąłem trzy :D
milla dnia 03.06.2010 10:17
Czyta się, moja miła:)))
Esy Floresy dnia 03.06.2010 13:20
Cytat:
Rozchodzi się jak ciepłe bułeczki


A smakuje jeszcze lepiej.:D:D:D

Jeszcze raz gratuluję!:)
SzalonaJulka dnia 03.06.2010 13:20
A czyta się, czyta :) po rozdzialiku, żeby na dłużej starczyło ;)
Szuirad dnia 03.06.2010 15:48
Gratuluję
i niech się rozchodzi falami
od dodruku do dodruku

Pozdrawiam
Miladora dnia 03.06.2010 17:19
Dziękuję, Kochani. :D
Darksio dnia 03.06.2010 20:31
Miladorko, czy Twoje wydawnictwo wysyła za granicę?
green dnia 03.06.2010 23:28
Miladoro, gratuluję tak wspaniałej książki.

Pozdrawiam serdecznie

ciotka ;)
Miladora dnia 04.06.2010 01:06
No nie, Green... :lol:
Masz Pociotka w domu? I Kuzynka? :D

Dziękuję Ci serdecznie. :D

Darksiu, już nie musisz pytać. ;)
Elwira dnia 04.06.2010 09:57
Czy zakup możliwy tylko za pośrednictwem wydawnictwa? Bo u mnie w Empiku jeszcze nie ma... Jakoś nie lubię, kiedy poczta jest pośrednikiem, bo długo się czeka i często giną przesyłki.
Miladora dnia 04.06.2010 11:45
Książki dopiero co zostały rozesłane do hurtowni, Elwirko.
Pewnie niedługo wejdą i na półki. :D

A swoją drogą poczta czasem działa błyskawicznie, a czasem tak, jakby przesyłka szła na piechotę. ;)
Elwira dnia 04.06.2010 12:04
Mam złe doświadczenia z pocztą, rachunki często przychodzą po upływie terminu zapłaty :lol:

Szkoda, że nie dałaś znaku, że będziesz na Targach. No cóż, trudno.
Usunięty dnia 04.06.2010 12:57
GRATKI !!!!
Świetna Książka! Sięgam po nią z przyjemnością, ale czytam sobie rozdział po rozdziale by na dłużej mi starczyła :)
Miladora dnia 04.06.2010 19:01
Dziękuję, Dunia... ;)

Elwirko, nie mogłam dać znać, bo do Warszawy pojechałam w ostatniej chwili. Do piątku nie było jeszcze wiadomo, czy drukarnia zdąży - odbierałam część książek osobiście, po południu, a w sobotę rano zawoziłam 30 sztuk na Targi.
Po tym wszystkim byłam tak zmęczona, że pod wieczór wróciłam wprost do domu. Uff... :D
Izolda dnia 04.06.2010 20:05
Melduję, że się zachłannie rozpędziłam i pożarłam już do ostatniego okruszka (no, nie umiem sobie wydzielać, podziwiam Was dziewczyny za ten hart).
Wreszcie nie mam wyrzutów sumienia, gdy ginę za moją zabawką z klawiszami, z tego powodu bardzo Ci Milu jestem wdzięczna za Ciotkę. Teraz będzie drugie czytanie - Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom.:D
Miladora dnia 05.06.2010 00:08
Hahahahaha...
Izunia, takie z nas ciotki komputerowe. :lol:
Ale dzieciaki świetnie potrafią sobie poradzić, jak wiesz. ;)
SzalonaJulka dnia 05.06.2010 14:12
Iziu, z mojej strony to żaden hart, po prostu czytam już któryś raz :D ale znowu mi się skończyło :( również przewiduję akcję czytania dzieciom - w wakacje, jak mi się Siostrzeńcy zjadą (mam nadzieję, że moje zbytnie zainteresowanie ich nie zaniepokoi)
Szach-Mat dnia 05.06.2010 18:27
Radomiło,


moje wielkie i szczere gratulacje!


Pozdrawiam gorąco Panią Autorkę!

M.
Miladora dnia 05.06.2010 21:16
Dziękuję, Szachuniu. :D
Serdecznie i... przewrotnie. ;)
zajacanka dnia 06.06.2010 23:41
Miladora, gratuluje!

A mozna twoja ksiazke poza granicami Polski juz zdobyc?
Miladora dnia 07.06.2010 00:09
Dziękuję, Zajacanko. :D
Na drodze wysyłkowej chyba, ale to nie jest problem. ;)
sirmicho dnia 07.06.2010 10:51
Gratuluję raz jeszcze!
Miladora dnia 07.06.2010 11:42
Dziękuję, Sirmiś - a ja Tobie Przedświtu. :D
gabi dnia 08.06.2010 09:57
Gratuluję Miła Dorko!!!
Na pewno przeczytam i podzielę się wrażeniami ...:)
Miladora dnia 08.06.2010 11:26
Dziękuję, Gabunia. :D
Chętnie usłyszę.
Miladora dnia 08.06.2010 14:47
Dziękuję też nieznanej Autorce tej recenzji - wzruszyłam się takim opisem książki. :D

http://zaczytani.blox.pl/2010/.../Radomila-Birkenmajer-Walczy-opracowanie-graficzne.html
JaneE dnia 09.06.2010 10:39
Jeszcze raz gratuluję. :)
W przyszłym tygodniu wybiorę się do Empiku, myślisz, że już będzie?
Miladora dnia 09.06.2010 11:35
Dziękuję, Jane. :D
Prawdę mówiąc nie wiem. Na razie nie mam pojęcia, na jakich półkach już się ukazała.
gabi dnia 28.06.2010 11:00
Skorzystałam z usług księgarni wysyłkowej Merlin - polecam, bo książka dotarła do mnie naprawdę szybko. Przeczytałam ją jakiś czas temu jednym cięgiem i to już świadczy o tym, że treść mnie wciągnęła:) momentami rozbawiła i przypomniała dzieciństwo. Szczególnie historia z Babką gotującą na okrągło żur i Naszyjnikiem Miłości:D
Pozytywne wrażenie potęguje też estetyka wydania i ilustracje B.Butenki:)
Jedną z ulubionych książek mojego dzieciństwa były "Dzieci z Bullerbyn". Twoja w jakiś sposób mi ją przypomina, choć oczywiście nie było w niej malowniczej postaci Ciotki z laptopem:D
Teraz książkę czyta bliska mi 9 letnia dziewczynka, ciekawa jestem jej opinii:)
Dziękuję Ci Miła Dorko za to, że znowu poczułam się dzieckiem:)
i jeszcze raz gratuluję:):)
Miladora dnia 05.07.2010 12:11
Miło mi, Gabuniu. :D

A "Dzieci z Bullerbyn" to także moja, do dzisiaj, ulubiona książka.
No i "Pięcioro dzieci i coś". :D
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Tymczasem1972
17/01/2019 10:45
Dziękuję za komentarze. Tak tematyka smutna i ciągle… »
wiojaw
17/01/2019 10:31
Padłam, leżem i kwiczem :D Aleś pojechaał! Rozumiem,… »
Wiktor Mazurkiewicz
17/01/2019 09:52
Vanillivi Tym razem nie zgadzam się z Tobą ABSOLUTNIE, może… »
wiojaw
17/01/2019 09:16
Dzięki Blanche. Coś z człowieka ma, zapewniam. Jeśli najdzie… »
wiojaw
17/01/2019 09:10
A mnie kojarzy się ostatni czas wydarzeń. Gdzie właśnie… »
Blanche
17/01/2019 07:52
Nie wiem dlaczego, ale na myśl przychodzi mi tu przysłowie -… »
Blanche
17/01/2019 07:50
Wiersz do bardzo głębokiego przemyślenia. Nie wiem czemu ta… »
Blanche
17/01/2019 07:48
Czasami trzeba sobie pomóc, uruchomić własne ja, nie czekać… »
Blanche
17/01/2019 07:46
Jak na wiersz, to trochę skąpy, ale... Temat młodości i… »
Blanche
17/01/2019 07:45
Stanowczo za mało, chce się więcej. Obraz namalowany jak… »
Blanche
17/01/2019 07:43
Tak, zgadzam się. Czegoś mi tutaj brakuje. Może faktycznie… »
Blanche
17/01/2019 07:05
Dziękuję za pozytywny odbiór :) »
Vanillivi
17/01/2019 06:16
Niestety nie mogę się zgodzić, że wiersz jest dopracowany.… »
mike17
16/01/2019 22:36
Nie lubię takich wierszy, gdzie Wiara jest jak pośmiewisko.… »
Hubert Z
16/01/2019 22:00
Yaro Zgadzam się z Czarną. Masz pomysł ale brakuje trochę… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:29
Najnowszy:ycedy
Wspierają nas