Lody na MFKiG
Scenariusz: Piotr Szreniawski
Rysunki: Jakub Grochola
Druk: czarno-biały
Oprawa: kolor, miękka
Format: A5 poziomo ( 210x148mm )
Stron: 56
Cena: 7 zł
Data wydania: 1 październik 2010

Komiks LODY to nawiązanie a nawet kontynuacja serii LBDY, stworzonej przez Mikołaja "Tkachoza" Tkacza. Jeśli jeździcie samochodami po lubelszczyźnie, może uda Wam się spotkać samochody mające rejestracje z literami "LBD" oraz "LBY". Chociaż jeśli czytacie to wiele lat po reformie tablic samochodowych, to szanse na takie spotkanie maleją zdecydowanie (w każdym razie w dniu kiedy to piszę, jechałem za samochodem z tablicą "LBD" starego typu - przypis Pszrena). No właśnie, skoro piszę to bardziej w imieniu scenarzysty, niż obu Autorów, to mogę dodać trochę wątków mniej oficjalnych - od dawna byłem fanem komiksu LBDY, głosowałem na nie na konkursie wrakowym, a raz czy dwa nawet udało mi się namówić Tkachoza do posłania na ten konkurs wspólnych pasków! Kiedy zostałem zaproszony do fanartowania w albumiku Tkachoza, było to dla mnie bardzo miłe (zresztą w nadesłanym przeze mnie pasku po raz pierwszy pojawił się klub Antarktyda, który potem był miejscem akcji kilkakrotnie - taka ciekawostka). Wracając do tematu, komiks LODY opowiada historię podróży Karola, Kudłacza i Pingwina na Antarktydę. A reszty dowiedzcie się, czytając sam komiks.

Paski gościnne : Szczepan Atroszko, Roman Gajewski, Renata Gąsiorowska, Arkadiusz Hinc, Jarosław Kozłowski, Piotr Nowacki, Maciej Pałka, Marcin Podolec, Michał Rzecznik, Marcin Sikorski, Jan Sławiński, Tomasz Stabiński, Mateusz Suchecki, Szymon Szelc, Piotr Szreniawski, Bartosz Sztybor, Mikołaj Tkacz, Leszek Wicherek, Łukasz Zilbert
AnonimowyGrzybiarz · 18:26 04.09.2010 · 1 ·
Komentarze
AnonimowyGrzybiarz dnia 04.09.2010 20:41
Więcej info na blogu:
http://lodykomiks.blogspot.com/
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jaga
18/08/2017 21:57
Autor, dziękuję :) To bardzo stary tekst. Napisałam go,… »
Jaga
18/08/2017 21:51
Al, bardzo dziękuję za wyszperanie;) Mam do tego tekstu… »
Jaga
18/08/2017 21:46
Początek mnie nie zachwycił. Jednak od słów: „Osiem cienkich… »
Lilah
18/08/2017 21:35
Bardzo dziękuję, gabi, za obecność i miłe słowa.… »
chawendyk
18/08/2017 21:25
"Co ona w nim widzi" :) może zajrzała do środka... »
gabi
18/08/2017 21:16
Tak to jest, gdy pustą maszyną do losowania zawiaduje ślepy… »
gabi
18/08/2017 21:09
Wiersz śliczny, romantyczny i liryczny. Gdyby takie wiersze… »
Infernus
18/08/2017 21:08
W sposób ciekawy oprowadziłeś mnie po Twoim mieście.… »
gabi
18/08/2017 21:06
Świetny wiersz. Niemalże ujrzałam Mariannę. Być może sprawił… »
Ekszyn Dupacycki
18/08/2017 19:09
Dobra uwaga. Analogicznie nie dałoby się widzieć Realności… »
wiktoria
18/08/2017 18:40
A z tym się zgodzę i nie zgodzę. Owszem, może i wraca do… »
Zola111
18/08/2017 18:37
Miladoro, Marianna to kobieta bez wykształcenia, mocna,… »
pociengiel
18/08/2017 18:32
przyszedł tu Bóg białych ludzi posiąść z Środka Ziemi wiatr… »
Lilah
18/08/2017 18:09
Dzięki, dzięki, Milu. Zwłaszcza za tę ulubioną, co poczytuję… »
Miladora
18/08/2017 17:59
Masz rację. :) Może więc - Duch-Ojciec białych ludzi?… »
ShoutBox
  • Vanillivi
  • 18/08/2017 13:33
  • Wiem, ale nie każdy sięgnie po produkcje ambitniejsze, a bez tego, nie będzie widział nawet różnicy
  • Ekszyn Dupacycki
  • 18/08/2017 13:18
  • przecież te produkcje są jak pozszywane z reklam społecznych, słabych i niepomysłowych.
  • JOLA S.
  • 18/08/2017 12:42
  • ( z płomieniem w oczach)
  • Vanillivi
  • 18/08/2017 12:37
  • (to przez Ranczo i piwko? fakt, mówienie w tym kontekście o nowej jakości jest mocno kontrowersyjne, ale niech ludzie się cieszą latem i wypoczywają jak lubią)
  • Silvus
  • 18/08/2017 12:31
  • Co się dzieje?
  • chawendyk
  • 18/08/2017 08:40
  • Słuchowisko radiowe "Matysiakowie" to przykład dobry naśladowania:)
  • Silvus
  • 18/08/2017 00:18
  • Ranczo w radiu? Chyba dałoby radę, gdyby bardzo dobrze znać aktorów. ;)
  • chawendyk
  • 18/08/2017 00:00
  • Cholera. TV nie oglądam:) ...ale radia słucham:)
  • mike17
  • 17/08/2017 23:31
  • Cały tydzień masz na TVP HD na dekoderze numer 3. Dwa odcinki naraz, full wypas :)
Ostatnio widziani
Gości online:46
Najnowszy:Toevsgty
Wspierają nas