Książki droższe...
W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" ukazał się wywiad z Tomaszem Makowskim. Dyrektor Biblioteki Narodowej zwraca uwagę na fakt, że wobec wprowadzenia 5-procentowej stawki VAT na książki wszystkie typy bibliotek - publiczne, szkolne i akademickie - będą zmuszone ograniczyć już i tak niewielkie zakupy.

Jako rozwiązanie Tomasz Makowski proponuje przeznaczenie wpływów z podatku VAT na wspieranie bibliotek. "Chodzi o to, żeby VAT na książki nie był podatkiem nałożonym na ludzi kulturalnych, ale żeby wpływy z niego wracały w formie programów wspierania czytelnictwa." - podkreśla Makowski.

Całość wywiadu tutaj.

(źródło: Gazeta Wyborcza)
Wiktor Orzel · 14:07 21.09.2010 · 4 ·
Komentarze
Elwira dnia 21.09.2010 20:21
Pomysł fajny, ale mnie się wydaje, że tak dobrze nie będzie.
Wiktor Orzel dnia 21.09.2010 21:44
"Program wspierania czytelnictwa". Śmiem twierdzić, że biblioteka poradziłaby sobie lepiej w sytuacji gdy książki są tańsze, niż wtedy kiedy ministerstwo przygotuje jakiś genialny plan wspierania czytelnictwa w zamian za nałożony podatek ;-)
Samuel Niemirowski dnia 21.09.2010 21:49
Przepraszam, ale biblioteki publiczne przecież działają dzięki podatkom. Zwiększenie VAT-u dla nich powinno (w ideale) wyjść na zero.
Elwira dnia 22.09.2010 09:10
A naprawdę za podatki będą remontować zdewastowane przystanki, wspierane będą duże biblioteki, których kierownik ma znajomości, a czytelnictwo w Polsce będzie leżeć i wołać o pomstę.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
24/03/2019 22:30
Szalonko, Florianie Konradzie, dziękuję bardzo.… »
Florian Konrad
24/03/2019 20:53
podoba mi siię »
Kobra
24/03/2019 19:06
Świetnie. :) »
pociengiel
24/03/2019 18:53
Serdeczne dzięki - pomyślę. »
Gramofon
24/03/2019 18:38
Ładny obrazek, łatwo czytelny. Tylko ta oblepa obleci… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:57
Zolu, chyba lekka zbieżność doświadczeń nas dopadła - stąd… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:55
Haha, a ja chyba pierwszy raz u Ciebie w pełni widzę ten… »
pociengiel
24/03/2019 14:27
no nie mam aż tyle czasu na tłumaczenia. Ochota odeszła… »
allaska
24/03/2019 14:11
ruiny zamku niestrawione przez zieleń przetarta… »
Wiolin
24/03/2019 10:32
Witaj K z bliska. Ja widziałbym ten wiersz tak: czte­ry… »
Wiolin
24/03/2019 09:48
Serdecznie dziękuję komentującym... »
pociengiel
24/03/2019 08:03
Daleki jestem od oblania się wstydem, łzami tudzież… »
szalonaromantyczna511
23/03/2019 23:38
Ja też nie rozumiem, trochę jakbyś napisał losowe rzeczy.… »
pociengiel
23/03/2019 23:11
Nie. Nawet za opłatą, wielką jak tsunami. »
RChomik
23/03/2019 22:00
Dobra. Może jestem głupi czy coś. Ale czy ktoś mógłby mi… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 24/03/2019 11:16
  • Nie mam pojęcia. Nie moja kategoria. Nie będę ani narzekał, ani pisał złośliwych komentarzy zakończonych "pozdrawiam". Jak koniecznie potrzebujesz sensu, podciągnij to może do emocjonalnego... czegoś.
  • RChomik
  • 24/03/2019 07:41
  • StalowyKruk no ale taki "przystanek na żądanie", o co w nim chodzi?
  • Zola111
  • 24/03/2019 02:14
  • I jak Wam się pisze doZaśrodkowania#30? [link]
  • StalowyKruk
  • 23/03/2019 23:04
  • Wiesz, myślę, że to zależy od punktu widzenia. Z mojego mógłbym zapytać: "Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza?" ;)
  • RChomik
  • 23/03/2019 22:02
  • Mam pytanie. Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza z górnej półki?
  • mike17
  • 23/03/2019 21:46
  • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie w prozie MUZO WENY 7, gdzie wystarczy napisać miniaturkę na 5000 znaków. Trudne? Chyba nie. Więc piszcie, bo sława czeka i nagrody :)
  • Kushi
  • 22/03/2019 19:35
  • A na dobry wieczór... [link] miłego Kochani :)
  • Zola111
  • 22/03/2019 01:05
  • Czyżby poetom zacięła się pisawka? [link]
Ostatnio widziani
Gości online:9
Najnowszy:gtyjuy67
Wspierają nas