Apel do osób, którym los zwierząt nie jest obojętny
Zapraszamy do włączenia się w naszą akcję "Pomóż zwierzętom
przetrwać zimę". Będziemy wdzięczni w imieniu naszych podopiecznych za
kocyki, legowiska, karmę oraz za każdy grosik podarowany na zakup nowych,
ocieplanych bud dla psiaków na zimę.

Numer konta: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668 (z dopiskiem "Pomóż
zwierzętom przetrwać zimę")

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ ANIMALS Rada Krajowa
ul. Świętojańska 41/16 81-391 Gdynia tel/fax: 58 550 43 73 e-mail:
biuro@otoz.pl
gabi · 20:18 01.12.2010 · 21 ·
Komentarze
Usunięty dnia 01.12.2010 22:28
Dołączam się również do apelu, to przecież nasi bracia mniejsi. Władając piórem my ptakom podobni zostawmy dla nich choćby okruszek:)
mariamagdalena dnia 01.12.2010 22:29
ja proponuję raczej pomóc ludziom przetrwać zimę...
są ważniejsi niż zwierzęta :yes:
Usunięty dnia 01.12.2010 22:54
Jedno nie wyklucza drugiego, jest przecież teraz tyle akcji dobroczynnych :yes:Za chwilę zaczną się bale dobroczynne, gdzie wydatki na kreacje Pań, fryzjer, kosmetyczka przewyższą wartość danej w świetle jupiterów jałmużny.A o zwierzętach jednak zapominamy i to jest przykre bo skoro należymy do naczelnych to pasowałoby się pochylić nad tymi co nieco niżej drabiny:yes:Ostatnio wyrzucono suczkę z nowo narodzonymi maleństwami zdaje się w Poznaniu na mróz, całe szczęście, że straż miejska okazała serce.
kresowiak dnia 01.12.2010 22:55
Bóg dał nam te wszystkie stworzenia, żebyśmy się nimi opiekowali, w jakikolwiek sposób. One same o siebie nie zadbają, to człowiek jest za nie w pewien sposób odpowiedzialny. Cieszę się, że istnieją takie organizacje i mam nadzieję, że te wszystkie psiaki dotrwają do wiosny nie marznąc i nie głodując :)
bosski_diabel dnia 01.12.2010 23:33
popieram i powiem tylko, że Nasza ginger też bierze czynny udział, i już w zeszłym roku pomagaliśmy.
gabi dnia 02.12.2010 07:26
:(mariomagdaleno - dzięki takim głosom jak Twój likwiduje się schroniska w mniejszych miastach.
Wtedy pozostaje tylko myśliwy...:(
Gdybyś sobie posiedziała przy budzie na krótkim łańcuchu, albo została wyrzucona na taki mróz jak jest w tej chwili, to ten wspaniały człowiek, którego ważność podkreślasz, wydałby Ci się
bestią...
gabi dnia 02.12.2010 07:30
Dal - masz rację, jedno nie wyklucza drugiego. Trzeba pomagać ludziom starym, chorym i oczywiście dzieciom.
Niestety to smutne wydarzenie , o którym piszesz nie jest wyjątkiem.:( Dzięki za wsparcie!
Miły Gawędku - napisałeś coś bardzo mądrego i ważnego.
Nie potrafiłabym lepiej tego ująć. Dziękuje Ci za te słowa.
Diabełek i ginger - bravo! Bardzo się cieszę...

Szkoda, że tak mało tekstów na PP poświęconych jest naszym braciom mniejszym. A przecież empatia powinna być bliska poetom.
Zachęcam portalowe ludki do podjęcia tematu w poezji i prozie.
Elwira dnia 02.12.2010 10:15
Mnie się wydaje, że człowiek wrażliwy na cierpienie potrafi dostrzec potrzebę i zwierzęcia i człowieka i nieść pomoc w zależności od własnych zasobów. Nie można powiedzieć, kto bardziej potrzebuje, kto jest ważniejszy. Jeśli żyje, zasługuje na godne traktowanie i ludzkie podejście.
Usunięty dnia 02.12.2010 12:01
Poke Kieszonka dnia 02.12.2010 14:53
:to bardzo szlachetna akcja i potrzebna:yes:
Usunięty dnia 02.12.2010 17:26
Chcesz pomóc psiakom?
Kliknij poniższy link
To nic nie kosztuje!!


http://szerlok.pl/nakarm_psa/
gabi dnia 02.12.2010 22:19
Elwiro - święte słowa...
Joasiu - znam ten wiersz, pisałam pod nim komentarz:(
D. Babeczko - świetna akcja! Będę klikała codziennnie. Moi przyjaciele i rodzina także.
Na razie wybrałam Damę, bo jest wynędzniała i stara:(
Wszystkim dziewuszkom dziękuję za odzew! :)
Vanillivi dnia 04.12.2010 02:12
Ja też będę klikać. Świetna inicjatywa. Zdecydowanie popieram
Abi-syn dnia 05.12.2010 20:52
czy w tym mieści się odpis podatkowy?
- koniec roku blisko, czasem lżej przelać ów 1% niźli wysupłać grosz, jeśliby tak, też i w ten sposób można !
Ceceron dnia 05.12.2010 21:47
Przelew poszedł, próbuję hackować moją przeglądarkę, żeby sama karmiła pieski :)
gabi dnia 06.12.2010 07:32
Abisynek - 1% podatku - owszem, też korzystam z tej możliwości. Tylko niestety te pieniążki długo wędrują…:(
Polska hołubi Javertów. Pamiętasz może historię piekarza, który zbankrutował, bo za darmo dawał chleb ubogim.
Tony przeterminowanej żywności załatwiłyby sprawę głodnych zwierząt w schroniskach. Niestety ta żywność poddawana jest utylizacji. Przepisy!!!
Ceceron – cieszę się, że i Tobie los zwierzaków leży na sercu. Na marginesie - "Słoń cyrkowy" bardzo mi się spodobał.
Vanillivi – fajnie, że się odezwałaś...:)
Nalka31 dnia 06.12.2010 07:34
Pieniążk co prawda u mnie skromnie, ale już klikam w linka podanego przez Gabi i klikać będę. :bigrazz:
kamyczek dnia 08.12.2010 19:57
Popieram i klikam :) na Nestora z linku D_B
Usunięty dnia 10.12.2010 10:35
Nie mam pojęcia, jak ta akcja z klikaniem działa, ale też klikam. Szkoda, że można tylko na jednego :upset:

P.S.
Ktoś może wytłumaczyć na czym polega to "dobroczynne klikanie"?
MaximumRide dnia 10.12.2010 18:28
Ludzie, którzy nie widzą krzywdy zwierząt nie zasługują na miano rozumnych. Co z tego, że jesteśmy ,,wyżej,, postawieni od zwierząt skoro nie umiemy Ich poszanować. W końcu każdy ma prawo do życia. Jak by nie było mamy dużo wspólnego...
Wasinka dnia 10.12.2010 21:10
Nakarmiłam już z córeczką czwartego psiaka.
Pora na kolejnego...
:)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
18/02/2018 00:47
Julko, pisz, i bądź z nami. Twój wiersz, jakkolwiek… »
Zola111
17/02/2018 23:38
Tak się wpasować w ramy Zaśrodkowania - wielka sztuka.… »
zula
17/02/2018 23:25
Witaj Figiel Przyjemny i bardzo aromatyczny tekst.… »
dodatek111
17/02/2018 23:21
Przekonuje mnie ten wiersz. Przemyślałbym zakończenie np.… »
Felicjanna
17/02/2018 23:18
Nie miałam na myśli niczego Ci sugerować. Napisałam o swoich… »
dodatek111
17/02/2018 23:06
Spojrzę na inne. Też często spotykam się z zarzutem braku… »
dodatek111
17/02/2018 22:59
Lilah, jak zawsze u Ciebie, nienaganna technika i wyjątkowy… »
Jesienny syn
17/02/2018 22:38
To prawda, akurat w tym nie starałem się być oryginalny - bo… »
dodatek111
17/02/2018 22:37
Dziękuje Wodniczko, Ta tajemniczość wyszła chyba przy… »
dodatek111
17/02/2018 22:28
Bardziej podoba mi się treść i przesłanie, niż forma. Są… »
Figiel
17/02/2018 22:27
Witaj! Dzięki, Jolu za poczytanie:) Jeżeli udało Ci się w… »
Jesienny syn
17/02/2018 22:17
No cóż... Owszem, wiem, że mają wiele zalet, ale wolę… »
Lilah
17/02/2018 22:12
Dziękuję, kamyczku. Nie wstawiałam wiersza wcześniej, bo… »
dodatek111
17/02/2018 22:08
Jesienny syn, można tak napisać, choć zmieni sens. Właściwie… »
kamyczek
17/02/2018 22:07
Piękna, klimatyczna jedenastka, Lilah, podoba mi się.… »
ShoutBox
  • mike17
  • 17/02/2018 19:07
  • Jeden z najbardziej kultowych duetów wszech czasów. Pamiętam go z wczesnego dzieciństwa, to dopiero był hicior : [link] Oni do dziś go wykonują, co jest zacne :)
  • Darcon
  • 17/02/2018 13:04
  • Zgodnie z regulaminem, nie może poczekać. Każdy użytkownik patrzy ze swojego punktu widzenia. A gdyby każdy z użytkowników wrzucał teksty tak, jak chciał, to co byśmy mieli w poczekalni, Dodatku?
  • dodatek111
  • 16/02/2018 22:09
  • Dlaczego drugi tekst, dodany w tym samym dniu, nie może czekać w poczekalni, tylko zostaje odrzucony. Salon odrzuconych.
  • Silvus
  • 16/02/2018 15:28
  • @Ni, dziękuję za piosenkę. @jskslg, miłego dnia Tobie.
  • jskslg
  • 16/02/2018 12:09
  • ja się uważam za pedała poezji , ale również życzę miłego dnia
  • Ania_Basnik
  • 16/02/2018 09:05
  • Zapraszam wszystkich poetów do wzięcia udziału w Konkursie "Mój list do świata". Ogłoszenie na stronie głównej PP
  • Niczyja
  • 15/02/2018 21:28
  • Bardzo ładne, Michale. Ja również, mam na myśli Islandię.
  • mike17
  • 15/02/2018 21:20
  • Ach, jak ja lubię miłosną muzę, a przy okazji także islandzką : [link]
  • Niczyja