Portal Pisarski 2010
Podsumowanie pojawia się z małym poślizgiem, ale ważne, że w końcu ujrzało światło dzienne. Za nami rok 2010, który obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do lektury.

Sukcesy

Największymi sukcesem jest na pewno wydanie dwóch antologii. Dla niezorientowanych, w maju, nakładem wydawnictwa Papierowy Motyl ukazała się antologia Prozy "Przedświt", a w listopadzie "Niebieskie krzesło", antologia poezji wydana przez SW ANAGRAM. "Przedświt" zbierał wiele recenzji, od skrajnie nieprzychylnych po nieco mniej, niektórym nawet książka przypadła do gustu! Jak na pierwszy raz nie było tak źle ;-)

Następnym razem jednak poprzeczkę musimy zawiesić o wiele wyżej. Recenzji "Niebieskiego krzesła" jeszcze nie ma z uwagi na to, że książka niedawno pojawiła się w księgarniach.

Powodów do radości jest więcej. Przekroczyliśmy barierę czterech i pół tysiąca użytkowników. Coś, co kiedyś mogło wydawać się niewyobrażalne postępuje cały czas. Użytkowników przybywa cały czas, za co serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które
zechciały się tutaj zarejestrować.

Kolejnym dość istotnym powodem do radości jest dobrze zorganizowania społeczność portalu pisarskiego, która nie tylko spotyka się na imprezach i zlotach ale przede wszystkim organizuje wiele godnych pochwały inicjatyw. Jedną z nich jest niedawno powstały Kanał Portalu Pisarskiego na Youtube, nad którym piecze sprawuje Oke_mani, za co jej serdecznie dziękuję.


Porażki

Przyznaję się bez bicia, że największym rozczarowaniem jest nie dotrzymanie terminu startu nowej odsłony portalu pisarskiego, która jest już na ukończeniu. Niestety w tym przypadku zadecydowały okoliczności niezależne od chęci.

Od strony prywatnej i nie tylko

Rok 2010 obfitował w różnorakie imprezy kulturalne czy też integracyjne. Na samym wstępie trzeba wspomnieć o chlubnej akcji Tomasza Obłudy i malaszki. W tym roku odbyły się dwie akcje pt: „Czytanie jest trendy” i wiele na to wskazuje, że profil inicjatywy znacznie się rozwinie. Promowania czytelnictwa nigdy za wiele!

W ubiegłym roku mieliśmy także okazje świętować czwarte urodziny portalu w Sulejowie. Imprezę miło wspomina zapewne wiele osób. Oprócz urodzin, użytkownicy spotykali się na zlotach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i zapewne w wielu innych miejscach.

Co cieszy?

Cieszy przede wszystkim atmosfera, która jest niepowtarzalna i którą nadal się chwali. Cieszy również to, że coraz więcej z was wydaje swoje książki, wygrywa konkursy. Nie ma nic lepszego niż słyszeć o waszych osiągnięciach literackich!


Plany

W portalowych planach priorytetem jest start nowej platformy naszej witryny, która jest niezbędna do dalszego rozwoju. Oczywiście, już teraz układamy plan piątych urodzin portalu, które muszą być najhuczniejsze ze wszystkich dotąd obchodzonych!

Niespodzianki na nowy rok

Mamy także miłą informację dla wszystkich „zagrożonych” użytkowników. W najbliższych dniach do regulaminu zostanie wprowadzony podpunkt informujący o możliwości cofnięcia ostrzeżenia w przypadku poprawy zachowania niepokornej duszyczki. Uważamy, że będzie to dla was motywujące ;-)

Nie sposób opisać tutaj wszystkiego co działo się w roku 2010. Jeśli macie ciekawe wspomnienia, które zostały pominięte, własne refleksje, czekamy na wasze komentarze. My zaliczamy rok 2010 do udanych. A wy?
Wiktor Orzel · 21:40 07.01.2011 · 10 ·
Komentarze
Szuirad dnia 07.01.2011 22:12
Jak najbardziej do udanych. Jak piszesz wiele rzeczy powstało nowych PP się rozwija, a że nie wszystko w takim tempie jakby się chciqało... Takie jest życie, nigdy nie wyjdzie w stu procentach, ale w ymślach, zamierzeniach te niewykonane sprawy już się uleżały, zaprzyjaźniły, czy raczej oswoiły, tym latwiej je wdrożyć.

Pozdrawiam i dzieki za Twój wklad, nie: WKŁAD :)
Darksio dnia 07.01.2011 22:22
Dla mnie w minionym roku największą udaną sprawą było... znalezienie swojego miejsca w społeczności portalowej. Znalazłem tu to, czego bezskutecznie szukałem gdzie indziej. Możliwość rozwoju. Przyjaciół i świetną atmosferę. Za osobisty sukces uważam zorganizowany przeze mnie konkurs prozatorski, a także pierwszą nagrodę w konkursie "Ósmy Cud Świata". To bardzo zachęca do dalszej pracy nad warsztatem. Co prawda czas mnie mocno ogranicza (nie mam go już tyle, co w lecie), ale staram się regularnie zaglądać na portal i żyć jego życiem. Trafiłem tu w kwietniu ubiegłego roku i niewątpliwie było to najważniejsze dla mnie wydarzenie w 2010 roku. Ze swojej strony będę się starał uczestniczyć w portalowym życiu na ile pozwolą mi obowiązki.
Usunięty dnia 07.01.2011 22:37
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! :D <zemdlała z radości>
JaneE dnia 08.01.2011 11:57
Bardzo się cieszę, że troszkę ponad rok temu, przypadkowe kliknięcie przeniosło mnie na stronę portalu.

Właśnie tu odkryłam, że moje pisanie może się komuś podobać, jestem Wam za to bardzo wdzięczna. :)
TomaszObluda dnia 08.01.2011 12:40
Ah! ;) No cóż powiedzieć. MOI drodzy. Czuję, czuję, mhm, jak to określić. Ku... niedosyt!! :D Było super, ale musi być bardziej super. A już się kroi. Ja ze swojej strony, obiecuję więcej ;) Myślę, że się ruszy. No. Podziękowanki były a teraz.
http://www.youtube.com/watch?v=6T0hzPwwkoU
Szafranka dnia 08.01.2011 19:15
Wielki szacunek dla wszystich wielbicieli ,pasjonatów czytania,literatury. Miałam szczęscie,że moi rodzice szybko zauważyli,że uwielbiam słuchac jak czytają,opowiadają bajki. Bardzo szybko nauczyłam się czytac/ w wieku 5 lat:)/ Do dzis to moja pasja! a czytanie to pomost do wielu zainteresowań oraz jakze często odkrycia uzdolnień a co za tym idzie droga do sukcesów ,spełnienia, radości wlasnej oraz bliskich.
Izolda dnia 08.01.2011 20:38
Oczywiście, że udany i owocny rok!
Wiadomo, że mamy za sobą sukcesy, porażki, duże wzloty albo małe upadki, ale najważniejsze jest to, że PP żyje na wysokich obrotach. Zaglądałam czasem na inne witryny - cisza tam i wiatr tylko wieje, a u nas zawsze ruch, drzwi nigdy nie odpoczywają, nowych twarzy przybywa, a i stare jakoś się trzymają swojego miejsca.
Toast za PP - niech dalej ma napęd twórczy.:D
niemotylica dnia 09.01.2011 19:42
Moim sukcesem jest odkrycie tego portalu:) Będę pisać i wyciągać wnioski z Waszych komentarzy tylko mam małą nadzieję że czasem pojawi się coś pozytywnego:)
Aha i z Wami czuję się Normalnie bo myślałam, że "pismaki" to jacyś dziwni ludzie. Fajnie, że jest nas tak dużo:)
niewidoczna dnia 10.01.2011 15:12
Kochani:) weszłam tu przez pomyłkę i zostałam:D. Bardzo się cieszę, że mogłam mieć swój wkład w przekroczeniu bariery 4,5 tys. użytkowników. Uważam, że ten rok był bardzo udany (przynajmiej w mojej portalowej karierze):D
zawsze dnia 10.01.2011 17:44
Miło jest znaleźć "miejsce" i osoby, które są w stanie zapełnić jakiś fragment wewnętrznej twórczej pustki.
Cieszę się, że tu jestem i mogłam z Wami spędzić ten czas.
Całuję.

PS Gratuluję, Oczko:)
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jaga
18/08/2017 21:57
Autor, dziękuję :) To bardzo stary tekst. Napisałam go,… »
Jaga
18/08/2017 21:51
Al, bardzo dziękuję za wyszperanie;) Mam do tego tekstu… »
Jaga
18/08/2017 21:46
Początek mnie nie zachwycił. Jednak od słów: „Osiem cienkich… »
Lilah
18/08/2017 21:35
Bardzo dziękuję, gabi, za obecność i miłe słowa.… »
chawendyk
18/08/2017 21:25
"Co ona w nim widzi" :) może zajrzała do środka... »
gabi
18/08/2017 21:16
Tak to jest, gdy pustą maszyną do losowania zawiaduje ślepy… »
gabi
18/08/2017 21:09
Wiersz śliczny, romantyczny i liryczny. Gdyby takie wiersze… »
Infernus
18/08/2017 21:08
W sposób ciekawy oprowadziłeś mnie po Twoim mieście.… »
gabi
18/08/2017 21:06
Świetny wiersz. Niemalże ujrzałam Mariannę. Być może sprawił… »
Ekszyn Dupacycki
18/08/2017 19:09
Dobra uwaga. Analogicznie nie dałoby się widzieć Realności… »
wiktoria
18/08/2017 18:40
A z tym się zgodzę i nie zgodzę. Owszem, może i wraca do… »
Zola111
18/08/2017 18:37
Miladoro, Marianna to kobieta bez wykształcenia, mocna,… »
pociengiel
18/08/2017 18:32
przyszedł tu Bóg białych ludzi posiąść z Środka Ziemi wiatr… »
Lilah
18/08/2017 18:09
Dzięki, dzięki, Milu. Zwłaszcza za tę ulubioną, co poczytuję… »
Miladora
18/08/2017 17:59
Masz rację. :) Może więc - Duch-Ojciec białych ludzi?… »
ShoutBox
  • Vanillivi
  • 18/08/2017 13:33
  • Wiem, ale nie każdy sięgnie po produkcje ambitniejsze, a bez tego, nie będzie widział nawet różnicy
  • Ekszyn Dupacycki
  • 18/08/2017 13:18
  • przecież te produkcje są jak pozszywane z reklam społecznych, słabych i niepomysłowych.
  • JOLA S.
  • 18/08/2017 12:42
  • ( z płomieniem w oczach)
  • Vanillivi
  • 18/08/2017 12:37
  • (to przez Ranczo i piwko? fakt, mówienie w tym kontekście o nowej jakości jest mocno kontrowersyjne, ale niech ludzie się cieszą latem i wypoczywają jak lubią)
  • Silvus
  • 18/08/2017 12:31
  • Co się dzieje?
  • chawendyk
  • 18/08/2017 08:40
  • Słuchowisko radiowe "Matysiakowie" to przykład dobry naśladowania:)
  • Silvus
  • 18/08/2017 00:18
  • Ranczo w radiu? Chyba dałoby radę, gdyby bardzo dobrze znać aktorów. ;)
  • chawendyk
  • 18/08/2017 00:00
  • Cholera. TV nie oglądam:) ...ale radia słucham:)
  • mike17
  • 17/08/2017 23:31
  • Cały tydzień masz na TVP HD na dekoderze numer 3. Dwa odcinki naraz, full wypas :)
Ostatnio widziani
Gości online:45
Najnowszy:Toevsgty
Wspierają nas