Debiut poetycki Agnieszki Gałązki (alleluja con) już w sprzedaży
Debiut poetycki Agnieszki Gałązki już w sprzedaży
Miło nam poinformować, że do dystrybucji dzięki „Zeszytom Poetyckim” trafił debiutancki tomik wierszy „lubię być w twoich ustach” Agnieszki Gałązki, zwyciężczyni Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Agnieszka Gałązka – rocznik 1984, z wykształcenia humanista, publikacje głównie w Internecie, mieszka na Podlasiu. Debiut „lubię być w twoich ustach” zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Tytuł: „lubię być w twoich ustach”
Autor: Agnieszka Gałązka
Wydawnictwo: „Gaudentinum” (fundator nagrody)
ISBN: 978-83-62263-36-3
Opieka redakcyjna i posłowie: Krzysztof Kuczkowski
Informacje dodatkowe: Projekt książki zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010 na debiut książkowy i został wydany w ramach tejże nagrody, wybrany spomiędzy zgłoszonych siedemdziesięciu innych propozycji przez kapitułę w składzie: Krzysztof Kuczkowski (przewodniczący w 2010 roku), członkowie stali: Dariusz Dziurzyński (UW), Dawid Jung (red. nacz. „Zeszytów Poetyckich”), Marcin Orliński (IBL PAN) i Krzysztof Szymoniak (UAM).
Cena: 15,00 zł

Płatność przelewem
Wpłata na konto:

JGI (dział "Zeszyty Poetyckie")
ul. Gdańska 77; 62-200 Gniezno

Bank Millenium S.A.
06 1160 2202 0000 0001 1346 6349

W celu przyspieszenia realizacji zamówienia prosimy o kontakt mailowy z redakcją:
redakcja@zeszytypoetyckie.pl


Opinie:

Kto zatem mówi z wierszy Agnieszki Gałązki? Ktoś, kto „lubi dotykać siebie bardziej niż innych”. Celuje w się. Rani się po to, żeby bardziej być. Bardziej prawdziwie i bardziej dotkliwie. (…) Wiersze Agnieszki Gałązki wiedzą więcej, niż można by spodziewać się po tekstach debiutującej autorki. Są gorące albo zimne, nigdy letnie. Nie meandrują wśród znaków i symbolów, a przynajmniej to nie gry kulturowe decydują o ich energii i urodzie; są bliskie bytu, skóra wiersza tatuowana jest przy pomocy „ostrych narzędzi”.
Krzysztof Kuczkowski

Dla Agnieszki Gałązki poezja wydaje się przestrzenią zaistniałą pomiędzy drapieżną, fizjologiczną niemalże ekspresją i tradycyjnym dyskursem miłosnym.
Marcin Orliński

Jeden z ciekawszych kobiecych debiutów 2010 roku. Gałązka to dompteur peryferyjnego języka i wyobraźni, tropicielka emocjonalnych skrajności i "bezpłciowego dobra", czasem nawet ironiczna o feministycznym zacięciu: „poezja kobieca zawsze była poszkodowana, / nawet jeśli trwała dłużej niż okres”.
Dawid Jung


Link do źródła

Esy Floresy · 20:57 04.03.2011 · 14 ·
Komentarze
SzalonaJulka dnia 04.03.2011 22:36
Brawo Alleluja :)
a tomik chętnie kupię, żeby mieć blisko Twoje wiersze
kwiat_kalafiora dnia 05.03.2011 10:23
chciałabym cię poczuć w środku,
czytelniku

gratulacje wielkie :yes:
nie ukrywam, że czekałam na to i kupię na pewno. Kłaniam się w pas :)
Usunięty dnia 05.03.2011 13:31
Serce rośnie z radości :)
JaneE dnia 05.03.2011 13:32
Brawo :)
Moje gratulacje.
kresowiak dnia 05.03.2011 13:34
Agnieszko, szczere gratulacje, rzecz jasna zakupię! :)
Opheliac dnia 05.03.2011 15:18
Wielkie gratulacje!
zawsze dnia 05.03.2011 16:09
Radosne "Alleluja!":) Gratuluję, pięknie widzieć takie sukcesy. Tomik zakupię. Pozdrawiam.
Usunięty dnia 05.03.2011 16:16
BRAWO!!! :)
Daniel Madej dnia 06.03.2011 15:38
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!
Cały PP może być dumny, że ktoś z jego szeregów udanie debiutuje, oby tak dalej, Agnieszko;)
Zola111 dnia 06.03.2011 21:35
Cieszę się Z Tobą, Allelujko!
Bardzo cenię Twoją poezję, wszystkie Twoje wiersze publikowane tutaj połykałam z wielkim apetytem, choć bywają i gorzkawe i ostre.
Brawo.
alleluja con dnia 07.03.2011 09:09
Dziękuję za wszystkie miłe słowa, kochani :)
Zachary Ann dnia 07.03.2011 22:56
Ja też, ja też zamówię bo... TO JEST ZAJEBISTE!

(napisałem jak ciul, ale co z tego)
Michal Szulczewski dnia 09.03.2011 09:56
również gratuluję :) i pzdrawiam
monday dnia 13.03.2011 18:22
Nareszcie! Czekałam na to od dawna, jesteś moim numerem jeden jeśli chodzi o poezję kobiecą "amatorską". Gratulacje :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
pociengiel
25/03/2019 08:53
Dzięki. »
Madawydar
25/03/2019 08:14
Dobre. Takiej akcji rzeczywiście w filmach nie widziałem.… »
ajw
25/03/2019 08:00
Jak niedospany, niedośniony do końca sen.. A mogłoby być tak… »
ajw
25/03/2019 07:55
Ładny obrazek. Wręcz poczułam słodycz zapachów i ciepło tego… »
ajw
25/03/2019 07:50
Świetnie napisany, mądry, refleksyjny. Nic dodać, nic ująć.… »
Tomek i Agatka
24/03/2019 23:31
Och, jak dawno mnie tutaj nie było. Zolu, Kamyczku,… »
Zola111
24/03/2019 22:30
Szalonko, Florianie Konradzie, dziękuję bardzo.… »
Florian Konrad
24/03/2019 20:53
podoba mi siię »
Kobra
24/03/2019 19:06
Świetnie. :) »
pociengiel
24/03/2019 18:53
Serdeczne dzięki - pomyślę. »
Gramofon
24/03/2019 18:38
Ładny obrazek, łatwo czytelny. Tylko ta oblepa obleci… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:57
Zolu, chyba lekka zbieżność doświadczeń nas dopadła - stąd… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:55
Haha, a ja chyba pierwszy raz u Ciebie w pełni widzę ten… »
pociengiel
24/03/2019 14:27
no nie mam aż tyle czasu na tłumaczenia. Ochota odeszła… »
allaska
24/03/2019 14:11
ruiny zamku niestrawione przez zieleń przetarta… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 24/03/2019 11:16
  • Nie mam pojęcia. Nie moja kategoria. Nie będę ani narzekał, ani pisał złośliwych komentarzy zakończonych "pozdrawiam". Jak koniecznie potrzebujesz sensu, podciągnij to może do emocjonalnego... czegoś.
  • RChomik
  • 24/03/2019 07:41
  • StalowyKruk no ale taki "przystanek na żądanie", o co w nim chodzi?
  • Zola111
  • 24/03/2019 02:14
  • I jak Wam się pisze doZaśrodkowania#30? [link]
  • StalowyKruk
  • 23/03/2019 23:04
  • Wiesz, myślę, że to zależy od punktu widzenia. Z mojego mógłbym zapytać: "Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza?" ;)
  • RChomik
  • 23/03/2019 22:02
  • Mam pytanie. Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza z górnej półki?
  • mike17
  • 23/03/2019 21:46
  • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie w prozie MUZO WENY 7, gdzie wystarczy napisać miniaturkę na 5000 znaków. Trudne? Chyba nie. Więc piszcie, bo sława czeka i nagrody :)
  • Kushi
  • 22/03/2019 19:35
  • A na dobry wieczór... [link] miłego Kochani :)
Ostatnio widziani
Gości online:9
Najnowszy:oznakujb2
Wspierają nas