Debiut poetycki Agnieszki Gałązki (alleluja con) już w sprzedaży
Debiut poetycki Agnieszki Gałązki już w sprzedaży
Miło nam poinformować, że do dystrybucji dzięki „Zeszytom Poetyckim” trafił debiutancki tomik wierszy „lubię być w twoich ustach” Agnieszki Gałązki, zwyciężczyni Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Agnieszka Gałązka – rocznik 1984, z wykształcenia humanista, publikacje głównie w Internecie, mieszka na Podlasiu. Debiut „lubię być w twoich ustach” zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Tytuł: „lubię być w twoich ustach”
Autor: Agnieszka Gałązka
Wydawnictwo: „Gaudentinum” (fundator nagrody)
ISBN: 978-83-62263-36-3
Opieka redakcyjna i posłowie: Krzysztof Kuczkowski
Informacje dodatkowe: Projekt książki zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010 na debiut książkowy i został wydany w ramach tejże nagrody, wybrany spomiędzy zgłoszonych siedemdziesięciu innych propozycji przez kapitułę w składzie: Krzysztof Kuczkowski (przewodniczący w 2010 roku), członkowie stali: Dariusz Dziurzyński (UW), Dawid Jung (red. nacz. „Zeszytów Poetyckich”), Marcin Orliński (IBL PAN) i Krzysztof Szymoniak (UAM).
Cena: 15,00 zł

Płatność przelewem
Wpłata na konto:

JGI (dział "Zeszyty Poetyckie")
ul. Gdańska 77; 62-200 Gniezno

Bank Millenium S.A.
06 1160 2202 0000 0001 1346 6349

W celu przyspieszenia realizacji zamówienia prosimy o kontakt mailowy z redakcją:
redakcja@zeszytypoetyckie.pl


Opinie:

Kto zatem mówi z wierszy Agnieszki Gałązki? Ktoś, kto „lubi dotykać siebie bardziej niż innych”. Celuje w się. Rani się po to, żeby bardziej być. Bardziej prawdziwie i bardziej dotkliwie. (…) Wiersze Agnieszki Gałązki wiedzą więcej, niż można by spodziewać się po tekstach debiutującej autorki. Są gorące albo zimne, nigdy letnie. Nie meandrują wśród znaków i symbolów, a przynajmniej to nie gry kulturowe decydują o ich energii i urodzie; są bliskie bytu, skóra wiersza tatuowana jest przy pomocy „ostrych narzędzi”.
Krzysztof Kuczkowski

Dla Agnieszki Gałązki poezja wydaje się przestrzenią zaistniałą pomiędzy drapieżną, fizjologiczną niemalże ekspresją i tradycyjnym dyskursem miłosnym.
Marcin Orliński

Jeden z ciekawszych kobiecych debiutów 2010 roku. Gałązka to dompteur peryferyjnego języka i wyobraźni, tropicielka emocjonalnych skrajności i "bezpłciowego dobra", czasem nawet ironiczna o feministycznym zacięciu: „poezja kobieca zawsze była poszkodowana, / nawet jeśli trwała dłużej niż okres”.
Dawid Jung


Link do źródła

Esy Floresy · 20:57 04.03.2011 · 14 ·
Komentarze
SzalonaJulka dnia 04.03.2011 22:36
Brawo Alleluja :)
a tomik chętnie kupię, żeby mieć blisko Twoje wiersze
kwiat_kalafiora dnia 05.03.2011 10:23
chciałabym cię poczuć w środku,
czytelniku

gratulacje wielkie :yes:
nie ukrywam, że czekałam na to i kupię na pewno. Kłaniam się w pas :)
Usunięty dnia 05.03.2011 13:31
Serce rośnie z radości :)
JaneE dnia 05.03.2011 13:32
Brawo :)
Moje gratulacje.
kresowiak dnia 05.03.2011 13:34
Agnieszko, szczere gratulacje, rzecz jasna zakupię! :)
Opheliac dnia 05.03.2011 15:18
Wielkie gratulacje!
zawsze dnia 05.03.2011 16:09
Radosne "Alleluja!":) Gratuluję, pięknie widzieć takie sukcesy. Tomik zakupię. Pozdrawiam.
Usunięty dnia 05.03.2011 16:16
BRAWO!!! :)
Daniel Madej dnia 06.03.2011 15:38
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!
Cały PP może być dumny, że ktoś z jego szeregów udanie debiutuje, oby tak dalej, Agnieszko;)
Zola111 dnia 06.03.2011 21:35
Cieszę się Z Tobą, Allelujko!
Bardzo cenię Twoją poezję, wszystkie Twoje wiersze publikowane tutaj połykałam z wielkim apetytem, choć bywają i gorzkawe i ostre.
Brawo.
alleluja con dnia 07.03.2011 09:09
Dziękuję za wszystkie miłe słowa, kochani :)
Zachary Ann dnia 07.03.2011 22:56
Ja też, ja też zamówię bo... TO JEST ZAJEBISTE!

(napisałem jak ciul, ale co z tego)
Michal Szulczewski dnia 09.03.2011 09:56
również gratuluję :) i pzdrawiam
monday dnia 13.03.2011 18:22
Nareszcie! Czekałam na to od dawna, jesteś moim numerem jeden jeśli chodzi o poezję kobiecą "amatorską". Gratulacje :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
AntoniGrycuk
18/06/2019 13:00
Kazjuno, nie zawsze trzeba wszystko tłumaczyć. Czasem… »
wiosna
18/06/2019 12:56
Zaczęłam czytanie od czwartej części i mam jeszcze sporo do… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 12:53
Wiosna, specjalnie pisałem to nieco "na opak",… »
wiosna
18/06/2019 12:38
Zastanawiam się... piszesz, że nie myślałem o nikim… »
StalowyKruk
18/06/2019 12:07
Konstruktywne opinie? Może i tak, ale mało kto komentuje w… »
wiosna
18/06/2019 12:07
Oczywiście, że Twoja koncepcja ma sens i miło było… »
Madawydar
18/06/2019 11:58
Niemal połowę życia dane mi było spędzić w PRL-u, więc… »
Kazjuno
18/06/2019 09:42
Dzięki Antoni za wyjaśnienie. Może przydałaby się informacja… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 08:03
Tak... inteligentni się nie nudzą... Ja bym raczej napisał:… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 07:38
Kazjuno, całe szczęście, że ludzie reagują tak różnie na… »
Zola111
18/06/2019 01:04
Madowydar: dziękuję Ci bardzo. A no taki mi się wyobraził… »
Kazjuno
17/06/2019 23:08
Odczytałem Twą miniaturkę w ten oto sposób: Jestem młody… »
Opheliac
17/06/2019 20:49
Powtórzenie. Chyba bym zrezygnowała w ogóle z tych drugich… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 19:14
Wiosna, taka była moja koncepcja, która nie jest pozbawiona… »
wiosna
17/06/2019 17:21
bardzo podoba mi się cisza, wdzięcząca się na brzegu ust:)»
ShoutBox
  • AntoniGrycuk
  • 18/06/2019 13:23
  • A co, Kazjuno, ile już czekasz? :) Teraz tutaj teksty w poczekalni muszą nabrać mocy urzędowej :) No, chyba że trafią na półki z dnia na dzień, co miało miejsce ;)
  • Kazjuno
  • 18/06/2019 12:00
  • Redakcjo! Litości!!
  • mike17
  • 17/06/2019 19:53
  • Ikona popu w najlepszym wydaniu : [link]
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
Ostatnio widziani
Gości online:14
Najnowszy:oxubaq
Wspierają nas