Debiut poetycki Agnieszki Gałązki (alleluja con) już w sprzedaży
Debiut poetycki Agnieszki Gałązki już w sprzedaży
Miło nam poinformować, że do dystrybucji dzięki „Zeszytom Poetyckim” trafił debiutancki tomik wierszy „lubię być w twoich ustach” Agnieszki Gałązki, zwyciężczyni Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Agnieszka Gałązka – rocznik 1984, z wykształcenia humanista, publikacje głównie w Internecie, mieszka na Podlasiu. Debiut „lubię być w twoich ustach” zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Tytuł: „lubię być w twoich ustach”
Autor: Agnieszka Gałązka
Wydawnictwo: „Gaudentinum” (fundator nagrody)
ISBN: 978-83-62263-36-3
Opieka redakcyjna i posłowie: Krzysztof Kuczkowski
Informacje dodatkowe: Projekt książki zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010 na debiut książkowy i został wydany w ramach tejże nagrody, wybrany spomiędzy zgłoszonych siedemdziesięciu innych propozycji przez kapitułę w składzie: Krzysztof Kuczkowski (przewodniczący w 2010 roku), członkowie stali: Dariusz Dziurzyński (UW), Dawid Jung (red. nacz. „Zeszytów Poetyckich”), Marcin Orliński (IBL PAN) i Krzysztof Szymoniak (UAM).
Cena: 15,00 zł

Płatność przelewem
Wpłata na konto:

JGI (dział "Zeszyty Poetyckie")
ul. Gdańska 77; 62-200 Gniezno

Bank Millenium S.A.
06 1160 2202 0000 0001 1346 6349

W celu przyspieszenia realizacji zamówienia prosimy o kontakt mailowy z redakcją:
redakcja@zeszytypoetyckie.pl


Opinie:

Kto zatem mówi z wierszy Agnieszki Gałązki? Ktoś, kto „lubi dotykać siebie bardziej niż innych”. Celuje w się. Rani się po to, żeby bardziej być. Bardziej prawdziwie i bardziej dotkliwie. (…) Wiersze Agnieszki Gałązki wiedzą więcej, niż można by spodziewać się po tekstach debiutującej autorki. Są gorące albo zimne, nigdy letnie. Nie meandrują wśród znaków i symbolów, a przynajmniej to nie gry kulturowe decydują o ich energii i urodzie; są bliskie bytu, skóra wiersza tatuowana jest przy pomocy „ostrych narzędzi”.
Krzysztof Kuczkowski

Dla Agnieszki Gałązki poezja wydaje się przestrzenią zaistniałą pomiędzy drapieżną, fizjologiczną niemalże ekspresją i tradycyjnym dyskursem miłosnym.
Marcin Orliński

Jeden z ciekawszych kobiecych debiutów 2010 roku. Gałązka to dompteur peryferyjnego języka i wyobraźni, tropicielka emocjonalnych skrajności i "bezpłciowego dobra", czasem nawet ironiczna o feministycznym zacięciu: „poezja kobieca zawsze była poszkodowana, / nawet jeśli trwała dłużej niż okres”.
Dawid Jung


Link do źródła

Esy Floresy · 20:57 04.03.2011 · 14 ·
Komentarze
SzalonaJulka dnia 04.03.2011 22:36
Brawo Alleluja :)
a tomik chętnie kupię, żeby mieć blisko Twoje wiersze
kwiat_kalafiora dnia 05.03.2011 10:23
chciałabym cię poczuć w środku,
czytelniku

gratulacje wielkie :yes:
nie ukrywam, że czekałam na to i kupię na pewno. Kłaniam się w pas :)
Usunięty dnia 05.03.2011 13:31
Serce rośnie z radości :)
JaneE dnia 05.03.2011 13:32
Brawo :)
Moje gratulacje.
kresowiak dnia 05.03.2011 13:34
Agnieszko, szczere gratulacje, rzecz jasna zakupię! :)
Opheliac dnia 05.03.2011 15:18
Wielkie gratulacje!
zawsze dnia 05.03.2011 16:09
Radosne "Alleluja!":) Gratuluję, pięknie widzieć takie sukcesy. Tomik zakupię. Pozdrawiam.
Usunięty dnia 05.03.2011 16:16
BRAWO!!! :)
Daniel Madej dnia 06.03.2011 15:38
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!
Cały PP może być dumny, że ktoś z jego szeregów udanie debiutuje, oby tak dalej, Agnieszko;)
Zola111 dnia 06.03.2011 21:35
Cieszę się Z Tobą, Allelujko!
Bardzo cenię Twoją poezję, wszystkie Twoje wiersze publikowane tutaj połykałam z wielkim apetytem, choć bywają i gorzkawe i ostre.
Brawo.
alleluja con dnia 07.03.2011 09:09
Dziękuję za wszystkie miłe słowa, kochani :)
Zachary Ann dnia 07.03.2011 22:56
Ja też, ja też zamówię bo... TO JEST ZAJEBISTE!

(napisałem jak ciul, ale co z tego)
Michal Szulczewski dnia 09.03.2011 09:56
również gratuluję :) i pzdrawiam
monday dnia 13.03.2011 18:22
Nareszcie! Czekałam na to od dawna, jesteś moim numerem jeden jeśli chodzi o poezję kobiecą "amatorską". Gratulacje :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:18
Najnowszy:Wqgj54
Wspierają nas