Książka "Człowiek, którego nigdy nie było"
15 lutego 2011 roku Wydawnictwo MyBook wydało książkę "Człowiek, którego nigdy nie było", autorstwa Dawida Łukasiewicza. Jest to debiutancka pozycja Autora. Poniżej nota Wydawcy:

Altair de Sao – z pochodzenia Aragończyk – przyłącza się do zakonu asasynów (nizarytów), by odnaleźć odpowiedzi na pytania, których zadanie sobie zabiło już wiele osób. „Ci, których wierzenia są ukryte” zostali wplątani w potężną machinę intrygi, kłamstw, mistyfikacji oraz zbrodni. Skąd mieć nadal pewność, iż moje czyny są aby na pewno mym zamiarem? Okupiona krwią Ziemia Święta w XII wieku stała się sceną zmagań trzech wielkich potęg: targanego wewnętrznymi konfliktami Kościoła katolickiego, podnoszącej łeb na zgliszczach państw Fatymidów dynastii Ajjubidów oraz kryjących się w cieniu izmailitów, skrytobójców – pełnych mistycyzmu zakonników, którzy odrzucili islam. Groza twierdzy Alamut wyludniła góry Elburs. Stamtąd na południowy zachód wylewa się rząd morderczych ostrzy sztyletów. Wszystkie posłuszne charyzmatycznemu władcy nieistniejącego na żadnych mapach dominium – Raszidowi ad-Din Sinanowi. „Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone”. Trzecia krucjata chrześcijan do Outremer tonie w morzu krwi. Opisane w książce wydarzenia zmienią na długi czas zakulisowy bieg historii…

Książkę nabyć można na stronie www.mybook.pl . W naszym portalu znaleźć można fragment I rozdziału owej pozycji wydawniczej.
lostdawid1 · 13:31 09.03.2011 · 3 ·
Komentarze
lostdawid1 dnia 13.03.2011 20:35
Książka kosztuje 81.50 zł. Owszem, cena jest wysoka, nie zależy wszak niestety zupełnie ode mnie. Pozycja ma 449 str.B5 (oprawa miękka), 17 rozdziałów. Jest to powieść historyczna, dla której głównym tłem jest III krucjata chrześcijan do lewantu. Poza historią życia nizaryta Altaira de Sao, wydarzeniami znanymi z podręczników historii, przedstawiam kulturę, organizację wewnętrzną, metody aktywności polityczno-religijnej oraz teozofię izmailitów. Duży nacisk położyłem na charakterystykę dominujących religii oraz wierzeń, które zderzyły się u wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. "Na początku było nic. Wtedy rzekł bóg: niechaj stanie się światłość! I dalej nic nie było, tyle że teraz można to zobaczyć". Polecam.
John Rastheque dnia 25.03.2011 21:56
Sam polecasz swoją książkę? :rol:

Może ktoś inny poleci, kto pokusił się na to, nie warząc ceny (wybacz, lekko za wysokiej jak na polskie realia)?
lostdawid1 dnia 29.11.2011 13:40
"Człowiek, którego nigdy nie było" jest także dostępny w formie ebook'a, którego cena na stronie wydawnictwa wynosi 20 zł. Książkę kupić także można jako ebook'a w takich księgarniach internetowych, jak: empik.com, ebook.pl, gandalf.com.pl, amazonka.pl, virtualo.pl, inbook.pl. Wymienieni dystrybutorzy niejednokrotnie oferują jeszcze korzystniejszą cenę w ramach własnych działań marketingowych!
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Tymczasem1972
17/01/2019 10:45
Dziękuję za komentarze. Tak tematyka smutna i ciągle… »
wiojaw
17/01/2019 10:31
Padłam, leżem i kwiczem :D Aleś pojechaał! Rozumiem,… »
Wiktor Mazurkiewicz
17/01/2019 09:52
Vanillivi Tym razem nie zgadzam się z Tobą ABSOLUTNIE, może… »
wiojaw
17/01/2019 09:16
Dzięki Blanche. Coś z człowieka ma, zapewniam. Jeśli najdzie… »
wiojaw
17/01/2019 09:10
A mnie kojarzy się ostatni czas wydarzeń. Gdzie właśnie… »
Blanche
17/01/2019 07:52
Nie wiem dlaczego, ale na myśl przychodzi mi tu przysłowie -… »
Blanche
17/01/2019 07:50
Wiersz do bardzo głębokiego przemyślenia. Nie wiem czemu ta… »
Blanche
17/01/2019 07:48
Czasami trzeba sobie pomóc, uruchomić własne ja, nie czekać… »
Blanche
17/01/2019 07:46
Jak na wiersz, to trochę skąpy, ale... Temat młodości i… »
Blanche
17/01/2019 07:45
Stanowczo za mało, chce się więcej. Obraz namalowany jak… »
Blanche
17/01/2019 07:43
Tak, zgadzam się. Czegoś mi tutaj brakuje. Może faktycznie… »
Blanche
17/01/2019 07:05
Dziękuję za pozytywny odbiór :) »
Vanillivi
17/01/2019 06:16
Niestety nie mogę się zgodzić, że wiersz jest dopracowany.… »
mike17
16/01/2019 22:36
Nie lubię takich wierszy, gdzie Wiara jest jak pośmiewisko.… »
Hubert Z
16/01/2019 22:00
Yaro Zgadzam się z Czarną. Masz pomysł ale brakuje trochę… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:ycedy
Wspierają nas