Infekcja Portalu Pisarskiego
W dniu 11 kwietnia bieżącego roku strona Portalu Pisarskiego została zainfekowana. Podejrzewamy winowajcę, który został tymczasowo zbanowany (sprawa będzie jeszcze badana). Wirus został usunięty. Zalecam jednak aby każdy przeskanował swój komputer, bo złośliwe oprogramowanie mogło się zagnieździć na twardych dyskach.

Aktualizacja: winowajcą okazał się Piotr Olszówka. Co dziwne postać znana w kręgach literackich (był gościem niedawno organizowanego Prykonu w Poznaniu). Widocznie niektórym osobom nasz portal nie do końca się podoba.
Sagitarius · 22:36 11.04.2011 · 24 ·
Komentarze
Hyper dnia 11.04.2011 23:12
A czego można się obawiać? Tzn. jakich objawów ewentualnie można się spodziewać?
Sagitarius dnia 11.04.2011 23:14
Każdy wirus jest niebezpieczny. Może spowalniać prace komputera, w krytycznych przypadkach prowadzić do uszkodzenia systemu i kradzieży danych z dysku. Nie chcę za bardzo straszyć ale komputer warto przeskanować.
wykrot dnia 11.04.2011 23:50
właśnie zastanawiałem się dlaczego nagle mój komp wykazuje zagrożenie wirusowe ze strony bardzo popularnych portali, jak "Budujemy dom", "Interia" i podobne.
Esy Floresy dnia 11.04.2011 23:55
Tak właśnie się ten wirus objawił u mnie. Przeskanowałam komputer i wyszło mi ponad 3000 zarażonych plików, które umieściłam w kwarantannie. Teraz już wszystko działa, jak należy. Skanowałam po raz drugi komputer - jest czysty, zatem przeskanujcie swoje, tak dla własnego spokoju.
wykrot dnia 11.04.2011 23:58
Dokładnie tak samo!
Ale dałem na razie tylko skanowanie szybkie. W nocy wezmę jeszcze raz na dokładne.
mariamagdalena dnia 12.04.2011 00:29
linux jest za to nie o zdarcia
carmic coliber pozdrawia :)
Miladora dnia 12.04.2011 01:53
Na szczęście niczego mi skaner nie wykrył. :D
Euridice dnia 12.04.2011 09:15
Ja mam to samo, ciągle mi wykrywało jakieś złośliwe oprogramowanie, na onecie, na facebooku. Już właśnie włączyłam skanowanie... ;)
wodniczka dnia 12.04.2011 10:48
na całe szczęście mój norton nie pozwolił zaatakować systemu. W historii miłam aż 3 czy 4 próby ataku. Na całe szczęście zagrozenie należało do tych ''medium''. Ale widzę, ze co niektórym trochę napsocił.
Brak słów na takie osoby: (
Usunięty dnia 12.04.2011 13:24
U mnie czysto :)
Bardzki dnia 12.04.2011 14:32
Drogi Sagitarusie, by dołączyć do grona słusznie oburzonych osób, potrzebuję odpowiedzi na jedno pytanie. Czy użytkownik oprogramowania, które zaatakowało serwer portalu, był świadom tego faktu. Pytam, ponieważ w internecie dużo jest oprogramowania typu zombie. Myślę również, że poglądy tego pana nie mają tu żadnego znaczenia. Ja na przykład nie posiadam żadnych. Oczywiście nie traktuj mojej wypowiedzi jako próby obrony obwianego. Chcę jedynie wyjaśnić wszystko do końca

pozdrawiam Rafał:)
Nathien dnia 12.04.2011 14:47
U mnie na szczęście wszystko okej :)
Zgadzam się z Bardzkim. Takie oprogramowanie nie może samo zaatakować? Od razu weź poprawkę na moją ignorancję i totalną niewiedzę w tej kwestii ;)
Kushi dnia 12.04.2011 18:21
U mnie nic się na szczęście nie działo...
No cóż może chciał w ten sposób zwrócić na siebie uwagę:|
Dobra Cobra dnia 12.04.2011 18:57
Mój Apple Mac nie sygnalizuje żadnych problemów.
Sagitarius dnia 12.04.2011 19:09
@ Bardzki

Za dużo zbiegów okoliczności żeby można było nazwać sprawę przypadkową.
John Rastheque dnia 12.04.2011 19:20
To się porobiło...

Tak jak "mariamagdalena" dobrze , że na moim laptopie używam Ubuntu Linux :)
julanda dnia 12.04.2011 20:16
Ojej, a mój chodzi zawsze jak wół i nic nie robię, ładne kFiatki! :( Ale to daje do myślenia...
Emily dnia 12.04.2011 20:36
A zastanawiałam się, czemu avast tak histeryzuje przy allegro i sprawdzaniu poczty... ;) dzięki bardzo za info.
gabstone dnia 12.04.2011 23:30
Mam AVG ( to darmowy antywirus), jeszcze nigdy niczego mi nie wpuścił. Tym razem też czysto
Bardzki dnia 13.04.2011 10:59
Sygit rozumiem z twojej odpowiedzi, że było więcej tego typu ataków w dłuższym czasie. Jeżeli tak było, to podjąłeś słuszną decyzję. Nie mieszałbym jednak do tego polityki. Ja od niej uciekam właśnie na takie fajne literackie portale jak twój.

życzę miłego dnia:)
Sagitarius dnia 13.04.2011 11:17
Przyznaję rację, komentarz polityczny raczej niepotrzebny, wzmianka została usunięta :-)
SzalonaJulka dnia 17.04.2011 13:07
No niestety skanowanie nie pomogło - wirus zniszczył mi system :(
Vanillivi dnia 17.04.2011 21:26
Hmmm... od kilku dni mam drobne problemy z komputerem - między innymi z plikami .dll, w sumie nic poważnego, ale upierdliwe. Zastanawiam się, czy to mogła być przyczyna - w tej chwili już tego nie zweryfikuję, ale wydaje mi się, że 11 spędziłam trochę czasu na portalu, czytając teksty.
bassooner dnia 17.04.2011 22:12
mam ubuntu i nawet nie wiem o możliwych antywirusach na linux
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
oldakowski2013
26/04/2017 19:30
Mało dyskutuję nad zamieszczonymi utworami, ale w tym… »
tsole
26/04/2017 17:55
Miło Aronio że wpadłaś. I ten zmysłowy avatar - to chyba też… »
allaska
26/04/2017 17:40
Rzeczywiście ma urok wiersz, prostota nieoceniona:) wspólne… »
Aronia23
26/04/2017 16:48
Ja słóweczko, i uciekam, "Kochajcie mnie lub… »
Aronia23
26/04/2017 16:37
;))) »
Nalka31
26/04/2017 16:03
Takie obrazki zawsze czytam z duża dozą współczucia dla… »
Procesja
26/04/2017 15:32
al-szamanko, bardzo się cieszę, że wpadłaś i podzieliłaś się… »
tsole
26/04/2017 15:28
Jest tu ciekawy rytm i wzruszające ciepło, jak gdyby uczucie… »
tsole
26/04/2017 15:24
Dzięki Jolu za komplementy. Oczywiście, uważam, że dobra… »
mike17
26/04/2017 13:59
Lilu, dawno nie czytałem tu czegoś tak pięknego :) Jest w… »
Aronia23
26/04/2017 13:32
Cześć, Maurycy. Wiesz zastanawiają mnie tu dwa fr, które… »
JOLA S.
26/04/2017 13:03
Świetne! Lubię Twoje pisanie Tadeuszu, ale ten tekst… »
Nalka31
26/04/2017 12:56
Rzewnie się zrobiło po przeczytaniu tego opowiadania. Dużo w… »
Dobra Cobra
26/04/2017 10:21
Uff, a już się bałęm, że po takim tytule opowieśc podąży w… »
faith
26/04/2017 10:09
Nalko, bardzo mi miło, że zajrzałaś. Mądrze… »
ShoutBox
  • mike17
  • 26/04/2017 18:53
  • Nie bądź taki szybki Bill : [link]
  • Gramofon
  • 26/04/2017 14:09
  • Piszecie coś na konkurs? piszcie piszcie, bo więcej nie będzie.
  • Aronia23
  • 26/04/2017 13:45
  • :)))), dziękuję, Tsole
  • allaska