Infekcja Portalu Pisarskiego
W dniu 11 kwietnia bieżącego roku strona Portalu Pisarskiego została zainfekowana. Podejrzewamy winowajcę, który został tymczasowo zbanowany (sprawa będzie jeszcze badana). Wirus został usunięty. Zalecam jednak aby każdy przeskanował swój komputer, bo złośliwe oprogramowanie mogło się zagnieździć na twardych dyskach.

Aktualizacja: winowajcą okazał się Piotr Olszówka. Co dziwne postać znana w kręgach literackich (był gościem niedawno organizowanego Prykonu w Poznaniu). Widocznie niektórym osobom nasz portal nie do końca się podoba.
Wiktor Orzel · 22:36 11.04.2011 · 24 ·
Komentarze
Hyper dnia 11.04.2011 23:12
A czego można się obawiać? Tzn. jakich objawów ewentualnie można się spodziewać?
Wiktor Orzel dnia 11.04.2011 23:14
Każdy wirus jest niebezpieczny. Może spowalniać prace komputera, w krytycznych przypadkach prowadzić do uszkodzenia systemu i kradzieży danych z dysku. Nie chcę za bardzo straszyć ale komputer warto przeskanować.
wykrot dnia 11.04.2011 23:50
właśnie zastanawiałem się dlaczego nagle mój komp wykazuje zagrożenie wirusowe ze strony bardzo popularnych portali, jak "Budujemy dom", "Interia" i podobne.
Esy Floresy dnia 11.04.2011 23:55
Tak właśnie się ten wirus objawił u mnie. Przeskanowałam komputer i wyszło mi ponad 3000 zarażonych plików, które umieściłam w kwarantannie. Teraz już wszystko działa, jak należy. Skanowałam po raz drugi komputer - jest czysty, zatem przeskanujcie swoje, tak dla własnego spokoju.
wykrot dnia 11.04.2011 23:58
Dokładnie tak samo!
Ale dałem na razie tylko skanowanie szybkie. W nocy wezmę jeszcze raz na dokładne.
mariamagdalena dnia 12.04.2011 00:29
linux jest za to nie o zdarcia
carmic coliber pozdrawia :)
Miladora dnia 12.04.2011 01:53
Na szczęście niczego mi skaner nie wykrył. :D
Euridice dnia 12.04.2011 09:15
Ja mam to samo, ciągle mi wykrywało jakieś złośliwe oprogramowanie, na onecie, na facebooku. Już właśnie włączyłam skanowanie... ;)
wodniczka dnia 12.04.2011 10:48
na całe szczęście mój norton nie pozwolił zaatakować systemu. W historii miłam aż 3 czy 4 próby ataku. Na całe szczęście zagrozenie należało do tych ''medium''. Ale widzę, ze co niektórym trochę napsocił.
Brak słów na takie osoby: (
Usunięty dnia 12.04.2011 13:24
U mnie czysto :)
Bardzki dnia 12.04.2011 14:32
Drogi Sagitarusie, by dołączyć do grona słusznie oburzonych osób, potrzebuję odpowiedzi na jedno pytanie. Czy użytkownik oprogramowania, które zaatakowało serwer portalu, był świadom tego faktu. Pytam, ponieważ w internecie dużo jest oprogramowania typu zombie. Myślę również, że poglądy tego pana nie mają tu żadnego znaczenia. Ja na przykład nie posiadam żadnych. Oczywiście nie traktuj mojej wypowiedzi jako próby obrony obwianego. Chcę jedynie wyjaśnić wszystko do końca

pozdrawiam Rafał:)
Nathien dnia 12.04.2011 14:47
U mnie na szczęście wszystko okej :)
Zgadzam się z Bardzkim. Takie oprogramowanie nie może samo zaatakować? Od razu weź poprawkę na moją ignorancję i totalną niewiedzę w tej kwestii ;)
Kushi dnia 12.04.2011 18:21
U mnie nic się na szczęście nie działo...
No cóż może chciał w ten sposób zwrócić na siebie uwagę:|
Dobra Cobra dnia 12.04.2011 18:57
Mój Apple Mac nie sygnalizuje żadnych problemów.
Wiktor Orzel dnia 12.04.2011 19:09
@ Bardzki

Za dużo zbiegów okoliczności żeby można było nazwać sprawę przypadkową.
John Rastheque dnia 12.04.2011 19:20
To się porobiło...

Tak jak "mariamagdalena" dobrze , że na moim laptopie używam Ubuntu Linux :)
julanda dnia 12.04.2011 20:16
Ojej, a mój chodzi zawsze jak wół i nic nie robię, ładne kFiatki! :( Ale to daje do myślenia...
Emily dnia 12.04.2011 20:36
A zastanawiałam się, czemu avast tak histeryzuje przy allegro i sprawdzaniu poczty... ;) dzięki bardzo za info.
gabstone dnia 12.04.2011 23:30
Mam AVG ( to darmowy antywirus), jeszcze nigdy niczego mi nie wpuścił. Tym razem też czysto
Bardzki dnia 13.04.2011 10:59
Sygit rozumiem z twojej odpowiedzi, że było więcej tego typu ataków w dłuższym czasie. Jeżeli tak było, to podjąłeś słuszną decyzję. Nie mieszałbym jednak do tego polityki. Ja od niej uciekam właśnie na takie fajne literackie portale jak twój.

życzę miłego dnia:)
Wiktor Orzel dnia 13.04.2011 11:17
Przyznaję rację, komentarz polityczny raczej niepotrzebny, wzmianka została usunięta :-)
SzalonaJulka dnia 17.04.2011 13:07
No niestety skanowanie nie pomogło - wirus zniszczył mi system :(
Vanillivi dnia 17.04.2011 21:26
Hmmm... od kilku dni mam drobne problemy z komputerem - między innymi z plikami .dll, w sumie nic poważnego, ale upierdliwe. Zastanawiam się, czy to mogła być przyczyna - w tej chwili już tego nie zweryfikuję, ale wydaje mi się, że 11 spędziłam trochę czasu na portalu, czytając teksty.
bassooner dnia 17.04.2011 22:12
mam ubuntu i nawet nie wiem o możliwych antywirusach na linux
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Ula
21/01/2018 21:34
Piękna bajeczka, Alen. To mój ulubiony cytat. Mam… »
ClakierCat
21/01/2018 21:09
mike17, :) . »
GregoryJ
21/01/2018 21:03
Aniu, kawał świetnego tekstu. Gratuluję. Elegancko, z gracją… »
mike17
21/01/2018 20:39
To nie jest kicha, to jest żenada. Takiego dna nie czytałem… »
ghost--writer
21/01/2018 20:27
Tak, wiem, może źle się wyraziłem. Nie rozumiem ułożenia… »
GregoryJ
21/01/2018 20:09
Czuję się zaszczycony, że zechciałaś przystanąć, by… »
introwerka
21/01/2018 20:01
Muchas gracias, Gramofonie :) »
ajw
21/01/2018 19:53
A to bałwan! ;)) Milu, ubawiłam się setnie. Poczucie humoru… »
mike17
21/01/2018 19:50
Jakoś do mnie nie przemówiło. Nie bardzo lubię odległe… »
Gramofon
21/01/2018 19:46
Ok, masz racje, źle czytałem, bez wyraźnych przecinków, już… »
aintone
21/01/2018 19:39
Zapraszam do komentowania :) »
introwerka
21/01/2018 19:39
Gramofonie, miło, że wracasz :) Co do tego… »
Darcon
21/01/2018 19:35
Uf, masa drobnych błędów, Dodatku. Jest to jakiś pomysł,… »
trawa1965
21/01/2018 19:31
To nie jest opis dwojga kochanków, lecz odwiecznej… »
JoannaP
21/01/2018 19:30
Często powtarza się zaimek ,,który": - po… »
ShoutBox
  • Silvus
  • 21/01/2018 21:32
  • Dla mnie? <sprawdza, co to jest>
  • Niczyja
  • 21/01/2018 21:25
  • To dla Silvusa, Michale. A co będzie dla mnie, z gwarancją podobania mi się?:)
  • mike17
  • 21/01/2018 20:43
  • Rafał Brzozowski w swoim kultowym kawałku : [link]
  • Silvus
  • 21/01/2018 20:33
  • A ja tej piosenki niet. Treściowo niby może być, hm, pouczająca, ale jednak...
  • Niczyja
  • 21/01/2018 18:22
  • I agree, completely...
  • mike17
  • 21/01/2018 18:07
  • Takiego hiciora to pan Sting już raczej nie nagra, pewne rzeczy dzieją się tylko raz w życiu : [link]
  • Silvus
  • 21/01/2018 16:37
  • Stingowi dobrze w jazzie.
  • mike17
  • 21/01/2018 15:49
  • Jeśli Sting, to dla mnie w jazzowym standardzie z "Leaving Las Vegas" : [link]
  • Silvus