Infekcja Portalu Pisarskiego
W dniu 11 kwietnia bieżącego roku strona Portalu Pisarskiego została zainfekowana. Podejrzewamy winowajcę, który został tymczasowo zbanowany (sprawa będzie jeszcze badana). Wirus został usunięty. Zalecam jednak aby każdy przeskanował swój komputer, bo złośliwe oprogramowanie mogło się zagnieździć na twardych dyskach.

Aktualizacja: winowajcą okazał się Piotr Olszówka. Co dziwne postać znana w kręgach literackich (był gościem niedawno organizowanego Prykonu w Poznaniu). Widocznie niektórym osobom nasz portal nie do końca się podoba.
Sagitarius · 22:36 11.04.2011 · 24 ·
Komentarze
Hyper dnia 11.04.2011 23:12
A czego można się obawiać? Tzn. jakich objawów ewentualnie można się spodziewać?
Sagitarius dnia 11.04.2011 23:14
Każdy wirus jest niebezpieczny. Może spowalniać prace komputera, w krytycznych przypadkach prowadzić do uszkodzenia systemu i kradzieży danych z dysku. Nie chcę za bardzo straszyć ale komputer warto przeskanować.
wykrot dnia 11.04.2011 23:50
właśnie zastanawiałem się dlaczego nagle mój komp wykazuje zagrożenie wirusowe ze strony bardzo popularnych portali, jak "Budujemy dom", "Interia" i podobne.
Esy Floresy dnia 11.04.2011 23:55
Tak właśnie się ten wirus objawił u mnie. Przeskanowałam komputer i wyszło mi ponad 3000 zarażonych plików, które umieściłam w kwarantannie. Teraz już wszystko działa, jak należy. Skanowałam po raz drugi komputer - jest czysty, zatem przeskanujcie swoje, tak dla własnego spokoju.
wykrot dnia 11.04.2011 23:58
Dokładnie tak samo!
Ale dałem na razie tylko skanowanie szybkie. W nocy wezmę jeszcze raz na dokładne.
mariamagdalena dnia 12.04.2011 00:29
linux jest za to nie o zdarcia
carmic coliber pozdrawia :)
Miladora dnia 12.04.2011 01:53
Na szczęście niczego mi skaner nie wykrył. :D
Euridice dnia 12.04.2011 09:15
Ja mam to samo, ciągle mi wykrywało jakieś złośliwe oprogramowanie, na onecie, na facebooku. Już właśnie włączyłam skanowanie... ;)
wodniczka dnia 12.04.2011 10:48
na całe szczęście mój norton nie pozwolił zaatakować systemu. W historii miłam aż 3 czy 4 próby ataku. Na całe szczęście zagrozenie należało do tych ''medium''. Ale widzę, ze co niektórym trochę napsocił.
Brak słów na takie osoby: (
Usunięty dnia 12.04.2011 13:24
U mnie czysto :)
Bardzki dnia 12.04.2011 14:32
Drogi Sagitarusie, by dołączyć do grona słusznie oburzonych osób, potrzebuję odpowiedzi na jedno pytanie. Czy użytkownik oprogramowania, które zaatakowało serwer portalu, był świadom tego faktu. Pytam, ponieważ w internecie dużo jest oprogramowania typu zombie. Myślę również, że poglądy tego pana nie mają tu żadnego znaczenia. Ja na przykład nie posiadam żadnych. Oczywiście nie traktuj mojej wypowiedzi jako próby obrony obwianego. Chcę jedynie wyjaśnić wszystko do końca

pozdrawiam Rafał:)
Nathien dnia 12.04.2011 14:47
U mnie na szczęście wszystko okej :)
Zgadzam się z Bardzkim. Takie oprogramowanie nie może samo zaatakować? Od razu weź poprawkę na moją ignorancję i totalną niewiedzę w tej kwestii ;)
Kushi dnia 12.04.2011 18:21
U mnie nic się na szczęście nie działo...
No cóż może chciał w ten sposób zwrócić na siebie uwagę:|
Dobra Cobra dnia 12.04.2011 18:57
Mój Apple Mac nie sygnalizuje żadnych problemów.
Sagitarius dnia 12.04.2011 19:09
@ Bardzki

Za dużo zbiegów okoliczności żeby można było nazwać sprawę przypadkową.
John Rastheque dnia 12.04.2011 19:20
To się porobiło...

Tak jak "mariamagdalena" dobrze , że na moim laptopie używam Ubuntu Linux :)
julanda dnia 12.04.2011 20:16
Ojej, a mój chodzi zawsze jak wół i nic nie robię, ładne kFiatki! :( Ale to daje do myślenia...
Emily dnia 12.04.2011 20:36
A zastanawiałam się, czemu avast tak histeryzuje przy allegro i sprawdzaniu poczty... ;) dzięki bardzo za info.
gabstone dnia 12.04.2011 23:30
Mam AVG ( to darmowy antywirus), jeszcze nigdy niczego mi nie wpuścił. Tym razem też czysto
Bardzki dnia 13.04.2011 10:59
Sygit rozumiem z twojej odpowiedzi, że było więcej tego typu ataków w dłuższym czasie. Jeżeli tak było, to podjąłeś słuszną decyzję. Nie mieszałbym jednak do tego polityki. Ja od niej uciekam właśnie na takie fajne literackie portale jak twój.

życzę miłego dnia:)
Sagitarius dnia 13.04.2011 11:17
Przyznaję rację, komentarz polityczny raczej niepotrzebny, wzmianka została usunięta :-)
SzalonaJulka dnia 17.04.2011 13:07
No niestety skanowanie nie pomogło - wirus zniszczył mi system :(
Vanillivi dnia 17.04.2011 21:26
Hmmm... od kilku dni mam drobne problemy z komputerem - między innymi z plikami .dll, w sumie nic poważnego, ale upierdliwe. Zastanawiam się, czy to mogła być przyczyna - w tej chwili już tego nie zweryfikuję, ale wydaje mi się, że 11 spędziłam trochę czasu na portalu, czytając teksty.
bassooner dnia 17.04.2011 22:12
mam ubuntu i nawet nie wiem o możliwych antywirusach na linux
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
wiktoria
25/03/2017 14:39
Procesjo, pierwszy wers jest dla mnie całkowicie… »
skroplami
25/03/2017 14:23
Biedny duch :(. Ok, jest cierpliwy jak serce i doczeka się… »
wiktoria
25/03/2017 14:17
Fajny tekst, całkiem zabawny, choc może nie do końca. Bo… »
skroplami
25/03/2017 14:14
Namawiaczka/namawiacz ;). A gdzie ooooo oo babuszka,… »
Grain
25/03/2017 14:09
Serdeczne dzięki - skorzystam. Metaforyka? Staram się… »
Florian Konrad
25/03/2017 14:01
Jejku, przez nieuwagę (taki mały gapcio ze mnie) wrzuciłem… »
Opheliac
25/03/2017 13:58
Ostatni wers bardzo trafnie podsumowuje całość tak, że nawet… »
Maurycy Rubikon
25/03/2017 13:55
Aronia: Apisie, Apisie, złoto u kobiet dodaje… »
wiktoria
25/03/2017 13:51
Florianie Konradzie, bardzo podoba mi się Twój wiersz.… »
Opheliac
25/03/2017 13:39
Clock, ale mam nadzieję, że mimo tego skrobiesz od czasu do… »
ApisTaur
25/03/2017 13:07
Ha! Czyli umiem czytać! Dała się wciągnąć ;). Ale nie do… »
Flauros
25/03/2017 11:54
Dziękuję za wyczerpujący komentarz :) Jeśli chodzi o… »
Dobra Cobra
25/03/2017 11:42
O, a druga część opowiadanie ma inną nazwę, niż pierwsza.… »
Flauros
25/03/2017 11:35
Literówka, będzie do poprawki :) »
Dobra Cobra
25/03/2017 11:23
Się tylko zastanawiam, dlaczego ta częśc opowiadania zwie… »
ShoutBox
  • Aronia23
  • 24/03/2017 19:48
  • [link] miki, fajne to jest, mam nadz. że nie powtórzyłam tego, co zapodałeś
  • mike17
  • 24/03/2017 19:21
  • No to jedziemy dalej. Wujek Czarek snuje dalej swe kombatanckie wspomnienia z kręcenia KROLLA, zapraszam do wspólnej zabawy : [link]
  • wiktoria
  • 24/03/2017 11:14
  • Witaj radosna Aronio o poranku :)
  • introwerka
  • 24/03/2017 00:31
  • Lecę na razie z psem, na dobry wieczór zostawiam nastrojową piosenkę: [link] :)
  • Jaga
  • 23/03/2017 12:49
  • "Czarną wołgę" Dobrej Cobry...
Ostatnio widziani
Gości online:37
Najnowszy:koeronada