Startuje odświeżona TVP Kultura
W poniedziałek - 5 września 2011 roku - rusza nowa, jesienna ramówka kanału TVP Kultura. Nowa oferta stacji to dyskusje, transmisje wydarzeń, dni poświęcone teatrowi, filmowi, literaturze, operze i plastyce, codzienne serwisy kulturalne.

Jesienią w TVP Kultura zaplanowano wiele zmian i nowości. Pozycją flagową będzie „Żywe Studio”, pasmo oparte na ścisłym kontakcie i rozmowach z widzami. Zamiast stałych godzin emisji - ruchome, uzależnione od ważnych wydarzeń kulturalnych. Jest też nowa, bogata oferta programowa w dziedzinie muzyki, teatru, filmu, fabularnego i dokumentalnego.

Alternatywą dla telewizji śniadaniowej i informacyjnej mają być nadawane o godz. 8.15 poranki muzyczne. W niedzielę zaplanowano poranki Chopinowskie. Muzyka pojawi się również w paśmie wieczornym oraz nocnym. Wyemitowane zostaną najciekawsze spektakle, zarówno archiwalne, jak i najnowsze, zarejestrowane specjalnie przez TVP Kultura. Wrzesień poświęcony jest teatrowi Jerzego Jareckiego, w październiku zaś zaplanowano spektakle Tadeusza Różewicza.

TVP Kultura planuje także przegląd najważniejszych tytułów artystycznego kina. Zobaczymy dzieła laureatów Oscarów, filmy nagrodzone w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto i Rotterdamie, doceniane przez publiczność Nowych Horyzontów i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Oddzielne pasmo poświęcone będzie produkcjom polskim, dokumentom i filmom.

- Celem zmian jest wyjście poza tradycyjny krąg odbiorców kultury wysokiej, zainteresowanie konsumentów kultury popularnej oraz szersza współpraca z takimi instytucjami kultury, jak: związki twórcze, Muzeum Narodowe, biblioteki czy Narodowy Instytut Audiowizualny - zapowiada Katarzyna Janowska, nowa dyrektor TVP Kultura.

Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP, podczas konferencji prasowej zapowiadającej jesienne zmiany powiedział, że od TVP Kultura oczekuje jednocześnie jakości i poszerzania widowni. Dodał, że będzie starał się, w miarę możliwości, zapewnić kanałowi jak najlepsze finansowanie.

Kanał będzie ściśle współpracować z TVP2 Jerzy Kapuściński podkreślił, że Dwójka już rozpoczęła promocję TVP Kultury. Wybrane pozycje będą emitowane ponownie na antenie Dwójki.

Źródło: media2.pl
Wiktor Orzel · 17:01 03.09.2011 · 4 ·
Komentarze
zapomin dnia 04.09.2011 01:35
Przez lata walczyłem z moja kablówką o dostęp do TVP Kultury. W końcu obiecali, że zaczną "dostarczać sygnał". Zaczęli i... przerzuciłem się na TVP Historia.
Zobaczymy, może ta nowa ramówka będzie lepsza niż dotychczasowa oferta Kultury
zapomin dnia 04.09.2011 01:35
.
niemotylica dnia 04.09.2011 11:18
dzięki TVP Kultura nareszcie obejrzałam w całości Trzy Kolory Kieślowskiego. Normalnie w TVP1 były nadawane o koszmarnie późnej porze. Niedawno był też "Mój Nikifor" i "Komornik". Nareszcie program, gdzie normalnie, bez reklam w trakcie oglądamy polskie filmy.
Almari dnia 05.09.2011 22:00
Trzy Kolory, zwłaszcza Niebieski - majstersztyk.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Dobra Cobra
15/07/2019 23:12
Madawydar, Jak celnie się domyslasz to tylko opowiesc.… »
Marek Adam Grabowski
15/07/2019 22:25
Chodziło mi o to, czemu zabił i co łączyło go z tą… »
PrzemeK155J
15/07/2019 20:39
Pod koniec chciałem nieco wspomnieć o naszym trybie życia,… »
StalowyKruk
15/07/2019 18:04
Dziękuję. Pracuję nad rozdziałem drugim, ale jak zwykle… »
22227
15/07/2019 17:57
Ciekawy tekst, tylko z tym mózgiem to o wiele bardziej… »
DanielKurowski1
15/07/2019 16:11
Komentarz dopiero po miesiącu, ale sesja nie wybacza.… »
czarnanna
15/07/2019 15:36
Bardzo dziękuję za odkurzenie mojego tekstu, Antoni :) Od… »
czarnanna
15/07/2019 15:31
Cieszę się, że rymowanka wpadła Ci w oko/ucho :D Lubię… »
wiosna
15/07/2019 15:14
I jeszcze rymy wewnętrzne:) Lubię czasem się tak pobawić,… »
wiosna
15/07/2019 15:02
Ładnie o wiośnie:) »
wiosna
15/07/2019 14:53
E tam. Na pewno nie jesteś gruboskórny ;) Za to ja, mimo… »
wiosna
15/07/2019 14:48
Dziękuję za wspólną podróż:) Pozdrawiam z uśmiechem:) »
wiosna
15/07/2019 14:46
To dla mnie wielki komplement. Dziękuję i pozdrawiam:) »
wiosna
15/07/2019 14:44
Hubercie dziękuję za wzruszenie i również pozdrawiam:) »
wiosna
15/07/2019 14:40
Dzięki za wizytę Marku:) A mógłbyś zdradzić które to… »
ShoutBox
  • mike17
  • 15/07/2019 15:55
  • Przelotem w stolicy, na dobre wrócę pod koniec sierpnia. Pozdrawiam Was i życzę dobrych, udanych tekstów, no i wakacji rzecz jasna :)
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:53
  • Miłej niedzieli! Leniwej lub aktywnej (co kto woli) :D
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:46
  • Naturalnie, Antoni!
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:28
  • I mam nadzieję, że pochwalisz się efektami?
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:03
  • No, tego jeszcze nie grali :) Super mi miło! Tylko uważaj, bo sporo w tej mojej muzyce jest niepokoju, czy wręcz krzyku, jak w niektórych. Choć uważam, że tylko kilka jest naprawdę dobrych.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:59
  • Super!!! Bardzo mi się podobają serio, chyba będę do nich malować :D
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 22:56
  • Albo zupełnie moje, albo te z opisem Projekt to z zespołem sprzed lat.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:50
  • Ale to te wszystkie utwory są Twoje?!
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:41
  • Antoni, bardzo intrygująca ta Twoja kompozycja. Gratuluję :)
  • Dobra Cobra
  • 12/07/2019 13:01
  • I dzięki życzeniem Vanillivi wypoczywala dobrze. Bo gdyby ich nie było....
Ostatnio widziani
Gości online:13
Najnowszy:coralieb5a
Wspierają nas