Akcja książka za recenzję
Akcja „książka za recenzję” jest skierowana do wydawców i autorów, którzy pragną wypromować książkę na stronach Portalu Pisarskiego oraz do recenzentów, kochających czytać i chcących poznawać nowości wydawnicze.

Celem akcji jest nawiązanie przez Portal Pisarski współpracy z wydawnictwami i autorami. Owocem współpracy będą wartościowe recenzje książek oraz promocja utworu na Portalu Pisarskim.
W zakres promocji wchodzą:
1. Umieszczenie na Portalu Pisarskim newsa o książce, stworzonego na podstawie informacji przekazanych przez wydawcę / autora.
2. Umieszczenie na stronie Portalu okładki książki, odsyłającej do wskazanej przez autora / wydawcę strony internetowej promującej tekst. Okładka będzie widoczna na stronie przez dwa tygodnie.
3. Opublikowanie na Portalu Pisarskim recenzji książki, przekazanej przez wydawcę / autora.
4. Inne wymagania i propozycje wydawcy / autora będą ustalane indywidualnie z redakcją Portalu Pisarskiego.

Powinności wydawcy / autora

1. Wydawca lub autor, który chciałby, aby książka została zrecenzowana przez użytkownika Portalu Pisarskiego ma obowiązek przekazać na rzecz Portalu Pisarskiego dwa egzemplarze książki. Jeden egzemplarz powinien trafić do recenzenta, wskazanego przez redakcję Portalu Pisarskiego, a drugi do Superadministratora.
2. Wydawca / autor powinien udzielić redakcji informacji, niezbędnych do sporządzenia newsa o książce oraz przesłać link do okładki.
3. Istnieje możliwość rozszerzenia współpracy z Portalem Pisarskim. Pakiet rozszerzony obejmuje:
– możliwość korekty recenzji przed publikacją na Portalu Pisarskim
– wydłużenie czasu promocji okładki na stronie Portalu Pisarskiego do czterech tygodni
Jeśli wydawca / autor zdecyduje się na rozszerzony pakiet współpracy, zobowiązuje się do przekazania dodatkowego egzemplarza promowanej książki na rzecz Portalu Pisarskiego, czyli przesłania dwóch książek Superadministratorowi.
4. Jeśli wydawca / autor chciałby, aby powstało kilka recenzji książki, jest on zobowiązany do przekazania większej liczby egzemplarzy książek dla recenzentów.
5. Wydawców / autorów chcących podjąć współpracę z Portalem Pisarskim prosimy o kontakt mailowy z Sagitariusem (Superadministratorem) wiktororzel@portal-pisarski.pl

Obowiązki recenzenta

1. Recenzentem może zostać użytkownik Portalu Pisarskiego, który ma na swoim koncie co najmniej jedną opublikowaną recenzję.
2. Recenzent, po zapoznaniu się z propozycją wydawcy / autora, zgłasza się do redakcji celem uzyskania zgody na wzięcie udziału w akcji oraz przekazania danych kontaktowych.
3. Recenzent zobowiązuje się do przeczytania książki, napisania recenzji i przekazania jej do weryfikacji redakcyjnej w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania książki. Książka, oczywiście, zostaje u recenzenta.
4. Recenzja powinna być napisana zgodnie z wymaganiem gatunkowymi. Nie może ona być streszczeniem ani luźną dywagacją o utworze.
5. Recenzja musi być napisana poprawną polszczyzną, bez błędów ortograficznych i literówek.
6. Jeżeli recenzent nie spełni powyższych warunków zostaje wpisany na „czarną listę” i nie będzie mógł brać udziału w akcji książka za recenzję.

Recenzentów, którzy chcieliby wziąć udział w akcji proszę o zgłoszenia w specjalnie założonym temacie na forum, czyli tutaj.
Elwira · 14:18 23.10.2011 · 9 ·
Komentarze
Bozka M-N dnia 27.12.2011 22:33
prosze uprzejmie podac mi adres na ktory przeslac ksiazki

pozdrawiam
Bozena Helena Mazur-Nowak
Wiktor Orzel dnia 02.01.2012 23:02
W sprawie akcji proszę pisać na mój adres e-mail :)
Jola dnia 20.05.2012 08:47
czy to jeszcze aktualne????
mruczol dnia 22.07.2012 16:23
Ja pisałam w sprawie e-booka, ale spotkałam się z brakiem odpowiedzi :( :no::(
PolaPane dnia 04.01.2013 23:30
Ja również nie otrzymałam odpowiedzi w tej sprawie, choć pisałam ponad miesiąc temu.
Zatem wysyłam pocztą portalową, o ile jest taka możliwość.
piorko dnia 01.02.2013 15:37
Sagitariusie,
W skróconych informacjach o książce brakuje pozycji na podanie autora polskiego tłumaczenia a taka informacja, moim zdaniem, jest ważna.
To tak przy okazji, po przeczytaniu najnowszej recenzji na PP - "Waga Prawdy" i zakładam, że autorka podałaby to nazwisko mając taką możliwość.

Pozdrawiam :)
PolaPane dnia 12.04.2013 22:13
Witam.
Uważam, że propozycja "Książka za recenzję" powinna być usunięta ze strony głównej Portalu Pisarskiego, bo wprowadza w błąd autorów i jest niezgodna z prawdą.
Autorów nie traktuje się poważnie. Najpierw jest kłopot z uzyskaniem jakiejkolwiek odpowiedzi od Redakcji, a jak już po kilku mailach autor takową otrzyma i jest ona niby pozytywna, to i tak, mimo obietnic, nie skutkuje żadną współpracą. No chyba że czas oczekiwania powinien wynosić kilka miesięcy.
Zatem dziękuję za współpracę i życzę poważniejszego traktowania autorów.
Pozdrawiam,
Pola
P.S. :no:
magpi dnia 04.01.2014 17:00
Chciałabym wysłać egz. nowej książki. Czy to ogłoszenie jest nadal aktualne?
Michael Tequila dnia 17.02.2014 20:07
Witam,

Co z recenzjami książek wydawanych w formie elektronicznej? Czy nie zasługują one na recenzowanie? Nawiązuję do uwag dwóch autorek Mruczol i PolaPane, które nie otrzymały odpowiedzi w tej sprawie na niniejszym forum. Sam wydałem 4 książki w formie elektronicznej i jestem zainteresowany ich recenzjami.

Proszę o pomoc, komentarze lub sugestie.

Pozdrawiam,

Michael Tequila
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Miladora
20/10/2017 20:03
Za dużo pokombinowałaś, Elu. Tamta wersja miała większą… »
pociengiel
20/10/2017 20:02
Miło mi. Dziękuję serdecznie. »
Krzysztof Konrad
20/10/2017 20:00
Widzę w podmiocie normalnego człowieka, który w tym chorym… »
mike17
20/10/2017 19:42
Gdzie masz tu ortografię? Chodzi Ci o słowo "nic… »
allaska
20/10/2017 19:42
Esko, tak, bardzo przepraszam za te poprawki, ale trochę… »
wodniczka
20/10/2017 19:39
Trochę ciężkawo. Jestem za gabi. :) Powodzenia w… »
Lady Winter
20/10/2017 19:38
Michu, możesz się nie zgadzać, ale zasady polszczyzny są… »
wodniczka
20/10/2017 19:37
Super z tego obraz:). Uśmiałam się życzliwe. Pozdrawiam! »
Esy Floresy
20/10/2017 19:35
Allasko, widzę, że tekst się rozrósł względem tego w… »
wodniczka
20/10/2017 19:35
Trochę za dużo przymiotników. Jakaś taka wyliczanka:). Ale… »
wodniczka
20/10/2017 19:34
ciszy iskrzącej od decybeli. Ale to tylko tak dla mnie.… »
mike17
20/10/2017 19:32
Tak się składa, że i ja jestem filologiem, ale angielskim :)»
wodniczka
20/10/2017 19:30
Smutny :(. Taki przenikający. Wróciłam wspomnieniami do tego… »
wodniczka
20/10/2017 19:26
- ciekawie brzmi. Tak mi się smutno zrobiło, jak… »
allaska
20/10/2017 19:22
Gabi, kłaniam się nisko :) kocham Cię, hehe. Tekst w gruncie… »
ShoutBox
  • Procesja
  • 20/10/2017 19:55
  • Odkryłam właśnie, że dobiłam z ostatnim do okrągłej liczby 100 tekstów na portalu :) Rok temu się na to nie zapowiadało. No to Wasze zdrowie!
  • mike17
  • 19/10/2017 20:20
  • By poznać bliżej zasady gry, zapraszam tutaj : [link]
  • mike17
  • 19/10/2017 20:19
  • Konkurs czeka i wzywa z daleka! Czyli zapraszam serdecznie wszystkich śmiałków pióra do udziału w MUZO WENACH 5, a więc zabawie w prozie, gdzie musimy napisać miniaturę na 5000 słów i tyle. Łatwe?
  • allaska
  • 18/10/2017 13:08
  • jak miło czasem poczytać coś po polsku ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 22:20
  • Mądre, a w jakim sensie? Ja uważam, że są zwyczajne. Dla każdego. I każdy może wejść w tę tematykę i ją całym sobą poczuć. Bo czym jest napisanie utworu? Kontaktem z piosenką i daniem czegoś z siebie.
  • Silvus
  • 17/10/2017 21:54
  • Właśnie @Krzysiowi chodziło raczej o to, że Twoje utwory, @Mike, są mądre, a więc nie sztuka napisać do takich mądry tekst.
  • Esy Floresy
  • 17/10/2017 21:47
  • Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 19:30
  • Czas na napisanie utworu masz do 31 października. Czy moje utwory są popową papką. Raczej nie sądzę. Ale fajnie się do nich pisze i w to bezwzględnie nie wątpię, zatem ready, steady, go!
  • Krzysztof Konrad
  • 17/10/2017 19:00
  • A do kiedy jest czas na dodanie tekstu? Mógłbyś czasem dać jakąs popowa papkę. Nie sztuka napisać coś do mądrej piosenki, a prostego chłamu ^^
  • mike17
  • 17/10/2017 17:59
  • Siemanko, Krzysiek :) Fajnie, że się pojawiasz. Wbijaj do mojego konkursu w prozie MUZO WENY 5, gdzie możesz dać czadu jako prozaik i pokazać, na co cię stać, a konkurs jest dość łatwy :)
Ostatnio widziani
Gości online:58
Najnowszy:Kowallse2j
Wspierają nas