Akcja książka za recenzję
Akcja „książka za recenzję” jest skierowana do wydawców i autorów, którzy pragną wypromować książkę na stronach Portalu Pisarskiego oraz do recenzentów, kochających czytać i chcących poznawać nowości wydawnicze.

Celem akcji jest nawiązanie przez Portal Pisarski współpracy z wydawnictwami i autorami. Owocem współpracy będą wartościowe recenzje książek oraz promocja utworu na Portalu Pisarskim.
W zakres promocji wchodzą:
1. Umieszczenie na Portalu Pisarskim newsa o książce, stworzonego na podstawie informacji przekazanych przez wydawcę / autora.
2. Umieszczenie na stronie Portalu okładki książki, odsyłającej do wskazanej przez autora / wydawcę strony internetowej promującej tekst. Okładka będzie widoczna na stronie przez dwa tygodnie.
3. Opublikowanie na Portalu Pisarskim recenzji książki, przekazanej przez wydawcę / autora.
4. Inne wymagania i propozycje wydawcy / autora będą ustalane indywidualnie z redakcją Portalu Pisarskiego.

Powinności wydawcy / autora

1. Wydawca lub autor, który chciałby, aby książka została zrecenzowana przez użytkownika Portalu Pisarskiego ma obowiązek przekazać na rzecz Portalu Pisarskiego dwa egzemplarze książki. Jeden egzemplarz powinien trafić do recenzenta, wskazanego przez redakcję Portalu Pisarskiego, a drugi do Superadministratora.
2. Wydawca / autor powinien udzielić redakcji informacji, niezbędnych do sporządzenia newsa o książce oraz przesłać link do okładki.
3. Istnieje możliwość rozszerzenia współpracy z Portalem Pisarskim. Pakiet rozszerzony obejmuje:
– możliwość korekty recenzji przed publikacją na Portalu Pisarskim
– wydłużenie czasu promocji okładki na stronie Portalu Pisarskiego do czterech tygodni
Jeśli wydawca / autor zdecyduje się na rozszerzony pakiet współpracy, zobowiązuje się do przekazania dodatkowego egzemplarza promowanej książki na rzecz Portalu Pisarskiego, czyli przesłania dwóch książek Superadministratorowi.
4. Jeśli wydawca / autor chciałby, aby powstało kilka recenzji książki, jest on zobowiązany do przekazania większej liczby egzemplarzy książek dla recenzentów.
5. Wydawców / autorów chcących podjąć współpracę z Portalem Pisarskim prosimy o kontakt mailowy z Sagitariusem (Superadministratorem) wiktororzel@portal-pisarski.pl

Obowiązki recenzenta

1. Recenzentem może zostać użytkownik Portalu Pisarskiego, który ma na swoim koncie co najmniej jedną opublikowaną recenzję.
2. Recenzent, po zapoznaniu się z propozycją wydawcy / autora, zgłasza się do redakcji celem uzyskania zgody na wzięcie udziału w akcji oraz przekazania danych kontaktowych.
3. Recenzent zobowiązuje się do przeczytania książki, napisania recenzji i przekazania jej do weryfikacji redakcyjnej w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania książki. Książka, oczywiście, zostaje u recenzenta.
4. Recenzja powinna być napisana zgodnie z wymaganiem gatunkowymi. Nie może ona być streszczeniem ani luźną dywagacją o utworze.
5. Recenzja musi być napisana poprawną polszczyzną, bez błędów ortograficznych i literówek.
6. Jeżeli recenzent nie spełni powyższych warunków zostaje wpisany na „czarną listę” i nie będzie mógł brać udziału w akcji książka za recenzję.

Recenzentów, którzy chcieliby wziąć udział w akcji proszę o zgłoszenia w specjalnie założonym temacie na forum, czyli tutaj.
Elwira · 14:18 23.10.2011 · 9 ·
Komentarze
Bozka M-N dnia 27.12.2011 22:33
prosze uprzejmie podac mi adres na ktory przeslac ksiazki

pozdrawiam
Bozena Helena Mazur-Nowak
Wiktor Orzel dnia 02.01.2012 23:02
W sprawie akcji proszę pisać na mój adres e-mail :)
Jola dnia 20.05.2012 08:47
czy to jeszcze aktualne????
mruczol dnia 22.07.2012 16:23
Ja pisałam w sprawie e-booka, ale spotkałam się z brakiem odpowiedzi :( :no::(
PolaPane dnia 04.01.2013 23:30
Ja również nie otrzymałam odpowiedzi w tej sprawie, choć pisałam ponad miesiąc temu.
Zatem wysyłam pocztą portalową, o ile jest taka możliwość.
piorko dnia 01.02.2013 15:37
Sagitariusie,
W skróconych informacjach o książce brakuje pozycji na podanie autora polskiego tłumaczenia a taka informacja, moim zdaniem, jest ważna.
To tak przy okazji, po przeczytaniu najnowszej recenzji na PP - "Waga Prawdy" i zakładam, że autorka podałaby to nazwisko mając taką możliwość.

Pozdrawiam :)
PolaPane dnia 12.04.2013 22:13
Witam.
Uważam, że propozycja "Książka za recenzję" powinna być usunięta ze strony głównej Portalu Pisarskiego, bo wprowadza w błąd autorów i jest niezgodna z prawdą.
Autorów nie traktuje się poważnie. Najpierw jest kłopot z uzyskaniem jakiejkolwiek odpowiedzi od Redakcji, a jak już po kilku mailach autor takową otrzyma i jest ona niby pozytywna, to i tak, mimo obietnic, nie skutkuje żadną współpracą. No chyba że czas oczekiwania powinien wynosić kilka miesięcy.
Zatem dziękuję za współpracę i życzę poważniejszego traktowania autorów.
Pozdrawiam,
Pola
P.S. :no:
magpi dnia 04.01.2014 17:00
Chciałabym wysłać egz. nowej książki. Czy to ogłoszenie jest nadal aktualne?
Michael Tequila dnia 17.02.2014 20:07
Witam,

Co z recenzjami książek wydawanych w formie elektronicznej? Czy nie zasługują one na recenzowanie? Nawiązuję do uwag dwóch autorek Mruczol i PolaPane, które nie otrzymały odpowiedzi w tej sprawie na niniejszym forum. Sam wydałem 4 książki w formie elektronicznej i jestem zainteresowany ich recenzjami.

Proszę o pomoc, komentarze lub sugestie.

Pozdrawiam,

Michael Tequila
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
dodatek111
11/12/2017 15:09
Poprawiłem i jest fajnie. To taka impresja, pierwsza zwrotka… »
dodatek111
11/12/2017 14:54
Dziękuję bardzo Milu, wciąż jeszcze błądzę bez Twojej pomocy… »
Miroslaw Sliwa
11/12/2017 14:16
Dziękuję Krysiu. Na ten temat w różnych gazetach i… »
Ania_Basnik
11/12/2017 13:15
Jest to twoja pierwsza bajeczka i jak mówisz napisana w 10… »
Ania_Basnik
11/12/2017 12:58
Wszyscy jesteśmy czasami takimi Kwasiżurkami (rym… »
Ania_Basnik
11/12/2017 12:52
Podoba mi się Twoja bajeczka. Świat dziecka rządzi się… »
Carvedilol
11/12/2017 11:52
Widzę, że to był dzień na kotki. Ja również w tym temacie.… »
Hubert Z
11/12/2017 11:35
Michal Dzieki za pochylenie sie nad tym tworem, to taki… »
pociengiel
11/12/2017 11:32
Nie, działa dobrze - ten tekst jeszcze bez edytora, odręczna… »
Miladora
11/12/2017 11:04
Edytor złożył wymówienie, panie F.? ;) »
Miladora
11/12/2017 11:02
Ładny obraz, Dod. :) Ale: To pleonazm. Daj… »
pociengiel
11/12/2017 10:49
Dzięki o Sugestywna. Pozdrawiam. »
Miladora
11/12/2017 10:43
Podoba mi się zderzenie rachunkowego rozliczania czasu z… »
Miladora
11/12/2017 10:14
Całkiem ładnie to płynie, Dod. :) Mimo to mam małe… »
Amarylis
11/12/2017 10:04
Dziękuję za odwiedziny braparb. Zastanawia mnie tylko… »
ShoutBox
  • Ula
  • 11/12/2017 16:09
  • Już znalazłam ;)
  • Alen Dagam
  • 11/12/2017 15:45
  • Kochani. Zgłaszajcie nam wszystko, co jest nie tak ze stroną wirtajek! Jesteście naszymi głównymi testerami beta! [link]
  • Silvus
  • 11/12/2017 13:58
  • W imieniu wszystkich dziękuję. :)
  • pociengiel
  • 11/12/2017 13:15
  • Gratuluję i dziękuję pomysłodawcom oraz wszystkim z wkładem w ichpowstanie.
  • pociengiel
  • 11/12/2017 13:14
  • Świetne sa te Wirtajki.
  • Zola111
  • 11/12/2017 00:06
  • a, jasne!
  • Miladora
  • 10/12/2017 23:58
  • Zoooola! Jesteś? :)
  • Miladora
  • 10/12/2017 23:30
  • Zoleńka - porwiesz Kamysię? Bo ja mam i tak co robić. :)
Ostatnio widziani
Gości online:25
Najnowszy:Sonntagaq6e
Wspierają nas