Teatr na żywo w TVP
Nie trzeba już wyjeżdżać z Krakowa, by zobaczyć najlepsze spektakle z całej Polski. Transmisję na żywo zapowiada bowiem TVP 1 w nowym cyklu Teatru Telewizji. W poniedziałek o godz. 20.30 zainauguruje go spektakl pt. "Boska" warszawskiego Teatru Polonia z wybitną kreacją Krystyny Jandy.

Teatr Telewizji powraca tym samym po ponad pięćdziesięciu latach przerwy do pokazywania cyklu przedstawień na żywo. Wtedy to zrezygnowano z ich emisji na rzecz wcześniej nagranych i już zmontowanych materiałów.

- Podczas poniedziałkowej transmisji spektaklu kamera pokaże także aktorów w garderobie. Zobaczymy, jak przygotowują się do gry i stopniowo wchodzą w graną przez siebie rolę. W studiu będzie też oczywiście publiczność, której reakcje pozwolą telewidzowi doświadczyć prawdziwych teatralnych emocji, niepowtarzalności każdego spektaklu - opowiadała Janda w jednym z wywiadów.

Sztuka Petera Quiltera, wyreżyserowana przez Andrzeja Domagalika, jest historią Florence Foster Jenkins - najgorszej śpiewaczki operowej świata. Jej znakiem rozpoznawczym stały się okropny gust i nadmierna egzaltacja. Brak talentu nie uniemożliwił jej jednak występów na największych scenach operowych, a jej recitale gromadziły zawsze komplet widzów. Co sprawiło, że fałszująca śpiewaczka nagrywała i koncertowała? Oczywiście pieniądze.

Jandzie towarzyszyć będą na scenie Maciej Stuhr jako młody akompaniator Cosme, Wiktor Zborowski w roli towarzysza życia Florence Jenkins i Krystyna Tkacz jako przyjaciółka domu śpiewaczki.

"Boska" w wykonaniu Krystyny Jandy zapowiada się fascynująco. Aktorka udowadniała wielokrotnie, że potrafi nie tylko świetnie grać, ale i śpiewać. Teraz przekonamy się, jak celowo fałszuje. W wykonaniu Jenkins-Jandy usłyszymy m.in. arię Bizetowskiej Carmen. Losy Florence Jenkins będzie także można śledzić w internecie TUTAJ

Rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska zapowiada, że być może kolejny spektakl transmitowany na żywo widzowie zobaczą jeszcze w tym roku. TVP nie ujawnia jednak, jaka będzie to sztuka.

Źródło: krakow.naszemiasto.pl
Wiktor Orzel · 11:48 23.10.2011 · 3 ·
Komentarze
WholeTruth dnia 23.10.2011 14:51
jestem fanką Teatru Telewizji :) cieszy mnie ta wiadomość :)
creep dnia 25.10.2011 18:59
Obejrzałem. Niesamowite wrażenia - spotęgowane przekazem na żywo (w pewnym momencie automatycznie ściszałem głos, wymieniając się uwagami). Oczywiście nie ma jak 100% atmosfera teatru - ale tutaj w dużym stopniu była oddana. Gra aktorska - wszyscy stanęli na wysokości, ale Maciej Stuhr kapitalny. Repertuar - bardziej fascynuje mnie inny deseń, klasycznie cięższy, ale "Boska" na początek może być. Nie wiem jak wy, ale ja czekam na następną transmisję. Wreszcie coś się dzieje w TVP.
Indianeczka dnia 26.10.2011 09:27
Czekam na następny raz ... ale było kilka wpadek. Źle ustalili głos :( Kiepski był Zborowki, za to Pokojówka, czyli jak się nie mylę Ewa Telega - rewelacyjna! Janda spięta na początku ... zapomniała tekstu ... ten moment był odczuwalny ... Fakt - było śmiesznie, ale to mi nie wystarcza w teatrze.
Pierwsze koty za płoty - czekam na następne przedstawienia :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Marek Adam Grabowski
16/07/2019 19:25
Tematyka nie dla mnie, ale doceniam wysoki poziom twojego… »
Miladora
16/07/2019 18:21
Umknął mi Twój wiersz, a nie powinien, więc dobrze, że Alos… »
SzalonaJulka
16/07/2019 12:52
alos, dziękuję. Celnie rozszyfrowane. Tak, chyba o to mi… »
Hubert Z
16/07/2019 08:14
Cieszę mnie, że się podoba. »
Hubert Z
16/07/2019 08:13
Dzięki wiosno. Pozdrowionka »
Dobra Cobra
15/07/2019 23:12
Madawydar, Jak celnie się domyslasz to tylko opowiesc.… »
Marek Adam Grabowski
15/07/2019 22:25
Chodziło mi o to, czemu zabił i co łączyło go z tą… »
PrzemeK155J
15/07/2019 20:39
Pod koniec chciałem nieco wspomnieć o naszym trybie życia,… »
StalowyKruk
15/07/2019 18:04
Dziękuję. Pracuję nad rozdziałem drugim, ale jak zwykle… »
22227
15/07/2019 17:57
Ciekawy tekst, tylko z tym mózgiem to o wiele bardziej… »
DanielKurowski1
15/07/2019 16:11
Komentarz dopiero po miesiącu, ale sesja nie wybacza.… »
czarnanna
15/07/2019 15:36
Bardzo dziękuję za odkurzenie mojego tekstu, Antoni :) Od… »
czarnanna
15/07/2019 15:31
Cieszę się, że rymowanka wpadła Ci w oko/ucho :D Lubię… »
wiosna
15/07/2019 15:14
I jeszcze rymy wewnętrzne:) Lubię czasem się tak pobawić,… »
wiosna
15/07/2019 15:02
Ładnie o wiośnie:) »
ShoutBox
  • czarnanna
  • 16/07/2019 23:44
  • Hej Michale przelatujący stolicę :D wakacyjne pozdrowienia!
  • mike17
  • 15/07/2019 15:55
  • Przelotem w stolicy, na dobre wrócę pod koniec sierpnia. Pozdrawiam Was i życzę dobrych, udanych tekstów, no i wakacji rzecz jasna :)
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:53
  • Miłej niedzieli! Leniwej lub aktywnej (co kto woli) :D
  • czarnanna
  • 14/07/2019 14:46
  • Naturalnie, Antoni!
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:28
  • I mam nadzieję, że pochwalisz się efektami?
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 23:03
  • No, tego jeszcze nie grali :) Super mi miło! Tylko uważaj, bo sporo w tej mojej muzyce jest niepokoju, czy wręcz krzyku, jak w niektórych. Choć uważam, że tylko kilka jest naprawdę dobrych.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:59
  • Super!!! Bardzo mi się podobają serio, chyba będę do nich malować :D
  • AntoniGrycuk
  • 12/07/2019 22:56
  • Albo zupełnie moje, albo te z opisem Projekt to z zespołem sprzed lat.
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:50
  • Ale to te wszystkie utwory są Twoje?!
  • czarnanna
  • 12/07/2019 22:41
  • Antoni, bardzo intrygująca ta Twoja kompozycja. Gratuluję :)
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:lioioi
Wspierają nas