Teatr na żywo w TVP
Nie trzeba już wyjeżdżać z Krakowa, by zobaczyć najlepsze spektakle z całej Polski. Transmisję na żywo zapowiada bowiem TVP 1 w nowym cyklu Teatru Telewizji. W poniedziałek o godz. 20.30 zainauguruje go spektakl pt. "Boska" warszawskiego Teatru Polonia z wybitną kreacją Krystyny Jandy.

Teatr Telewizji powraca tym samym po ponad pięćdziesięciu latach przerwy do pokazywania cyklu przedstawień na żywo. Wtedy to zrezygnowano z ich emisji na rzecz wcześniej nagranych i już zmontowanych materiałów.

- Podczas poniedziałkowej transmisji spektaklu kamera pokaże także aktorów w garderobie. Zobaczymy, jak przygotowują się do gry i stopniowo wchodzą w graną przez siebie rolę. W studiu będzie też oczywiście publiczność, której reakcje pozwolą telewidzowi doświadczyć prawdziwych teatralnych emocji, niepowtarzalności każdego spektaklu - opowiadała Janda w jednym z wywiadów.

Sztuka Petera Quiltera, wyreżyserowana przez Andrzeja Domagalika, jest historią Florence Foster Jenkins - najgorszej śpiewaczki operowej świata. Jej znakiem rozpoznawczym stały się okropny gust i nadmierna egzaltacja. Brak talentu nie uniemożliwił jej jednak występów na największych scenach operowych, a jej recitale gromadziły zawsze komplet widzów. Co sprawiło, że fałszująca śpiewaczka nagrywała i koncertowała? Oczywiście pieniądze.

Jandzie towarzyszyć będą na scenie Maciej Stuhr jako młody akompaniator Cosme, Wiktor Zborowski w roli towarzysza życia Florence Jenkins i Krystyna Tkacz jako przyjaciółka domu śpiewaczki.

"Boska" w wykonaniu Krystyny Jandy zapowiada się fascynująco. Aktorka udowadniała wielokrotnie, że potrafi nie tylko świetnie grać, ale i śpiewać. Teraz przekonamy się, jak celowo fałszuje. W wykonaniu Jenkins-Jandy usłyszymy m.in. arię Bizetowskiej Carmen. Losy Florence Jenkins będzie także można śledzić w internecie TUTAJ

Rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska zapowiada, że być może kolejny spektakl transmitowany na żywo widzowie zobaczą jeszcze w tym roku. TVP nie ujawnia jednak, jaka będzie to sztuka.

Źródło: krakow.naszemiasto.pl
Wiktor Orzel · 11:48 23.10.2011 · 3 ·
Komentarze
WholeTruth dnia 23.10.2011 14:51
jestem fanką Teatru Telewizji :) cieszy mnie ta wiadomość :)
creep dnia 25.10.2011 18:59
Obejrzałem. Niesamowite wrażenia - spotęgowane przekazem na żywo (w pewnym momencie automatycznie ściszałem głos, wymieniając się uwagami). Oczywiście nie ma jak 100% atmosfera teatru - ale tutaj w dużym stopniu była oddana. Gra aktorska - wszyscy stanęli na wysokości, ale Maciej Stuhr kapitalny. Repertuar - bardziej fascynuje mnie inny deseń, klasycznie cięższy, ale "Boska" na początek może być. Nie wiem jak wy, ale ja czekam na następną transmisję. Wreszcie coś się dzieje w TVP.
Indianeczka dnia 26.10.2011 09:27
Czekam na następny raz ... ale było kilka wpadek. Źle ustalili głos :( Kiepski był Zborowki, za to Pokojówka, czyli jak się nie mylę Ewa Telega - rewelacyjna! Janda spięta na początku ... zapomniała tekstu ... ten moment był odczuwalny ... Fakt - było śmiesznie, ale to mi nie wystarcza w teatrze.
Pierwsze koty za płoty - czekam na następne przedstawienia :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
marzenna
21/10/2019 14:24
Gramofon tak wygląda prawdziwa miłość, jest cierpliwa, bez… »
mike17
21/10/2019 13:36
Aniu, dziękuję za wizytę i koment :) W zupełności rozumiem… »
bruliben
21/10/2019 13:16
Hej, Skromna uwaga: nawet Bóg gdzie się schował (gdzieś).… »
marzenna
21/10/2019 12:38
Zatrzymany czas ugotowany w czajniku, płatki mięty w… »
bruliben
21/10/2019 12:28
Witaj Intro, Za przedmówcami - praca uporządkowana,… »
Nuria
21/10/2019 12:22
Podoba się, lekki fajnie, spójnie wybrzmiewa melodią...tylko… »
bruliben
21/10/2019 10:51
Przypomniałem sobie od razu Foo Fighters- I am A River.… »
Ania_Basnik
21/10/2019 09:45
Przepiękny wiersz Adaś! Łapie za serce. Każdy człowiek… »
Ania_Basnik
21/10/2019 09:41
O kurcze, nieźle namieszałeś! Moje odczucia są takie jak… »
wiosna
21/10/2019 07:15
Do Co dziękuje za piękny wiersz, który być może komuś z… »
Darcon
21/10/2019 06:31
Bardzo dobra literatura, aż szkoda, że ukaże się… »
Dobra Cobra
20/10/2019 23:13
W tym miejscu być może warto zacytować wierszyk Ivana… »
bruliben
20/10/2019 22:25
Ukłony. Zmiana w tym fragmencie: pańskim preferencją… »
Lilah
20/10/2019 22:09
Dziękuję, Marco. Trochę wiosny jesienią się przyda,… »
bruliben
20/10/2019 21:30
Był czy nie był nie daje mi spokoju. Ten chłopiec ma… »
ShoutBox
  • mike17
  • 21/10/2019 13:49
  • Czy 5000 słów to dużo? Nie. Dlatego zapraszam Was do MUZO WEN 8, KONKURSU w prozie - wystarczy napisać miniaturę :) [link]
  • mike17
  • 21/10/2019 13:38
  • Koberko, dziękuję za dodanie do ulubionych :)
  • bruliben
  • 20/10/2019 11:11
  • A gdzie to ześrodkowanie? Gubię się w portalu. Może ktoś, coś podpowiedzieć?
  • Zola111
  • 19/10/2019 00:18
  • Jak Wam się pisze wiersze do Zaśrodkowania?
  • mike17
  • 18/10/2019 14:04
  • MUZO WENY 8 zapraszają do udziału śmiałków pióra. Podejmijcie wyzwanie i dajcie z siebie wszystko :) [link]
  • bruliben
  • 18/10/2019 09:02
  • Już wiem, ktory utwór najlepiej rozgrzewa do pisania :)
  • bruliben
  • 18/10/2019 04:56
  • Dlaczego tu jestem, czego szukam, skoro większość dreamin’ offline.
  • bruliben
  • 18/10/2019 04:48
  • Aż sześć muzo wen - wypadałoby zajrzeć, zobaczyć, poczuć jak zainspirują.
  • allaska
  • 17/10/2019 16:27
  • Prośba do redakcji przy wysyłaniu tekstu nie wiem co zrobiłam ale wkleiłam dwa na raz proszę o usunięcie jednego one są takie same. Pozdrawiam. Czarodziejka z planety: " nie dorastam wam do pięt ;)"
Ostatnio widziani
Gości online:23
Najnowszy:uqofo
Wspierają nas