Drodzy Użytkownicy! Czyściec zmienia swoją formę!

Każdy z autorów, którego tekst znajdzie się w Czyśćcu, ma dokładnie miesiąc - od dnia umieszczenia w nim tekstu - na naniesienie poprawek wskazanych przez grono Redaktorskie i użytkowników. O dokonaniu korekty utworu należy powiadomić redaktora prozy poprzez Prywatną Wiadomość, co pozwoli nam szybciej przenieść tekst do właściwej kategorii i uniknąć pomyłek.
Jeśli po upływie miesiąca tekst pozostanie w niezmienionej formie, zostanie usunięty z Portalu.

Autorom, których teksty obecnie znajdują się w Czyśćcu, dajemy miesiąc na ich korektę. Po miesiącu od wejścia w życie nowych zasad, czyli 1.03.2012 roku, nastąpi wielkie sprzątanie Czyśćca.

Jednocześnie informujemy, że od dnia 1.02.2012 Czyściec przestaje być magazynem tekstów słabych, a staje się miejscem, w którym będą lądowały utwory niedopracowane pod względem interpunkcji, ortografii, literówek bądź źle sformatowane, czyli takie, które można poprawić. Teksty obiektywnie słabe, stojące na niskim poziomie literackim i warsztatowym będą odrzucane.

Pozdrawiamy,
Redakcja Prozy
zawsze · 21:25 26.01.2012 · 15 ·
Komentarze
Darksio dnia 26.01.2012 23:43
Spalonko, normalnie masakra. Piłą motorową. Na szczęście się nie łapię, a to dlatego, że nic nie zamieszczam. Tylko to jest gwarancją, że nie zostanę potraktowany chirurgicznie. Niestety, większość tak odczuwa. Stąd tak malejąca ocena PP. Rok temu, codziennie było po sto tekstów, dziś jest ich dziesięć. Ale bez przekładania ilość - w jakość.
Silvus dnia 27.01.2012 00:18
Pragnąc zrozumieć twoje obiekcje...<hmmm>
WholeTruth dnia 27.01.2012 10:03
moje zdanie: kategoria Czyściec jest zbędna.
Berserkerka dnia 27.01.2012 10:53
Jak dla mnie to świetny pomysł. Podniesie się poziom tekstów na PP i może będzie większa mobilizacja do pracy i poprawiania rzeczy poprawialnych.
Darksio dnia 27.01.2012 12:09
Może jeszcze się odniosę, żeby rozjaśnić nieco moją wcześniejszą wypowiedź. Otóż, podobnie jak Whole Truth, uważam, że czyściec nie ma racji bytu. Moim skromnym zdaniem, wszystkie prace powinny być publikowane na takich samych prawach, pod jedynym warunkiem nie łamania polskiego prawa. To czy ktoś potrafi umiejętnie rozmieścić znaki interpunkcyjne czy nie, nie powinno w żadnym razie być kryterium zamieszczania bądź odrzucania pracy. Dany autor po prostu znajduje się na tym a nie innym etapie, nazwijmy to, "Twórczości". Jeśli dostanie baty od braci portalowej, zorientuje się, że musi popracować, ponieważ bez tego nie ujedzie zbyt daleko. Niechaj prace bronią się same, lub same polegną. Bajania o dbałości, aby portal stał na wysokim poziomie, można snuć małym dzieciom, z tym że bez gwarancji, iż one to "łykną". Podstawą takiego zdania jest to, iż na naszym portalu znajduje się przeogromna masa grafomańskich wypocin, które z żadnym poziomem nie mają nic wspólnego. Zostały jednak zamieszczone, bo w miarę poprawnie je napisano. Jeśli ktoś odczuwa potrzebę pisania, ale jest na takim etapie, że nie bardzo mu idzie z formą zapisu, nie powinien być z tego powodu dyskryminowany. Może po prostu nie ma tak świetnego, humanistycznego wykształcenia, może jest zwykłym smiertelnikiem po zawodówce, ale ma duszę, w której kiełkują świetne pomysły? Rzeczywistość sama zweryfikuje jego dzieło i napewno dostanie po łapkach. Albo popracuje nad formą, albo nie będzie czytany. Natomiast ustanawianie sztucznych działów i czynienie strażników Teksasu z redaktorów jest nie do przyjęcia. Jest to ewenement na skalę internetu. Ponadto jest to ewidentny zamach na swobodę wypowiedzi.
WholeTruth dnia 27.01.2012 12:41
całkowicie popieram Darksio. portal przecież jest od tego, by uczyć. całkiem przykre jest dyskwalifikowanie użytkowników na starcie - upokarzające ustawianie prac w kategoriach lepszy - gorszy. ludzie sami się zorientują, o co chodzi. jeśli komuś zależy z pewnością będzie dążyć do ideału.
ocenianie powinno odbywać się pod tekstem, w komentarzach.
Elwira dnia 27.01.2012 16:34
Ale mnie się czasem nóż w kieszeni otwiera, jak czytam w sumie dobry tekst z trzeba ortami. B) Na Główną puścić nie bardzo, odrzucić szkoda... A tak autor sobie poprawi i przenosimy. Nikt tu nikogo nie chce dyskwalifikować. Po prostu powstał dział - śmietnik i postanowiliśmy go sobie sprzątnąć.
julass dnia 27.01.2012 18:08
a kto będzie decydował że tekst jest obiektywnie słaby?
Silvus dnia 27.01.2012 18:25
Obiektywnie obiektywni i obiektywnie dobrzy cenzorzy, rzecz jasna. :)
WholeTruth dnia 27.01.2012 19:09
czy portal jest tylko dla profesjonalistów? tu uczymy się pisać. ewentualnie, jeśli ktoś jest wybitny może szukać pomocy, wsparcia w wydaniu siebie, pokazaniu swoich tekstów na rynku. irytujące.
Elwira dnia 27.01.2012 19:27
Ale nigdzie nie napisaliśmy, że dla profesjonalistów, nie zapowiedzieliśmy ostrej selekcji ani globalnej czystki. Proszę Was, czytajcie uważnie. Bo czuję się, jakbyśmy rozmawiali o kilku różnych sprawach.
Silvus dnia 27.01.2012 19:31
A ja bym odrzucał teksty z błędami formatu, leksykalnymi, ortograficznymi bądź składniowymi (w tej kolejności). Poprawianie sensów typu kropka nad i (Rahim :) ) leży w czyjej gestii?
Elwira dnia 27.01.2012 19:41
Wszelkie poprawki wprowadza sam autor. Nikt z nas nie jest upoważniony do ingerencji w cudzy tekst. Jeśli więc autor mnie przekona, że błąd jest częścią utworu, wpisuje się w zamierzenie, a nie jest jedynie brakiem wiedzy, to tekst puszczę i nawet okiem nie mrugnę.
Silvus dnia 27.01.2012 19:48
Chodzi mi o poprawkę w sensie zauważenia niecelowych uszczerbków. Kto ma mieć zauważać.
Krystyna Habrat dnia 02.02.2012 14:34
Popieram pomysł Czyśćca w nowej formie. Lepiej poprawić przecinki i inne drobne niedociągnięcia przed wejściem na forum, niż wstydzić się później swych uchybień i robić taką samą korektę, ale już publicznie.
Problem w tym, że humaniści są często na bakier z interpunkcją i sami sobie, nawet w piekle, nie dadzą z tym rady. Dlatego drobna choćby wskazówka redaktora będzie pomocna. Oczywiście nie cała, rzetelna korekta redakcyjna, bo tego wymagać byłoby już za wiele, ale jakakolwiek podpowiedź.
Jestem za Czyśćcem, bo wtedy przestaniemy się w Komentarzach skupiać na poprawności interpunkcyjnej (o ortograficznej już nie mówię, bo takie braki nie wchodzą w grę, chyba że przez roztargnienie i nie włączenie F7), a będziemy mówić o sprawach ważniejszych, tj o wartościach artystycznych i ideowych, o nowatorstwie, stylu, treści i tym wszystkim, co czyni dany tekst literackim.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
dodatek111
11/12/2017 15:09
Poprawiłem i jest fajnie. To taka impresja, pierwsza zwrotka… »
dodatek111
11/12/2017 14:54
Dziękuję bardzo Milu, wciąż jeszcze błądzę bez Twojej pomocy… »
Miroslaw Sliwa
11/12/2017 14:16
Dziękuję Krysiu. Na ten temat w różnych gazetach i… »
Ania_Basnik
11/12/2017 13:15
Jest to twoja pierwsza bajeczka i jak mówisz napisana w 10… »
Ania_Basnik
11/12/2017 12:58
Wszyscy jesteśmy czasami takimi Kwasiżurkami (rym… »
Ania_Basnik
11/12/2017 12:52
Podoba mi się Twoja bajeczka. Świat dziecka rządzi się… »
Carvedilol
11/12/2017 11:52
Widzę, że to był dzień na kotki. Ja również w tym temacie.… »
Hubert Z
11/12/2017 11:35
Michal Dzieki za pochylenie sie nad tym tworem, to taki… »
pociengiel
11/12/2017 11:32
Nie, działa dobrze - ten tekst jeszcze bez edytora, odręczna… »
Miladora
11/12/2017 11:04
Edytor złożył wymówienie, panie F.? ;) »
Miladora
11/12/2017 11:02
Ładny obraz, Dod. :) Ale: To pleonazm. Daj… »
pociengiel
11/12/2017 10:49
Dzięki o Sugestywna. Pozdrawiam. »
Miladora
11/12/2017 10:43
Podoba mi się zderzenie rachunkowego rozliczania czasu z… »
Miladora
11/12/2017 10:14
Całkiem ładnie to płynie, Dod. :) Mimo to mam małe… »
Amarylis
11/12/2017 10:04
Dziękuję za odwiedziny braparb. Zastanawia mnie tylko… »
ShoutBox
  • Ula
  • 11/12/2017 16:09
  • Już znalazłam ;)
  • Alen Dagam
  • 11/12/2017 15:45
  • Kochani. Zgłaszajcie nam wszystko, co jest nie tak ze stroną wirtajek! Jesteście naszymi głównymi testerami beta! [link]
  • Silvus
  • 11/12/2017 13:58
  • W imieniu wszystkich dziękuję. :)
  • pociengiel
  • 11/12/2017 13:15
  • Gratuluję i dziękuję pomysłodawcom oraz wszystkim z wkładem w ichpowstanie.
  • pociengiel
  • 11/12/2017 13:14
  • Świetne sa te Wirtajki.
  • Zola111
  • 11/12/2017 00:06
  • a, jasne!
  • Miladora
  • 10/12/2017 23:58
  • Zoooola! Jesteś? :)
  • Miladora
  • 10/12/2017 23:30
  • Zoleńka - porwiesz Kamysię? Bo ja mam i tak co robić. :)
Ostatnio widziani
Gości online:41
Najnowszy:Sonntagaq6e
Wspierają nas