Idąc za sobą - tomik poezji Radomiły Birkenmajer-Walczy

idąc za sobąNakładem krakowskiego Wydawnictwa Miniatura ukazał się właśnie autorski tomik wierszy Radomiły Birkenmajer-Walczy, czyli Miladory, pod tytułem – idąc za sobą. Po debiucie prozatorskim, jakim była wydana w 2010 roku książka „Ciotka, my i reszta świata” w opracowaniu graficznym Bohdana Butenki, przyszedł czas na debiut poetycki.

Tomik zawiera sześćdziesiąt sześć utworów napisanych w konwencji tradycyjnej poezji rymowanej i zilustrowany został obrazami krakowskiego malarza Iwo Birkenmajera. Powstał w dwóch wersjach kolorystycznych okładki – w szarym płótnie i w odcieniu zgaszonego błękitu. W chwili obecnej nie dotarł jeszcze do księgarń, ale zainteresowane nim osoby mogą zamówić go drogą mailową na stronie wydawnictwa bądź skontaktować się z autorką.

Wiktor Orzel · 09:59 18.04.2012 · 25 ·
Komentarze
JaneE dnia 18.04.2012 10:47
To ja pogratuluję jako pierwsza :)
Monika Orlowska dnia 18.04.2012 12:14
Milu, serdecznie gratuluję. Książki jeszcze nie widziałam, ale w ciemno (po)wiem, że to prawdziwa perełka.
Wasinka dnia 18.04.2012 12:52
Gratuluję z wyszczerzonym szczerze uśmiechem :).
Miladora dnia 18.04.2012 12:59
Dziękuję serdecznie, kochane Dziewczyny. :D

Posyłam buziaki na dobry dzień i do zobaczenia wkrótce... ;)
Usunięty dnia 18.04.2012 14:22
Gratulacje!
niemotylica dnia 18.04.2012 15:16
Wielkie Gratulacje:)
Miladora dnia 18.04.2012 19:52
Dziękuję, Kotku. :D
Nawiasem mówiąc, wiersze z naszej zabawy poetyckiej też tam są. ;)

Tobie też dziękuję, Niemotylku. :D
No i gratuluję Twojego własnego tomiku.

Buziaki, Dziewczyny...
SzalonaJulka dnia 18.04.2012 20:37
A ja już mam i się rozkoszuję :D Perełka wydawnicza - pod względem zawartości i formy.
Wiktor Orzel dnia 18.04.2012 21:58
Książka rzeczywiście bardzo ładnie wydana. Gratulacje :)
Kushi dnia 18.04.2012 22:13
Milko Kochana gratulacje...:)
Czy można tam znaleźć utwory z PP?:)
Brawo za sukces:):)
Pozdrawiam uśmiechem:):)
zajacanka dnia 19.04.2012 00:35
Mila! Gratulacje! Buziaki wielkie!
Miladora dnia 19.04.2012 03:24
Dzięki za reklamę, Szalonka. :D

Tobie za potwierdzenie, że ładny, Sagitku. To znaczy, że dotarł. :D

Kushinko - owszem, są niektóre stąd i są nowe. Dzięki za pamięć. :D

Zajączku - dziękuję z uśmiechem. :D

A dla wszystkich dodatkowo buziaki na dobry dzień. :D
Krystyna Habrat dnia 19.04.2012 12:28
Moje wielkie gratulacje! Liczę na powrót na PP. KH.
Darksio dnia 19.04.2012 17:55
Rami, serdeczne gratulacje!
Dobra Cobra dnia 19.04.2012 22:22
Miladoro!:)
Miladora dnia 20.04.2012 00:07
Dziękuję, Sokolko. :D
No i na tym pięknym świecie wszystko jest możliwe. ;)

Darksiu - dzięki i jak miło Cię zobaczyć ponownie. :D

Dobra Cobra! :D
Pamiętam, pamiętam... ;)
milla dnia 20.04.2012 07:52
gratki, MIladora:)
Miladora dnia 20.04.2012 23:44
Dzięki, Millcia.
Ale dobrze wiesz, że gdyby nie Twoja książka, to nie byłoby mojego tomiku. ;)
Duża buźka! :D
Poke Kieszonka dnia 21.04.2012 09:16
:) gratuluję :):)
Miladora dnia 21.04.2012 12:43
Dziękuję, Pokuniu. :D

Buziaki i wszystkiego dobrego :D
lew morski dnia 21.04.2012 17:21
Gratuluję – tytuł super i książka napewno też.B)
Miladora dnia 21.04.2012 18:48
Dzięki, Lewku. :D
Jak zapewne wiesz, ciągle jeszcze próbujemy dogonić samych siebie. ;)

Buźka na powodzenie :D
mariamagdalena dnia 22.04.2012 00:37
gratulacje!!! mam nadzieję Cię poczytać! :)
Leszek Sobeczko dnia 22.04.2012 13:54
Gratuluję, ustawiam się w kolejce po tomik, koniecznie z dedykacją dla hanyska ;)
Miladora dnia 22.04.2012 16:04
Dzięki, MM - będę się czuła zaszczycona. :D

I dzięki, Hanysku - tak samo, jak powyżej - cała przyjemność po mojej stronie. :D

Buziaki niedzielne, kochani. :D
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Tymczasem1972
17/01/2019 10:45
Dziękuję za komentarze. Tak tematyka smutna i ciągle… »
wiojaw
17/01/2019 10:31
Padłam, leżem i kwiczem :D Aleś pojechaał! Rozumiem,… »
Wiktor Mazurkiewicz
17/01/2019 09:52
Vanillivi Tym razem nie zgadzam się z Tobą ABSOLUTNIE, może… »
wiojaw
17/01/2019 09:16
Dzięki Blanche. Coś z człowieka ma, zapewniam. Jeśli najdzie… »
wiojaw
17/01/2019 09:10
A mnie kojarzy się ostatni czas wydarzeń. Gdzie właśnie… »
Blanche
17/01/2019 07:52
Nie wiem dlaczego, ale na myśl przychodzi mi tu przysłowie -… »
Blanche
17/01/2019 07:50
Wiersz do bardzo głębokiego przemyślenia. Nie wiem czemu ta… »
Blanche
17/01/2019 07:48
Czasami trzeba sobie pomóc, uruchomić własne ja, nie czekać… »
Blanche
17/01/2019 07:46
Jak na wiersz, to trochę skąpy, ale... Temat młodości i… »
Blanche
17/01/2019 07:45
Stanowczo za mało, chce się więcej. Obraz namalowany jak… »
Blanche
17/01/2019 07:43
Tak, zgadzam się. Czegoś mi tutaj brakuje. Może faktycznie… »
Blanche
17/01/2019 07:05
Dziękuję za pozytywny odbiór :) »
Vanillivi
17/01/2019 06:16
Niestety nie mogę się zgodzić, że wiersz jest dopracowany.… »
mike17
16/01/2019 22:36
Nie lubię takich wierszy, gdzie Wiara jest jak pośmiewisko.… »
Hubert Z
16/01/2019 22:00
Yaro Zgadzam się z Czarną. Masz pomysł ale brakuje trochę… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:13
Najnowszy:ycedy
Wspierają nas