Kłamstewka i kłamstwa - nowa książka Moniki Orłowskiej

Na krakowskiej sadybie szeregówek i bliźniaków doklejonej do starej uliczki życie toczy się jak wszędzie. Z jednym wyjątkiem. „Tu” jest wnikliwie obserwowane przez panią Alicję, dla której sprawy sąsiadów są znacznie bardziej interesujące niż własne.

Bartek i Lena – młode małżeństwo – nie mogą spać w jednym łóżku, bo nie zgadza się na to ojciec dziewczyny.Kłamstewka i kłamstwa - Monika Orłowska

Wykształcona, niezależna Sylwia z dnia na dzień porzuca narzeczonego dla Zbyszka, postrzeganego jako osoba z marginesu. Policjantka Elwira wprowadza się do swojej babci, katoliczki, wraz z partnerem. Lidka zmaga się z lękiem przed porzuceniem swojego adoptowanego synka.

Ciepła i zabawna historia – jakby żywcem wyrwana z naszej rzeczywistości – w której odnajdziemy znajome twarze, miejsca i odwieczne waśnie.

Nakładem Wydawnictwa Replika do tej pory ukazały się już „Cisza pod sercem” (laureatka I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ŚWIAT KOBIETY) oraz „Adam i Ewy”.

Książka ukaże się w księgarniach już w styczniu.

 

Wiktor Orzel · 17:19 05.01.2013 · 9 ·
Komentarze
JaneE dnia 05.01.2013 19:44
Gratuluję :)
Wasinka dnia 05.01.2013 21:44
Super. Gratuluję! :)
Samuel Niemirowski dnia 06.01.2013 00:53
Brzmi jak opowieść o Polsce :D

Dołączam się do gratulacyj.
WholeTruth dnia 06.01.2013 15:12
rewelacja! coś dla każdego...
gratuluję i ja! :D
Monika Orlowska dnia 07.01.2013 18:52
Dziękuję bardzo :)
Miło widzieć znajome nicki.
Ech, blondynka zapomniała hasła do PP, ale może teraz nadrobię dłuuuugą nieobecność.
julanda dnia 08.01.2013 18:16
Oczywiście gratuluję, ale sam temat książki mnie zasmucił. Mam nadzieję, że to pogodna komedia z dobrym zakończeniem. :)
Elwira dnia 09.01.2013 19:59
Super, gratuluję :) Widziałam już okładkę, jest intrygująca.
niemotylica dnia 10.01.2013 20:01
Już widzę, że recenzja jest ciekawa. Fajna książka będzie.
gabstone dnia 10.01.2013 23:16
Kraków:) Ale jestem ciekawa:)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
RChomik
17/06/2019 12:48
Myślę że to powinno być w górnej półce no nic nie rozumiem… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 09:22
Wiosna, dziękuję za kilka ciepłych słów. A pomyśl, jak byś… »
Kazjuno
17/06/2019 09:15
d.urbanska Bardzo sympatyczny tekst. Rzekłbym, wzruszający.… »
Marek Adam Grabowski
17/06/2019 09:09
Dzięki. Błąd poprawie. Pozdrawiam »
wiosna
17/06/2019 08:51
Ująć temat w stu słowach tak, aby zainteresował czytelnika,… »
wiosna
17/06/2019 08:45
nieochrzczone napisałabym razem albo zmieniła szyk nie jest… »
wiosna
17/06/2019 08:35
Tekst, działający na wyobraźnię i wrażliwość. Podpisuję… »
Madawydar
17/06/2019 05:45
Trzyma czytelnika w napięciu od samego początku poprzez… »
Kazjuno
16/06/2019 23:30
Otóż Peteronie. Podobnie jak Marek Grabowski jestem zdania,… »
Madawydar
16/06/2019 21:14
Dzięki. »
mike17
16/06/2019 18:19
Pięknie, Kasiu, jak to zwykle u Ciebie :) Jak słowa cicho… »
Artur Dubis
16/06/2019 18:15
Dziękuję, cieszę się, że wierszydło się spodobało :) »
Kushi
16/06/2019 17:17
Witaj :) Lubie takie wiersze, cicho, nostalgicznie płynące… »
Zdzislaw
16/06/2019 15:46
Wodniczko, miło, że się podobało :) Wyślę jeszcze... hmm...… »
Dobra Cobra
16/06/2019 14:30
Baw się pisaniem , bo najważniejszy jest pomysł. Wykonanie… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
  • mike17
  • 10/06/2019 20:33
  • Aldonko, to ode mnie dla Ciebie : [link]
Ostatnio widziani
Gości online:24
Najnowszy:ulopymuc
Wspierają nas