nakarmić wiatr - drugi tomik poezji Radomiły Birkenmajer-Walczy

Nakładem krakowskiego Wydawnictwa Miniatura ukazał się drugi tomik poetycki Radomiły Birkenmajer-Walczy (Miladory) pod tytułem – nakarmić wiatr.

Podobnie jak pierwszy – idąc za sobą – zawiera sześćdziesiąt sześć utworów napisanych w konwencji poezji rymowanej, choć nie tylko, a jako ilustracje posłużyły obrazy krakowskiego malarza Iwo Birkenmajera. Tomik można zamówić pod adresem mailowym wydawnictwa – miniatura@autograf.pl – lub też skontaktować się z autorką.

nakarmić wiatr

Wiktor Orzel · 20:56 08.04.2013 · 28 ·
Komentarze
Usunięty dnia 08.04.2013 21:03
Gratulacje!!! :)
Wasinka dnia 08.04.2013 21:32
Pięknie, Milu. Gratuluję :).
Kushi dnia 08.04.2013 21:43
Milu Kochana - gratuluję:):)
al-szamanka dnia 08.04.2013 21:44
To już jednak wiosna, kwiaty kwitną na portalu.
Gratuluję, Miladoro :)
Zola111 dnia 08.04.2013 21:47
Miladoro,

serdecznie gratuluję. Brawo, brawo! Ja chcę, ja chcę! :)
Usunięty dnia 08.04.2013 23:02
Milu, gratuluję serdecznie, będzie czym się karmić - już się na to cieszę :) :) :)
Silvus dnia 08.04.2013 23:27
O. Gratulacje! :)
Miladora dnia 09.04.2013 05:38
Dziękuję serdecznie - Asya, Wasinko, Kushi-Serduszko, Szamanko, Zoleńko, Gwiazdko i Silvusie. :)

Buziaki na dobry dzień :)
Anastazja Sorpiszewska dnia 09.04.2013 10:19
Najserdeczniejsze gratulacje.. :)
Abi-syn dnia 09.04.2013 10:43
powiedz gdzie. stop. z dedykacją. stop.

A-s
Leszek Sobeczko dnia 09.04.2013 11:36
Gratki Mila :) jestem pod wrażeniem :) adres znasz :) wypłacalny jestem :) czekam :)
Miladora dnia 09.04.2013 13:08
Dziękuję, Anastazjo. :)

Abiś - jesteśmy umówieni. :)

Lesiu - znam i zaraz się skontaktuję z Tobą. :)


Serdeczności z podziękowaniem, kochani :)
Slovia dnia 09.04.2013 18:12
Pięknie. Gratuluję!
kamyczek dnia 09.04.2013 19:43
Miladoro, cieszę się z Tobą i gratuluję. :)
SzalonaJulka dnia 09.04.2013 23:18
Milcia, gratuluję!!!
Muszę mieć! ...i może nawet przeczytam? :D
Miladora dnia 10.04.2013 04:30
Dzięki serdeczne - Slovia i Kamysiu. :)

Szalonka - możesz nawet nie czytać, a i tak dostaniesz, bo ładnie będzie wyglądał na Twojej półce. ;)))

Buziaki, Dziewczyny :)
julanda dnia 10.04.2013 11:55
Tytuł jest cudowny. Gratuluję. :) Miladorko, ale ja jeszcze czekam na zbiór Twoich opowiadań, jeśli można poprosić o Ogrody Miladory...
Miladora dnia 12.04.2013 04:01
Dzięki, Kocia. :)
Co do opowiadań, to pewnie będą, ale ciągle czasu brakuje na ostateczny szlif.
Nie tylko mnie, bo mojemu malarzowi również.
Ale - per aspera ad astra, więc kto wie, kto wie... ;)

Buziaki :)
Darksio dnia 12.04.2013 23:30
Milciu, droga Milciu. Gratuluję z całego serducha. Ale, cholercia, dlaczego porzuciłaś prozę? Dla mnie to niepowetowana strata, bo ja to bardziej prozaiczny jestem i płaczę, kiedy tak świetni prozaicy, jak Ty, odżegnują się od dłuższych form literackich. No cóż, muszę się pogodzić ze stratą. Rozumiem, że poezja bardziej Ci leży. Wspaniałomyślnie więc wybaczam. :smilewinkgrin:
Miladora dnia 13.04.2013 15:50
Dzięki, Darksiu. :)
Nie porzuciłam prozy, tylko czasu nie mam ostatnio. A wiersze, wbrew pozorom, pisze się jednak szybciej, więc przynajmniej robię, co mogę, żeby w ogóle nie wypaść z pisania. ;)

Buziaki :)
zajacanka dnia 13.04.2013 23:05
Gratulacje Mila! Uściski mocne!
Miladora dnia 14.04.2013 03:19
Dziękuję, kochany Zajączku. :)

Też uściski :)
Dragon42 dnia 14.04.2013 18:55
No "baciku" Wielki Plask Smoczym Pyszczydłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ile to cacko kosztuje? i czy wysyłają do strefy Schengen?:)) Oczywiście proszę z dedykacją!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wielka Smocza łapa i gratulacje jak z Lienen do Krakowa:)
Miladora dnia 14.04.2013 21:32
Dzięki, Smoku. :)
Wszędzie mogę wysłać, jeżeli masz ochotę na moje wierszydła. ;)))
Podaj adres na pw i pójdzie poleconym w najbliższych dniach.

Cmok smok :)
Zola111 dnia 17.04.2013 00:25
Mam, czytam, oglądam, wącham... jest piękny. Calutki w srebrze, jakby posypany poświatą księżyca. Przepięknie ilustrowany. Cacko! Zawartość - przepiękna liryka refleksyjna, pośrednie i bezpośrednie wyznanie epikurejskiej filozofii, witalizmu i refleksji o nieuchronnym: przemijanie jest wpisane w ludzki los. I cóż z tego?

...gdyby nauczono mnie modlitwy
byłaby to prośba o jeszcze dłuższe
noce

i tak nie zdążę do
canossy
*

*(z pewnością - otwierający tom)

A kto ciekawy, niech wsadzi nos do kawy. Warto.
Miladora dnia 18.04.2013 00:24
Ależ mi to pięknie napisałaś, Zoleńko. :)
Dziękuję serdecznie, zdejmując kapelusz.

Buziaki z wdzięcznością za taką wspaniałą reklamę. :)
mariamagdalena dnia 20.04.2013 23:07
Gratulacje! :)
Miladora dnia 20.04.2013 23:43
Jak miło Cię zobaczyć, MM. :)))

Dziękuję i liczę na to, że niebawem też będę mogła gratulować.

Serdeczności :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:23
Najnowszy:budowa2a5542lzc
Wspierają nas