Poskładać niebo

Nakładem krakowskiego wydawnictwa Miniatura ukazał się tomik poetycki Inesy Kruszki (Julandy) pod tytułem – Poskładać niebo. Sto dwadzieścia siedem wierszy zebranych w trzech częściach: Powroty, Na Poetyckiej – zanutki i Rozmowa z Julią, tworzą liryczny spacer.

Ozdobą książki są fotografie autorki, dobrane z własnego zbioru. Dopełniają one klimat wierszy, w których nie brak nawiązań do świata przyrody.

Tomik można zamówić pod adresem mailowym wydawnictwa – miniatura@autograf.pl – lub skontaktować się z autorką.

poskładać niebo

Wiktor Orzel · 21:52 24.04.2013 · 22 ·
Komentarze
julanda dnia 24.04.2013 22:10
Kochani, z całego serca dziękuję Wszystkim, jestem wdzięczna PP, który jest kolebką mojego powrotu do pisania.
Zapraszam. "Poskładać niebo" - jest dla Was. :)
Wasinka dnia 24.04.2013 22:52
Jeszcze raz gratuluję, Julando. Niezmiernie się cieszę :).
Leszek Sobeczko dnia 24.04.2013 23:42
Gratulacje, a teraz kurs na drugi tomik :)
Wiktor Orzel dnia 24.04.2013 23:42
Gratulacje! :yes: ;)
mike17 dnia 25.04.2013 09:12
Gratuluję, Jula, cieszę się razem z Tobą :)
al-szamanka dnia 25.04.2013 10:29
Ach, Julando... Twój tomik - raj też się niekiedy spełnia :)
Cieszę się bardzo i sił życzę na następny :)
tyria dnia 25.04.2013 14:33
Ja też serdecznie gratuluję już zamówiłam:) pozdrawiam serdecznie autorkę tomiku.
Kushi dnia 25.04.2013 16:09
Julando droga moje najserdeczniejsze gratulacje:):)!!
Pozdrawiam Poetkę:):)
julanda dnia 25.04.2013 19:28
Wasinko, Leszku, Wiktorze, Mike, Al, Tyrio, Kushi - biegnę Wam podziękować, kosmicznie stremowana nie wiedzieć czemu, ale myślę, że to może być naturalne? Takie oswajanie nowego. ;)
Miladora dnia 26.04.2013 13:31
Bardzo się cieszę, Kocia - gratulacje! :)

I liczę na wymianę... ;))))

Kociocmoki :)
Darksio dnia 26.04.2013 22:14
Julando. Zawsze mnie cieszy, kiedy osoby, które poznałem tutaj, na PP, i z którymi się zżyłem, wydają papier. Czytam przeważnie ebooki, bo to dla mnie najwygodniejsze, ale najbardziej cenię wydania konwencjonalne. Gratulacje i już zataczam koła, jak sokół drapieżny, aby wzbogacić moją bibliotekę o kolejne dzieło. Mnnnniam!
julanda dnia 26.04.2013 22:54
Miladoro, dzięki, tak! Gdyby jeszcze można było się spotkać w Krakowie, taki zlocik, ech, Kraków na duże tak! :)
Darksiu, dziękuję, wiem, że ebooki, ale to niesamowite, kiedy trzyma się w ręku książeczkę, w dodatku taką, która się cudnie układa do czytania. Zapraszam, ale mam nadzieję, że może w tym roku uda się spotkać na zlocie? Wszystko wydarzy się, jak powinno, nie myślisz, że pora rozpisać miejsce i czas? :)
Darksio dnia 26.04.2013 23:19
Julko. W moim wypadku to nierealne, ale nie pytaj mnie, dlaczego.
Wiolin dnia 28.04.2013 12:00
Witaj Julando. Dołączam i j a do grona wielbicieli Twojej twórczości....GRATULUJĘ, GRATULUJĘ, GRATULUJĘ. Mam nadzieję że niedługo rozpakuję poetycki zawiniątko. Pozdrawiam.
Zola111 dnia 28.04.2013 18:30
Julando,

przeczytałam, pochłonęłam i zapewniam, że jest dużo więcej tekstów niż dwadzieścia siedem!
O równą setkę! :)

Gratuluję, podziwiam zawartość i urodę edycji. Teksty ilustrują piękne fotografie "makro" - wynik wnikliwej obserwacji świata przyrody, co się pięknie spotyka z tematyką wielu wierszy. Julanda (Inesa Kruszka) poskładała swoje niebo z trzech części: Powrotów, Na Poetyckiej - zanutki i z Rozmów z Julią. Tom otwiera wiersz (Po)Wracać z refleksją:

trzeba wracać
do pierwszych słów
miłości
rzeki płynącej mlekiem
po plaster miodu
na pierwszą stronę

zacząć od progu


Zachęcam do lektury. Polecam tę urokliwą książkę. Warto ją mieć.
julanda dnia 28.04.2013 23:40
Zolu, serdecznie dziękuję, dodajesz otuchy, bo trema jest, a teraz jeszcze większa. Wiersze na papierze połączyły się trwale z pamięcią słojów drzew, których tyle w pozeji tęskniącej do natury. Rozterka i krok ku planetom, o których wiemy, że czekają...
Bardzo, bardzo się cieszę, że przeczytałaś i za te piękne słowa komentarza. :)
WholeTruth dnia 29.04.2013 10:04
serdeczne gratulacje, Julando :)
więcej Ciebie we własnych zbiorach to duma moszcząca się w duszy i na półce.
świetna sprawa z publikacją. ;)
coca_monka dnia 30.04.2013 20:43
gratulacje Julando :) Nie ma jak zapach druku świeżo złożonego na kartkach, tym bardziej, kiedy okładkę zdobi własne (mam na myśli Twoje) nazwisko. a kiedy się spojrzy wstecz, na pot i łzy i wspomni niedowiarków, to pierwszy tomik staje się jak Święty Gral ;)))
i z całego serca życzę kolejnych!
zajacanka dnia 30.04.2013 22:39
Gratuluję, Ineso! Cieszę się z Tobą!
julanda dnia 30.04.2013 23:56
Whole, bardzo, bardzo dziękuję :)
Coco, tak właśnie jest, to emocje, których się nie przewiduje w planach, gdy składa się teksty. Dziękuję. :)
Zajacanko, a ja to już czekam na Twoją prozę, przeczuwam, że już pora, a będę się cieszyć z Tobą i ja! :) Dzięki!
Krystyna Habrat dnia 01.05.2013 14:11
Moje gratulacje! Wiedziałam, że piszesz świetną prozę, ale o wierszach nie wiedziałam. Ciekawi mnie, czy miniatury prozatorskie też tam wydasz? Tam lub gdzie indziej, a może już o tym pomyślałaś, bo warto.
julanda dnia 03.05.2013 14:56
Serdecznie dziękuję Sokol, na prozę brakuje czasu, wiersze są przyjaźniejsze w czasie. Myślę o przestrzeni dla prozy, może i dla niej kalendarz będzie łaskawy. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Tymczasem1972
17/01/2019 10:45
Dziękuję za komentarze. Tak tematyka smutna i ciągle… »
wiojaw
17/01/2019 10:31
Padłam, leżem i kwiczem :D Aleś pojechaał! Rozumiem,… »
Wiktor Mazurkiewicz
17/01/2019 09:52
Vanillivi Tym razem nie zgadzam się z Tobą ABSOLUTNIE, może… »
wiojaw
17/01/2019 09:16
Dzięki Blanche. Coś z człowieka ma, zapewniam. Jeśli najdzie… »
wiojaw
17/01/2019 09:10
A mnie kojarzy się ostatni czas wydarzeń. Gdzie właśnie… »
Blanche
17/01/2019 07:52
Nie wiem dlaczego, ale na myśl przychodzi mi tu przysłowie -… »
Blanche
17/01/2019 07:50
Wiersz do bardzo głębokiego przemyślenia. Nie wiem czemu ta… »
Blanche
17/01/2019 07:48
Czasami trzeba sobie pomóc, uruchomić własne ja, nie czekać… »
Blanche
17/01/2019 07:46
Jak na wiersz, to trochę skąpy, ale... Temat młodości i… »
Blanche
17/01/2019 07:45
Stanowczo za mało, chce się więcej. Obraz namalowany jak… »
Blanche
17/01/2019 07:43
Tak, zgadzam się. Czegoś mi tutaj brakuje. Może faktycznie… »
Blanche
17/01/2019 07:05
Dziękuję za pozytywny odbiór :) »
Vanillivi
17/01/2019 06:16
Niestety nie mogę się zgodzić, że wiersz jest dopracowany.… »
mike17
16/01/2019 22:36
Nie lubię takich wierszy, gdzie Wiara jest jak pośmiewisko.… »
Hubert Z
16/01/2019 22:00
Yaro Zgadzam się z Czarną. Masz pomysł ale brakuje trochę… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:28
Najnowszy:ycedy
Wspierają nas