Poskładać niebo

Nakładem krakowskiego wydawnictwa Miniatura ukazał się tomik poetycki Inesy Kruszki (Julandy) pod tytułem – Poskładać niebo. Sto dwadzieścia siedem wierszy zebranych w trzech częściach: Powroty, Na Poetyckiej – zanutki i Rozmowa z Julią, tworzą liryczny spacer.

Ozdobą książki są fotografie autorki, dobrane z własnego zbioru. Dopełniają one klimat wierszy, w których nie brak nawiązań do świata przyrody.

Tomik można zamówić pod adresem mailowym wydawnictwa – miniatura@autograf.pl – lub skontaktować się z autorką.

poskładać niebo

Wiktor Orzel · 21:52 24.04.2013 · 22 ·
Komentarze
julanda dnia 24.04.2013 22:10
Kochani, z całego serca dziękuję Wszystkim, jestem wdzięczna PP, który jest kolebką mojego powrotu do pisania.
Zapraszam. "Poskładać niebo" - jest dla Was. :)
Wasinka dnia 24.04.2013 22:52
Jeszcze raz gratuluję, Julando. Niezmiernie się cieszę :).
Leszek Sobeczko dnia 24.04.2013 23:42
Gratulacje, a teraz kurs na drugi tomik :)
Wiktor Orzel dnia 24.04.2013 23:42
Gratulacje! :yes: ;)
mike17 dnia 25.04.2013 09:12
Gratuluję, Jula, cieszę się razem z Tobą :)
al-szamanka dnia 25.04.2013 10:29
Ach, Julando... Twój tomik - raj też się niekiedy spełnia :)
Cieszę się bardzo i sił życzę na następny :)
tyria dnia 25.04.2013 14:33
Ja też serdecznie gratuluję już zamówiłam:) pozdrawiam serdecznie autorkę tomiku.
Kushi dnia 25.04.2013 16:09
Julando droga moje najserdeczniejsze gratulacje:):)!!
Pozdrawiam Poetkę:):)
julanda dnia 25.04.2013 19:28
Wasinko, Leszku, Wiktorze, Mike, Al, Tyrio, Kushi - biegnę Wam podziękować, kosmicznie stremowana nie wiedzieć czemu, ale myślę, że to może być naturalne? Takie oswajanie nowego. ;)
Miladora dnia 26.04.2013 13:31
Bardzo się cieszę, Kocia - gratulacje! :)

I liczę na wymianę... ;))))

Kociocmoki :)
Darksio dnia 26.04.2013 22:14
Julando. Zawsze mnie cieszy, kiedy osoby, które poznałem tutaj, na PP, i z którymi się zżyłem, wydają papier. Czytam przeważnie ebooki, bo to dla mnie najwygodniejsze, ale najbardziej cenię wydania konwencjonalne. Gratulacje i już zataczam koła, jak sokół drapieżny, aby wzbogacić moją bibliotekę o kolejne dzieło. Mnnnniam!
julanda dnia 26.04.2013 22:54
Miladoro, dzięki, tak! Gdyby jeszcze można było się spotkać w Krakowie, taki zlocik, ech, Kraków na duże tak! :)
Darksiu, dziękuję, wiem, że ebooki, ale to niesamowite, kiedy trzyma się w ręku książeczkę, w dodatku taką, która się cudnie układa do czytania. Zapraszam, ale mam nadzieję, że może w tym roku uda się spotkać na zlocie? Wszystko wydarzy się, jak powinno, nie myślisz, że pora rozpisać miejsce i czas? :)
Darksio dnia 26.04.2013 23:19
Julko. W moim wypadku to nierealne, ale nie pytaj mnie, dlaczego.
Wiolin dnia 28.04.2013 12:00
Witaj Julando. Dołączam i j a do grona wielbicieli Twojej twórczości....GRATULUJĘ, GRATULUJĘ, GRATULUJĘ. Mam nadzieję że niedługo rozpakuję poetycki zawiniątko. Pozdrawiam.
Zola111 dnia 28.04.2013 18:30
Julando,

przeczytałam, pochłonęłam i zapewniam, że jest dużo więcej tekstów niż dwadzieścia siedem!
O równą setkę! :)

Gratuluję, podziwiam zawartość i urodę edycji. Teksty ilustrują piękne fotografie "makro" - wynik wnikliwej obserwacji świata przyrody, co się pięknie spotyka z tematyką wielu wierszy. Julanda (Inesa Kruszka) poskładała swoje niebo z trzech części: Powrotów, Na Poetyckiej - zanutki i z Rozmów z Julią. Tom otwiera wiersz (Po)Wracać z refleksją:

trzeba wracać
do pierwszych słów
miłości
rzeki płynącej mlekiem
po plaster miodu
na pierwszą stronę

zacząć od progu


Zachęcam do lektury. Polecam tę urokliwą książkę. Warto ją mieć.
julanda dnia 28.04.2013 23:40
Zolu, serdecznie dziękuję, dodajesz otuchy, bo trema jest, a teraz jeszcze większa. Wiersze na papierze połączyły się trwale z pamięcią słojów drzew, których tyle w pozeji tęskniącej do natury. Rozterka i krok ku planetom, o których wiemy, że czekają...
Bardzo, bardzo się cieszę, że przeczytałaś i za te piękne słowa komentarza. :)
WholeTruth dnia 29.04.2013 10:04
serdeczne gratulacje, Julando :)
więcej Ciebie we własnych zbiorach to duma moszcząca się w duszy i na półce.
świetna sprawa z publikacją. ;)
coca_monka dnia 30.04.2013 20:43
gratulacje Julando :) Nie ma jak zapach druku świeżo złożonego na kartkach, tym bardziej, kiedy okładkę zdobi własne (mam na myśli Twoje) nazwisko. a kiedy się spojrzy wstecz, na pot i łzy i wspomni niedowiarków, to pierwszy tomik staje się jak Święty Gral ;)))
i z całego serca życzę kolejnych!
zajacanka dnia 30.04.2013 22:39
Gratuluję, Ineso! Cieszę się z Tobą!
julanda dnia 30.04.2013 23:56
Whole, bardzo, bardzo dziękuję :)
Coco, tak właśnie jest, to emocje, których się nie przewiduje w planach, gdy składa się teksty. Dziękuję. :)
Zajacanko, a ja to już czekam na Twoją prozę, przeczuwam, że już pora, a będę się cieszyć z Tobą i ja! :) Dzięki!
Krystyna Habrat dnia 01.05.2013 14:11
Moje gratulacje! Wiedziałam, że piszesz świetną prozę, ale o wierszach nie wiedziałam. Ciekawi mnie, czy miniatury prozatorskie też tam wydasz? Tam lub gdzie indziej, a może już o tym pomyślałaś, bo warto.
julanda dnia 03.05.2013 14:56
Serdecznie dziękuję Sokol, na prozę brakuje czasu, wiersze są przyjaźniejsze w czasie. Myślę o przestrzeni dla prozy, może i dla niej kalendarz będzie łaskawy. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
26/03/2019 20:44
Ilekroć czytam takie teksty, coś łapie mnie za gardło :)»
Kushi
26/03/2019 20:32
Pięknie wymalowałeś słowami ten rodzinny obrazek. Ująłeś w… »
Zola111
26/03/2019 20:30
Wiolinie, a no właśnie tak, albo jakoś tak. Zawsze na… »
mike17
26/03/2019 19:36
No lecisz po calaku, całość jest tak odlotowa, że trza… »
Berele
26/03/2019 18:23
Jarek pochodzi z mych rozmyślań nt zjawiska autorytetu. Co… »
dodatek111
26/03/2019 15:37
Kushi, bardzo się cieszę, że wiersz Cię zatrzymał:)»
szalonaromantyczna511
26/03/2019 15:32
Powiem ci, że na pewno ten tekst wymaga doszlifowania (może… »
Abi-syn
26/03/2019 14:32
Hejka Panie D Aleś poleciał! chcę Tobie coś dowalić… »
Abi-syn
26/03/2019 14:19
Jolie Walczymy: stereotyp, przekonanie, religia, byt -… »
Florian Konrad
26/03/2019 12:53
mam skrzywienie, imię Jarek kojarzy mi się bardo źle,… »
allaska
26/03/2019 12:12
Bardzo mi sie podoba. Jest lirycznie, inteligentny tekst.… »
pociengiel
26/03/2019 11:30
Dzięki. Powiedzmy, że to się stało tydzień temu. Ale tekst… »
Wiolin
26/03/2019 11:17
Witam. Za wszelkie dobro ukryte w Waszym słowie,… »
Wiolin
26/03/2019 11:13
Witaj Zolu. No właśnie! Ależ powiedziałaś...Nawet… »
Wiolin
26/03/2019 10:58
Koziorowska. Duża litera w poezji to krzyk, to chęć -… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 26/03/2019 20:19
  • Berele, wybieraj, przysyłaj. Śmiało. Zaśrodkowanie czeka.
  • mike17
  • 26/03/2019 19:45
  • Kochani! Macie jeszcze 3 tygodnie na napisanie miniaturki na konkurs w prozie MUZO WENY 7, gdzie piszemy utworek na 5000 znaków i wysyłamy mnie. Myślę, że damy radę, prawda? To kwestia silnej woli :)
  • Esy Floresy
  • 26/03/2019 19:08
  • Marcyjki jeszcze kolekcjonują teksty przez 5 dni :) [link]
  • mike17
  • 26/03/2019 19:06
  • Friday, dzięki :)
  • allaska
  • 26/03/2019 16:16
  • Bo głosowanie nie jest jawne, wszystko anonimowe i na PW Zoli.
  • allaska
  • 26/03/2019 16:15
  • Nie wysyłam, i nie głosuję, bo ...
  • Berele
  • 26/03/2019 13:33
  • Mam trzy teksty na zaśrodkowania i muszę wybrać dwa. A Wy czemu nie wysyłacie? :)
  • allaska
  • 26/03/2019 11:57
  • * niech ludziom ulzy, spadnie ciśnienie w wersach, miało być, Zaśrodkowanie to wielka sprawa, ale ileż mozna? Po prostu z czasem to stsje sie nudne.. dobra rekla ma?:) pa ecie, pecie,ciocie,klocie
Ostatnio widziani
Gości online:14
Najnowszy:Ligginse6
Wspierają nas