"Czarny skorpion" Michała Majewskiego

Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Psychoskok ukazał się Czarny Skorpion, e-book naszego portalowego kolegi Michała Majewskiego (mike17), stanowiący wybór siedmiu opowiadań, będących przeglądem form, w których autor się porusza, a więc podróż od opowieści obyczajowo-sensacyjnych, przez kryminał, po horror.Czarny Skorpion - Michał Majewski

Majewski w swych opowieściach snuje subtelnie, jakby mannowskim, zadumanym i uprzejmym piórem refleksje na temat często nawiązanych, jeszcze za młodu, lecz niesłabnących wraz z upływem czasu, męskich i damsko-męskich więzi oraz stojących za nimi uczuć. Poprzez fabuły rozważa także kwestie najrozmaitszych poszukiwań dróg do wewnętrznego spokoju, ukazuje świadectwa lojalności i honoru. Opisuje straty, ale też czasem umożliwia nieraz nierealne powroty.

To proza różnorodna, zawierająca w sobie obie strony medalu twórczych zamysłów Majewskiego: tę jasną, łagodną i ciepłą, ale też i tę ciemną, opisującą nieszczęścia, cierpienia, utratę i śmierć. Stwierdzenie, która z nich przeważa jest już zadaniem dla każdego Czytelnika z osobna.

E-booka można nabyć tutaj. W najbliższym czasie, publikacja ma ukazać się w pozostałych księgarniach internetowych.

Wiktor Orzel · 17:48 25.06.2013 · 23 ·
Komentarze
tydrych dnia 25.06.2013 19:54
hurrra! :) Gratulacje i : Czy mogę chwalić się znajomością z Tobą? :)
Wasinka dnia 25.06.2013 21:43
Gratuluję :).
jasna69 dnia 25.06.2013 22:35
Ja również gratuluję. Wydanie własnej twórczości musi dostarczać niesamowitych emocji. PP pewnie ma w tym wydarzeniu swoją zasługę. Proponuję wznieść wirtualny toast za Twój sukces. Oczywiście Ty stawiasz.
Usunięty dnia 26.06.2013 08:11
Gratuluję serdecznie, Michale! :)
Walburga dnia 26.06.2013 09:51
Misiek no co mam powiedzieć. Gratuluję! Jestem pewna, że jeszcze nie raz o Tobie usłyszymy. ;)
shinobi dnia 26.06.2013 12:06
Gratulacje! :)
green dnia 26.06.2013 19:21
Gratulacje:)
al-szamanka dnia 26.06.2013 19:50
Ach, jak ja się ucieszyłam, Mike, czytając tę wiadomość - piękna!
Gratuluję z całego serca i następnych sukcesów życzę :)
zajacanka dnia 26.06.2013 23:45
Michał! Gratuluję! Bardzo się cieszę z Tobą! Dobrej sprzedaży życzę! :)
Usunięty dnia 27.06.2013 11:07
Gratulacje Mike!!!! :) :) :)
kamyczek dnia 27.06.2013 16:50
Gratulacje :)
wienczyslaw dnia 27.06.2013 23:51
wow wow! gratulejszyn:)
mike17 dnia 28.06.2013 11:04
Serdecznie Wam dziękuję, jesteście wspaniali :)
ipsylon dnia 28.06.2013 15:15
Gratuluję :) Komu jak komu, ale Tobie w pełni się należy :)
mike17 dnia 28.06.2013 16:32
Dzięki wielkie, Ipsylonie, piękne słowa :)
Silvus dnia 28.06.2013 22:25
Gratuluję. :)
mike17 dnia 29.06.2013 09:29
Dzięki ogromne, Silvusie :)
Kushi dnia 03.07.2013 11:21
Oj...ostatnio nie mam kiedy wejść na PP...a tu taka niespodzianka:):)
Mike...moje najserdeczniejsze gratulacje:)
Bardzo, bardzo się cieszę :)
Uśmiech posyłam:)
mike17 dnia 03.07.2013 13:43
Bardzo dziękuję, Kasiu, niezmiernie mi miło :)
Quentin dnia 04.07.2013 14:44
Nie bez powodu ten sukces. Sam niewiele czytałem twoich opowiadań, ale kilka się przewinęło, więc nie ma się czemu dziwić.
Dobra robota, mike. Oby tak dalej i dalej.
mike17 dnia 04.07.2013 17:07
Dzięki, Quentin :)
Cieszę się, że dobrze widzisz moje pisanie.
Mam nadzieję, że w przyszłości nie zawiodę :)
hannacze dnia 13.07.2013 17:03
Też, wielkie gratulacje. Ludzie Cię kochają.
mike17 dnia 17.08.2013 15:39
Dziękuję, Hanna, kopę lat, miło Cię widzieć znów :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Tymczasem1972
17/01/2019 10:45
Dziękuję za komentarze. Tak tematyka smutna i ciągle… »
wiojaw
17/01/2019 10:31
Padłam, leżem i kwiczem :D Aleś pojechaał! Rozumiem,… »
Wiktor Mazurkiewicz
17/01/2019 09:52
Vanillivi Tym razem nie zgadzam się z Tobą ABSOLUTNIE, może… »
wiojaw
17/01/2019 09:16
Dzięki Blanche. Coś z człowieka ma, zapewniam. Jeśli najdzie… »
wiojaw
17/01/2019 09:10
A mnie kojarzy się ostatni czas wydarzeń. Gdzie właśnie… »
Blanche
17/01/2019 07:52
Nie wiem dlaczego, ale na myśl przychodzi mi tu przysłowie -… »
Blanche
17/01/2019 07:50
Wiersz do bardzo głębokiego przemyślenia. Nie wiem czemu ta… »
Blanche
17/01/2019 07:48
Czasami trzeba sobie pomóc, uruchomić własne ja, nie czekać… »
Blanche
17/01/2019 07:46
Jak na wiersz, to trochę skąpy, ale... Temat młodości i… »
Blanche
17/01/2019 07:45
Stanowczo za mało, chce się więcej. Obraz namalowany jak… »
Blanche
17/01/2019 07:43
Tak, zgadzam się. Czegoś mi tutaj brakuje. Może faktycznie… »
Blanche
17/01/2019 07:05
Dziękuję za pozytywny odbiór :) »
Vanillivi
17/01/2019 06:16
Niestety nie mogę się zgodzić, że wiersz jest dopracowany.… »
mike17
16/01/2019 22:36
Nie lubię takich wierszy, gdzie Wiara jest jak pośmiewisko.… »
Hubert Z
16/01/2019 22:00
Yaro Zgadzam się z Czarną. Masz pomysł ale brakuje trochę… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:19
Najnowszy:ycedy
Wspierają nas