Opowieści wierutne

Nakładem krakowskiego Wydawnictwa Miniatura ukazał się tomik prozatorski Radomiły Birkenmajer-Walczy (Miladory) pod tytułem – Opowieści wierutne.

opowieści wierutneKsiążka zawiera dwadzieścia siedem krótkich opowiadań, często przekornych lub przewrotnych, które wzbogacił swoimi rysunkami krakowski malarz Iwo Birkenmajer. Można ją zamówić pod adresem Wydawnictwa – miniatura@autograf.pl – bądź też skontaktować się z autorką.

 

Wiktor Orzel · 20:12 09.07.2013 · 37 ·
Komentarze
Wiktor Orzel dnia 09.07.2013 20:13
Gratulacje :)
mariamagdalena dnia 09.07.2013 22:35
gratulacje! :D
kamyczek dnia 09.07.2013 22:48
Gratuluję!
Miladora dnia 09.07.2013 23:58
Dziękuję, kochani - Sagit, MM i Kamysia. :)

MM - gdzie się podziewałaś tak długo?
Pytałam o Twój tomik w wydawnictwie, ale wyszło na to, że jeszcze nie dosłałaś korekty.
A ja czekam, żeby się z Tobą wymienić.
Daj znać, gdy będzie gotowy.

Serdeczności dla wszystkich. :)
Usunięty dnia 10.07.2013 08:48
Świetny tytuł, Milu! :) Gratki, chętnie nabędę :)
Miladora dnia 10.07.2013 11:31
Dzięki, Gwiazdko. :)
Ale nie nabędziesz, bo ja zamienię wierutność na Twój tomik. ;)
Zgadzasz się?

Buziaki :)
ipsylon dnia 10.07.2013 13:27
Wierutne gratulacje :)
Zola111 dnia 10.07.2013 15:18
Miladoro,

gratuluję serdecznie. Tuż po urlopie nabędę sobie. A co?!
Usunięty dnia 10.07.2013 20:01
Jasne, Milu! Tylko nie wiem jeszcze, kiedy to będzie, bo dopiero wczoraj dostałam umowę z korektą, ale postaram się jak najprędzej. Buziaki :)
Wasinka dnia 10.07.2013 21:17
No i pewnie, że ja gratuluję! :)
zajacanka dnia 10.07.2013 23:43
Gratulacje, Miluś!
Miladora dnia 11.07.2013 01:41
Wierutne podziękowania, Ypsylon. :)

Zoleńko - dzięki - jesteśmy umówione. ;)

Gwiazdko - wyślę i poczekam - nie pali się. ;)

Wasineczko - dziękuję. Może wolisz prozę...? ;)

Zajączku - także dziękuję. A może byś pomyślała o wydaniu swoich opowiadań? ;)

Serdeczności, kochani. :)
Usunięty dnia 11.07.2013 10:12
Super! Nie pamiętam, czy masz mój adres, więc Ci podam na privie :)
Darksio dnia 11.07.2013 18:40
Idziesz jak burza. Superaśne gratulacje!
JaneE dnia 11.07.2013 22:07
Gratuluję. Tytuł zachęca. :)
al-szamanka dnia 11.07.2013 22:12
Ach, Miladoro, nie wiedziałam, że oprócz świetnej poezji piszesz jeszcze opowiadania.
Gratuluję sukcesu i wszechstronności, pozdrawiam :)
Miladora dnia 12.07.2013 00:26
Dzięki, Darksiu - pozwolisz, że uzupełnię Twoją biblioteczkę? ;)

Dziękuję, Jane - może jakaś mała wymiana? :)

Dzięki, Szamanko - właściwie zaczynałam od prozy - "poetką" jestem chyba tylko z przypadku i braku czasu na dłuższe teksty. :)))
Opowiadania z tego zbiorku były publikowane na pp, ale ze względu na wydanie niedawno je usunęłam. Zresztą i tak poszły do solidnego dopracowania.
Ale z przyjemnością wyślę tomik wszystkim zainteresowanym. :)

Serdeczności :)
Wasinka dnia 13.07.2013 10:28
Miladora napisał/a:
Wasineczko - dziękuję. Może wolisz prozę...?

Na dobrą prozę zawsze jestem gotowa. :)
Grzegorz Panek dnia 13.07.2013 13:19
Gratulacje! Akurat miałem przyjemność być z wizytą na Brackiej, jak książki fizycznie powstawały. Jakbym podjadał przed kolacją wigilijną. :)
Miladora dnia 13.07.2013 15:48
Wasinka napisała:
Na dobrą prozę zawsze jestem gotowa. :)

Tak mi się właśnie zdawało, ale czy dobra, to będziesz musiała sama ocenić. ;)))

Dziękuję, Grzesiu. :)
Byłeś na Brackiej, czy na Barskiej w Miniaturze?
Bo u nich to rzeczywiście jak stół zastawiony smakołykami.

Serdeczności :)
Grzegorz Panek dnia 13.07.2013 17:04
Oj, na Barskiej oczywiście. :)
Miladora dnia 15.07.2013 01:30
Grzegorz Panek napisał:
Oj, na Barskiej oczywiście. :)

Czyżby zanosiło się na jakąś publikację, Grzesiu? ;)
julanda dnia 15.07.2013 06:26
Bardzo się cieszę, chociaż to nie całe zamówienie, bo jeszcze czekam na powieść. I, niestety, zostaje prośba o przesyłkę od Autorki. (To "niestety", to wynik niemożliwości samoobsługi w "księgarni na rogu";) Gratulacje!
Miladora dnia 15.07.2013 12:23
Cała przyjemność po mojej stronie, Kocia. :)
A co z Twoimi opowiadaniami? ;)

Buziaki wierutne :)
Anima dnia 15.07.2013 14:51
Jak wspaniale! Najserdeczniejsze pozdrowienia i gratulacje :))
Miladora dnia 15.07.2013 15:58
Dziękuję, Anima - miło mi. :)

Serdeczności :)
kamyczek dnia 15.07.2013 16:48
Mam! Opowieści wierutne otrzymałam z dzisiejszą pocztą - jeszcze ciepłe, pachnące drukarską farbą. Lekturę książki zaczynam nietypowo: od spisu treści, obejrzenia grafik krakowskiego Artysty. Kartkuję… na 110 stronie wita mnie, czytelnika, uśmiechnięta Autorka "Opowieści…" witaj, Miladoro, oduśmiecham się w myśli.
Ale wróćmy do pierwszych stronic książki.
Najpierw usłyszałem dźwięk…
- Adamie! – Dźwięk przeszedł w głos.
Było ciepło i ciemno.
Potem pojawiła się szczelina światła.
– Tak się zaczyna Prawdziwa historia Adama i Ewy. Jak się kończy ta, i inne historie? Nie zdradzę, musicie przeczytać sami. Gorąco polecam.
Dziękuję, Milu!
Buziaki:)
Grzegorz Panek dnia 15.07.2013 17:45
Miladora napisał/a:
Czyżby zanosiło się na jakąś publikację, Grzesiu?


Była z początkiem roku, krótko zanim się tu pojawiłem. :)
Miladora dnia 17.07.2013 02:34
Piękna rekomendacja, Kamysiu. :)
Dzięki serdeczne.

Grzesiu - a nie zaprezentowałbyś nam swojej publikacji? :)
Jest temat "Nasze osiągnięcia", no i dział w fotografii - "Nasze okładki".
Pochwal się, proszę. :)
Gratulacje.
Leszek Sobeczko dnia 17.07.2013 15:16
Moje Gratulacje. :) i tak trzymać, dobry kurs obrałaś :yes:
Dłużnik jetem, ale pamiętam, by się wywiązać.
Krystyna Habrat dnia 18.07.2013 06:38
Gratuluję kolejnego sukcesu. Wróżyłam Ci ich wiele od początku. Były do przewidzenia. KH.
Miladora dnia 19.07.2013 12:14
Dziękuję, Leszku. :)
I cierpliwie sobie czekam, bo wiem, że dostanę. :)

Krystynko - prawdziwa Dobra Wróżka z Ciebie. :)
Dziękuję i miło mi.

Serdeczności dla Was obojga :)
Nalka31 dnia 20.07.2013 09:57
Gratulacje Milu. Mkniesz jak burza i oby więcej. :)
Usunięty dnia 20.07.2013 12:30
Cacko! Nie czuję się kompetentna na tyle, by napisać dogłębną recenzję, powiem więc tylko, że to, co z tych opowieści promieniuje - mieszanka głębokiej refleksji, żywej autorskiej inteligencji, ciepła i (przewrotnego nieraz) humoru, a co określiłabym krótko mianem human touch - sprawia, że można się do tych historii przywiązać (nie tylko) misternym splotem narracji, ale sercem, duszą, a nawet - ciałem (biorąc pod uwagę niezwykłe piękno oprawy graficznej). Perełek jest w tej książce mnóstwo, a moja najulubieńsza, druga część "Tryptyku renesansowego", mogłaby z powodzeniem nosić tytuł "Piękniejszej wersji Dziewczyny z perłą"...
Polecam wszystkim!

Dziękuję Milu, buziaki :)
Miladora dnia 20.07.2013 18:09
Dzięki, Nalcia - jakoś udaje mi się ostatnio płynąć z wiatrem. ;)

Gwiazdko - piękna recenzja. Aż się zarumieniłam ze wzruszenia.
No i natychmiast poleciałam sprawdzić swoje nazwisko w dowodzie, czy to na pewno o moich historyjkach napisałaś tak ciepło i z wyczuciem. :)
Bo jakoś wcale się nie dziwię, że druga część Tryptyku trafiła Ci do przekonania. Też ją bardzo lubię, zwłaszcza że temat uśmiechu Mony Lizy zadała mi córka, żartując, że skoro wszystko już o nim napisano, to będzie trudniejsze wyzwanie. :)
Dziękuję!

Buziaki i serdeczności, Dziewczyny. :)
julanda dnia 30.07.2013 09:49
Rozpisałam się, a już tu byłam. W takim razie pozdrawiam! :)
Miladora dnia 30.07.2013 22:06
Ja też, Kocia. :)

Tak na moje oko, to już powinna była dotrzeć. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
RChomik
17/06/2019 12:48
Myślę że to powinno być w górnej półce no nic nie rozumiem… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 09:22
Wiosna, dziękuję za kilka ciepłych słów. A pomyśl, jak byś… »
Kazjuno
17/06/2019 09:15
d.urbanska Bardzo sympatyczny tekst. Rzekłbym, wzruszający.… »
Marek Adam Grabowski
17/06/2019 09:09
Dzięki. Błąd poprawie. Pozdrawiam »
wiosna
17/06/2019 08:51
Ująć temat w stu słowach tak, aby zainteresował czytelnika,… »
wiosna
17/06/2019 08:45
nieochrzczone napisałabym razem albo zmieniła szyk nie jest… »
wiosna
17/06/2019 08:35
Tekst, działający na wyobraźnię i wrażliwość. Podpisuję… »
Madawydar
17/06/2019 05:45
Trzyma czytelnika w napięciu od samego początku poprzez… »
Kazjuno
16/06/2019 23:30
Otóż Peteronie. Podobnie jak Marek Grabowski jestem zdania,… »
Madawydar
16/06/2019 21:14
Dzięki. »
mike17
16/06/2019 18:19
Pięknie, Kasiu, jak to zwykle u Ciebie :) Jak słowa cicho… »
Artur Dubis
16/06/2019 18:15
Dziękuję, cieszę się, że wierszydło się spodobało :) »
Kushi
16/06/2019 17:17
Witaj :) Lubie takie wiersze, cicho, nostalgicznie płynące… »
Zdzislaw
16/06/2019 15:46
Wodniczko, miło, że się podobało :) Wyślę jeszcze... hmm...… »
Dobra Cobra
16/06/2019 14:30
Baw się pisaniem , bo najważniejszy jest pomysł. Wykonanie… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
  • mike17
  • 10/06/2019 20:33
  • Aldonko, to ode mnie dla Ciebie : [link]
Ostatnio widziani
Gości online:26
Najnowszy:ulopymuc
Wspierają nas