Tomik "rozszczepienie języka obcego" Weroniki Stępkowskiej

Nakładem krakowskiego wydawnictwa Miniatura ukazał się debiutancki tomik poetycki Weroniki Stępkowskiej (gwiazdy zrodlanej) pod tytułem - rozszczepienie języka obcego.

Zawiera pięćdziesiąt siedem utworów poetyckich, zilustrowanych malarstwem Louisa Weldena Hawkinsa.

Tomik można zamówić pod adresem mailowym wydawnictwa - miniatura@autograf.pl - lub skontaktować się z autorką.

Usunięty · 01:40 18.08.2013 · 31 ·
Komentarze
zajacanka dnia 18.08.2013 01:41
Gratulacje, gwiazdo! :)
Usunięty dnia 18.08.2013 02:22
Dziękuję, Zajacanko! :) Chcę ogromnie podziękować Miladorze, która służyła mi nieocenioną pomocą i wsparciem nie tylko w korekcie - dzięki wielkie, Milu! :) Chcę też serdecznie podziękować wszystkim, którzy czytali i komentowali moje wiersze. Osobne wielkie podziękowania za wspaniałą, z dużym wyczuciem napisaną recenzję (http://jgrabarz.blogspot.com/2013/.../z-cyklu-lekturki-rozszczepienie-jezyka.html ) należą się Jadwidze Grabarz, czyli naszej portalowej Berenice :)
julanda dnia 18.08.2013 09:13
Bardzo się cieszę Weroniko, Twoje wiersze zasłużyły na zbiorek, który, wbrew temu, co napisała Berenika, mnie się wydaje jednak nowatorski. Gratuluję!
Usunięty dnia 18.08.2013 09:45
MIło mi bardzo, Julando, choć nie podzielam Twojego zdania :) Podziękowania, buziaki! :)
Zachary Ann dnia 18.08.2013 13:22
Miniatura jak leci, to leci.

Gratulacje, bo to książka przeca.

Pozdrawiam,
Ann.
Usunięty dnia 18.08.2013 16:01
Dziękuję, Zachary! :)

Tak, to absolutnie książka, co mnie przyprawiło o szok teoriopoznawczy ;)

Pozdrawiam! :)
Wasinka dnia 18.08.2013 22:10
Szeroko się uśmiecham, gratulując serdecznie. :)
Miladora dnia 18.08.2013 22:21
A ja, podobnie jak Julanda, uważam, że Twoje wiersze w pełni zasługują na tomik, Gwiazdko, i jestem przekonana, że będą jeszcze następne (które już z góry zamawiam). :)
Serdeczne gratulacje!

Przy okazji - tomik jest bardzo piękny także pod względem wydania - polecam wszystkim. :)
Nie masz jeszcze zdjęcia, Gwiazdko?
Może zrobić Ci skan i przysłać?
Usunięty dnia 18.08.2013 22:38
Wasinko,

dziękuję bardzo! :) Uśmiechy posyłam i serdeczności :)

Milu,

miło mi bardzo :) Dziękuję Ci przeserdecznie raz jeszcze! :) Co do skanu, to mam go od wydawców, tylko zapomniałam go wstawić przy dodaniu i teraz nie wiem, jak dodać.
Miladora dnia 18.08.2013 22:43
gwiazda zrodlana napisała:
i teraz nie wiem, jak dodać.

Najlepiej zapytaj Sagita lub prześlij mu skan. :)
Serdeczności
Usunięty dnia 18.08.2013 23:06
mike17 dnia 19.08.2013 09:23
Bardzo się cieszę, Wero, że Ci się udało :)
Pamiętasz, jak Ci kiedyś napisałem, że twój tomik to dla mnie tylko kwestia czasu, i jak widać się nie pomyliłem.
Śledzę twoją twórczość od samego początku i jesteś jedyna w swoim rodzaju, a rozgryzanie twoich "łamigłówek" stało się moją potrzebą ducha :)
Jest super!
Usunięty dnia 19.08.2013 15:56
Michale,

dziękuję Ci serdecznie za ogromną wiarę we mnie, niewzruszoną czytelniczą wierność i wspaniałe, podbudowujące komentarze, bez których nie byłoby tego tomiku :) Cieszę się bardzo, że wróciłeś, pozdrawiam radośnie! :)
Kushi dnia 19.08.2013 16:46
Gwiazdko Kochana:):)
Najserdeczniejsze gratulacje, zasłużyłaś:)
Pozdrawiam ciepło:)
Usunięty dnia 19.08.2013 23:56
Kushi Kochana,

dziękuję Ci przeserdecznie :) A co byś powiedziała na wymianę tomikami? :)
kamyczek dnia 20.08.2013 20:25
Gratuluję serdecznie, Gwiazdko! :)
Usunięty dnia 20.08.2013 21:51
Kamysiu, dziękuję pięknie :) Serdeczności :)
ipsylon dnia 21.08.2013 22:12
Gratuluję :)
Usunięty dnia 21.08.2013 22:57
Dziękuję, Ipsylonie :)
JaneE dnia 24.08.2013 10:05
Gratuluję. Tomiki z Miniatur są pięknie wydawane . :)
Usunięty dnia 24.08.2013 18:28
Dziękuję, JaneE :) Tak, wydanie jest piękne, prawdziwie dodające uroku wierszom :)
Zola111 dnia 25.08.2013 01:09
Serdeczne gratulacje, Gwiazdko.

Witaj wśród "Miniaturowych". Nie masz pojęcia, jak cieszę się Twoim sukcesem.

z.
Usunięty dnia 25.08.2013 09:38
Kochana Zolu,

nie byłoby też tego tomiku, gdyby nie Twoje wspaniałe komentarze i rady. Wdzięczna, dziękuję serdecznie :)
Leszek Sobeczko dnia 25.08.2013 14:08
Gratuluję :)
Usunięty dnia 25.08.2013 17:57
Dziękuję bardzo, Leszku :) Pozdrawiam serdecznie :)
Marta Janicka dnia 30.08.2013 18:25
Serdeczne gratulacje, z radością przeczytam :)
Usunięty dnia 31.08.2013 09:21
Dziękuję :) miło mi bardzo :)
kamyczek dnia 31.08.2013 10:02
Piękna szata graficzna, bogate wnętrze - tak można by w kilku słowach powiedzieć o tomiku Weroniki.
Wróciłam z komentarzem, żeby podzielić się wrażeniami po lekturze.

Chcemy tego samego, a to nigdy nie jest samo-
zaklin/ow/ane w dialektach i innych gwarach (...)*


poezja

to piłka odbita
prosto w szczere pole

nie ma w sobie nic z fair play

czasami dobrze jest
uchwycić ją rykoszeptem


przekonuje Autorka, próbując przyszpilić (Czytelnika) do kartki
w punkcie o ujemnych współrzędnych
geograficznych
w punkcie przecięcia
rzeczywistej hiperboli z nierzeczywistą parabolą


Jak to możliwe? Chcesz się przekonać? Wystarczy sięgnąć po tomik
i

Rozmawiać. O tym, co chcemy
powiedzieć lub nie. I jak.


:)

* słowa zaznaczone kursywą pochodzą z tomiku "rozszczepienie języka obcego"
Usunięty dnia 31.08.2013 21:48
Kamyczko,
cieszę się bardzo, że wracasz, dziękuję Ci za tak ciekawe podsumowanie i zestawienie cytatów z mojego tomiku - jako rzekła Miladora, sprawiasz, że i autor ma ochotę po niego sięgnąć ;) :) Serdeczności i buziaki :)
al-szamanka dnia 07.09.2013 11:45
Gratulacje, Gwiazdko :)
Niech się Tobie dalej świe(ę)ci :)
deborah dnia 12.09.2013 15:19
Chociaż nie znamy się wiele - przyjmij i moje gratulacje, Gwiazdko Źródlana.

Wiem jaka to wielka radość, kiedy wydaje się debiut.
Serdeczności :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
pociengiel
25/03/2019 08:53
Dzięki. »
Madawydar
25/03/2019 08:14
Dobre. Takiej akcji rzeczywiście w filmach nie widziałem.… »
ajw
25/03/2019 08:00
Jak niedospany, niedośniony do końca sen.. A mogłoby być tak… »
ajw
25/03/2019 07:55
Ładny obrazek. Wręcz poczułam słodycz zapachów i ciepło tego… »
ajw
25/03/2019 07:50
Świetnie napisany, mądry, refleksyjny. Nic dodać, nic ująć.… »
Tomek i Agatka
24/03/2019 23:31
Och, jak dawno mnie tutaj nie było. Zolu, Kamyczku,… »
Zola111
24/03/2019 22:30
Szalonko, Florianie Konradzie, dziękuję bardzo.… »
Florian Konrad
24/03/2019 20:53
podoba mi siię »
Kobra
24/03/2019 19:06
Świetnie. :) »
pociengiel
24/03/2019 18:53
Serdeczne dzięki - pomyślę. »
Gramofon
24/03/2019 18:38
Ładny obrazek, łatwo czytelny. Tylko ta oblepa obleci… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:57
Zolu, chyba lekka zbieżność doświadczeń nas dopadła - stąd… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:55
Haha, a ja chyba pierwszy raz u Ciebie w pełni widzę ten… »
pociengiel
24/03/2019 14:27
no nie mam aż tyle czasu na tłumaczenia. Ochota odeszła… »
allaska
24/03/2019 14:11
ruiny zamku niestrawione przez zieleń przetarta… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 24/03/2019 11:16
  • Nie mam pojęcia. Nie moja kategoria. Nie będę ani narzekał, ani pisał złośliwych komentarzy zakończonych "pozdrawiam". Jak koniecznie potrzebujesz sensu, podciągnij to może do emocjonalnego... czegoś.
  • RChomik
  • 24/03/2019 07:41
  • StalowyKruk no ale taki "przystanek na żądanie", o co w nim chodzi?
  • Zola111
  • 24/03/2019 02:14
  • I jak Wam się pisze doZaśrodkowania#30? [link]
  • StalowyKruk
  • 23/03/2019 23:04
  • Wiesz, myślę, że to zależy od punktu widzenia. Z mojego mógłbym zapytać: "Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza?" ;)
  • RChomik
  • 23/03/2019 22:02
  • Mam pytanie. Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza z górnej półki?
  • mike17
  • 23/03/2019 21:46
  • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie w prozie MUZO WENY 7, gdzie wystarczy napisać miniaturkę na 5000 znaków. Trudne? Chyba nie. Więc piszcie, bo sława czeka i nagrody :)
  • Kushi
  • 22/03/2019 19:35
  • A na dobry wieczór... [link] miłego Kochani :)
Ostatnio widziani
Gości online:13
Najnowszy:oznakujb2
Wspierają nas