Debiut poetycki Arkadiusza Kwaczka

Nakładem Zeszytów Poetyckich (Gniezno) ukazała się debiutancka książka poetycka Arkadiusza Kwaczka pod tytułem "Arkadiament".

Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa - Grudniowe premiery Zeszytów Poetyckich 

Wierszy w tomiku jest około trzydziestu, ładnych jeszcze mniej, ale się nie poddajemy i pracujemy dalej.

 

Wszystkim, którzy byli ze mną przez cały okres twórczy i wspierali mnie dobrym słowem - serdeczne Bóg Zapłać.

 

Pozdrawiam,

 

Arkadiusz Kwaczek

Arkadiusz Kwaczek · 13:02 28.12.2013 · 12 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 28.12.2013 13:03
Arku, jakże się cieszę! Ogromne gratulacje! Zechcę mieć na pewno na swojej półce. :)
Bozena B dnia 28.12.2013 17:55
Gratuluję i też chętnie przygarnę :)
Kushi dnia 28.12.2013 23:04
Arku - nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszę:)
Zasłużyłeś, Ty i Twoje wiersze:)
Pozdrawiam uśmiechem - kushi:):)
Emily dnia 29.12.2013 17:18
No, ładnie! :)
Arkadiusz Kwaczek dnia 29.12.2013 17:28
To wspaniałe, że prawie cała redakcja poezji na tym portalu nie przeszła obok tego newsa obojętnie ;)

Dzięki za ślad.
Zola111 dnia 29.12.2013 23:40
Arkadiuszu, serdecznie gratuluję. Cieszę się, że poznałam Twoje wiersze. Wkrótce sprawię sobie noworoczny prezent i kupię Arkadiament.
Mam nadzieję, że nadal Cię będzie można czytać na naszym PP.

Noworocznie,

z.
julanda dnia 30.12.2013 21:02
Tytuł! Z łaciny, skrótowców jestem bardziej fantastką, ale brzmi intrygująco. ;)
Fajnie, miło, pewnie się cieszysz, to się dołączę do cieszenia! :) Gratki!
Zachary Ann dnia 31.12.2013 12:57
Ja kupuję po Nowym Roku : )
introwerka dnia 13.01.2014 14:20
Właśnie otrzymałam, czytam i - nie mogę się oderwać. Wiersze Arka potrafią wzruszyć, jak genialne vademecum:

Tu cię kocham i nadaremnie zasłania cię horyzont.
(Pablo Neruda "dwadzieścia poematów o miłości i jedna pieśń rozpaczy - 18)

chodź ze mną. są takie miejsca
gdzie kochanie trwa dłużej niż podróż
z Warszawy do Werony, od utraty, aż po klucz

tu cię kocham i już nigdy
więcej nie proś, bym dla ciebie skruszył liść
kiedy inni mówią, że to serce

tu cię kocham i już nigdzie
więcej. to jest kraj przybity nam do stóp
i nie opuścisz go, póki nie spadnie
ostatni kwiat

więc podnieś i włóż do Vade-Mecum
przykryj nim Weronę. tam miłość bez trudu
mogłaby nas przeżyć


zaczarować, jak w dziewczynce ze świecą:

pozwól mi choć raz z tej tęsknoty stopnieć
być ogarkiem w świeckim świecie i nie igrać
z żarem jak obce palce, co choć żyją tylko chwilę
ranią na całe życie


ale i zaskoczyć, na co dowodem początek wiersza siedem dni:

chcieliśmy wyjść poza granice świata, ale nie było
czego przekraczać.


Czytając zauważam dziwny paradoks: mimo absolutnej trafności każdego słowa, to teksty, których nie da się poznać do końca, do których trzeba wracać wielokrotnie, i za każdym razem dostrzec nieco inne refleksy. Wiersze z tajemnicą, i jest to tajemnica diamentu! :)
alleluja con dnia 13.01.2014 15:18
Arku, gratuluję! To na pewno dojrzały debiut - nie spieszyłeś się z wydaniem i bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję, że Wydawnictwo ZP nie schrzani Ci tej szansy i obietnice, którymi tak chętnie i łatwo szafują przełożą się na czyny (czyli promocja, recenzje i jeszcze raz promocja!). Trzymam kciuki :)
Esy Floresy dnia 13.01.2014 18:31
Znalazłam dziś w skrzynce Twój diament, Arku lub też upragnioną Arkadię. :) Obracam w palcach, przeglądam, wącham - drukowany papier tak pięknie pachnie. To jeden z piękniejszych prezentów urodzinowych, jaki dostałam. Za to i dedykację, wdzięcznie dygam nóżką. :)

W oczekiwaniu na wieczór poetycki i Twoje czytanie, pozdrawiam!
Vanillivi dnia 29.01.2014 18:49
Arku, gratuluję. Pamiętam Twoje początki na forum, bardzo, bardzo dawno temu i to miłe jest patrzeć, jak ktoś się rozwija, robi takie postępy, jak odnosi sukcesy. Chętnie sięgnę po Twój tomik.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:Wqgj54
Wspierają nas