Debiut poetycki Arkadiusza Kwaczka

Nakładem Zeszytów Poetyckich (Gniezno) ukazała się debiutancka książka poetycka Arkadiusza Kwaczka pod tytułem "Arkadiament".

Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa - Grudniowe premiery Zeszytów Poetyckich 

Wierszy w tomiku jest około trzydziestu, ładnych jeszcze mniej, ale się nie poddajemy i pracujemy dalej.

 

Wszystkim, którzy byli ze mną przez cały okres twórczy i wspierali mnie dobrym słowem - serdeczne Bóg Zapłać.

 

Pozdrawiam,

 

Arkadiusz Kwaczek

Arkadiusz Kwaczek · 13:02 28.12.2013 · 12 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 28.12.2013 13:03
Arku, jakże się cieszę! Ogromne gratulacje! Zechcę mieć na pewno na swojej półce. :)
Bozena B dnia 28.12.2013 17:55
Gratuluję i też chętnie przygarnę :)
Kushi dnia 28.12.2013 23:04
Arku - nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszę:)
Zasłużyłeś, Ty i Twoje wiersze:)
Pozdrawiam uśmiechem - kushi:):)
Emily dnia 29.12.2013 17:18
No, ładnie! :)
Arkadiusz Kwaczek dnia 29.12.2013 17:28
To wspaniałe, że prawie cała redakcja poezji na tym portalu nie przeszła obok tego newsa obojętnie ;)

Dzięki za ślad.
Zola111 dnia 29.12.2013 23:40
Arkadiuszu, serdecznie gratuluję. Cieszę się, że poznałam Twoje wiersze. Wkrótce sprawię sobie noworoczny prezent i kupię Arkadiament.
Mam nadzieję, że nadal Cię będzie można czytać na naszym PP.

Noworocznie,

z.
julanda dnia 30.12.2013 21:02
Tytuł! Z łaciny, skrótowców jestem bardziej fantastką, ale brzmi intrygująco. ;)
Fajnie, miło, pewnie się cieszysz, to się dołączę do cieszenia! :) Gratki!
Zachary Ann dnia 31.12.2013 12:57
Ja kupuję po Nowym Roku : )
introwerka dnia 13.01.2014 14:20
Właśnie otrzymałam, czytam i - nie mogę się oderwać. Wiersze Arka potrafią wzruszyć, jak genialne vademecum:

Tu cię kocham i nadaremnie zasłania cię horyzont.
(Pablo Neruda "dwadzieścia poematów o miłości i jedna pieśń rozpaczy - 18)

chodź ze mną. są takie miejsca
gdzie kochanie trwa dłużej niż podróż
z Warszawy do Werony, od utraty, aż po klucz

tu cię kocham i już nigdy
więcej nie proś, bym dla ciebie skruszył liść
kiedy inni mówią, że to serce

tu cię kocham i już nigdzie
więcej. to jest kraj przybity nam do stóp
i nie opuścisz go, póki nie spadnie
ostatni kwiat

więc podnieś i włóż do Vade-Mecum
przykryj nim Weronę. tam miłość bez trudu
mogłaby nas przeżyć


zaczarować, jak w dziewczynce ze świecą:

pozwól mi choć raz z tej tęsknoty stopnieć
być ogarkiem w świeckim świecie i nie igrać
z żarem jak obce palce, co choć żyją tylko chwilę
ranią na całe życie


ale i zaskoczyć, na co dowodem początek wiersza siedem dni:

chcieliśmy wyjść poza granice świata, ale nie było
czego przekraczać.


Czytając zauważam dziwny paradoks: mimo absolutnej trafności każdego słowa, to teksty, których nie da się poznać do końca, do których trzeba wracać wielokrotnie, i za każdym razem dostrzec nieco inne refleksy. Wiersze z tajemnicą, i jest to tajemnica diamentu! :)
alleluja con dnia 13.01.2014 15:18
Arku, gratuluję! To na pewno dojrzały debiut - nie spieszyłeś się z wydaniem i bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję, że Wydawnictwo ZP nie schrzani Ci tej szansy i obietnice, którymi tak chętnie i łatwo szafują przełożą się na czyny (czyli promocja, recenzje i jeszcze raz promocja!). Trzymam kciuki :)
Esy Floresy dnia 13.01.2014 18:31
Znalazłam dziś w skrzynce Twój diament, Arku lub też upragnioną Arkadię. :) Obracam w palcach, przeglądam, wącham - drukowany papier tak pięknie pachnie. To jeden z piękniejszych prezentów urodzinowych, jaki dostałam. Za to i dedykację, wdzięcznie dygam nóżką. :)

W oczekiwaniu na wieczór poetycki i Twoje czytanie, pozdrawiam!
Vanillivi dnia 29.01.2014 18:49
Arku, gratuluję. Pamiętam Twoje początki na forum, bardzo, bardzo dawno temu i to miłe jest patrzeć, jak ktoś się rozwija, robi takie postępy, jak odnosi sukcesy. Chętnie sięgnę po Twój tomik.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
pociengiel
25/03/2019 08:53
Dzięki. »
Madawydar
25/03/2019 08:14
Dobre. Takiej akcji rzeczywiście w filmach nie widziałem.… »
ajw
25/03/2019 08:00
Jak niedospany, niedośniony do końca sen.. A mogłoby być tak… »
ajw
25/03/2019 07:55
Ładny obrazek. Wręcz poczułam słodycz zapachów i ciepło tego… »
ajw
25/03/2019 07:50
Świetnie napisany, mądry, refleksyjny. Nic dodać, nic ująć.… »
Tomek i Agatka
24/03/2019 23:31
Och, jak dawno mnie tutaj nie było. Zolu, Kamyczku,… »
Zola111
24/03/2019 22:30
Szalonko, Florianie Konradzie, dziękuję bardzo.… »
Florian Konrad
24/03/2019 20:53
podoba mi siię »
Kobra
24/03/2019 19:06
Świetnie. :) »
pociengiel
24/03/2019 18:53
Serdeczne dzięki - pomyślę. »
Gramofon
24/03/2019 18:38
Ładny obrazek, łatwo czytelny. Tylko ta oblepa obleci… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:57
Zolu, chyba lekka zbieżność doświadczeń nas dopadła - stąd… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:55
Haha, a ja chyba pierwszy raz u Ciebie w pełni widzę ten… »
pociengiel
24/03/2019 14:27
no nie mam aż tyle czasu na tłumaczenia. Ochota odeszła… »
allaska
24/03/2019 14:11
ruiny zamku niestrawione przez zieleń przetarta… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 24/03/2019 11:16
  • Nie mam pojęcia. Nie moja kategoria. Nie będę ani narzekał, ani pisał złośliwych komentarzy zakończonych "pozdrawiam". Jak koniecznie potrzebujesz sensu, podciągnij to może do emocjonalnego... czegoś.
  • RChomik
  • 24/03/2019 07:41
  • StalowyKruk no ale taki "przystanek na żądanie", o co w nim chodzi?
  • Zola111
  • 24/03/2019 02:14
  • I jak Wam się pisze doZaśrodkowania#30? [link]
  • StalowyKruk
  • 23/03/2019 23:04
  • Wiesz, myślę, że to zależy od punktu widzenia. Z mojego mógłbym zapytać: "Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza?" ;)
  • RChomik
  • 23/03/2019 22:02
  • Mam pytanie. Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza z górnej półki?
  • mike17
  • 23/03/2019 21:46
  • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie w prozie MUZO WENY 7, gdzie wystarczy napisać miniaturkę na 5000 znaków. Trudne? Chyba nie. Więc piszcie, bo sława czeka i nagrody :)
  • Kushi
  • 22/03/2019 19:35
  • A na dobry wieczór... [link] miłego Kochani :)
Ostatnio widziani
Gości online:9
Najnowszy:oznakujb2
Wspierają nas