Debiut poetycki Arkadiusza Kwaczka

Nakładem Zeszytów Poetyckich (Gniezno) ukazała się debiutancka książka poetycka Arkadiusza Kwaczka pod tytułem "Arkadiament".

Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa - Grudniowe premiery Zeszytów Poetyckich 

Wierszy w tomiku jest około trzydziestu, ładnych jeszcze mniej, ale się nie poddajemy i pracujemy dalej.

 

Wszystkim, którzy byli ze mną przez cały okres twórczy i wspierali mnie dobrym słowem - serdeczne Bóg Zapłać.

 

Pozdrawiam,

 

Arkadiusz Kwaczek

Arkadiusz Kwaczek · 13:02 28.12.2013 · 12 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 28.12.2013 13:03
Arku, jakże się cieszę! Ogromne gratulacje! Zechcę mieć na pewno na swojej półce. :)
Bozena B dnia 28.12.2013 17:55
Gratuluję i też chętnie przygarnę :)
Kushi dnia 28.12.2013 23:04
Arku - nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszę:)
Zasłużyłeś, Ty i Twoje wiersze:)
Pozdrawiam uśmiechem - kushi:):)
Emily dnia 29.12.2013 17:18
No, ładnie! :)
Arkadiusz Kwaczek dnia 29.12.2013 17:28
To wspaniałe, że prawie cała redakcja poezji na tym portalu nie przeszła obok tego newsa obojętnie ;)

Dzięki za ślad.
Zola111 dnia 29.12.2013 23:40
Arkadiuszu, serdecznie gratuluję. Cieszę się, że poznałam Twoje wiersze. Wkrótce sprawię sobie noworoczny prezent i kupię Arkadiament.
Mam nadzieję, że nadal Cię będzie można czytać na naszym PP.

Noworocznie,

z.
julanda dnia 30.12.2013 21:02
Tytuł! Z łaciny, skrótowców jestem bardziej fantastką, ale brzmi intrygująco. ;)
Fajnie, miło, pewnie się cieszysz, to się dołączę do cieszenia! :) Gratki!
Zachary Ann dnia 31.12.2013 12:57
Ja kupuję po Nowym Roku : )
introwerka dnia 13.01.2014 14:20
Właśnie otrzymałam, czytam i - nie mogę się oderwać. Wiersze Arka potrafią wzruszyć, jak genialne vademecum:

Tu cię kocham i nadaremnie zasłania cię horyzont.
(Pablo Neruda "dwadzieścia poematów o miłości i jedna pieśń rozpaczy - 18)

chodź ze mną. są takie miejsca
gdzie kochanie trwa dłużej niż podróż
z Warszawy do Werony, od utraty, aż po klucz

tu cię kocham i już nigdy
więcej nie proś, bym dla ciebie skruszył liść
kiedy inni mówią, że to serce

tu cię kocham i już nigdzie
więcej. to jest kraj przybity nam do stóp
i nie opuścisz go, póki nie spadnie
ostatni kwiat

więc podnieś i włóż do Vade-Mecum
przykryj nim Weronę. tam miłość bez trudu
mogłaby nas przeżyć


zaczarować, jak w dziewczynce ze świecą:

pozwól mi choć raz z tej tęsknoty stopnieć
być ogarkiem w świeckim świecie i nie igrać
z żarem jak obce palce, co choć żyją tylko chwilę
ranią na całe życie


ale i zaskoczyć, na co dowodem początek wiersza siedem dni:

chcieliśmy wyjść poza granice świata, ale nie było
czego przekraczać.


Czytając zauważam dziwny paradoks: mimo absolutnej trafności każdego słowa, to teksty, których nie da się poznać do końca, do których trzeba wracać wielokrotnie, i za każdym razem dostrzec nieco inne refleksy. Wiersze z tajemnicą, i jest to tajemnica diamentu! :)
alleluja con dnia 13.01.2014 15:18
Arku, gratuluję! To na pewno dojrzały debiut - nie spieszyłeś się z wydaniem i bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję, że Wydawnictwo ZP nie schrzani Ci tej szansy i obietnice, którymi tak chętnie i łatwo szafują przełożą się na czyny (czyli promocja, recenzje i jeszcze raz promocja!). Trzymam kciuki :)
Esy Floresy dnia 13.01.2014 18:31
Znalazłam dziś w skrzynce Twój diament, Arku lub też upragnioną Arkadię. :) Obracam w palcach, przeglądam, wącham - drukowany papier tak pięknie pachnie. To jeden z piękniejszych prezentów urodzinowych, jaki dostałam. Za to i dedykację, wdzięcznie dygam nóżką. :)

W oczekiwaniu na wieczór poetycki i Twoje czytanie, pozdrawiam!
Vanillivi dnia 29.01.2014 18:49
Arku, gratuluję. Pamiętam Twoje początki na forum, bardzo, bardzo dawno temu i to miłe jest patrzeć, jak ktoś się rozwija, robi takie postępy, jak odnosi sukcesy. Chętnie sięgnę po Twój tomik.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
AntoniGrycuk
18/06/2019 13:00
Kazjuno, nie zawsze trzeba wszystko tłumaczyć. Czasem… »
wiosna
18/06/2019 12:56
Zaczęłam czytanie od czwartej części i mam jeszcze sporo do… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 12:53
Wiosna, specjalnie pisałem to nieco "na opak",… »
wiosna
18/06/2019 12:38
Zastanawiam się... piszesz, że nie myślałem o nikim… »
StalowyKruk
18/06/2019 12:07
Konstruktywne opinie? Może i tak, ale mało kto komentuje w… »
wiosna
18/06/2019 12:07
Oczywiście, że Twoja koncepcja ma sens i miło było… »
Madawydar
18/06/2019 11:58
Niemal połowę życia dane mi było spędzić w PRL-u, więc… »
Kazjuno
18/06/2019 09:42
Dzięki Antoni za wyjaśnienie. Może przydałaby się informacja… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 08:03
Tak... inteligentni się nie nudzą... Ja bym raczej napisał:… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 07:38
Kazjuno, całe szczęście, że ludzie reagują tak różnie na… »
Zola111
18/06/2019 01:04
Madowydar: dziękuję Ci bardzo. A no taki mi się wyobraził… »
Kazjuno
17/06/2019 23:08
Odczytałem Twą miniaturkę w ten oto sposób: Jestem młody… »
Opheliac
17/06/2019 20:49
Powtórzenie. Chyba bym zrezygnowała w ogóle z tych drugich… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 19:14
Wiosna, taka była moja koncepcja, która nie jest pozbawiona… »
wiosna
17/06/2019 17:21
bardzo podoba mi się cisza, wdzięcząca się na brzegu ust:)»
ShoutBox
  • AntoniGrycuk
  • 18/06/2019 13:23
  • A co, Kazjuno, ile już czekasz? :) Teraz tutaj teksty w poczekalni muszą nabrać mocy urzędowej :) No, chyba że trafią na półki z dnia na dzień, co miało miejsce ;)
  • Kazjuno
  • 18/06/2019 12:00
  • Redakcjo! Litości!!
  • mike17
  • 17/06/2019 19:53
  • Ikona popu w najlepszym wydaniu : [link]
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
Ostatnio widziani
Gości online:18
Najnowszy:oxubaq
Wspierają nas