Zielone w czerwone, czerwone w zielone

Podobno w zimowy czas życie lekko zamiera, przygotowując się do wiosennego rozkwitnienia. Portal Pisarski pulsuje jednak i w tę, zdawać by się mogło, senną porę, wciąż kwitnie i wymyka się leniwej, przymrozkowej atmosferze – a to ktoś przemknie w różowych okularach, a to niebieskim atramentem pryśnie; żar czerwieni rozgrzewa, zieleń tańcuje, przytupując czasem.

Ale, jak to w zmienności pór roku bywa, tak i tutaj barwy się przebarwiają, ścieżki odkrywają nowe bramy.

I taką drogą podążyli właśnie – skąpana od wielu lat w zielonościach Elwira oraz shinobi, zrzucający elfie gatki, by na powrót przywdziać krasne.

Redakcja prozy bardzo dziękuje Wam za czas poświęcony portalowi!

Elwiro, łza się w oku kręci, bo przecież wspierałaś, cierpliwie prowadziłaś, zdecydowaniem i znajomością zieleni pielęgnowałaś.

Shinobi, choć krótko, to jednak zauważalnie wspomogłeś drużynę prozy.

Dobrze, że w żarze czerwieni również Wam do twarzy. Cieszymy się, że nadal jesteście.

 

Tymczasem… radość rozpiera Prozie ducha, bo w zielone progi wkracza trójka Śmiałków! Tadam! Oto:

morfina! mruczol! henrykinho!

Wraz z ich świeżością pomysłów, zapałem i pozytywnym nastawieniem Brać portalowa może tylko zyskać.

 

Szampana otwieramy, zieleń z czerwienią mieszamy!

Wasinka · 22:57 20.01.2014 · 28 ·
Komentarze
zawsze dnia 20.01.2014 23:04
Elwiro, shinobi, najpiękniejsze podziękowania. Dziwnie Was widzieć w czerwieni :). Osobistego powodzenia.


Droga świeża krwi, dziękujemy, że się zgodziliście być z nami. Wytrwałości i powodzenia! ;)
Wasinka dnia 20.01.2014 23:09
Witajcie na pokładzie zielonym!

Elwi, Shin - kolor czerwony również ładny. :) Dziękuję Wam, że byliście z nami w zieleni.
Silvus dnia 20.01.2014 23:10
Elwira nie jest redaktorem??? Świat się kończy! Maskarada! Ostatnia deska ratunku! :O Uf... shin, wybacz, ciebie tak nie zapamiętałem, boś krótko, ale pewnie tak samo bym się pieklił, gdybyś dłużej pobył. ;)

Witam, witam nowych!
Esy Floresy dnia 20.01.2014 23:14
Elwiro, bardzo, ale to bardzo będzie Ciebie brakować. No cóż, ścieżki jednak się różnie plotą. Wiem, wiem, będziesz na PP, ale...

A nowym zielonym życzę wytrwałości i niechaj was guma w zielonych majtkach nie ciśnie. ;)

Powodzenia!
Almari dnia 20.01.2014 23:25
Elwiro, idziesz na zasłużony odpoczynek :)

Gratuluję i tym emerytowanym ;), i świeżaczkom. To nie łatwa fucha, więc życzę dużo cierpliwości.

Powodzenia!
wienczyslaw dnia 20.01.2014 23:36
musi to być jednak bardzo ciężka praca czytać nasze historyje... wielki szacun dla zielonych śmiałków:)
zajacanka dnia 20.01.2014 23:41
Wiadomość o zmianie barw u Elwiry wprawiła mnie w osłupienie. Serio. No, ale i tak długo z nami wytrzymała :) Dziękuję!

Nowicjuszom życzę nieustającej cierpliwości :)
Wierszybajka dnia 20.01.2014 23:44
Gratulacje i do wspólnego pisania.
blaszka dnia 20.01.2014 23:48
Elwirko
zastanawiałam się ostatnio, dlaczego Cię nie widać, takie życie...
Dziękuję, że trwałaś z nami tak cierpliwie, wśród różnych burz i zamieci,
wspierałaś nie raz dobrym słowem i mądrą radą.
ŻAL.

A Ty, Shinobi, co tak szybko zmykasz?
może chociaż wynagrodzisz nam to swoimi mrocznymi tekstami... (choć ciągle liczę na przejaw optymizmu ;)


A teraz: "Umarł król, niech żyje król!"

Gratulacje dla nowych redaktorów!
Życzę Wam wytrwałości, cierpliwości i wyrozumiałości i trzymajcie poziom PP, i pion też!
WholeTruth dnia 20.01.2014 23:50
Elwiro, aż nie wiem, co napisać. oczy zielone pozostaną, prawda? ;)
dziękuję Tobie i shinobiemu. było bardzo miło pod Wami korzystać z portalu.


nowi - do dzieła! :)
Dobra Cobra dnia 21.01.2014 00:20
Urwom nam jajca nowe siepacze! - jak krzyknął pan Hendryk, weteran wojny krymskiej.
Aaaaaa!
mike17 dnia 21.01.2014 09:30
Gratulacje dla nowych :)
Elwira i shinobi - dzięki :)
kresowiak dnia 21.01.2014 11:06
Dziękuję odchodzącym za nieustanne ciąganie za uszy i ulepszanie naszego literackiego pokolenia, a nowicjuszom gratuluję i życzę cierpliwości, wytrwałości i czerpania jak największej satysfakcji z pełnionej funkcji :)
shinobi dnia 21.01.2014 11:45
Miło się pracowało z zielonymi, ale tak to bywa - przychodzi się i odchodzi.

Gratulacje dla nowych zielonych. :)

Cytat:
może chociaż wynagrodzisz nam to swoimi mrocznymi tekstami... (choć ciągle liczę na przejaw optymizmu


To mało prawdopodobne. ;)
Kaero dnia 21.01.2014 20:10
shinobi napisał:
To mało prawdopodobne. ;)

Shin, nawet tak nie gadaj :)

Witajcie nowi koledzy, żegnajcie shinobi i Elwiro, mam nadzieję, że będziemy Was mimo wszystko często widywać :)
Usunięty dnia 21.01.2014 21:22
Dobra Cobra napisał:
Urwom nam jajca nowe siepacze!

Zostałam zdemaskowana.
henrykinho dnia 21.01.2014 21:34
Wypada pożegnać odchodzących (z obowiązkową łezką w oku i łamiącym się głosem). Żegnam więc!

Do nowych - życzę powo...

...zaraz! Dalej nie przywykłem.
green dnia 22.01.2014 20:34
Nie wierzę, że Elwira nie będzie już zielona, to jakby trochę PP ubyło...

Wszystkim życzę powodzenia i za świeżą krew trzymam kciuki:)
julanda dnia 23.01.2014 09:06
Wasinko, to całe wypracowanie, zanim się doczytałam już pora wysiadać. To dla mnie na dziś zamiast tekstu. Oczywiście gratuluję wszystkim, dawnym i nowym. :)
puma81 dnia 23.01.2014 09:26
Kochani, gratuluję, myślę, że kolor zielony bardzo do Was pasuje :)
Elwiro i shinobi, dzięki przeogromne za wsparcie i cierpliwość :)
Wasinka dnia 23.01.2014 09:29
Oj, Julando, mogłaś sobie, bidulko, tylko na wyróżnione nicki spojrzeć i tam czytać. ;) Wybacz mi trwonienie słów. :)
Kolorowego dnia! :)
coca_monka dnia 23.01.2014 14:58
Elwiro, shinobi powodzenia w czerwieni!
oraz, witam serdecznie nowozzieleniałych :)
julanda dnia 23.01.2014 18:10
Wasinko, tekst godny działu prozy, a różowe okulary w sam raz na aurę. Proza na PP jest na wyjątkowo wysokim poziomie, tym bardziej trudnym i zobowiązującym staje się zadanie Redaktorów, kontynuacja dobrej tradycji wymaga, więc Nowym zielonym życzę światełka, zielonego oczywiści!;)
amsa dnia 24.01.2014 21:33
Elwiro - dlaczegóż? Czy słyszysz? Nie możesz powiedzieć za poetą - Jedźmy nikt nie woła...

Jednakowoż kolor czerwony równie twarzowy, dziękując za zieleń Twoją, witam w czerwieni ;).

Shinobi wydaje mi się, że już sobie porozmawialiśmy w temacie, zaczerwieniłeś się wówczas i tak Ci zostało ;). Byłeś krótko, to fakt, ale znacząco ;).

Zielonych nowych i ja witam, bo fajnie Wam w trawiastym kolorze ;). Ale morfino, proszę nie za często zapraszaj na trawkę;)
Dobra Cobra dnia 26.01.2014 00:14
Uważajta na morfinę! To dziewuszka - żyleta. Zada cios prozatorski zanim pomyślicie. :)

Ja już się okopałem i nowi Redaktorzy nic mnie nie zrobią, kurde. Hihihihi...!
zawsze dnia 26.01.2014 00:56
DoCo, na szczęście starsi znają te okopy jak własną kieszeń ;)
Usunięty dnia 26.01.2014 10:06
Dobra Cobra napisał:
Uważajta na morfinę!

Uważamy. Że trochę jednak przesadzasz.
Leszek Sobeczko dnia 26.01.2014 20:42
odchodzącym do cywila życzę powodzenia :)
a świeżynkom nieustającego zapału do pracy :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
robert_augustyn
21/04/2018 11:22
Dziękuję bardzo. Joszko cały jest magiczny, a każdy jego… »
faith
21/04/2018 10:38
Darconie, nie ujęłabym tego trafniej i zwięźlej. Dzięki za… »
Greg Malecha
21/04/2018 07:20
introwerko, nie musisz się wstydzić, ja też się nie wstydzę… »
AntoniGrycuk
20/04/2018 23:33
Ciężko mi się wypowiedzieć, bo to w końcu dla dzieci i… »
introwerka
20/04/2018 23:18
Może i widać, w pewnej takiej naiwności/postulatywności… »
Zola111
20/04/2018 22:30
Pięknie jest: Krótko, refleksyjnie, metaforycznie. I bardzo… »
Zola111
20/04/2018 22:25
Juvenilia Introwerki! Brawo, Poetko. Wrażliwość, niezależnie… »
Kazjuno
20/04/2018 22:11
Mam w Łodzi kuzynkę - jest wykładowcą na tamtejszej ASP i… »
Greg Malecha
20/04/2018 22:08
widać w tym wierszu wiek autorki, dobrze że dodałaś ile… »
Darcon
20/04/2018 20:18
Jako poetycki laik, nie znam się, ale się wypowiem. :)»
introwerka
20/04/2018 19:52
ja tu widzę wyraz skromności poety, ale po takich… »
faith
20/04/2018 19:52
Kazjuno, masz oczywiście rację, że przesłanie wiersza jest… »
introwerka
20/04/2018 19:39
Wiolinie, dziękuję serdecznie za zaglądnięcie i ciepłe… »
Bernierdh
20/04/2018 19:39
Pięknie dziękuję :) »
alos
20/04/2018 16:39
A mi się ten wiersz skojarzył z Che Guevarą i… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 18/04/2018 00:24
  • jak tam ramy nowego Zaśrodkowania? Podobają się?
  • introwerka
  • 17/04/2018 11:24
  • Mój nick to introwerka ;)
  • Szysza
  • 17/04/2018 11:21
  • introwertka, dziękuję bardzo.
  • introwerka
  • 17/04/2018 11:08
  • Szyszo, wchodzisz w panel "Moje artykuły" pod napisem "Witaj [Twój nick]" po prawej stronie, tam przy każdym artykule masz opcje " Edytuj / Usuń".
  • Szysza
  • 17/04/2018 10:40
  • kochani jak usuwa się zamieszczony tekst?
  • Zola111
  • 16/04/2018 23:33
  • jskslg - nie! Pojedyncze frazy, zazwyczaj pointę, jednak całych własnych wierszy - nie. Innych autorów - owszem, i to wiele.
  • jskslg
  • 16/04/2018 22:32
  • pamiętacie na pamięć wasze teksty?
  • ajw
  • 16/04/2018 14:03
  • Rzeczywiście, brzmi prawie jak Jaromir :)
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:Krejcies7t
Wspierają nas