Zielone w czerwone, czerwone w zielone

Podobno w zimowy czas życie lekko zamiera, przygotowując się do wiosennego rozkwitnienia. Portal Pisarski pulsuje jednak i w tę, zdawać by się mogło, senną porę, wciąż kwitnie i wymyka się leniwej, przymrozkowej atmosferze – a to ktoś przemknie w różowych okularach, a to niebieskim atramentem pryśnie; żar czerwieni rozgrzewa, zieleń tańcuje, przytupując czasem.

Ale, jak to w zmienności pór roku bywa, tak i tutaj barwy się przebarwiają, ścieżki odkrywają nowe bramy.

I taką drogą podążyli właśnie – skąpana od wielu lat w zielonościach Elwira oraz shinobi, zrzucający elfie gatki, by na powrót przywdziać krasne.

Redakcja prozy bardzo dziękuje Wam za czas poświęcony portalowi!

Elwiro, łza się w oku kręci, bo przecież wspierałaś, cierpliwie prowadziłaś, zdecydowaniem i znajomością zieleni pielęgnowałaś.

Shinobi, choć krótko, to jednak zauważalnie wspomogłeś drużynę prozy.

Dobrze, że w żarze czerwieni również Wam do twarzy. Cieszymy się, że nadal jesteście.

 

Tymczasem… radość rozpiera Prozie ducha, bo w zielone progi wkracza trójka Śmiałków! Tadam! Oto:

morfina! mruczol! henrykinho!

Wraz z ich świeżością pomysłów, zapałem i pozytywnym nastawieniem Brać portalowa może tylko zyskać.

 

Szampana otwieramy, zieleń z czerwienią mieszamy!

Wasinka · 22:57 20.01.2014 · 28 ·
Komentarze
zawsze dnia 20.01.2014 23:04
Elwiro, shinobi, najpiękniejsze podziękowania. Dziwnie Was widzieć w czerwieni :). Osobistego powodzenia.


Droga świeża krwi, dziękujemy, że się zgodziliście być z nami. Wytrwałości i powodzenia! ;)
Wasinka dnia 20.01.2014 23:09
Witajcie na pokładzie zielonym!

Elwi, Shin - kolor czerwony również ładny. :) Dziękuję Wam, że byliście z nami w zieleni.
Silvus dnia 20.01.2014 23:10
Elwira nie jest redaktorem??? Świat się kończy! Maskarada! Ostatnia deska ratunku! :O Uf... shin, wybacz, ciebie tak nie zapamiętałem, boś krótko, ale pewnie tak samo bym się pieklił, gdybyś dłużej pobył. ;)

Witam, witam nowych!
Esy Floresy dnia 20.01.2014 23:14
Elwiro, bardzo, ale to bardzo będzie Ciebie brakować. No cóż, ścieżki jednak się różnie plotą. Wiem, wiem, będziesz na PP, ale...

A nowym zielonym życzę wytrwałości i niechaj was guma w zielonych majtkach nie ciśnie. ;)

Powodzenia!
Almari dnia 20.01.2014 23:25
Elwiro, idziesz na zasłużony odpoczynek :)

Gratuluję i tym emerytowanym ;), i świeżaczkom. To nie łatwa fucha, więc życzę dużo cierpliwości.

Powodzenia!
wienczyslaw dnia 20.01.2014 23:36
musi to być jednak bardzo ciężka praca czytać nasze historyje... wielki szacun dla zielonych śmiałków:)
zajacanka dnia 20.01.2014 23:41
Wiadomość o zmianie barw u Elwiry wprawiła mnie w osłupienie. Serio. No, ale i tak długo z nami wytrzymała :) Dziękuję!

Nowicjuszom życzę nieustającej cierpliwości :)
Wierszybajka dnia 20.01.2014 23:44
Gratulacje i do wspólnego pisania.
blaszka dnia 20.01.2014 23:48
Elwirko
zastanawiałam się ostatnio, dlaczego Cię nie widać, takie życie...
Dziękuję, że trwałaś z nami tak cierpliwie, wśród różnych burz i zamieci,
wspierałaś nie raz dobrym słowem i mądrą radą.
ŻAL.

A Ty, Shinobi, co tak szybko zmykasz?
może chociaż wynagrodzisz nam to swoimi mrocznymi tekstami... (choć ciągle liczę na przejaw optymizmu ;)


A teraz: "Umarł król, niech żyje król!"

Gratulacje dla nowych redaktorów!
Życzę Wam wytrwałości, cierpliwości i wyrozumiałości i trzymajcie poziom PP, i pion też!
WholeTruth dnia 20.01.2014 23:50
Elwiro, aż nie wiem, co napisać. oczy zielone pozostaną, prawda? ;)
dziękuję Tobie i shinobiemu. było bardzo miło pod Wami korzystać z portalu.


nowi - do dzieła! :)
Dobra Cobra dnia 21.01.2014 00:20
Urwom nam jajca nowe siepacze! - jak krzyknął pan Hendryk, weteran wojny krymskiej.
Aaaaaa!
mike17 dnia 21.01.2014 09:30
Gratulacje dla nowych :)
Elwira i shinobi - dzięki :)
kresowiak dnia 21.01.2014 11:06
Dziękuję odchodzącym za nieustanne ciąganie za uszy i ulepszanie naszego literackiego pokolenia, a nowicjuszom gratuluję i życzę cierpliwości, wytrwałości i czerpania jak największej satysfakcji z pełnionej funkcji :)
shinobi dnia 21.01.2014 11:45
Miło się pracowało z zielonymi, ale tak to bywa - przychodzi się i odchodzi.

Gratulacje dla nowych zielonych. :)

Cytat:
może chociaż wynagrodzisz nam to swoimi mrocznymi tekstami... (choć ciągle liczę na przejaw optymizmu


To mało prawdopodobne. ;)
Kaero dnia 21.01.2014 20:10
shinobi napisał:
To mało prawdopodobne. ;)

Shin, nawet tak nie gadaj :)

Witajcie nowi koledzy, żegnajcie shinobi i Elwiro, mam nadzieję, że będziemy Was mimo wszystko często widywać :)
morfina dnia 21.01.2014 21:22
Dobra Cobra napisał:
Urwom nam jajca nowe siepacze!

Zostałam zdemaskowana.
henrykinho dnia 21.01.2014 21:34
Wypada pożegnać odchodzących (z obowiązkową łezką w oku i łamiącym się głosem). Żegnam więc!

Do nowych - życzę powo...

...zaraz! Dalej nie przywykłem.
green dnia 22.01.2014 20:34
Nie wierzę, że Elwira nie będzie już zielona, to jakby trochę PP ubyło...

Wszystkim życzę powodzenia i za świeżą krew trzymam kciuki:)
julanda dnia 23.01.2014 09:06
Wasinko, to całe wypracowanie, zanim się doczytałam już pora wysiadać. To dla mnie na dziś zamiast tekstu. Oczywiście gratuluję wszystkim, dawnym i nowym. :)
puma81 dnia 23.01.2014 09:26
Kochani, gratuluję, myślę, że kolor zielony bardzo do Was pasuje :)
Elwiro i shinobi, dzięki przeogromne za wsparcie i cierpliwość :)
Wasinka dnia 23.01.2014 09:29
Oj, Julando, mogłaś sobie, bidulko, tylko na wyróżnione nicki spojrzeć i tam czytać. ;) Wybacz mi trwonienie słów. :)
Kolorowego dnia! :)
coca_monka dnia 23.01.2014 14:58
Elwiro, shinobi powodzenia w czerwieni!
oraz, witam serdecznie nowozzieleniałych :)
julanda dnia 23.01.2014 18:10
Wasinko, tekst godny działu prozy, a różowe okulary w sam raz na aurę. Proza na PP jest na wyjątkowo wysokim poziomie, tym bardziej trudnym i zobowiązującym staje się zadanie Redaktorów, kontynuacja dobrej tradycji wymaga, więc Nowym zielonym życzę światełka, zielonego oczywiści!;)
amsa dnia 24.01.2014 21:33
Elwiro - dlaczegóż? Czy słyszysz? Nie możesz powiedzieć za poetą - Jedźmy nikt nie woła...

Jednakowoż kolor czerwony równie twarzowy, dziękując za zieleń Twoją, witam w czerwieni ;).

Shinobi wydaje mi się, że już sobie porozmawialiśmy w temacie, zaczerwieniłeś się wówczas i tak Ci zostało ;). Byłeś krótko, to fakt, ale znacząco ;).

Zielonych nowych i ja witam, bo fajnie Wam w trawiastym kolorze ;). Ale morfino, proszę nie za często zapraszaj na trawkę;)
Dobra Cobra dnia 26.01.2014 00:14
Uważajta na morfinę! To dziewuszka - żyleta. Zada cios prozatorski zanim pomyślicie. :)

Ja już się okopałem i nowi Redaktorzy nic mnie nie zrobią, kurde. Hihihihi...!
zawsze dnia 26.01.2014 00:56
DoCo, na szczęście starsi znają te okopy jak własną kieszeń ;)
morfina dnia 26.01.2014 10:06
Dobra Cobra napisał:
Uważajta na morfinę!

Uważamy. Że trochę jednak przesadzasz.
Leszek Sobeczko dnia 26.01.2014 20:42
odchodzącym do cywila życzę powodzenia :)
a świeżynkom nieustającego zapału do pracy :)
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
kamyczek
19/10/2017 23:38
Serdeczności, Allasko. Dziękuję, Gastonie, za mniam i am.… »
ElaM
19/10/2017 22:51
Wiersz dobry, lecz przeszkadza wybiórcza interpunkcja.… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 22:04
Raczej żywot człowieka malującego. Ale bardzo dziękuję… »
domofon
19/10/2017 22:00
ElaM, jak miło. Dzięki braparb, wielkie dzięki za… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:55
Jeszcze tutaj - ram pam pam. Violka - już był u Niej ja on… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:45
A ja tam nigdy bym jej nie zamienił na nic innego. Taki… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:27
Nie czaruję bo od tego zmarszczek można dostać. Napisałem… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:20
Chm. Kiwa oczywiście na Christophera Marlowe, czyli na… »
Zola111
19/10/2017 21:17
Gastonie, co do cytatu: Twój też jest piękny. Wszech -… »
liathia
19/10/2017 21:13
Introwerka i Nalka, bardzo Wam dziękuję za słowa pod… »
gaga26111
19/10/2017 21:09
Cudo. Nie wiem nawet która fraza mi bardziej leży przy… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:07
Oj, jeszcze... Takie deszcz wydeszczył puste doliny.… »
gaga26111
19/10/2017 21:06
Nie spodziewałam się u ciebie takiego tekstu. Dość oderwany… »
allaska
19/10/2017 21:06
Oryginalny, ciekawy tekst :) zdarzenia z okresu PRLu dobrze… »
Gaston Bachelard
19/10/2017 21:05
Tutaj to Pani podryfowała... Całkiem całkiem. Dobrze - to… »
ShoutBox
  • mike17
  • 19/10/2017 20:20
  • By poznać bliżej zasady gry, zapraszam tutaj : [link]
  • mike17
  • 19/10/2017 20:19
  • Konkurs czeka i wzywa z daleka! Czyli zapraszam serdecznie wszystkich śmiałków pióra do udziału w MUZO WENACH 5, a więc zabawie w prozie, gdzie musimy napisać miniaturę na 5000 słów i tyle. Łatwe?
  • allaska
  • 18/10/2017 13:08
  • jak miło czasem poczytać coś po polsku ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 22:20
  • Mądre, a w jakim sensie? Ja uważam, że są zwyczajne. Dla każdego. I każdy może wejść w tę tematykę i ją całym sobą poczuć. Bo czym jest napisanie utworu? Kontaktem z piosenką i daniem czegoś z siebie.
  • Silvus
  • 17/10/2017 21:54
  • Właśnie @Krzysiowi chodziło raczej o to, że Twoje utwory, @Mike, są mądre, a więc nie sztuka napisać do takich mądry tekst.
  • Esy Floresy
  • 17/10/2017 21:47
  • Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 19:30
  • Czas na napisanie utworu masz do 31 października. Czy moje utwory są popową papką. Raczej nie sądzę. Ale fajnie się do nich pisze i w to bezwzględnie nie wątpię, zatem ready, steady, go!
  • Krzysztof Konrad
  • 17/10/2017 19:00
  • A do kiedy jest czas na dodanie tekstu? Mógłbyś czasem dać jakąs popowa papkę. Nie sztuka napisać coś do mądrej piosenki, a prostego chłamu ^^
  • mike17
  • 17/10/2017 17:59
  • Siemanko, Krzysiek :) Fajnie, że się pojawiasz. Wbijaj do mojego konkursu w prozie MUZO WENY 5, gdzie możesz dać czadu jako prozaik i pokazać, na co cię stać, a konkurs jest dość łatwy :)
Ostatnio widziani
Gości online:44
Najnowszy:Mulcahyaq6
Wspierają nas