Zielone w czerwone, czerwone w zielone

Podobno w zimowy czas życie lekko zamiera, przygotowując się do wiosennego rozkwitnienia. Portal Pisarski pulsuje jednak i w tę, zdawać by się mogło, senną porę, wciąż kwitnie i wymyka się leniwej, przymrozkowej atmosferze – a to ktoś przemknie w różowych okularach, a to niebieskim atramentem pryśnie; żar czerwieni rozgrzewa, zieleń tańcuje, przytupując czasem.

Ale, jak to w zmienności pór roku bywa, tak i tutaj barwy się przebarwiają, ścieżki odkrywają nowe bramy.

I taką drogą podążyli właśnie – skąpana od wielu lat w zielonościach Elwira oraz shinobi, zrzucający elfie gatki, by na powrót przywdziać krasne.

Redakcja prozy bardzo dziękuje Wam za czas poświęcony portalowi!

Elwiro, łza się w oku kręci, bo przecież wspierałaś, cierpliwie prowadziłaś, zdecydowaniem i znajomością zieleni pielęgnowałaś.

Shinobi, choć krótko, to jednak zauważalnie wspomogłeś drużynę prozy.

Dobrze, że w żarze czerwieni również Wam do twarzy. Cieszymy się, że nadal jesteście.

 

Tymczasem… radość rozpiera Prozie ducha, bo w zielone progi wkracza trójka Śmiałków! Tadam! Oto:

morfina! mruczol! henrykinho!

Wraz z ich świeżością pomysłów, zapałem i pozytywnym nastawieniem Brać portalowa może tylko zyskać.

 

Szampana otwieramy, zieleń z czerwienią mieszamy!

Wasinka · 22:57 20.01.2014 · 28 ·
Komentarze
zawsze dnia 20.01.2014 23:04
Elwiro, shinobi, najpiękniejsze podziękowania. Dziwnie Was widzieć w czerwieni :). Osobistego powodzenia.


Droga świeża krwi, dziękujemy, że się zgodziliście być z nami. Wytrwałości i powodzenia! ;)
Wasinka dnia 20.01.2014 23:09
Witajcie na pokładzie zielonym!

Elwi, Shin - kolor czerwony również ładny. :) Dziękuję Wam, że byliście z nami w zieleni.
Silvus dnia 20.01.2014 23:10
Elwira nie jest redaktorem??? Świat się kończy! Maskarada! Ostatnia deska ratunku! :O Uf... shin, wybacz, ciebie tak nie zapamiętałem, boś krótko, ale pewnie tak samo bym się pieklił, gdybyś dłużej pobył. ;)

Witam, witam nowych!
Esy Floresy dnia 20.01.2014 23:14
Elwiro, bardzo, ale to bardzo będzie Ciebie brakować. No cóż, ścieżki jednak się różnie plotą. Wiem, wiem, będziesz na PP, ale...

A nowym zielonym życzę wytrwałości i niechaj was guma w zielonych majtkach nie ciśnie. ;)

Powodzenia!
Almari dnia 20.01.2014 23:25
Elwiro, idziesz na zasłużony odpoczynek :)

Gratuluję i tym emerytowanym ;), i świeżaczkom. To nie łatwa fucha, więc życzę dużo cierpliwości.

Powodzenia!
wienczyslaw dnia 20.01.2014 23:36
musi to być jednak bardzo ciężka praca czytać nasze historyje... wielki szacun dla zielonych śmiałków:)
zajacanka dnia 20.01.2014 23:41
Wiadomość o zmianie barw u Elwiry wprawiła mnie w osłupienie. Serio. No, ale i tak długo z nami wytrzymała :) Dziękuję!

Nowicjuszom życzę nieustającej cierpliwości :)
Wierszybajka dnia 20.01.2014 23:44
Gratulacje i do wspólnego pisania.
blaszka dnia 20.01.2014 23:48
Elwirko
zastanawiałam się ostatnio, dlaczego Cię nie widać, takie życie...
Dziękuję, że trwałaś z nami tak cierpliwie, wśród różnych burz i zamieci,
wspierałaś nie raz dobrym słowem i mądrą radą.
ŻAL.

A Ty, Shinobi, co tak szybko zmykasz?
może chociaż wynagrodzisz nam to swoimi mrocznymi tekstami... (choć ciągle liczę na przejaw optymizmu ;)


A teraz: "Umarł król, niech żyje król!"

Gratulacje dla nowych redaktorów!
Życzę Wam wytrwałości, cierpliwości i wyrozumiałości i trzymajcie poziom PP, i pion też!
WholeTruth dnia 20.01.2014 23:50
Elwiro, aż nie wiem, co napisać. oczy zielone pozostaną, prawda? ;)
dziękuję Tobie i shinobiemu. było bardzo miło pod Wami korzystać z portalu.


nowi - do dzieła! :)
Dobra Cobra dnia 21.01.2014 00:20
Urwom nam jajca nowe siepacze! - jak krzyknął pan Hendryk, weteran wojny krymskiej.
Aaaaaa!
mike17 dnia 21.01.2014 09:30
Gratulacje dla nowych :)
Elwira i shinobi - dzięki :)
kresowiak dnia 21.01.2014 11:06
Dziękuję odchodzącym za nieustanne ciąganie za uszy i ulepszanie naszego literackiego pokolenia, a nowicjuszom gratuluję i życzę cierpliwości, wytrwałości i czerpania jak największej satysfakcji z pełnionej funkcji :)
shinobi dnia 21.01.2014 11:45
Miło się pracowało z zielonymi, ale tak to bywa - przychodzi się i odchodzi.

Gratulacje dla nowych zielonych. :)

Cytat:
może chociaż wynagrodzisz nam to swoimi mrocznymi tekstami... (choć ciągle liczę na przejaw optymizmu


To mało prawdopodobne. ;)
Kaero dnia 21.01.2014 20:10
shinobi napisał:
To mało prawdopodobne. ;)

Shin, nawet tak nie gadaj :)

Witajcie nowi koledzy, żegnajcie shinobi i Elwiro, mam nadzieję, że będziemy Was mimo wszystko często widywać :)
morfina dnia 21.01.2014 21:22
Dobra Cobra napisał:
Urwom nam jajca nowe siepacze!

Zostałam zdemaskowana.
henrykinho dnia 21.01.2014 21:34
Wypada pożegnać odchodzących (z obowiązkową łezką w oku i łamiącym się głosem). Żegnam więc!

Do nowych - życzę powo...

...zaraz! Dalej nie przywykłem.
green dnia 22.01.2014 20:34
Nie wierzę, że Elwira nie będzie już zielona, to jakby trochę PP ubyło...

Wszystkim życzę powodzenia i za świeżą krew trzymam kciuki:)
julanda dnia 23.01.2014 09:06
Wasinko, to całe wypracowanie, zanim się doczytałam już pora wysiadać. To dla mnie na dziś zamiast tekstu. Oczywiście gratuluję wszystkim, dawnym i nowym. :)
puma81 dnia 23.01.2014 09:26
Kochani, gratuluję, myślę, że kolor zielony bardzo do Was pasuje :)
Elwiro i shinobi, dzięki przeogromne za wsparcie i cierpliwość :)
Wasinka dnia 23.01.2014 09:29
Oj, Julando, mogłaś sobie, bidulko, tylko na wyróżnione nicki spojrzeć i tam czytać. ;) Wybacz mi trwonienie słów. :)
Kolorowego dnia! :)
coca_monka dnia 23.01.2014 14:58
Elwiro, shinobi powodzenia w czerwieni!
oraz, witam serdecznie nowozzieleniałych :)
julanda dnia 23.01.2014 18:10
Wasinko, tekst godny działu prozy, a różowe okulary w sam raz na aurę. Proza na PP jest na wyjątkowo wysokim poziomie, tym bardziej trudnym i zobowiązującym staje się zadanie Redaktorów, kontynuacja dobrej tradycji wymaga, więc Nowym zielonym życzę światełka, zielonego oczywiści!;)
amsa dnia 24.01.2014 21:33
Elwiro - dlaczegóż? Czy słyszysz? Nie możesz powiedzieć za poetą - Jedźmy nikt nie woła...

Jednakowoż kolor czerwony równie twarzowy, dziękując za zieleń Twoją, witam w czerwieni ;).

Shinobi wydaje mi się, że już sobie porozmawialiśmy w temacie, zaczerwieniłeś się wówczas i tak Ci zostało ;). Byłeś krótko, to fakt, ale znacząco ;).

Zielonych nowych i ja witam, bo fajnie Wam w trawiastym kolorze ;). Ale morfino, proszę nie za często zapraszaj na trawkę;)
Dobra Cobra dnia 26.01.2014 00:14
Uważajta na morfinę! To dziewuszka - żyleta. Zada cios prozatorski zanim pomyślicie. :)

Ja już się okopałem i nowi Redaktorzy nic mnie nie zrobią, kurde. Hihihihi...!
zawsze dnia 26.01.2014 00:56
DoCo, na szczęście starsi znają te okopy jak własną kieszeń ;)
morfina dnia 26.01.2014 10:06
Dobra Cobra napisał:
Uważajta na morfinę!

Uważamy. Że trochę jednak przesadzasz.
Leszek Sobeczko dnia 26.01.2014 20:42
odchodzącym do cywila życzę powodzenia :)
a świeżynkom nieustającego zapału do pracy :)
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jaga
18/08/2017 21:57
Autor, dziękuję :) To bardzo stary tekst. Napisałam go,… »
Jaga
18/08/2017 21:51
Al, bardzo dziękuję za wyszperanie;) Mam do tego tekstu… »
Jaga
18/08/2017 21:46
Początek mnie nie zachwycił. Jednak od słów: „Osiem cienkich… »
Lilah
18/08/2017 21:35
Bardzo dziękuję, gabi, za obecność i miłe słowa.… »
chawendyk
18/08/2017 21:25
"Co ona w nim widzi" :) może zajrzała do środka... »
gabi
18/08/2017 21:16
Tak to jest, gdy pustą maszyną do losowania zawiaduje ślepy… »
gabi
18/08/2017 21:09
Wiersz śliczny, romantyczny i liryczny. Gdyby takie wiersze… »
Infernus
18/08/2017 21:08
W sposób ciekawy oprowadziłeś mnie po Twoim mieście.… »
gabi
18/08/2017 21:06
Świetny wiersz. Niemalże ujrzałam Mariannę. Być może sprawił… »
Ekszyn Dupacycki
18/08/2017 19:09
Dobra uwaga. Analogicznie nie dałoby się widzieć Realności… »
wiktoria
18/08/2017 18:40
A z tym się zgodzę i nie zgodzę. Owszem, może i wraca do… »
Zola111
18/08/2017 18:37
Miladoro, Marianna to kobieta bez wykształcenia, mocna,… »
pociengiel
18/08/2017 18:32
przyszedł tu Bóg białych ludzi posiąść z Środka Ziemi wiatr… »
Lilah
18/08/2017 18:09
Dzięki, dzięki, Milu. Zwłaszcza za tę ulubioną, co poczytuję… »
Miladora
18/08/2017 17:59
Masz rację. :) Może więc - Duch-Ojciec białych ludzi?… »
ShoutBox
  • Vanillivi
  • 18/08/2017 13:33
  • Wiem, ale nie każdy sięgnie po produkcje ambitniejsze, a bez tego, nie będzie widział nawet różnicy
  • Ekszyn Dupacycki
  • 18/08/2017 13:18
  • przecież te produkcje są jak pozszywane z reklam społecznych, słabych i niepomysłowych.
  • JOLA S.
  • 18/08/2017 12:42
  • ( z płomieniem w oczach)
  • Vanillivi
  • 18/08/2017 12:37
  • (to przez Ranczo i piwko? fakt, mówienie w tym kontekście o nowej jakości jest mocno kontrowersyjne, ale niech ludzie się cieszą latem i wypoczywają jak lubią)
  • Silvus
  • 18/08/2017 12:31
  • Co się dzieje?
  • chawendyk
  • 18/08/2017 08:40
  • Słuchowisko radiowe "Matysiakowie" to przykład dobry naśladowania:)
  • Silvus
  • 18/08/2017 00:18
  • Ranczo w radiu? Chyba dałoby radę, gdyby bardzo dobrze znać aktorów. ;)
  • chawendyk
  • 18/08/2017 00:00
  • Cholera. TV nie oglądam:) ...ale radia słucham:)
  • mike17
  • 17/08/2017 23:31
  • Cały tydzień masz na TVP HD na dekoderze numer 3. Dwa odcinki naraz, full wypas :)
Ostatnio widziani
Gości online:48
Najnowszy:Toevsgty
Wspierają nas