Tajemniczy konkurs na Portalu Pisarskim

Portal Pisarski ogłasza konkurs, którego inicjatorką jest nasza wieloletnia Użytkowniczka i autorka kilku powieści – Krystyna Habrat, a inspiracją – jej książka pt. "Krzyk o północy".

Temat wyzwania brzmi: Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.
Zadaniem uczestnika jest nadesłanie pracy na zadany temat, mieszczącej się w dowolnym gatunku epiki (bez gatunków publicystycznych).

Regulamin:

1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu.
2. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę. 
3. Teksty konkursowe muszą być napisane poprawną polszczyzną i stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie. Nie mogą to być teksty, które zostały nagrodzone w innych konkursach lub były wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.). 
4. Konkurs rozpoczyna się 14.03, a kończy 05.05. 2014 r. o północy.
5. Opowieść nie może przekraczać pięciu stron znormalizowanego maszynopisu, a zatem – 9000 znaków ze spacjami.
6. Prace dodajemy do specjalnie utworzonej kategorii konkursowej: "Tajemnica kamienicy".
7. Do czasu ogłoszenia wyników wszystkie prace konkursowe będę przechowywane w poczekalni portalu, a po ogłoszeniu wyników zostaną opublikowane w odrębnym (specjalnym) panelu.
8. Przy ocenie prac jury (redakcja prozy i Krystyna Habrat) będzie się kierowało następującymi kryteriami: 
– wartość artystyczna pracy,
– zgodność z tematem,
– oryginalność podejścia do tematu,
– walory stylistyczne i językowe.
9. Redakcja zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji tekstu niespełniającego warunków regulaminu.
10. Nagrodą dla zwycięzcy będzie książka Krystyny Habrat "Krzyk o północy", której recenzję możemy znaleźć tutaj: http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/44565/zmory.
11. Wyniki zostaną ogłoszone do 26.05.2014 r.

 

 

 

Niechaj Wena będzie z Wami.

Powodzenia!

Wasinka · 09:07 14.03.2014 · 17 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 14.03.2014 11:32
Bardzo ciekawy temat konkursu. Może i ja zajrzę, poczytam i zobaczę, co wykombinowaliście. :)
Dobra Cobra dnia 14.03.2014 12:11
Bardzo miły pomysł i wart nagłośnienia!

DoCo
al-szamanka dnia 14.03.2014 15:05
Oooo, ciekawy pomysł, na tyle ciekawy, że już zaczęło mi się myśleć - nie jest jednak powiedziane, że coś się z tego myślenia wykluje. Będę próbować:)
zajacanka dnia 14.03.2014 15:19
Mnie również zainteresował :)
Wasinka dnia 14.03.2014 15:33
Super. Czekamy na Wasze opowieści. :)
mike17 dnia 14.03.2014 18:38
Motyw kamienicy aż prosi się, by palnąć jakiś korzenny horrorek :)
Wasinka dnia 14.03.2014 21:40
Jestem niezmiernie ciekawa wszystkich tajemnic...
julanda dnia 15.03.2014 03:46
Tylko jak udowodnić błędne założenie? Człowiek nie pozostaje taki sam! Czy patrząc jednostkowo w okresie życia osobnika, czy przeciskać historię przez maszynkę. Cechy pozostaną z nazwy takie same, ale ich właściwości, już nie. Można pisać, próbować udowadniać, że miłość taka sama u Julii i Romea, jak inna tysiąc lat później, dwa, trzy, ale nie! Świadomość społeczna i kulturowa zmienia i miłość. Jedno tylko się nie zmienia, przemijanie. Wystawiasz autorów na próbę, mają udowodnić, że czarne, to białe i to może być ciekawe
Pozdrawiam!
Krystyna Habrat dnia 15.03.2014 12:04
Witajcie mili.
Pozwólcie, że się wtrącę, choć nie wiem, czy wypada, ale raz jeden pozwolę tu sobie zgrzeszyć. Julando, można założenie, zawarte w temacie konkursu, różnie interpretować, można się mu sprzeciwiać, ale warto się wgłębić, dlaczego tak zostało sformułowane. Bardziej tu chodzi o spojrzenie historyczne na człowieka, który od wieków ma podobne potrzeby, podobnie kocha, cierpi, popełnia błędy... Ale nie chcę nic sugerować. Każde rozważanie będzie ciekawe.
JessikaBoniecka dnia 15.03.2014 14:05
gdzie można napisać swoje rozważania na ten temat :| , bo jestem tu nowa : 3
Esy Floresy dnia 15.03.2014 14:09
Napisany tekst dodajesz poprzez zakładkę 'Zgłoś tekst', będziesz miała tam listę rozwijaną z kategorią, należy wybrać tę o nazwie 'Tajemnica kamienicy'. W ten sposób tekst trafi do portalowej poczekalni. :)
darek i mania dnia 15.03.2014 21:48
"Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.'' = sobą być w kamiennej ciszy.. jak zwykle podejmę temat z ciekawości, w myśl - czemu nie?
swistakos dnia 19.03.2014 20:55
Ja już wysłałem tekst. :)
zawsze dnia 13.04.2014 20:37
i jak tam, piszecie?
Wasinka dnia 17.04.2014 21:03
Chyba tak, skoro tutaj cisza... :)
kosonia1987 dnia 22.04.2014 15:47
trzymam kciuki :)
zawsze dnia 23.04.2014 21:36
Kosonia, pisz oprócz tego trzymania :) Jest jeszcze chwila.
Proza: Górna Półka
Proza: Dolna Półka
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
introwerka
16/10/2018 19:21
22227, dziękuję bardzo za ciepłe i budujące słowa :) To… »
introwerka
16/10/2018 19:17
To bardzo ciekawy wiersz, podoba mi się bardzo jego… »
Zola111
16/10/2018 18:36
Tak, liryka funeralna jest niezwykle potrzebna. Dziękuję za… »
Marek Adam Grabowski
16/10/2018 18:34
Cieszy mnie Zolu, że napisałeś nową recenzję. Jak zwykle… »
22227
16/10/2018 18:21
Ile jeszcze słów na Ciebie czeka, którym nadasz głębi i… »
mariaczekanska
16/10/2018 18:19
Alos - dziękuję niezmiernie za to, że znalazłeś czas… »
alos
16/10/2018 16:51
No tak. W życiu piękne są tylko chwilę. Założenie wiersza… »
alos
16/10/2018 16:45
Dusza swoją drogą, a Bóg swoją niekoniecznie muszą się… »
alos
16/10/2018 16:41
Jest coś fajnego w tekście, to znaczy na pewno emocjonalność… »
dodatek111
16/10/2018 13:27
Masz rację Milu, lepiej teraz brzmi. Cały czas czułem, że… »
dodatek111
16/10/2018 13:14
Dziękuję Milu, zawsze wszystko wychwycisz. Co do ostatniego… »
Miladora
16/10/2018 11:11
A gdyby tak bardziej połączyć ze sobą te wersy, Dod? -… »
Miladora
16/10/2018 11:07
Ładna piętnastka - 5/5/5 - Dod. :) Popraw tylko… »
JOLA S.
16/10/2018 10:04
Asocjacjo, przeczytałam, witając ten tekst z wielką… »
dodatek111
16/10/2018 08:53
Dziękuję Lilu:) »
ShoutBox
  • chawendyk
  • 15/10/2018 12:42
  • hmm... autohipnoza
  • mike17
  • 14/10/2018 12:31
  • A tu namiary do głosowania : [link]
  • mike17
  • 14/10/2018 12:30
  • Jeszcze 10 dni pozostało ,by oddać swój głos w MUZO WENACH 6, konkursie dla prozaików. Wynagrodźcie swoich faworytów. Czytajcie i głosujcie, naprawdę warto docenić ich trud :)
  • MarcinD
  • 13/10/2018 23:35
  • Super :/. A u mnie tylko kratka ze słowem "Avatar". A kliknięcie "otwórz grafikę w nowym oknie otwiera stronę 404 :/. EDIT: Już działa. Pomogło wyczyszczenie ciastków. Taki przypadek.
  • Vanillivi
  • 13/10/2018 22:24
  • U mnie wyświetlają się poprawnie.
  • MarcinD
  • 13/10/2018 21:33
  • Takie pyta nie techniczne: czy tylko u mnie nie wyświetlają się awatary i zamiast nich błąd 404 czy to jakiś ogólny problem?
  • Niczyja
  • 12/10/2018 22:59
  • Najpiękniejsze rzeczy przychodzą niespodziewanie. [link]
  • Zola111
  • 12/10/2018 22:11
  • Jak ja Wam zazdroszczę, że możecie wziąć udział w Zaśrodkowaniu#29!
  • Zola111
  • 11/10/2018 00:43
  • Kończą się MuzoWeny, zaczęło się Zaśrodkowanie. Czekamy na Wasze wiersze.
Ostatnio widziani
Gości online:18
Najnowszy:qsmer
Wspierają nas