Tajemniczy konkurs na Portalu Pisarskim

Portal Pisarski ogłasza konkurs, którego inicjatorką jest nasza wieloletnia Użytkowniczka i autorka kilku powieści – Krystyna Habrat, a inspiracją – jej książka pt. "Krzyk o północy".

Temat wyzwania brzmi: Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.
Zadaniem uczestnika jest nadesłanie pracy na zadany temat, mieszczącej się w dowolnym gatunku epiki (bez gatunków publicystycznych).

Regulamin:

1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu.
2. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę. 
3. Teksty konkursowe muszą być napisane poprawną polszczyzną i stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie. Nie mogą to być teksty, które zostały nagrodzone w innych konkursach lub były wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.). 
4. Konkurs rozpoczyna się 14.03, a kończy 05.05. 2014 r. o północy.
5. Opowieść nie może przekraczać pięciu stron znormalizowanego maszynopisu, a zatem – 9000 znaków ze spacjami.
6. Prace dodajemy do specjalnie utworzonej kategorii konkursowej: "Tajemnica kamienicy".
7. Do czasu ogłoszenia wyników wszystkie prace konkursowe będę przechowywane w poczekalni portalu, a po ogłoszeniu wyników zostaną opublikowane w odrębnym (specjalnym) panelu.
8. Przy ocenie prac jury (redakcja prozy i Krystyna Habrat) będzie się kierowało następującymi kryteriami: 
– wartość artystyczna pracy,
– zgodność z tematem,
– oryginalność podejścia do tematu,
– walory stylistyczne i językowe.
9. Redakcja zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji tekstu niespełniającego warunków regulaminu.
10. Nagrodą dla zwycięzcy będzie książka Krystyny Habrat "Krzyk o północy", której recenzję możemy znaleźć tutaj: http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/44565/zmory.
11. Wyniki zostaną ogłoszone do 26.05.2014 r.

 

 

 

Niechaj Wena będzie z Wami.

Powodzenia!

Wasinka · 09:07 14.03.2014 · 17 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 14.03.2014 11:32
Bardzo ciekawy temat konkursu. Może i ja zajrzę, poczytam i zobaczę, co wykombinowaliście. :)
Dobra Cobra dnia 14.03.2014 12:11
Bardzo miły pomysł i wart nagłośnienia!

DoCo
al-szamanka dnia 14.03.2014 15:05
Oooo, ciekawy pomysł, na tyle ciekawy, że już zaczęło mi się myśleć - nie jest jednak powiedziane, że coś się z tego myślenia wykluje. Będę próbować:)
zajacanka dnia 14.03.2014 15:19
Mnie również zainteresował :)
Wasinka dnia 14.03.2014 15:33
Super. Czekamy na Wasze opowieści. :)
mike17 dnia 14.03.2014 18:38
Motyw kamienicy aż prosi się, by palnąć jakiś korzenny horrorek :)
Wasinka dnia 14.03.2014 21:40
Jestem niezmiernie ciekawa wszystkich tajemnic...
julanda dnia 15.03.2014 03:46
Tylko jak udowodnić błędne założenie? Człowiek nie pozostaje taki sam! Czy patrząc jednostkowo w okresie życia osobnika, czy przeciskać historię przez maszynkę. Cechy pozostaną z nazwy takie same, ale ich właściwości, już nie. Można pisać, próbować udowadniać, że miłość taka sama u Julii i Romea, jak inna tysiąc lat później, dwa, trzy, ale nie! Świadomość społeczna i kulturowa zmienia i miłość. Jedno tylko się nie zmienia, przemijanie. Wystawiasz autorów na próbę, mają udowodnić, że czarne, to białe i to może być ciekawe
Pozdrawiam!
Krystyna Habrat dnia 15.03.2014 12:04
Witajcie mili.
Pozwólcie, że się wtrącę, choć nie wiem, czy wypada, ale raz jeden pozwolę tu sobie zgrzeszyć. Julando, można założenie, zawarte w temacie konkursu, różnie interpretować, można się mu sprzeciwiać, ale warto się wgłębić, dlaczego tak zostało sformułowane. Bardziej tu chodzi o spojrzenie historyczne na człowieka, który od wieków ma podobne potrzeby, podobnie kocha, cierpi, popełnia błędy... Ale nie chcę nic sugerować. Każde rozważanie będzie ciekawe.
JessikaBoniecka dnia 15.03.2014 14:05
gdzie można napisać swoje rozważania na ten temat :| , bo jestem tu nowa : 3
Esy Floresy dnia 15.03.2014 14:09
Napisany tekst dodajesz poprzez zakładkę 'Zgłoś tekst', będziesz miała tam listę rozwijaną z kategorią, należy wybrać tę o nazwie 'Tajemnica kamienicy'. W ten sposób tekst trafi do portalowej poczekalni. :)
darek i mania dnia 15.03.2014 21:48
"Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.'' = sobą być w kamiennej ciszy.. jak zwykle podejmę temat z ciekawości, w myśl - czemu nie?
swistakos dnia 19.03.2014 20:55
Ja już wysłałem tekst. :)
zawsze dnia 13.04.2014 20:37
i jak tam, piszecie?
Wasinka dnia 17.04.2014 21:03
Chyba tak, skoro tutaj cisza... :)
kosonia1987 dnia 22.04.2014 15:47
trzymam kciuki :)
zawsze dnia 23.04.2014 21:36
Kosonia, pisz oprócz tego trzymania :) Jest jeszcze chwila.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
22227
23/07/2018 16:51
Bardzo dobry wiersz, odbieram go tak jakbyś rozmawiała ze… »
ajw
23/07/2018 14:42
Tak, w niektórych jest Anioł, a w innych Diabeł ;) Pięknie… »
jacksg1
23/07/2018 12:22
Cykl asymetryczności, który jest jednocześnie symetryczny.… »
viktoria12
23/07/2018 12:14
Najbardziej zaskakuje mnie rozbity wyświetlacz. Bo powinien… »
dodatek111
23/07/2018 09:43
Dziękuje Wam bardzo za czytanie i uwagi, wszystkie cenne i… »
allaska
23/07/2018 08:57
jest tu jakaś ciekawa historia, ale w ostatniej coś… »
allaska
23/07/2018 08:53
wyemigrowałem - zbędne dopowiedzenie :)skoro dal sie podmiot… »
Kazjuno
23/07/2018 08:36
Wysmagałaś Vanilivi Autora jak sztubaka. Totalne zero… »
Lilah
23/07/2018 08:11
Wiem, ajw, dlatego napisałam, żebyś nie brała zbytnio do… »
Maru
23/07/2018 07:30
Prawdę mówiąc... Pierwotnie ten tekst był ze dwa-trzy razy… »
Vanillivi
23/07/2018 06:43
Tak jak obiecałam, zjawiam się z komentarzem. Czytając… »
Ekszyn Dupacycki
23/07/2018 03:17
Rzuciłaś na pisanie Wiktora inne świetło, to zainteresowało. »
domofon
23/07/2018 01:55
wielkie dzieki, podpisuję się pod Twoim komentarzem obiema… »
Zola111
23/07/2018 01:27
Tak, leśne dziewczęta na poboczu to jest z pewnością temat.… »
Zola111
23/07/2018 01:16
Ileż w tym wierszu witalizmu, erotyzmu! Ale przecież… »
ShoutBox
  • viktoria12
  • 23/07/2018 12:16
  • Właśnie, Fuksiarzu, nie widzę wiersza ;) Ech
  • Fuksiarz
  • 19/07/2018 07:45
  • Hejka, jak widzicie mój nowy wiersz? Wprowadziłem poprawki, raczej wiedzę, którą nabyłem dzięki podzieleniu się komentatora przy wcześniejszym moim wierszu w komentarzu, dziękuję : )
  • mariaczekanska
  • 18/07/2018 23:26
  • Silvus - dokładnie tak, że przydatne dla czytelnika :)
  • allaska
  • 18/07/2018 22:01
  • dziś poczytałam o niepełnosprawnym dziecku pewnej znanej poetki. straszne myślę sobie... a poetka wysyła mi zdjęcie chorego synka i z uśmiechem pisze: zobacz jaki słodziak, no wzruszające kurka wodna
  • allaska
  • 18/07/2018 21:59
  • pada. i pada. dziś zabawa- dziecka stopa nadepnęła na kretowisko, z kolejnego kretowiska wytrysnęła woda. wzlatywały jeden za drugim w górę wodne wulkany. płonę. dzięki dziecku dotarłam do jądra :)
  • Silvus
  • 18/07/2018 21:53
  • Content-marketingowe? W sensie, przydatne? Będę pisać, jeśli coś mi przyjdzie do głowy. Dziękuję. :) :)
  • mariaczekanska
  • 18/07/2018 20:57
  • Ale fajnie, poradnikowe. Mocno content marketingowe Silvus. Good job. Pisz dalej.
  • Silvus
  • 18/07/2018 19:15
  • Mario, dziękuję. :) Nie nazywałbym tego blogiem, ot, luźne przemyślenia.
  • Silvus
  • 18/07/2018 16:54
  • Chciałbym pochwalić się, że wreszcie udało mi się stworzyć coś jak blog (całość po angielsku): [link] :) Tematyka: głównie programowanie. Zresztą nie wiem, czy jeszcze coś napiszę.
Ostatnio widziani
Gości online:18
Najnowszy:qepo
Wspierają nas