Tajemniczy konkurs na Portalu Pisarskim

Portal Pisarski ogłasza konkurs, którego inicjatorką jest nasza wieloletnia Użytkowniczka i autorka kilku powieści – Krystyna Habrat, a inspiracją – jej książka pt. "Krzyk o północy".

Temat wyzwania brzmi: Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.
Zadaniem uczestnika jest nadesłanie pracy na zadany temat, mieszczącej się w dowolnym gatunku epiki (bez gatunków publicystycznych).

Regulamin:

1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu.
2. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę. 
3. Teksty konkursowe muszą być napisane poprawną polszczyzną i stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie. Nie mogą to być teksty, które zostały nagrodzone w innych konkursach lub były wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.). 
4. Konkurs rozpoczyna się 14.03, a kończy 05.05. 2014 r. o północy.
5. Opowieść nie może przekraczać pięciu stron znormalizowanego maszynopisu, a zatem – 9000 znaków ze spacjami.
6. Prace dodajemy do specjalnie utworzonej kategorii konkursowej: "Tajemnica kamienicy".
7. Do czasu ogłoszenia wyników wszystkie prace konkursowe będę przechowywane w poczekalni portalu, a po ogłoszeniu wyników zostaną opublikowane w odrębnym (specjalnym) panelu.
8. Przy ocenie prac jury (redakcja prozy i Krystyna Habrat) będzie się kierowało następującymi kryteriami: 
– wartość artystyczna pracy,
– zgodność z tematem,
– oryginalność podejścia do tematu,
– walory stylistyczne i językowe.
9. Redakcja zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji tekstu niespełniającego warunków regulaminu.
10. Nagrodą dla zwycięzcy będzie książka Krystyny Habrat "Krzyk o północy", której recenzję możemy znaleźć tutaj: http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/44565/zmory.
11. Wyniki zostaną ogłoszone do 26.05.2014 r.

 

 

 

Niechaj Wena będzie z Wami.

Powodzenia!

Wasinka · 09:07 14.03.2014 · 17 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 14.03.2014 11:32
Bardzo ciekawy temat konkursu. Może i ja zajrzę, poczytam i zobaczę, co wykombinowaliście. :)
Dobra Cobra dnia 14.03.2014 12:11
Bardzo miły pomysł i wart nagłośnienia!

DoCo
al-szamanka dnia 14.03.2014 15:05
Oooo, ciekawy pomysł, na tyle ciekawy, że już zaczęło mi się myśleć - nie jest jednak powiedziane, że coś się z tego myślenia wykluje. Będę próbować:)
zajacanka dnia 14.03.2014 15:19
Mnie również zainteresował :)
Wasinka dnia 14.03.2014 15:33
Super. Czekamy na Wasze opowieści. :)
mike17 dnia 14.03.2014 18:38
Motyw kamienicy aż prosi się, by palnąć jakiś korzenny horrorek :)
Wasinka dnia 14.03.2014 21:40
Jestem niezmiernie ciekawa wszystkich tajemnic...
julanda dnia 15.03.2014 03:46
Tylko jak udowodnić błędne założenie? Człowiek nie pozostaje taki sam! Czy patrząc jednostkowo w okresie życia osobnika, czy przeciskać historię przez maszynkę. Cechy pozostaną z nazwy takie same, ale ich właściwości, już nie. Można pisać, próbować udowadniać, że miłość taka sama u Julii i Romea, jak inna tysiąc lat później, dwa, trzy, ale nie! Świadomość społeczna i kulturowa zmienia i miłość. Jedno tylko się nie zmienia, przemijanie. Wystawiasz autorów na próbę, mają udowodnić, że czarne, to białe i to może być ciekawe
Pozdrawiam!
Krystyna Habrat dnia 15.03.2014 12:04
Witajcie mili.
Pozwólcie, że się wtrącę, choć nie wiem, czy wypada, ale raz jeden pozwolę tu sobie zgrzeszyć. Julando, można założenie, zawarte w temacie konkursu, różnie interpretować, można się mu sprzeciwiać, ale warto się wgłębić, dlaczego tak zostało sformułowane. Bardziej tu chodzi o spojrzenie historyczne na człowieka, który od wieków ma podobne potrzeby, podobnie kocha, cierpi, popełnia błędy... Ale nie chcę nic sugerować. Każde rozważanie będzie ciekawe.
JessikaBoniecka dnia 15.03.2014 14:05
gdzie można napisać swoje rozważania na ten temat :| , bo jestem tu nowa : 3
Esy Floresy dnia 15.03.2014 14:09
Napisany tekst dodajesz poprzez zakładkę 'Zgłoś tekst', będziesz miała tam listę rozwijaną z kategorią, należy wybrać tę o nazwie 'Tajemnica kamienicy'. W ten sposób tekst trafi do portalowej poczekalni. :)
darek i mania dnia 15.03.2014 21:48
"Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.'' = sobą być w kamiennej ciszy.. jak zwykle podejmę temat z ciekawości, w myśl - czemu nie?
swistakos dnia 19.03.2014 20:55
Ja już wysłałem tekst. :)
zawsze dnia 13.04.2014 20:37
i jak tam, piszecie?
Wasinka dnia 17.04.2014 21:03
Chyba tak, skoro tutaj cisza... :)
kosonia1987 dnia 22.04.2014 15:47
trzymam kciuki :)
zawsze dnia 23.04.2014 21:36
Kosonia, pisz oprócz tego trzymania :) Jest jeszcze chwila.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Blanche
24/01/2019 08:30
Dziękuję :D »
Blanche
24/01/2019 08:29
:) »
Kobra
24/01/2019 08:23
Śpij, Śpij. Poczekam. :) »
hultaj
24/01/2019 08:16
Chodziło mi o to Blanche, że mój komentarz ma charakter… »
Kobra
24/01/2019 08:04
Polemizowałabym. To, że nie śmierć fizyczna od prawego… »
Kobra
24/01/2019 07:55
Tak, to prawda co wyżej w komentarzu. Fajnie się je czyta,… »
Blanche
24/01/2019 07:34
Jeśli mam być szczery - technicznie do kitu, ale treść… »
Blanche
24/01/2019 07:30
Zostawiam swoje piętno - uśmiałem się :) »
Blanche
24/01/2019 07:29
Postanowiłem przeczytać twoje dzieła wstecz... dla treści… »
Blanche
24/01/2019 07:27
Powiem tak (oczywiście bez obrazy, bardzo obiektywnie).… »
Blanche
24/01/2019 07:20
Jestem również pod wrażeniem. Technicznie - drobne… »
Blanche
24/01/2019 07:17
... »
Blanche
24/01/2019 07:14
Oj, mnie by ani mała, ani duża ani nawet czarna sake nie… »
Zola111
24/01/2019 02:44
A widzisz, jaka jestem świnia! Po tylu latach pojawiam się… »
SzalonaJulka
24/01/2019 01:14
Dziękuję, dziwne zaglądać pod tekst po tylu latach... Ja… »
ShoutBox
  • Kobra
  • 24/01/2019 08:09
  • Wow, jakie ciekawe linki tutaj. :-) Miłego czwartku!
  • AntoniGrycuk
  • 23/01/2019 23:15
  • To słyszałem, bo słowo "znam" to za dużo powiedziane. Dawno tego nie słyszałem, z 15 lat będzie. Dzięki.
  • mike17
  • 23/01/2019 15:45
  • Nigdy nie jest tak dobrze, jak za pierwszym razem : [link]
  • mike17
  • 22/01/2019 20:39
  • Bo są miejsca, które się ceni :)
  • Hubert Z
  • 22/01/2019 20:32
  • I wzajemnie Kushi.
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:ivetteq2094
Wspierają nas