Tajemniczy konkurs na Portalu Pisarskim

Portal Pisarski ogłasza konkurs, którego inicjatorką jest nasza wieloletnia Użytkowniczka i autorka kilku powieści – Krystyna Habrat, a inspiracją – jej książka pt. "Krzyk o północy".

Temat wyzwania brzmi: Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.
Zadaniem uczestnika jest nadesłanie pracy na zadany temat, mieszczącej się w dowolnym gatunku epiki (bez gatunków publicystycznych).

Regulamin:

1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu.
2. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę. 
3. Teksty konkursowe muszą być napisane poprawną polszczyzną i stanowić od początku do końca oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie. Nie mogą to być teksty, które zostały nagrodzone w innych konkursach lub były wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.). 
4. Konkurs rozpoczyna się 14.03, a kończy 05.05. 2014 r. o północy.
5. Opowieść nie może przekraczać pięciu stron znormalizowanego maszynopisu, a zatem – 9000 znaków ze spacjami.
6. Prace dodajemy do specjalnie utworzonej kategorii konkursowej: "Tajemnica kamienicy".
7. Do czasu ogłoszenia wyników wszystkie prace konkursowe będę przechowywane w poczekalni portalu, a po ogłoszeniu wyników zostaną opublikowane w odrębnym (specjalnym) panelu.
8. Przy ocenie prac jury (redakcja prozy i Krystyna Habrat) będzie się kierowało następującymi kryteriami: 
– wartość artystyczna pracy,
– zgodność z tematem,
– oryginalność podejścia do tematu,
– walory stylistyczne i językowe.
9. Redakcja zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji tekstu niespełniającego warunków regulaminu.
10. Nagrodą dla zwycięzcy będzie książka Krystyny Habrat "Krzyk o północy", której recenzję możemy znaleźć tutaj: http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/44565/zmory.
11. Wyniki zostaną ogłoszone do 26.05.2014 r.

 

 

 

Niechaj Wena będzie z Wami.

Powodzenia!

Wasinka · 09:07 14.03.2014 · 17 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 14.03.2014 11:32
Bardzo ciekawy temat konkursu. Może i ja zajrzę, poczytam i zobaczę, co wykombinowaliście. :)
Dobra Cobra dnia 14.03.2014 12:11
Bardzo miły pomysł i wart nagłośnienia!

DoCo
al-szamanka dnia 14.03.2014 15:05
Oooo, ciekawy pomysł, na tyle ciekawy, że już zaczęło mi się myśleć - nie jest jednak powiedziane, że coś się z tego myślenia wykluje. Będę próbować:)
zajacanka dnia 14.03.2014 15:19
Mnie również zainteresował :)
Wasinka dnia 14.03.2014 15:33
Super. Czekamy na Wasze opowieści. :)
mike17 dnia 14.03.2014 18:38
Motyw kamienicy aż prosi się, by palnąć jakiś korzenny horrorek :)
Wasinka dnia 14.03.2014 21:40
Jestem niezmiernie ciekawa wszystkich tajemnic...
julanda dnia 15.03.2014 03:46
Tylko jak udowodnić błędne założenie? Człowiek nie pozostaje taki sam! Czy patrząc jednostkowo w okresie życia osobnika, czy przeciskać historię przez maszynkę. Cechy pozostaną z nazwy takie same, ale ich właściwości, już nie. Można pisać, próbować udowadniać, że miłość taka sama u Julii i Romea, jak inna tysiąc lat później, dwa, trzy, ale nie! Świadomość społeczna i kulturowa zmienia i miłość. Jedno tylko się nie zmienia, przemijanie. Wystawiasz autorów na próbę, mają udowodnić, że czarne, to białe i to może być ciekawe
Pozdrawiam!
Krystyna Habrat dnia 15.03.2014 12:04
Witajcie mili.
Pozwólcie, że się wtrącę, choć nie wiem, czy wypada, ale raz jeden pozwolę tu sobie zgrzeszyć. Julando, można założenie, zawarte w temacie konkursu, różnie interpretować, można się mu sprzeciwiać, ale warto się wgłębić, dlaczego tak zostało sformułowane. Bardziej tu chodzi o spojrzenie historyczne na człowieka, który od wieków ma podobne potrzeby, podobnie kocha, cierpi, popełnia błędy... Ale nie chcę nic sugerować. Każde rozważanie będzie ciekawe.
JessikaBoniecka dnia 15.03.2014 14:05
gdzie można napisać swoje rozważania na ten temat :| , bo jestem tu nowa : 3
Esy Floresy dnia 15.03.2014 14:09
Napisany tekst dodajesz poprzez zakładkę 'Zgłoś tekst', będziesz miała tam listę rozwijaną z kategorią, należy wybrać tę o nazwie 'Tajemnica kamienicy'. W ten sposób tekst trafi do portalowej poczekalni. :)
darek i mania dnia 15.03.2014 21:48
"Świat biegnie do przodu, a człowiek pozostaje wciąż taki sam - tajemnica kamienicy.'' = sobą być w kamiennej ciszy.. jak zwykle podejmę temat z ciekawości, w myśl - czemu nie?
swistakos dnia 19.03.2014 20:55
Ja już wysłałem tekst. :)
zawsze dnia 13.04.2014 20:37
i jak tam, piszecie?
Wasinka dnia 17.04.2014 21:03
Chyba tak, skoro tutaj cisza... :)
kosonia1987 dnia 22.04.2014 15:47
trzymam kciuki :)
zawsze dnia 23.04.2014 21:36
Kosonia, pisz oprócz tego trzymania :) Jest jeszcze chwila.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
kamyczek
19/01/2018 15:58
Piękna kołysanka, TiA. Moje skarby już ją znają, a jakże!… »
Pulsar
19/01/2018 15:54
Ostatnia polemika z tobą, kosztowała mnie ostrzeżeniem ze… »
kamyczek
19/01/2018 15:52
Dzięki, Jolu. - Jolu, dzieciom się nie odmawia, więc… »
Dobra Cobra
19/01/2018 15:52
Jaki piękny utwór z gatunku słodkiej i zbliżonej bo boskiej… »
Dobra Cobra
19/01/2018 15:49
Każda czynność przy słuchaniu jest dobrą. Gdyby było inaczej… »
trawa1965
19/01/2018 15:32
Nie tylko współczesna, ale każda na każdym etapie dziejów… »
mike17
19/01/2018 15:25
Beatko, podoba mi się suchy styl relacji, bez ozdobników,… »
Rodgier
19/01/2018 14:52
Hopeless jak zwykle nie zawiódł :yes: »
JOLA S.
19/01/2018 14:34
Witaj Figielku, przyciągnął mnie tytuł, podobnie jak kiedyś… »
mike17
19/01/2018 14:16
Ilekroć czytam tak udane miniatury, a jestem ich fanem,… »
Figiel
19/01/2018 14:03
Chyba czytasz, purpurze w moich myślach:) Trafiłeś w sedno… »
Felicjanna
19/01/2018 13:50
dla mnie jest raczej nadzieją, świadczy o tym ostatnie… »
GoldKate
19/01/2018 13:21
Felicjanna - dziekuję za uwagi. Usunęłam tzw… »
Jacek Londyn
19/01/2018 12:41
Mnie tam bez różnicy, listonosz jest teraz dziarski. Ale to… »
purpur
19/01/2018 12:18
No tak, dość logicznie :p - tak, też tak myślałem i… »
ShoutBox
  • mike17
  • 19/01/2018 15:29
  • Kto szuka, ten znajdzie :)
  • trawa1965
  • 19/01/2018 15:22
  • Właśnie szukam. Ale to trudne.
  • Tomek i Agatka
  • 19/01/2018 13:42
  • Milu, naniosłam zmiany w "świerkowej kołysance" zgodnie z Twoją propozycją. Nie znajdę lepszego rozwiązania, luli-lali jest the best! Jesteś niezastąpiona! Buziaczki od smoków patatających :) :)
  • Tomek i Agatka
  • 19/01/2018 00:05
  • Dzięki Milu, już czytam, przywołałaś mnie tą informacją w shoutboxie. Smoczy podwójny buziak na Dobrą Noc :* :*
  • Miladora
  • 18/01/2018 22:56
  • Smoki - masz odpowiedź pod kołysanką. :)
  • kamyczek
  • 18/01/2018 18:54
  • I dla Ciebie, Agnieszko :) :)
  • mike17
  • 18/01/2018 15:01
  • Jarek, masz już wydawcę, teraz czas znaleźć sobie reżysera :)
Ostatnio widziani
Gości online:23
Najnowszy:Demaranvillees8x
Wspierają nas