Tęczowa Julenka - debiut Aldony Urbaniak

Tęczowa Julenka (e-book)- Aldona Urbaniak

Wydawnictwo: Psychoskok

 

 

Tęczowa Julenka Aldony Urbaniak to książeczka, którą z powodzeniem można polecić i dzieciom i dorosłym. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej przygody dziewczynki spędzającej wakacje z mamą w domku w lesie. Julenka przyjaźni się ze wszystkimi zwierzętami z lasu, a także z bajkowymi postaciami jej własnej wyobraźni. Codziennie zachwyca się otaczającym ją światem i komentuje go. Jej przygody na pewno wchłoną całkowicie młodych czytelników.

A dorośli? Ci odnajdą w książce Aldony Urbaniak czysty świat dziecięcych spostrzeżeń, fantazji i wrażliwości, czyli krainę, którą wielu z nich już dawno opuściło. Na szczęście nie bezpowrotnie.

Czytając Tęczową Julenkę, można odnieść wrażenie, że Aldona Urbaniak każde zapisane słowo zanurzała wcześniej w rozłożonych na palecie farbach, ponieważ język jej opowiadań jest piękny i barwny, zdradzający malarskie zamiłowania autorki. Co zatem przedstawiają te literackie obrazy? Przygody dziewczynki spędzającej wakacje z mamą w domku w lesie. Przede wszystkim jednak „Tęczowa Julenka“ to piękne historie o miłości i szacunku do otaczającego nas świata. A przez to również do nas samych.

 

Źródło: Tęczowa Julenka, e-book.

 

Wasinka · 19:01 29.05.2014 · 23 ·
Komentarze
Krystyna Habrat dnia 29.05.2014 19:58
Gratuluję mojej ulubionej autorce.
ipsylon dnia 29.05.2014 20:33
Moje gratulacje ;)
tyria dnia 29.05.2014 20:53
I moje dorzucę! :)
Wasinka dnia 29.05.2014 20:59
Oczywiście i ja gratuluję. Teraz czekamy na obiecaną wersję papierową. ;) Będę zabiegać o autograf.
zajacanka dnia 29.05.2014 21:28
Gratulacje, Al! Cieszę się razem z Tobą! :):):) Czekam z niecierpliwością na wydanie drukiem :) Może z autografem mi sie uda zdobyć? :) Pozdrawiam bardzo ciepło :)
ajw dnia 29.05.2014 22:26
Ja też gratuluję! Ale fajowo :)
mike17 dnia 30.05.2014 09:39
Raz jeszcze - BRAVO!
al-szamanka dnia 30.05.2014 10:11
Przyjemnie mi czytać tak miłe słowa. Dziękuję:)
kamyczek dnia 30.05.2014 17:39
Gratuluję , Al-szamanko.
Dobra Cobra dnia 30.05.2014 18:59
Gratulacje!

Czy to zawsze tak jest, że jak się coś wyda to od razu trzeba to podpisywać imieniem i nazwiskiem? a nie można pseudonimem?

DoCo
al-szamanka dnia 31.05.2014 19:25
Wolałabym pseudonimem, DoCo, bardziej pasuje do treści:D
Dziękuję, Kamyczku:)

Papierowa premiera wyznaczona jest na 15.6 :)
maarynarz dnia 01.06.2014 02:42
Opowiadasz historie z-tuż -za progiem i z tuż-za węgłem świadomości, tak prawdziwe i tak pełne nadziei, oby wiatry sprzyjały Twojemu sercu i Twojej wyobraźni!!

I do pioruna z recenzentami i lizodupami!
al-szamanka dnia 01.06.2014 09:24
Ot, siarczysty post, jak na wilka morskiego przystało.
Dziękuję, Maarynarzu, za odwiedziny i dobre życzenia:)
Miladora dnia 01.06.2014 12:54
Serdeczne gratulacje, Al! :)

Natychmiast staję w kolejce po książkę z autografem. :)

Buziaki :)
Esy Floresy dnia 03.06.2014 12:42
Gratuluję! :)
Zola111 dnia 03.06.2014 21:41
Gratulacje, Alu! Brawo! I ja - z autografem :)
agnieszka3201 dnia 04.06.2014 10:19
Również gratuluję!!!!!!!!!!!!!!! :)
amsa dnia 04.06.2014 22:59
gratulowałam na SB, ale tutaj też sobie pozwolę :)
pablovsky dnia 08.06.2014 21:12
Dopiero zauważyłem. Jestem z Ciebie dumny, Al! :) Gratuluję serdecznie! Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na książkę o Julence z dedykacją od autorki (ustawiam się w kolejce) oraz za następnym wydanym dziełem, tym razem o "moim"... Chłystku! :)
al-szamanka dnia 10.06.2014 21:45
Dzięki Miladoro, Esy, Zolu, Agnieszko, Amso i Pablo :)
Będę się dopiero cieszyć, gdy wezmę książeczkę do ręki... bo co papier, to nie e-book;)
wienczyslaw dnia 10.06.2014 23:25
gratulejszyn:)
dariusz54 dnia 26.06.2014 14:04
Gratuluje!
Kushi dnia 11.07.2014 20:34
Pogratuluję i ja szamanko chociaż bardziej kojarzę Cię z poezji:)
Cieszę się razem z Tobą:):)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:27
Najnowszy:budowa2a5542lzc
Wspierają nas