Tęczowa Julenka - debiut Aldony Urbaniak

Tęczowa Julenka (e-book)- Aldona Urbaniak

Wydawnictwo: Psychoskok

 

 

Tęczowa Julenka Aldony Urbaniak to książeczka, którą z powodzeniem można polecić i dzieciom i dorosłym. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej przygody dziewczynki spędzającej wakacje z mamą w domku w lesie. Julenka przyjaźni się ze wszystkimi zwierzętami z lasu, a także z bajkowymi postaciami jej własnej wyobraźni. Codziennie zachwyca się otaczającym ją światem i komentuje go. Jej przygody na pewno wchłoną całkowicie młodych czytelników.

A dorośli? Ci odnajdą w książce Aldony Urbaniak czysty świat dziecięcych spostrzeżeń, fantazji i wrażliwości, czyli krainę, którą wielu z nich już dawno opuściło. Na szczęście nie bezpowrotnie.

Czytając Tęczową Julenkę, można odnieść wrażenie, że Aldona Urbaniak każde zapisane słowo zanurzała wcześniej w rozłożonych na palecie farbach, ponieważ język jej opowiadań jest piękny i barwny, zdradzający malarskie zamiłowania autorki. Co zatem przedstawiają te literackie obrazy? Przygody dziewczynki spędzającej wakacje z mamą w domku w lesie. Przede wszystkim jednak „Tęczowa Julenka“ to piękne historie o miłości i szacunku do otaczającego nas świata. A przez to również do nas samych.

 

Źródło: Tęczowa Julenka, e-book.

 

Wasinka · 19:01 29.05.2014 · 23 ·
Komentarze
Krystyna Habrat dnia 29.05.2014 19:58
Gratuluję mojej ulubionej autorce.
ipsylon dnia 29.05.2014 20:33
Moje gratulacje ;)
tyria dnia 29.05.2014 20:53
I moje dorzucę! :)
Wasinka dnia 29.05.2014 20:59
Oczywiście i ja gratuluję. Teraz czekamy na obiecaną wersję papierową. ;) Będę zabiegać o autograf.
zajacanka dnia 29.05.2014 21:28
Gratulacje, Al! Cieszę się razem z Tobą! :):):) Czekam z niecierpliwością na wydanie drukiem :) Może z autografem mi sie uda zdobyć? :) Pozdrawiam bardzo ciepło :)
ajw dnia 29.05.2014 22:26
Ja też gratuluję! Ale fajowo :)
mike17 dnia 30.05.2014 09:39
Raz jeszcze - BRAVO!
al-szamanka dnia 30.05.2014 10:11
Przyjemnie mi czytać tak miłe słowa. Dziękuję:)
kamyczek dnia 30.05.2014 17:39
Gratuluję , Al-szamanko.
Dobra Cobra dnia 30.05.2014 18:59
Gratulacje!

Czy to zawsze tak jest, że jak się coś wyda to od razu trzeba to podpisywać imieniem i nazwiskiem? a nie można pseudonimem?

DoCo
al-szamanka dnia 31.05.2014 19:25
Wolałabym pseudonimem, DoCo, bardziej pasuje do treści:D
Dziękuję, Kamyczku:)

Papierowa premiera wyznaczona jest na 15.6 :)
maarynarz dnia 01.06.2014 02:42
Opowiadasz historie z-tuż -za progiem i z tuż-za węgłem świadomości, tak prawdziwe i tak pełne nadziei, oby wiatry sprzyjały Twojemu sercu i Twojej wyobraźni!!

I do pioruna z recenzentami i lizodupami!
al-szamanka dnia 01.06.2014 09:24
Ot, siarczysty post, jak na wilka morskiego przystało.
Dziękuję, Maarynarzu, za odwiedziny i dobre życzenia:)
Miladora dnia 01.06.2014 12:54
Serdeczne gratulacje, Al! :)

Natychmiast staję w kolejce po książkę z autografem. :)

Buziaki :)
Esy Floresy dnia 03.06.2014 12:42
Gratuluję! :)
Zola111 dnia 03.06.2014 21:41
Gratulacje, Alu! Brawo! I ja - z autografem :)
agnieszka3201 dnia 04.06.2014 10:19
Również gratuluję!!!!!!!!!!!!!!! :)
amsa dnia 04.06.2014 22:59
gratulowałam na SB, ale tutaj też sobie pozwolę :)
pablovsky dnia 08.06.2014 21:12
Dopiero zauważyłem. Jestem z Ciebie dumny, Al! :) Gratuluję serdecznie! Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na książkę o Julence z dedykacją od autorki (ustawiam się w kolejce) oraz za następnym wydanym dziełem, tym razem o "moim"... Chłystku! :)
al-szamanka dnia 10.06.2014 21:45
Dzięki Miladoro, Esy, Zolu, Agnieszko, Amso i Pablo :)
Będę się dopiero cieszyć, gdy wezmę książeczkę do ręki... bo co papier, to nie e-book;)
wienczyslaw dnia 10.06.2014 23:25
gratulejszyn:)
dariusz54 dnia 26.06.2014 14:04
Gratuluje!
Kushi dnia 11.07.2014 20:34
Pogratuluję i ja szamanko chociaż bardziej kojarzę Cię z poezji:)
Cieszę się razem z Tobą:):)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
wodniczka
21/08/2019 17:27
Witaj Jola S. Cieszę się, że moja poezyjka przypadła Ci do… »
JOLA S.
21/08/2019 15:51
Sen odpręża, daje energię do życia i do działania. Nie… »
Yaro
21/08/2019 15:05
Dziękuję »
kamyczek
21/08/2019 13:48
Są i takie, których za nic nie można sobie przypomnieć po… »
kamyczek
21/08/2019 13:36
Piękny wiersz, wzruszający. Podoba mi się, bardzo.… »
Florian Konrad
21/08/2019 00:01
wiem chyba, o który leśmianowski tekst, tu wspomniany,… »
Florian Konrad
20/08/2019 23:56
dziękuję serdecznie! »
alos
20/08/2019 16:40
Dzięki Kushi, cieszę się. Pozdrawiam :) Dzięki Wiktorio… »
Dany
20/08/2019 00:16
Zgrabny limeryk, poprawnie napisany, rozbawił mnie.… »
d.urbanska
19/08/2019 23:15
Dobre, do przemyślenia i sprawne. Z jedną uwagą: "Nie… »
liathia
19/08/2019 20:44
Bardzo mi się czyta i, odczuwa Twój wiersz. Wracam do niego,… »
wodniczka
19/08/2019 20:13
Bardzo ciekawa metaforyka. Podoba mi się ten obraz. Jest w… »
wodniczka
19/08/2019 20:10
Bardzo krótkie i bardzo konkretne. Przemawia. Podoba się.… »
amaranta
19/08/2019 19:53
Bardzo lubię takie wiersze. Nieprzegadane, sama istota… »
wodniczka
19/08/2019 19:41
Witaj i ten cytat: i ten cytat: i końcówka.… »
ShoutBox
  • Dobra Cobra
  • 18/08/2019 11:24
  • [link] Pełna wersja pięknej opowieści Ponad czasem w wydaniu dźwiękowym. Interpretuje głosowo najlepszy z polskich aktorów - Jarosław Boberek, znany z wielu ról.
  • mike17
  • 15/08/2019 20:25
  • Pozdrówki z wakacji :)
  • czarnanna
  • 15/08/2019 10:14
  • To teraz ja. Zaslyszane podczas pobytu w szpitalu: Błogosławieni ci, którzy wierzą w wypis tego samego dnia
  • Decand
  • 13/08/2019 19:20
  • Niektórzy wierzą też, że maksymalny czas tekstu w poczekalni wynosi pięć dni. Trzeba powoli, małymi kroczkami, jak nauka o nieistniejącym Mikołaju
  • Dobra Cobra
  • 13/08/2019 15:03
  • Niektórzy znow wierzą, że jak zostawisz 40 komentarzy różnym osobom to te 40 osób wróci do ciebie i da tobie takze 40 komentów
  • Dobra Cobra
  • 12/08/2019 18:38
  • Najprostsza rzecz to załatwić sobie klakierów ;)
  • Joefrind1
  • 11/08/2019 00:51
  • Nikt nie komentuje mojego wiersza :(
  • Joefrind1
  • 10/08/2019 20:52
  • A to przepraszam, juz nie przeszkadzam
  • Dobra Cobra
  • 10/08/2019 19:20
  • Prozaicy piszą kolejne wersy, poeci kolejne rymy spisują. Nikt nie ma czasu ma oglądanie pogody, gdy Ojczyzna w potrzebie.
  • Joefrind1
  • 10/08/2019 16:25
  • Ale dzisiaj fajna pogoda
Ostatnio widziani
Gości online:26
Najnowszy:Mayeshibaes50
Wspierają nas