Dobra Cobra debiutuje! - odkryjcie jego audiobooki

Cóż znajdziemy w zakątku Dobrej Cobry? Otóż:

"Audiobooki Autora - piszącego od czasu do czasu (bez, jakże w takich wypadkach zbędnego, napięcia emocjonalnego!) - pod wielce tajemniczym pseudonimem artystycznym Dobra Cobra.

Wiedz, że niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, mężczyzną czy – podobnie jak DoCo – dzieckiem, zagubionym we mgle - znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by w pełni oddać się zgubnie uweselającej oraz wielce szalonej manii słuchawczo - czytelniczej!" - czytamy niewątpliwą zachętę tam, gdzie Cobra pozostawił/a swój ślad.

 

Pora zajrzeć w świat Dobrej Cobry.

Wrota są otwarte!

Wasinka · 21:00 05.08.2014 · 17 ·
Komentarze
zajacanka dnia 05.08.2014 23:47
DoCo w jednym miescu! Pięknie! Ale wciąż taki tajemniczy, a mnie aż zżyma w środku, żeby dowiedzieć się, jak mu matka na chrzcie dała ;)
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 09:56
zajacanko,

Na pierwsze dała mi Dobra, na drugie Cobra;)


Pozdrawiam,


DoCo
amsa dnia 06.08.2014 11:02
Dobra Cobro - jak każdy wąż, kryjesz w sobie tajemnicę:), dobrze że chociaż dzieła odkrywasz przed słuchaczami:).
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 11:51
Zadajesz się więc z fikcją!

Całkiem, jak w filmie Purpurowa róża z Kairu: Dla bohaterki dzieła, Cecilii, kino jest miejscem ucieczki od szarej rzeczywistości. Gdy po raz kolejny ogląda ulubiony film, główny bohater wyskakuje z ekranu.

Film opowiada historię młodej kobiety, która prowadzi ponure życie kelnerki z New Jersey w latach 30-tych XX wieku. Miejscowe kino jest dla niej miejscem schronienia, ucieczki przed smutkami życia. Utraciwszy pracę, chcąc podnieść się na duchu, idzie do kina. Tam w niezwykły sposób poznaje młodego i pełnego werwy archeologa Toma Baxtera - który jest bohaterem filmowym, nie rzeczywistym, jedynie postacią odgrywaną przez aktora. Bohater filmowy w trakcie projekcji przerywa dialog, schodzi z ekranu kinowego i ku zdumieniu reszty widowni podchodzi do Cecylii. Film jest pomysłowym pomieszaniem fikcji i realnego świata, i zarazem bardzo nowatorskim i odkrywczym przykładem podejścia do kina, jego możliwości kreacji życia i ludzkich losów. Tu gdyby nie magia kina, Cecylia przeżyłaby po prostu kolejny seans, po którym musiałaby wrócić do jej szarego, dotychczasowego życia...


Może, gdyby nie magia Dobrej Cobry, nie bawiła byś się dobrze, słuchając jego opowiadań...
amsa dnia 06.08.2014 11:55
Dobra Cobro - oglądałam film:), ale dziękuję za przypomnienie. W Twoim wypadku/przypadku, jak widać, fikcja również staje się rzeczywistością:).
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 12:37
Dokładnie!
Miladora dnia 06.08.2014 23:07
No proszę - dobra Cobra w pigułce. :)
Fajna inicjatywa.

Wsadzę sobie do zakładek na leniwe zimowe wieczory. :)
zajacanka dnia 06.08.2014 23:35
Dobra Cobra napisał:
Na pierwsze dała mi Dobra, na drugie Cobra

Hmmm... Innej odpowiedzi się nie spodziewałam...
To ja Cię chrzczę dzisiaj Antoś :) Co Ty na to? Potrzebuję jakieś zmiany!
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 23:46
Jestem Antosiem zatem! Jak słodko. Antoni - to brzmi dumnie. Pięknie!


Zapraszam do słuchania, Miladoro...


DoCo
Usunięty dnia 07.08.2014 08:54
Przesłuchałem, bardzo fajna inicjatywa. GRATULUJE!!!!
Dobra Cobra dnia 07.08.2014 12:37
Cieszy, że inicjatywa się podoba! Wszak nie samym tekstem człowiek żyje...


Pozdrawiam,

DoCo
Zola111 dnia 21.08.2014 00:10
A ja nie przesłuchałam :( Czy potrzebuję jakichś dodatkowych ciasteczek w kompie?

z.
Dobra Cobra dnia 21.08.2014 21:03
Zolu,

Nie, niczego nie potrzebujesz. Jedynie potrzebna jest karta dźwiękowa i głośniczki - teraz standard w kompach. Wchodzisz na soundcloud.com i tam na górze w wyszukiwarce wpisujesz Dobra Cobra - I tyle.
Lista utworów cobrowych się wyświetla.

Zapraszam do przyłacenie się do alternatywy dla literatury - audioboka.


Pozdrawiam,

DoCo
julanda dnia 22.08.2014 21:28
Nie wiem o co chodzi? Co Cobra i gdzie? :(
Dobra Cobra dnia 22.08.2014 22:12
Audiobooki, tam na soundcloudzie.com, Julando.

Trza albo nacisnąć link w wiadomości, albo zajrzeć na: soundcloud.com i tam wpisac w polu wyszukiwania: Dobra Cobra.


Zapraszam!

DoCo
bekita dnia 22.08.2014 23:07
Świetnie :)
Gdy oczy zabolą, zgaśnie światło lub po prostu czas pozwoli pobyć sam na sam z dźwiękiem - z pewnością posłucham. Przecież właśnie słuchanie jest naturalną formą przekazywania treści.
Dobra Cobra dnia 23.08.2014 20:58
Jedna przykra wiadomość: gdy zgaśnie światło nie posłuchasz także Dobrej Cobry.

W inne samotne chwile z bolącymi oczami gorąco zapraszam :)


DoCo
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
RChomik
17/06/2019 12:48
Myślę że to powinno być w górnej półce no nic nie rozumiem… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 09:22
Wiosna, dziękuję za kilka ciepłych słów. A pomyśl, jak byś… »
Kazjuno
17/06/2019 09:15
d.urbanska Bardzo sympatyczny tekst. Rzekłbym, wzruszający.… »
Marek Adam Grabowski
17/06/2019 09:09
Dzięki. Błąd poprawie. Pozdrawiam »
wiosna
17/06/2019 08:51
Ująć temat w stu słowach tak, aby zainteresował czytelnika,… »
wiosna
17/06/2019 08:45
nieochrzczone napisałabym razem albo zmieniła szyk nie jest… »
wiosna
17/06/2019 08:35
Tekst, działający na wyobraźnię i wrażliwość. Podpisuję… »
Madawydar
17/06/2019 05:45
Trzyma czytelnika w napięciu od samego początku poprzez… »
Kazjuno
16/06/2019 23:30
Otóż Peteronie. Podobnie jak Marek Grabowski jestem zdania,… »
Madawydar
16/06/2019 21:14
Dzięki. »
mike17
16/06/2019 18:19
Pięknie, Kasiu, jak to zwykle u Ciebie :) Jak słowa cicho… »
Artur Dubis
16/06/2019 18:15
Dziękuję, cieszę się, że wierszydło się spodobało :) »
Kushi
16/06/2019 17:17
Witaj :) Lubie takie wiersze, cicho, nostalgicznie płynące… »
Zdzislaw
16/06/2019 15:46
Wodniczko, miło, że się podobało :) Wyślę jeszcze... hmm...… »
Dobra Cobra
16/06/2019 14:30
Baw się pisaniem , bo najważniejszy jest pomysł. Wykonanie… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
  • mike17
  • 10/06/2019 20:33
  • Aldonko, to ode mnie dla Ciebie : [link]
Ostatnio widziani
Gości online:24
Najnowszy:ulopymuc
Wspierają nas