Dobra Cobra debiutuje! - odkryjcie jego audiobooki

Cóż znajdziemy w zakątku Dobrej Cobry? Otóż:

"Audiobooki Autora - piszącego od czasu do czasu (bez, jakże w takich wypadkach zbędnego, napięcia emocjonalnego!) - pod wielce tajemniczym pseudonimem artystycznym Dobra Cobra.

Wiedz, że niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, mężczyzną czy – podobnie jak DoCo – dzieckiem, zagubionym we mgle - znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by w pełni oddać się zgubnie uweselającej oraz wielce szalonej manii słuchawczo - czytelniczej!" - czytamy niewątpliwą zachętę tam, gdzie Cobra pozostawił/a swój ślad.

 

Pora zajrzeć w świat Dobrej Cobry.

Wrota są otwarte!

Wasinka · 21:00 05.08.2014 · 17 ·
Komentarze
zajacanka dnia 05.08.2014 23:47
DoCo w jednym miescu! Pięknie! Ale wciąż taki tajemniczy, a mnie aż zżyma w środku, żeby dowiedzieć się, jak mu matka na chrzcie dała ;)
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 09:56
zajacanko,

Na pierwsze dała mi Dobra, na drugie Cobra;)


Pozdrawiam,


DoCo
amsa dnia 06.08.2014 11:02
Dobra Cobro - jak każdy wąż, kryjesz w sobie tajemnicę:), dobrze że chociaż dzieła odkrywasz przed słuchaczami:).
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 11:51
Zadajesz się więc z fikcją!

Całkiem, jak w filmie Purpurowa róża z Kairu: Dla bohaterki dzieła, Cecilii, kino jest miejscem ucieczki od szarej rzeczywistości. Gdy po raz kolejny ogląda ulubiony film, główny bohater wyskakuje z ekranu.

Film opowiada historię młodej kobiety, która prowadzi ponure życie kelnerki z New Jersey w latach 30-tych XX wieku. Miejscowe kino jest dla niej miejscem schronienia, ucieczki przed smutkami życia. Utraciwszy pracę, chcąc podnieść się na duchu, idzie do kina. Tam w niezwykły sposób poznaje młodego i pełnego werwy archeologa Toma Baxtera - który jest bohaterem filmowym, nie rzeczywistym, jedynie postacią odgrywaną przez aktora. Bohater filmowy w trakcie projekcji przerywa dialog, schodzi z ekranu kinowego i ku zdumieniu reszty widowni podchodzi do Cecylii. Film jest pomysłowym pomieszaniem fikcji i realnego świata, i zarazem bardzo nowatorskim i odkrywczym przykładem podejścia do kina, jego możliwości kreacji życia i ludzkich losów. Tu gdyby nie magia kina, Cecylia przeżyłaby po prostu kolejny seans, po którym musiałaby wrócić do jej szarego, dotychczasowego życia...


Może, gdyby nie magia Dobrej Cobry, nie bawiła byś się dobrze, słuchając jego opowiadań...
amsa dnia 06.08.2014 11:55
Dobra Cobro - oglądałam film:), ale dziękuję za przypomnienie. W Twoim wypadku/przypadku, jak widać, fikcja również staje się rzeczywistością:).
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 12:37
Dokładnie!
Miladora dnia 06.08.2014 23:07
No proszę - dobra Cobra w pigułce. :)
Fajna inicjatywa.

Wsadzę sobie do zakładek na leniwe zimowe wieczory. :)
zajacanka dnia 06.08.2014 23:35
Dobra Cobra napisał:
Na pierwsze dała mi Dobra, na drugie Cobra

Hmmm... Innej odpowiedzi się nie spodziewałam...
To ja Cię chrzczę dzisiaj Antoś :) Co Ty na to? Potrzebuję jakieś zmiany!
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 23:46
Jestem Antosiem zatem! Jak słodko. Antoni - to brzmi dumnie. Pięknie!


Zapraszam do słuchania, Miladoro...


DoCo
Usunięty dnia 07.08.2014 08:54
Przesłuchałem, bardzo fajna inicjatywa. GRATULUJE!!!!
Dobra Cobra dnia 07.08.2014 12:37
Cieszy, że inicjatywa się podoba! Wszak nie samym tekstem człowiek żyje...


Pozdrawiam,

DoCo
Zola111 dnia 21.08.2014 00:10
A ja nie przesłuchałam :( Czy potrzebuję jakichś dodatkowych ciasteczek w kompie?

z.
Dobra Cobra dnia 21.08.2014 21:03
Zolu,

Nie, niczego nie potrzebujesz. Jedynie potrzebna jest karta dźwiękowa i głośniczki - teraz standard w kompach. Wchodzisz na soundcloud.com i tam na górze w wyszukiwarce wpisujesz Dobra Cobra - I tyle.
Lista utworów cobrowych się wyświetla.

Zapraszam do przyłacenie się do alternatywy dla literatury - audioboka.


Pozdrawiam,

DoCo
julanda dnia 22.08.2014 21:28
Nie wiem o co chodzi? Co Cobra i gdzie? :(
Dobra Cobra dnia 22.08.2014 22:12
Audiobooki, tam na soundcloudzie.com, Julando.

Trza albo nacisnąć link w wiadomości, albo zajrzeć na: soundcloud.com i tam wpisac w polu wyszukiwania: Dobra Cobra.


Zapraszam!

DoCo
bekita dnia 22.08.2014 23:07
Świetnie :)
Gdy oczy zabolą, zgaśnie światło lub po prostu czas pozwoli pobyć sam na sam z dźwiękiem - z pewnością posłucham. Przecież właśnie słuchanie jest naturalną formą przekazywania treści.
Dobra Cobra dnia 23.08.2014 20:58
Jedna przykra wiadomość: gdy zgaśnie światło nie posłuchasz także Dobrej Cobry.

W inne samotne chwile z bolącymi oczami gorąco zapraszam :)


DoCo
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
26/03/2019 20:44
Ilekroć czytam takie teksty, coś łapie mnie za gardło :)»
Kushi
26/03/2019 20:32
Pięknie wymalowałeś słowami ten rodzinny obrazek. Ująłeś w… »
Zola111
26/03/2019 20:30
Wiolinie, a no właśnie tak, albo jakoś tak. Zawsze na… »
mike17
26/03/2019 19:36
No lecisz po calaku, całość jest tak odlotowa, że trza… »
Berele
26/03/2019 18:23
Jarek pochodzi z mych rozmyślań nt zjawiska autorytetu. Co… »
dodatek111
26/03/2019 15:37
Kushi, bardzo się cieszę, że wiersz Cię zatrzymał:)»
szalonaromantyczna511
26/03/2019 15:32
Powiem ci, że na pewno ten tekst wymaga doszlifowania (może… »
Abi-syn
26/03/2019 14:32
Hejka Panie D Aleś poleciał! chcę Tobie coś dowalić… »
Abi-syn
26/03/2019 14:19
Jolie Walczymy: stereotyp, przekonanie, religia, byt -… »
Florian Konrad
26/03/2019 12:53
mam skrzywienie, imię Jarek kojarzy mi się bardo źle,… »
allaska
26/03/2019 12:12
Bardzo mi sie podoba. Jest lirycznie, inteligentny tekst.… »
pociengiel
26/03/2019 11:30
Dzięki. Powiedzmy, że to się stało tydzień temu. Ale tekst… »
Wiolin
26/03/2019 11:17
Witam. Za wszelkie dobro ukryte w Waszym słowie,… »
Wiolin
26/03/2019 11:13
Witaj Zolu. No właśnie! Ależ powiedziałaś...Nawet… »
Wiolin
26/03/2019 10:58
Koziorowska. Duża litera w poezji to krzyk, to chęć -… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 26/03/2019 20:19
  • Berele, wybieraj, przysyłaj. Śmiało. Zaśrodkowanie czeka.
  • mike17
  • 26/03/2019 19:45
  • Kochani! Macie jeszcze 3 tygodnie na napisanie miniaturki na konkurs w prozie MUZO WENY 7, gdzie piszemy utworek na 5000 znaków i wysyłamy mnie. Myślę, że damy radę, prawda? To kwestia silnej woli :)
  • Esy Floresy
  • 26/03/2019 19:08
  • Marcyjki jeszcze kolekcjonują teksty przez 5 dni :) [link]
  • mike17
  • 26/03/2019 19:06
  • Friday, dzięki :)
  • allaska
  • 26/03/2019 16:16
  • Bo głosowanie nie jest jawne, wszystko anonimowe i na PW Zoli.
  • allaska
  • 26/03/2019 16:15
  • Nie wysyłam, i nie głosuję, bo ...
  • Berele
  • 26/03/2019 13:33
  • Mam trzy teksty na zaśrodkowania i muszę wybrać dwa. A Wy czemu nie wysyłacie? :)
  • allaska
  • 26/03/2019 11:57
  • * niech ludziom ulzy, spadnie ciśnienie w wersach, miało być, Zaśrodkowanie to wielka sprawa, ale ileż mozna? Po prostu z czasem to stsje sie nudne.. dobra rekla ma?:) pa ecie, pecie,ciocie,klocie
Ostatnio widziani
Gości online:11
Najnowszy:Ligginse6
Wspierają nas