Dobra Cobra debiutuje! - odkryjcie jego audiobooki

Cóż znajdziemy w zakątku Dobrej Cobry? Otóż:

"Audiobooki Autora - piszącego od czasu do czasu (bez, jakże w takich wypadkach zbędnego, napięcia emocjonalnego!) - pod wielce tajemniczym pseudonimem artystycznym Dobra Cobra.

Wiedz, że niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, mężczyzną czy – podobnie jak DoCo – dzieckiem, zagubionym we mgle - znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, by w pełni oddać się zgubnie uweselającej oraz wielce szalonej manii słuchawczo - czytelniczej!" - czytamy niewątpliwą zachętę tam, gdzie Cobra pozostawił/a swój ślad.

 

Pora zajrzeć w świat Dobrej Cobry.

Wrota są otwarte!

Wasinka · 21:00 05.08.2014 · 17 ·
Komentarze
zajacanka dnia 05.08.2014 23:47
DoCo w jednym miescu! Pięknie! Ale wciąż taki tajemniczy, a mnie aż zżyma w środku, żeby dowiedzieć się, jak mu matka na chrzcie dała ;)
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 09:56
zajacanko,

Na pierwsze dała mi Dobra, na drugie Cobra;)


Pozdrawiam,


DoCo
amsa dnia 06.08.2014 11:02
Dobra Cobro - jak każdy wąż, kryjesz w sobie tajemnicę:), dobrze że chociaż dzieła odkrywasz przed słuchaczami:).
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 11:51
Zadajesz się więc z fikcją!

Całkiem, jak w filmie Purpurowa róża z Kairu: Dla bohaterki dzieła, Cecilii, kino jest miejscem ucieczki od szarej rzeczywistości. Gdy po raz kolejny ogląda ulubiony film, główny bohater wyskakuje z ekranu.

Film opowiada historię młodej kobiety, która prowadzi ponure życie kelnerki z New Jersey w latach 30-tych XX wieku. Miejscowe kino jest dla niej miejscem schronienia, ucieczki przed smutkami życia. Utraciwszy pracę, chcąc podnieść się na duchu, idzie do kina. Tam w niezwykły sposób poznaje młodego i pełnego werwy archeologa Toma Baxtera - który jest bohaterem filmowym, nie rzeczywistym, jedynie postacią odgrywaną przez aktora. Bohater filmowy w trakcie projekcji przerywa dialog, schodzi z ekranu kinowego i ku zdumieniu reszty widowni podchodzi do Cecylii. Film jest pomysłowym pomieszaniem fikcji i realnego świata, i zarazem bardzo nowatorskim i odkrywczym przykładem podejścia do kina, jego możliwości kreacji życia i ludzkich losów. Tu gdyby nie magia kina, Cecylia przeżyłaby po prostu kolejny seans, po którym musiałaby wrócić do jej szarego, dotychczasowego życia...


Może, gdyby nie magia Dobrej Cobry, nie bawiła byś się dobrze, słuchając jego opowiadań...
amsa dnia 06.08.2014 11:55
Dobra Cobro - oglądałam film:), ale dziękuję za przypomnienie. W Twoim wypadku/przypadku, jak widać, fikcja również staje się rzeczywistością:).
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 12:37
Dokładnie!
Miladora dnia 06.08.2014 23:07
No proszę - dobra Cobra w pigułce. :)
Fajna inicjatywa.

Wsadzę sobie do zakładek na leniwe zimowe wieczory. :)
zajacanka dnia 06.08.2014 23:35
Dobra Cobra napisał:
Na pierwsze dała mi Dobra, na drugie Cobra

Hmmm... Innej odpowiedzi się nie spodziewałam...
To ja Cię chrzczę dzisiaj Antoś :) Co Ty na to? Potrzebuję jakieś zmiany!
Dobra Cobra dnia 06.08.2014 23:46
Jestem Antosiem zatem! Jak słodko. Antoni - to brzmi dumnie. Pięknie!


Zapraszam do słuchania, Miladoro...


DoCo
Usunięty dnia 07.08.2014 08:54
Przesłuchałem, bardzo fajna inicjatywa. GRATULUJE!!!!
Dobra Cobra dnia 07.08.2014 12:37
Cieszy, że inicjatywa się podoba! Wszak nie samym tekstem człowiek żyje...


Pozdrawiam,

DoCo
Zola111 dnia 21.08.2014 00:10
A ja nie przesłuchałam :( Czy potrzebuję jakichś dodatkowych ciasteczek w kompie?

z.
Dobra Cobra dnia 21.08.2014 21:03
Zolu,

Nie, niczego nie potrzebujesz. Jedynie potrzebna jest karta dźwiękowa i głośniczki - teraz standard w kompach. Wchodzisz na soundcloud.com i tam na górze w wyszukiwarce wpisujesz Dobra Cobra - I tyle.
Lista utworów cobrowych się wyświetla.

Zapraszam do przyłacenie się do alternatywy dla literatury - audioboka.


Pozdrawiam,

DoCo
julanda dnia 22.08.2014 21:28
Nie wiem o co chodzi? Co Cobra i gdzie? :(
Dobra Cobra dnia 22.08.2014 22:12
Audiobooki, tam na soundcloudzie.com, Julando.

Trza albo nacisnąć link w wiadomości, albo zajrzeć na: soundcloud.com i tam wpisac w polu wyszukiwania: Dobra Cobra.


Zapraszam!

DoCo
bekita dnia 22.08.2014 23:07
Świetnie :)
Gdy oczy zabolą, zgaśnie światło lub po prostu czas pozwoli pobyć sam na sam z dźwiękiem - z pewnością posłucham. Przecież właśnie słuchanie jest naturalną formą przekazywania treści.
Dobra Cobra dnia 23.08.2014 20:58
Jedna przykra wiadomość: gdy zgaśnie światło nie posłuchasz także Dobrej Cobry.

W inne samotne chwile z bolącymi oczami gorąco zapraszam :)


DoCo
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:23
Najnowszy:budowa2a5542lzc
Wspierają nas