Rozdroża - wojenny romans z historią Górnego Śląska w tle

Autorka powieści „Rozdroża” Sabina Waszut, rozpoczyna historię w XXI wieku, by potem cofnąć się w retrospekcji do lat 30. XX wieku i opisać historię zakazanej miłości kobiety i mężczyzny na tle wydarzeń wojennych na Górnym Śląsku. Historia niemożliwej miłości, która zrodziła się wbrew rozsądkowi pomiędzy Niemką a Polakiem, trafi do księgarń już 29 października.

Rok 1934. Młoda Niemka, Sophie Trauter wraz z całą rodziną przenosi się na polską stronę Śląska, gdzie poznaje Władka Zaleskiego-chłopaka, mieszkającego w tym samym domu. Ponad podziałami czasu, rodzin i miejsca przelotna znajomość szybko przeradza się w silne uczucie. Wiosną 1939 roku, Władek oświadcza się Zofii i pozornie wszystko zbliża ku szczęśliwemu zakończeniu. Wrześniowy wybuch wojny rujnuje plany młodej pary.

Władek rozpoczyna walkę w polskim wojsku, szybko jednak dostaje się do niewoli, a wkrótce zostaje wcielony do Wehrmachtu. Tymczasem Sophie kończy kurs stenopitystek i rozpoczyna pracę w pszczyńskim urzędzie. Kilkuletnia rozłąka z mężem nie jest łatwa ani dla Sophie ani dla Władka. Ich uczucie zostaje wystawione na próbę, każde z nich staje wobec trudnych wyborów pomiędzy obowiązkiem wobec własnego kraju a miłością i przeznaczeniem. Czy miłość okaże się silniejsza niż przeciwności losu?

Historia „Rozdroży” widziana jest oczami „zwykłych ludzi”, opowiada o miłości, cierpieniu, trudnych decyzjach i sile ducha. Nie znajdziemy tu banalnej fikcji literackiej, ale historię prawdziwej miłości połączonej z bogatymi wątkami historycznymi.

Sabina Waszut – rocznik 1979. Związana z Grupą Literyczną „NA KRECHĘ”. Publikowała między innymi w Magazynie Materiałów Literackich „Cegła” oraz w Śląskiej Strefie Gender. Laureatka konkursów literackich. Recenzentka. W styczniu 2013 roku nakładem wydawnictwa Anagram weszła na rynek książka Isabelle, której jest współautorką. Meldunkiem i sercem chorzowianka.

Sabina (JaneE) jest oczywiście także użytkownikiem naszego Portalu. Serdecznie gratulujemy publikacji!

Wiktor Orzel · 12:10 07.10.2014 · 13 ·
Komentarze
Wasinka dnia 07.10.2014 12:28
Wspaniale. :)
Gratuluję po raz kolejny! :):)
JaneE dnia 07.10.2014 15:27
Oj, Sagit, postarzyłeś mnie odrobinkę :) Rocznik 1979
ale i tak bardzo mi miło.
Usunięty dnia 07.10.2014 18:20
Gratuluję ;)!!
Wiktor Orzel dnia 08.10.2014 15:59
JaneE - takie dane dostałem od Twojego wydawcy :p
JaneE dnia 08.10.2014 20:56
uuuu, to ja już się upomnę o swój wiek :)
Esy Floresy dnia 08.10.2014 21:43
Gratuluję, Sabinko :) Mam nadzieję, że uda nam się spotkać w listopadzie i dostanę autograf :)
zajacanka dnia 08.10.2014 22:02
Gratulacje, JaneE! Cieszę sie bardzo! :)
JaneE dnia 08.10.2014 22:03
:) Co prawda Muzy na targach w Katowicach nie będzie ( z tego co mi wiadomo) ale ja będę na pewno :)
Miladora dnia 08.10.2014 22:48
Gratulacje, Jane. :)
Teraz rozumiem, dlaczego zniknęłaś na tak długo.
Ciekawa jestem Twojej książki, ponieważ moja rodzina mieszkała w tym czasie na Śląsku - także w Chorzowie, więc temat dla mnie bliski. :)

Powodzenia wydawniczego życzę. :)
julanda dnia 16.10.2014 22:55
Już napisałaś! Niesamowite, dopiero co rozmawiałyśmy! Teraz jestem ciekawa, tym bardziej, że książka ma wartość historyczną. Sabinko, brawo! <3
Zola111 dnia 16.10.2014 23:20
Gratuluję i mam nadzieję na egzemplarz z autografem. Nabędę drogą kupna, rzecz jasna :)
Serdeczności, z.
JaneE dnia 17.10.2014 17:11
Dziękuję moje kochane :)
Oczywiście będą egzemplarze i dedykacje też.

A okładkę można zobaczyć tutaj:
http://muza.com.pl/literatura/1841-rozdroza-9788377588758.html
Krystyna Habrat dnia 12.12.2014 21:48
Gratuluję Ci Sabinko już drugiej książki i na pewno sukcesu.
Zawsze podziwiałam Twoje pióro i wiem, że efekt musi być udany.
Otaczają Cię chyba tłumy wielbicieli, bo wciąż na Facebooku nie mogę się przedrzeć przez jakąś blokadę, by pogratulować. Dziś zaczęłam tylko 1 słowo.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
18/06/2019 01:04
Madowydar: dziękuję Ci bardzo. A no taki mi się wyobraził… »
Kazjuno
17/06/2019 23:08
Odczytałem Twą miniaturkę w ten oto sposób: Jestem młody… »
Opheliac
17/06/2019 20:49
Powtórzenie. Chyba bym zrezygnowała w ogóle z tych drugich… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 19:14
Wiosna, taka była moja koncepcja, która nie jest pozbawiona… »
wiosna
17/06/2019 17:21
bardzo podoba mi się cisza, wdzięcząca się na brzegu ust:)»
wiosna
17/06/2019 17:15
Myślę:) Ale, co na to moi bliscy, których codziennie… »
d.urbanska
17/06/2019 17:03
Wiosna - dzięki za przychylność. Pozdrawiam serdecznie.… »
PrzemeK155J
17/06/2019 16:58
Na początku napisałeś trochę za dużo powtórzen - masz… »
RChomik
17/06/2019 12:48
Myślę że to powinno być w górnej półce no nic nie rozumiem… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 09:22
Wiosna, dziękuję za kilka ciepłych słów. A pomyśl, jak byś… »
Kazjuno
17/06/2019 09:15
d.urbanska Bardzo sympatyczny tekst. Rzekłbym, wzruszający.… »
Marek Adam Grabowski
17/06/2019 09:09
Dzięki. Błąd poprawie. Pozdrawiam »
wiosna
17/06/2019 08:51
Ująć temat w stu słowach tak, aby zainteresował czytelnika,… »
wiosna
17/06/2019 08:45
nieochrzczone napisałabym razem albo zmieniła szyk nie jest… »
wiosna
17/06/2019 08:35
Tekst, działający na wyobraźnię i wrażliwość. Podpisuję… »
ShoutBox
  • mike17
  • 17/06/2019 19:53
  • Ikona popu w najlepszym wydaniu : [link]
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
  • mike17
  • 10/06/2019 20:33
  • Aldonko, to ode mnie dla Ciebie : [link]
Ostatnio widziani
Gości online:14
Najnowszy:Attersonse2
Wspierają nas